Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:46:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топли Августовски нощи  (Прочетена 132846 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: август 16, 2017, 22:26:11 »

Marri, не знам защо все още не съм ти честитила рожбата, но не мога да ти намеря темичката. Линк плииийз!

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37746.0/all.html

 Тази е нова, но малко съм я изоставила, че не знам на кой свят съм, като се намеря ще пиша, ако не сте ни забравили вече tease
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #346 -: август 17, 2017, 07:39:22 »

Добро утро!

Нов ден, нов късмет... ще видим какви ще ги надипля днес, но имам благородното намерение да съчетая заниманията с децата с малко време за мен smile После ще ви разкажа за налудничавоте си планове.

Благодаря за пожеланията за първородния змей! Много са ми сладки и тримата, ама много maintenance ( таз  хубава дума) изискват и понякога баш на свека змея най-много ме дразни.

СоТпанката са я хващали много пъти във "взаимстване" на чужди текстове и идеи, но не е виновна тя, а всеядния читател. Къде къде по-смотани теми ни преразказват от свое има разни български "автори". Книгата не струва много според мой познат, който цял живот с книги работи. Но аз продължавам да мисля, че е по-добре да прочетем поне нея, от колкото нищо да не знаем по темата. Пък самата "авторка" като е такава патриотка, що не се кръсти Роза Мария Казанлъшка - Карловска, a е с това префърцунено име? Разсъждавам си на глас, не ми обръщайте внимание smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: август 17, 2017, 07:51:08 »

Добрютро!Киви, звучиш добре и стискам палци за плановете!

Аз започнах сутринта с тичане по баирите, забравих си ключовете за офиса и бях голяма гледка, как трамбовам по улицата с бърз такт.

Аз книги трудно чета, нямам време и нагласа.Имам една на Стайнбек(да любимия ми Стайнбек) ей така до средата е.А Орхан Памук зачитах 2 пъти и го зарязвах.Не знам аз ли не го разбирам, душата ми ли не е в настроение за такава публицистика не знам.Чета само леки бързи книжлета.Уважавам Пратчет, че може с 2 страници да ме накара да се усмихна и натъжа едновременно, че има интересни идеи с препратки към днешното време.Четох един скандинавски писател с ужасно за произнасяне име, книгата беше "Сто годишния човек, които прескочи прозореца и избяга" или нещо подобно.Много лека и забавна книжка, чете се изключително бързо.Български книги не съм чела от години.Страх ме е да не се разочаровам.Киви ми е препоръчала една и сега се чудя, от де да я почвам и в какъв душевен мир трябва да съм за нея.Но скоро ще ми предстоят доста пътувания и мисля да си взема книжлета за рейса, че иначе скука.
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: август 17, 2017, 08:20:04 »

Добро утро!Аз съм в работно творческо настроение.И броя дните до 28.08.Имах много приятен разговор малко преди работа ,който ме зареди.
Свекс,не съм знаела за терзанията ти от това естество.
Пожелавам ви хубав ден и отива да творя.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #349 -: август 17, 2017, 08:50:45 »

Супер интересни сте ми и днес ще се разпиша подробно  smile Действате ми анти ядовете и нервозите.
Благодаря много за прекрасните пожелания! Да са ви честити имената на всички именници, а на рождениците пожелавам здраве, късмет и добро настроение!
Фани, с такова голямо закъснение едва ли има грешка в теста.
Относно цитата - интересно е, спор няма. Ако обаче задълбаем в темата, може да се окаже, че ползваме английски думи, а когато проявим кух патриотизъм да ги сменим с турски или гръцки. Не заради друго, а последните са се вкоренили по-отдавна в езика ни.
Аз помня статията за 3-ти март, обаче не коментирах тогава, защото за мен този празник е отворения финал на Руско-Турската освободителна война. Имам много голяма слабост на тази тема. Кандидатстването ми беше с история и съм чела много неща встрани. За мен този ден е много далечен от ден на патриотизма. Точно тогава най-малко искам раздение между ние и чужденците, между тук и там. Специално на 3-ти март се фокусирам върху събитията около войната, а не около политиката и икономиката в съвремието.
О, за 9-ти май отдавна е традиция да гледаме руска телевизия! Фантастично и магнетично е всичко, което се организира.
Относно кражбите - от няколко месеца следя тема за конкурси и игри. В този форум са хванали чалъма на повечето организатори. Често фирмите ползват външни организатори за дадената игра. Такива схеми са разкрити кой да спечели голямата награда... Изобщо не е случайно понякога. Егати асоциацията, ама по същия начин като се повъртиш из форуми, блогове и прочие, може човек да открие странни съвпадения. Това е причината много съвременни автори да ми изглеждат просто като блогъри или като плагиати. Предпочитам тегавото въвеждане на Ана Каренина пред лесносмилаемите писаници. Съвременни писатели, които са ме впечатлили със стил, са от стара школа и хич не са първа младост.
Много пишете и ще дочитам после. Мисля пак да се включа по обяд.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #350 -: август 17, 2017, 09:34:12 »

Прювет! Wink
Киви, ще умра от любопитство за плановете ти. Да не си решила и ти някой връх с бебе в раница да катериш?
То вярно, че твоят мъж е от змейоподобните по рожденна дата, та може да минеш за Макята. Филмовата такава и без това държи във вериги само два, най- едрият мята пламъци по своя воля Wink. Леле, към края на 5 сезон съм. Ограничиха секса за сметка на паранормалното, кръвта се лее в още по- големи количества. Разпознавам тук- там исторически събития, ама така са размотани и смесени във времето, че всяка искрица за достоверност изгасва моментално. pardon
Хехе, харесва ми СоТпанката good good good Киви, ако наистина искаш да прочетеш книгата и няма кой да ти я даде, ще ти пращам копирани откъси, дето ги публикува във ФБ. А тя публикува най- доброто там. Името и е такова по рождение, баща и е италианец, първият и мъж - също. Абсолютно си права, че в много случаи от световния опит кражбите са по- добри от оригинала, пречупени са и обогатени от нов поглед, съответстващ на времето.
Като изключим "скандала", потвърдил търговската истина, че няма лоша реклама, лично аз се отегчавам от напевния, назидателен тон, обърнатия словоред, употребата на стари диалектни думи и от дългите монолози и размишления в отделните откъси. Чудя се на хората, които казват, че я четат на един дъх и облени в сълзи. Като тегля чертата, шапка и свалям за уменията да повдига самочувствие и да убеждава. Хехе, все едно е минала всичките търговски и мениджърски обучения good. На всичко отгоре има и тънък усет точно за душевността на българите, изключително интелигентна и начетена е, много красива и артистична. Ако човек няма склонност за пристрастяване към идеи и ако стои здраво на земята, плюсовете от четенето на книгата може и да запълнят празнини в общата му култура или поне да го предизвикат да помисли в дадена посока good
Ох, вече направо се мъча с Чамкория... Бавно и славно, ама нали се пиша и аз сноб, ще я изчета, щом и тя е от най- нашумелите Wink
Хайде, леля дойде, тръгвам по любов. Дано не се ядосвам като се върна! funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: август 17, 2017, 09:40:27 »

Маги, Орхан Памук ми трябваха години и точно определени негови книги, за да го заобичам и разбирам. Почнах от грешната- Истанбул, по съвет на една луда хипарка с претенции. Чак като захванах Сняг и Името ми е червен, разбрах какъв източник на вдъхновение и култура, може да бъде този човек. smile

Сега чета Междинна спирка, нещо смесват вътре живот в БГ и Франция, да видим. Не почва хипер обещаващо. pardon

Захванала съм се и да търся люлка конче за домашния динозавър. Дано се свърти малко вътре, да миряса. pardon

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: август 17, 2017, 09:50:24 »

Еми, май и аз не започнах от правилната "Бялата крепост". Ще трябва да взема друга негова.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: август 17, 2017, 10:03:17 »

Еми, май и аз не започнах от правилната "Бялата крепост". Ще трябва да взема друга негова.

Джевдет бей или Музей на невинността - те са по-увлекателни  good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: август 17, 2017, 13:13:13 »

Добър ден!
Къде попаднах
 girl_impossible girl_impossible girl_impossible girl_impossible girl_impossible
Нещо изобщо не съм по темата, чете ми се нещо, но от година и нещо не съм довършвала книга, само ги почвам и после ги оставям. Накарахте ме да се засрамя от себе си и за морето имам желание да отворя някое интетесно четиво. Въпреки че ако трябва да съм реалист, сигурно само ще си разходя книгата или най-много да я отворя 3 пъти, докато мм не реши че е негов ред да си почива  pardon
Киви, заинтригува ме с твпите планове.
Еми, успех с намирането на люлка, ама не бих възлагала големи очаквания динозавъра да седи много много.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: август 17, 2017, 13:32:47 »

Рат, аз имах такова затишие откъм средата на бременността докъм 6 тия месец на детето. Накарах се насила за първата книга, после нещата си тръгнаха по старому, чета си здраво.
Почни с нещо леко и ще ти дойде апетит. smile
Ако имаш нужда от книжки, виж какво сме пуснали да се върти във форумската библиотека темичката smile .
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: август 17, 2017, 13:43:00 »

Еми, аз им мятам по някой поглед, обаче ме е страх да взема някоя. Все си мисля как или няма да я прочета навреме, или пък шефа ще я докопа... Наскоро взех за подарък на една приятелка и ме обзе някво желание, разлиствах я няколко пъти, но не се навивам. А ме знам и какво ми се чете... Абе лигава работа!
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: август 17, 2017, 13:43:18 »



Захванала съм се и да търся люлка конче за домашния динозавър. Дано се свърти малко вътре, да миряса. pardon


Ние имам ,но Димитър не искаше да се люлее,прави го сега когато вече е смешно голям за тази люлка.Иначе си спомням ,че една позната беше намерила на сина такава люлка ,но беше охлюв,е нямаше такава забава.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: август 17, 2017, 13:49:13 »

Добър ден!

Най-после успях да се възползвам от услугите на маминка да наглежда господина и се обзаведох с няколко сутиена.  yahoo Единият май нещо не го уцелих и като се прибрах установих, че малко ми стиска, но може да пробвам да го сменя. ММ ме хвана точно на местопрестъплението. Изненада ме в гръбblush Ей, ама как пък точно там разбра, че може да съм? Не, че няма да види какво съм си купила, ама...

На мен книги постоянно ми се четат и понеже съм в няколко групи във фейса, само се изкушавам и списъка ми е станал безкраен. Филми и сериали също ми се гледат, но когато Алекс спи, винаги намирам какво друго да правя и време не остава. Чудя се на хората как успяват.  nea

Рат, аз точно затова не носех книги с мен, а тъкмо си бях свалила Аз преди теб на телефона и си я четях, когато Алекс спеше на обяд. На плажа обикновено се забавлявахме тримата, единствено се редувахме, за да влезем в морето.

Еми, аз отдавна съм престанала да си правя такива планове.  nea Просто никъде не се задържа за дълго. Успех все пак.  good
И за книгите да ти кажа, едната я започнах, но нещо не ми оставя много време напоследък и върви малко бавно. Ако искаш да ги връщам, само свиркай и готово.  Wink

Свекърва, не е ли жега за обиколки по любов? blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: август 17, 2017, 13:59:48 »

always_and_forever, той понеже на люлката на село се задържа като по чудо по половин час. досега с нищо не се е случвало, та затуй съм се мотивирала. А книжките ги обяви във форумната библиотека, когато прецениш, да се завъртят към някой друг.

Цвете,дано хване декиш моят с некое конче, че да се занимава малко с нещо. smile

Много съм доволна от спиралата марка дм Trend it, за обем, страхотна, кафявата метална опаковка. днес я пробвах. Преди бях на Буржуа, но тази е двойно по евтина.
« Последна редакция: август 17, 2017, 14:01:42 от emmmmmy » Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines