Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 17:09:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топли Августовски нощи  (Прочетена 133467 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #570 -: август 30, 2017, 10:33:19 »

Минала е много добре срещата, сега чака следващо позвъняване, дано и там нещата да минат бързо и блгополучно! Благодаря за палците, знаех си че с форумска подкрепа нещата минават по-добре.
Тони, мен ме мързи да събирам, да разопаковам и после пак да събирам. Искам вече да сме на морето и да се къпем.
Сноу, явно мързела е заразен pardon . много гадно так без вода. Добре, че си калена в бойни условия
Свекърва, я виж на колко животни си помогнала, как да не ги обичаш.
« Последна редакция: август 30, 2017, 10:36:51 от ratatui » Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #571 -: август 30, 2017, 10:38:28 »

Привет и от мен smile

И аз оправям багаж, доста перални ми се насъбраха, а времето не помага  nea Аз се прибрах хремава от морето, днес май Иван има температура, следя го, дано му се размине!
Завиждам на всички, на които им предстоят морета. Ние приключихме за тази година с моретата. Мисля, че и септември няма да ходим никъде, че отлагахме разни срещи и неща целия август и сега септември всичко ще се стовари с пълна сила. А и май влизам в Сатурнова дупка и се очаква да съм кисела  Girl_hide

При нас също няма топла вода. Мислех, е от 01.09, но съм се объркала явно. Тъкмо мислех, че ще пропусна този път драма с водата като отида при нашите и ме изненадоха.

Свеки, пак си се вкарала в приключения. Дано да дойде ятото и да си прибере лястовичката.

Хубав ден на всички  heart
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #572 -: август 30, 2017, 11:09:54 »

 Привет!

 И ние се завърнахме в понеделник от морето. Не бях ходила от 5 години на Черно море, а във Варна от 2009-та. Бях забравила колко обожавам този град и макар вече да имам и лека горчива нотка от изживявания в него все пак е много любим. Имаше хора, да, но в Гърция тази година беше доста по-натъпкано и от всякъде сръбска и македонска реч ми беше омръзнало. Нашият пясък си е точно пясък, морето мирише точно на море и детство. Въобще беше много приятно. Сега следва Барселона и обявяваме лятото за закрито, но това е чааак края на септември.Та дано за всички тепърва заминаващи на морето се държи прилично времето give_rose

 В понеделник минахме през Преслав, където никога не бях ходила. След Помпей имам база за сравнение как изглежда такъв тип място. За съжаление не бях очарована от начина на запазване и презентиране  на нещо иначе толкова величествено. За сметка на това пък музеят ни направи повече от добро впечатление.
 
 В резултат на разходките вчера бях като пребита и едва се вдигнах. По отношение на багажа аз съм като Рат - мразя да стягам независимо заминавам или се връщам, досадно ми е. Още имам 1/3 чанта, която да разпределя, но събирам сили и смелост.

 Хайде хубав ден засега  smile
 
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #573 -: август 30, 2017, 11:25:03 »

Музеят в Преслав е супер. Мястото има много силен и особен дух и енергетика. smile
И аз обожавам Варна.

Свекс, верно е че не им правим добро на котките, най-добре си им е в равновесната природа навън. Повече няма да взема котка. pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #574 -: август 30, 2017, 11:57:56 »

Рони, то Варна не е типичен "курорт", ами си е голям град, където освен туристи, има хора по бизнес дела, местни, студенти, но площта не е като за 5-6хил. човека.. .. Не е много коректно да го сравняваш с гръцките курорти, където ходихте.. Спокойно можеше предъпканото Поморие да мине в това сравнение..

Варна ми е любима, аз там не се чувствам на море.. В смисъл за първа година не ходихме до Варна, а като отидохме на морето си казвах, че от н-брой години не съм почивала на българското черноморие.. Сигурно, защото съм живяла там, но престоя там го чувствам като все едно съм си отишла във Враца..  Ходим на плаж междудругото около Варна, където са ни любимите местенца, но от обикаляне на любимите ми заведения в околията и срещи с приятели, не остава много време smile heart heart


Аз за палците свързани с Рат, не съм разбрала пак.. но успех  pardon heart
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #575 -: август 30, 2017, 12:23:48 »

 Тони, да, знам, че не е курорт. Просто казвам аз къде си прекарах по-спокойно, въпреки че е голям град, не съм целяла сравнение в истинския смисъл на думата и не искам да се приема по този начин. Кумовете, които ходят на това място в Гърция по същото време всяка година също бяха разочаровани сега и казаха, че никога не е било толкова пълно. За в бъдеще не се виждам да посетя този гръцки курорт след тази година, а българските такива отдавна са задраскани за посещение. Целта на нашето ходене не беше плажуване, а се случи между другото заради приятно време.За мен Варна си е свързана с първата ми зряла любов и е любима заради моментите там, но и през цялото време се безспокоях от евентуална нежелана среща със същия този човек. Това и беше причината да не съм я посетила 8 години.От друга страна ММ също има спомени там и решихме, че е добра идея да се върнем там заедно- един вид продължаваме напред и загърбваме всичко, което е минало, сбогуваме се с хубаво и лошо, защото сме на друг етап в живота. Аз имах нужда от това посещение.
  За другото лято ще търсим нещо ново- море в Италия може би или къща на брега някъде на усамотено място, но да сме живи и здрави до тогава.  smile  Wink
« Последна редакция: август 30, 2017, 12:26:39 от addicted_to_u » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #576 -: август 30, 2017, 12:35:12 »

Бяхме на чиста молитва. Видях бебешочето heart Наполовина е на възраст на моето, а е със същите габарити. То се роди и доста голямо. Довечера евентуално татко ще гледа каката, а аз, майка и бебето ще ходим на женска сбирка. Още не е много сигурсно, ама ми се иска smile
Разсмяхте ме с тия пернати. Хич не обичам птици, папагали и такива, които не може да ги гушнеш, погалиш, а само трябва да им чистиш. ММ наскоро ахна колко ни е оакан новият перваз! Нали се сещате - наскоро правихме ремонт на детската, а преди две седмици не можеше да се види бял цвят. Хвана се да мие и трие. Хич не е забавно! Най-редовно пък имаме следи от снайперист - чайка или гларус и то задължително на измити стъкла на терасата beating
Братовчедът на ММ гледа гълъби. Ходи по състезания с тях, въди ги, голямо занимавка са му. Хехе, разби ми илюзиите, че били моногамни. Пък може и неговите да са повредени нещо.
По този повод се сещам как свекърва ми си оправяла нещо по терасата и видяла 4-5 зрели мъже между блоковете да стоят мирно и с вирнати нагоре глави. След малко продължавали така да стоят. Помислила си дали не са от секта, дали нещо не са добре crazy... Били гъбълари и си следели ятата lol
При нас сега тепърва се редят лястовиците. Всяка сутрин будят малката с цвърчене.
Багаж не ми пречи да събирам - там съм готова по хронометър. Толкова съм тренирана и с деца, и без, че само ми дай зелена светлина за път. После обаче ми е досадно - това за пране, това е чисто, тук торбичка, там торбичка...
Сноу, мий си крилата горе и двигателя долу. Другите части от тялото са подробности Wink
Това с петзначките съм го хващала често. Да ме прости Господ, ама в лицата тези деца ми изглеждат като на увредени. blush Беше ми много интересно онова предаване Кейт и пълният й дом. Преди да се разведат беше нещо друго като заглавие, ама не го помня точно. Изумявам се какви пари са направили хората само от продажба на права над живота си.
Днес, за разлика от вчера, е тишина поне в този часови диапазон. Пу-пу! Ще мога да се посветя на четене.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #577 -: август 30, 2017, 12:56:47 »

Днон и Кейт + 8 беше преди да се разведат.
Али, дано те угрее да идеш на гости.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #578 -: август 30, 2017, 13:09:56 »

Привет!

На мен не ми пречи да събирам багаж, но както е казала Али, гадно е след това да го сортираш и нареждаш наново у дома.

Ние почти всяка година имаме история с щъркели на село - има цели 19 гнезда, та все нещо се случва. Баща ми са гледали един цяла зима, на пролет е отлетял. Тази година един падна от гнездото, пратиха го в зоологическата в Стара Загора, че там приемали. За мен щъркелите са много благородни и умни птици.

Ние още сме далеч от закриване на лятото, имаме планирано още едно море за средата на септември, дано случим хубаво време. После почивните дни го мислим да ходим до Румъния. Пътува ми се. Лятото обикновено не ходим по екскурзии, освен море за почивка, а сега точно на екскурзия ми се ходи.

Във Варна за пръв път бях тази година през пролетта. Много ми хареса морската градина, а и самият град. Аз обаче май си оставам пристрастна към по-южната морска столица  pardon

Съчувствам на хората без вода. На нас ни се спука бойлера и имахме цяла седмица сага за монтирането на нов. Трудна работа си било, вчера последните довършителни детайли отнеха на майстора 3 часа и половина!

И още нещо се сетих като тема - от два дни готвя разделно и се старая да е здравословно, а на моето момче взе, че много му хареса. Значи ще се пробваме с малко "диета", защото си имаме нужда, нищо, че лятото е към края си.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #579 -: август 30, 2017, 13:15:05 »

Щях да пиша и аз едни полулюбовни тук клюки girl_haha
Предния път, когато братовчед ми беше тук, взеха, че се засякоха вкъщи с комшийката, която я pleasantry уча да пазарува от скъпи магазини, чиято коса боядисвам - всичко за ужас на татко й (който ми учеше детето на щуротии Wink ). Та момичето взе, че разнежи поглед по братчеда и веднага го издири във ФБ. Дали и какво са си говорили - идея нямам. Вчера случайно разбирам от таткото на момичето, че ще излизат. Вечерта имахме съобщение по вайбър, че таткото хвърлял боб за щерка си DROWSE Не мога да ги засека да ги бъзикна поотделно двамата с братчеда... Пусто любопитство! lol Те си имат разлика в годините, ама не е нещо безумно много. Следя развитието отстрани. А ММ беше изумен и попита къде са се намерили dirol Me
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #580 -: август 30, 2017, 13:31:51 »

О, Али, раздухай, раздухай Bravo Той братчедът нали си има гадже и даже познавате майка и? Wink Или е за друг роднина? На такива, дето учат децата на глупости, всичко им се полага Wink. Жалко, че моите момци не са често с племенника, че колко имам да връщам на брат ми... blum
А онези семейства, многодетни, многоженни и всякакви други, така печелят нещо допълнително, иначе няма как да се справят финансово. Специално шестзнаците и петзначките не са планирани предварително да са толкова много, та ги разбирам хората.
« Последна редакция: август 30, 2017, 13:39:49 от svekarva » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #581 -: август 30, 2017, 14:21:47 »

А, не, не знам да има приятелка. Аз имах 4-ма братовчеди, 2-ма първи и 2-ма втори. Първите ми се ожениха, но миналата година големият почина. Този, който сега идва при нас, ми е втори и е изтърсакът.
Явно с две деца ми е скучно и се чудя между чии шамари да се намърдам Wink Мислех онзи ден на момичето да й пиша съобщение да познае кой ще идва в града, ама рискувах майка й да намери телефона и да ме привика на разпит Girl_hide С майката на момичето точно клюкахме наскоро за други комшии, че дъщеря им заявила как завършва догодина и се изнася с Аморето на квартира. Те имали 8-9 години разлика, та в тях фоерверки били. girl_haha Много ми беше харесал изразът в "Щурите съседи", че имали истории от радиодвора та и нашата работа не е по-различна.
Свекърва, ти като компенсация може да пускаш песни на "Черно фередже", докато племенникът ти играе  Wink
А за многодетните семейства - няма лошо да вадят пари от това. Странно е, че има кой да им плати много пари! Сигурно и по Европа има такива случаи, ама са останали в сянка.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #582 -: август 30, 2017, 14:24:12 »

Свеки, ще ме скъсаш направо с тези орнитоложки казуси. Майчина сълза ми е много любим разказ. Скоро го четах на Ники и се разплаках, за мое огромно очудване той въобще не се разтрои и се очуди, че аз плача. Каза, че майката щяла да се върне и нямало страшно. Явно е макък още и не влага емоции, а само възприема като информация. Иначе е  много жалостив и мил.
Али, очудвам се че харесваш Триумф, на мен въобще не ми допада, евтини стоки и на няколко пъти взимам развалена храна от топлата витрина. Тошкова ме е яд , че в новия мол има Триумф. В центъра няма никакъв по-голям магазин и толкова чакахме да построят мола и накрая триумф. То реално никой магазин не ми харесва изцяло. В Лидл влизам заради стикитата. В Кауфланд ме е страх защото по вътрешна информация продават залежали меса от Германия и ги обработват с препарати. Била и тя ми е много западнала.
За служебното момиче на Панди, мисля че нвма как да се каже какво ще стане.
И аз много мразя и да събирам багаж и да разтурям. Куфарът стои по 2-3 дни в хола докато го изпразним, че пералнята ми е в избата, а гардеробите на втория етаж  и нито ми се ще да мъкна куфар нагоре, нито пък едно по едно да качвам. Но багаж за деца си е доста трудоемко и мислоемко.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #583 -: август 30, 2017, 14:36:25 »

Аз при  нас харесвам била и фантастико. лидл има приятни неядливи неща, но харча много пари като влезна, точно заради това.

Али, много ми допада любовното развитие, като любовчийка ще следя с трепет кво ще стане. tease
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #584 -: август 30, 2017, 14:47:55 »

Руми, то и при нас много варианти няма - Лидл и Триумф pardon Лекси не го обичам, че е пълен с некъпани аристократични баби, които разхождат бастуните и не може да се разминеш от тях. Ходим до Кауфланд, но с кола. Месо оттам и аз не купувам. А иначе за развалена храна от Триумф - само веднъж ми се случи да взема лютеница и да бръжди. Изрових касовата бележка от коша и отидох. Управителката изобщо не погледна бележката, грабна кофичката, върнаха ми парите и изтеглиха цялото количество от витрината pardon Повече не мога и да искам.
Еми, те истинските истории писани във форума са най-интересни blum
Забравих да кажа по повод поста на Бубето. Не знам до мода ли е, но напоследък много хора ходят в Румъния на екскурзия и повечето са супер доволни.
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines