Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:41:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топли Августовски нощи  (Прочетена 132860 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: август 13, 2017, 09:50:54 »

Да , определено като има човек пари е много по-спокоен и не се тревожи за ежедневието си. Това е така, позволяваш си всякакви неща, глезотийки и луксове. Но за жалост отношенията между хората не мисля, че се влияят винаги добре от повечето пари. Даже напротив. Понякога имам чувството , че сме били най-силно емоционално свързани в тежки ситуации. Човек лесно забрявя инстински важните неща и се ядосва или спори за дребни неважни неща.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: август 13, 2017, 09:51:36 »

Влизам малко да се разведря, че мислете ми са в синхрон с времето, а вие какви теми сте подхванали ...
Няма да се развеждате, форумът е "Сватбата", няма раздел "Разводи"  blum
Въпреки това и аз леко съм се подсигурила, ей така за всеки случай и за някакво мое вътрешно спокойствие Wink  

Според мен финансовото положение в момента въобще не е лошо - заведенията са пълни, хотелите също, магазините. Имоти се продават и купуват на поразия. Като коментираме с приятелките ми в СтЗ и Варна заплатите, оставам с доста добри впечатления, че неща не са никак зле.

Напоследък и аз се замислям какво да правя от есента или от началото на следващата година. Не ми се седи вкъщи и не става въпрос за някаква болна амбиция, а имам чувството, че времето си минава, а аз нищо не правя. Свикнала съм да ми е напрегнато, да се задъхвам, а сега имам чувството, че цялото време е мое и се отпускам. Иван уж ще тръгва на ясла от есента, но със сигурност няма да пропусне вирусите.

От една седмица и в едни имотни размисли съм се хвърлила и едни сметки правя и не мога да взема решение какво да правим, колко е голям рискът и още сто неща.

Другата седмица ще се изсипе половина рода вкъщи и вече нямам търпение да идват, скоро не сме се виждали и ще ми е много приятно да са тук, даже и македонската част Wink Само трябва да изчистя вкъщи  badgirl
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #272 -: август 13, 2017, 12:27:44 »

Ами то подсигурявнето /или поне вариант за него/ е като застраховките - никой не иска да се случва, но ако се случи, оказваш се двойно прецакан. Остави развод, измяна, или болест, но без работа на единия или и двамата едновременно е от кошмарно, по- кошмарно. Кои са истински важните неща тогава? Нито здраве, нито любов, нито кадърни деца... Всичко се изпарява. И изобщо не говоря за глезотийки, а за жизненоважни неща, такива без които не може да се оцелее. Още ви са малки децата, разходите тепърва предстоят, доброто образование е с пари. Е, ако са гении, може и по- тънко да се мине, ама то това е рядкост. Wink Ако все още университет тип "работя и уча, издържам се сам", може да гарантира работа, то в бъдеще това няма да е възможно, ще са нужни допълнителни курсове в свободното време, ходене в чужбина за усъвършенстване на език, не да береш ягоди и т.н.т. smile
Марта, по мое мнение и практика, първото училище трябва да е възможно най- близко. След четвърти клас така или иначе се налага преосмисляне на всичко, но детето вече е голямо, адаптира се като възрастен човек, а и няма да му се разминат допълнителни уроци при кандидатстване после.
Руми, опитайте в частна ясла,  или с детегледачка на принципа на заплащане на Булче. Пък може и да не боледува, момиченцата са по- устойчиви.
« Последна редакция: август 13, 2017, 13:07:46 от svekarva » Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #273 -: август 13, 2017, 13:15:35 »

Остави развод, измяна, или болест, но без работа на единия или и двамата едновременно е от кошмарно, по- кошмарно.


Да,нещо подобно преживяхме.Ива беше на година и половина,аз бременна в третия месец  с Марти.ММ остана без работа и точно последните 2 години не се беше осигурявал реално.Той получаваше 120 от БТ,аз 340 майчинство.С тези пари точно покривахме наема( тогава бяхме и под наем).И дотам.Решихме да отидем на Гложене за да не трупаме сметки в апартамента.
Тогава още не бяхме започнали да ходим там , бойлера се беше счупил, къпахме се с вода,която се топлеше на слънце.Броихме стотинките.Аз още работех по-малко от къщи.И доходите ни за 6 месеца бяха от тези 150 лева плюс  парите, които взехме от златото на ММ.
Въпреки всичко тогава бяхме в едни от най-хармоничните си отношения и много сплотени.

Но.... това слава богу, беше период от 6 месеца.След това аз започнах да си получавам майчинството, а той започна работа.
Ако  беше по-дълъг този период не знам, какво щяхме да правим.

Свекърва, вече си мисля, че явно това ще и е късмета.То е с френски, баща й с този език работи,ще може да помага.А и както иска да заминаваме извън Б-я май само ще и е от полза.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: август 14, 2017, 08:02:47 »

Добро утро.Май всяка една от нас е минавала през трудни периоди с половинката си.И ние сме имали периоди на нямане на пари.Той без работа, аз на работа, но няма заплата, защото нямаме плащания.Аз се научих да съм по-търпелива и да не съм прекалено взискателна към него, той да не харчи толкова за глупости и да обмисля добре покупките си, ако ще да са пакет цигари и хляб.Наистина си е трудно в нашата страна.Ние още не сме излезли от дупката де, пълзим нагоре и вярвам, че скоро нещата ще се подобрят.

Днес е един разкошен, хладен ден!Аз съм щастлива!Обаче нещо ме покоси от снощи и корема ми хич не е добре.Пих разни прахчета и се надявам да устискам.

Хубав ден ви пожелавам!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: август 14, 2017, 08:25:51 »

Добро утро!

Преди няколко дни търсихме прохлада, а вчера къде да се разгорещим. Ходихме на СПА на минерален басейн, колкото и да ми беше странно, че навън вали, а ние сме по бански. На Алекс много му хареса, но той обожава водата, така че го очаквахме.  smile

Не знам от къде тръгна тази тема за разводи, но аз не искам да мисля за такива неща и се моля да не ни идва до главата.  huhhuh.gif

За работа не ми се говори, а ми се реве. Не искам да идва този период, защото се чувствам в дупка.  nea

Маги, да се оправяш бързо.  give_rose
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: август 14, 2017, 12:15:16 »

Привет!

Дългоочакваната прохлада ми позволи да спя цяла нощ като бебе, хубаво си е малко да завали. Искам обаче лятото да не свършва още, дано след някой и друг ден да се стопли пак, но не до такива зверски жеги.

Не искам да мисля за разводи, знам че всичко се случва, но не мисля, че резервни варианти или подсигурявания биха помогнали на семейното щастие. И какво въобще биха представлявали тези предпазни мерки? Пари? Защото поне с наличието на брак си мислех, че и двете страни са защитени и делящи.

За работата - радвам се, че аз в момента имам право на избор, т.е. да работя за без пари, но да се занимавам с това, което искам. Няма как да не съм благодарна на моето момче, защото той е причината за тази възможност. Ако майка ми и баща ми ми даваха парите, нямаше да мога, щях да се чувствам виновна и в тежест.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #277 -: август 14, 2017, 14:38:52 »

Както каза по друг подобен повод Маги, млади сте още и влюбени Wink
Бубе, не говорим за семейното щастие, а за възможността членовете на това семейство да могат да продължат живота си, ако нещо се случи.
Освен това всички сме различни и по различен начин разбираме застраховането. За мен то е нещо, което ще ми донесе доходи и няма да вися на ничия шия. Хехе, вече съм го постигнала, държавата ме храни. Ръцете ми обаче са морално вързани при взимане на важни финансови проси и решаващата дума има съпругът ми. За здраве и образование никога не сме имали разногласия, но за друго, мога да настоявам до прага на моите доходи и спестявания.
Хехе, пък и колкото на майтап да каза НИ2, аз да умра преди баща му, защото той има/ще има по- висока заплата/пенсия, истината си е истина pardon.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: август 14, 2017, 14:55:01 »

Бубе, наистина хората са различни. Любовта Сега, няма връзка в моя мозък, с живота след евентуален развод.
Преживявала съм го един път и се озовах посред зима на улицата pleasantry. Без доходи, без доверен човек, без нищо сигурно. Оттогава екипирам пеперудките в корема с броня.  Пък да не дава Господ.
Свекс, същото е и у нас. Простира се всеки според пачката в джоба си.
вече не съм на принципа " не искам да мисля за еди кво си лошо". мисля и още как. позитивното и реалистичното мислене са ми две отделни дисциплини и много внимавам кога кое практикувам. biggrin
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: август 14, 2017, 15:06:47 »

Вие разглеждате едната гледан точка, ще ви дам друга.Моята свекърва остана вдовица на 36 или 37 години.Моя мъж тъкмо беше завършил училище и щеше да влиза в казармата.Брат му още учеше.Жената работеше, но беше тотално зависима от мъжът си.Мал шанс, човека получи инсулт, никой не е мислил че ще си отиде толкова млад.Шока, ужаса, безпаричието, черното в душите, наглостта на околните, злобата.Това е нещо за което никой не е подготвен и ако нямаш план Б, не можеш да изплуваш много дълго време.Видях го, преживях го, видях как го преживя съпругът ми и брат му и ще имам план Б, заради дребната, не заради себе си!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: август 14, 2017, 15:28:23 »

Добър ден!
Тежки теми тук сте подгванали. Точни както Маги е споменала, ще дам пример с едно момиче, за което събирахме пари- на 20 и няколко, бременна, но не омъжена, бащата на детето беше починал в злопулука. Тя остана сама и с ипотека, а апартамента или беше на името на мъжа или и на двамата и неговите родители кмаха претенции.
У нас всичко е общо и като имаме и като нямаме заедно харчим и заедно се стискаме  pardon. Аз по принцип съм прахосник, ама спестяванията в моята сметка не давам много да ги пипаме.
За развод не ми се мисли и не си го представям. След като се бяхме разделили и се събрахме, мм за да ми предложи ясно ми каза, ме повече не иска да чува за раздели, каквото и да става ще трябва да се потрудим и да изгладим нещата. То така звучи малко вятърничево, но е факт че на никого не му е минала и мисъл за развод, а доста от приятелите ни го подмятат като се спречкат.
Застраховки бих правила за много неща, много искам да направим на малкия една, в която всеки месец се внасят малка сума и да има заделени пари за някога си.
Много ми е странно това време, свикнала съм на рождения ми ден да е жега. Ако утре не се затопли ще ми е малко криво. Днес, даже на мм бабат аме пота защо детето е без шапка, като й казах, че до преди 5мин и по кус ръкав беше на вън, за малко не умря на пейката  pardon
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: август 14, 2017, 15:50:58 »

Разбира се, нямах предвид най-трагичен изход, имах предвид точно развод. Ами, когато съществува брак, това не е ли застраховка? Т.е. всички пари, имущества и т.н. се делят?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #282 -: август 14, 2017, 16:18:53 »

Ако са придобити след брака  и нямат предбрачен договор - да, дели се.
Но дори и след брака, има начин нещо да бъде дадено от родители само на детето им.
И това съм го разказвала - на наши приятели се случи още съвсем когато бяхме млади. Познаваме семейството покрай мъжа, с жената по- късно се запознахме. Та семейство за чудо и приказ, с две деца, кола и собствено жилище, което тъкмо започнаха да обзавеждат и изплащат. Мъжът загина при катастрофа, голяма трагедия. Не стига това, ами се оказа, че имал тайно още едно дете, признато като извънбрачно. По онома време децата се вписваха в паспортите на родителите, та той веднага след раждането на последното дете обявил  паспорта си за изгубен. Обаче го запазил за пред жена си, а и на кого би му хрумнало да проверява, дори да не беше crazy Жена му разбра в деня на катастрофата. на всичко отгоре детето беше законен наследник на все още неизплатен апартамент. Издържал е извънбрачното само с премии и командировъчни - редовно ходеше в командировка в града на любовницата си.
Познавам и изиграни мъже, но не в България pardon
Никога не казвай никога - не се знае какво ще се случи nea
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: август 14, 2017, 16:32:07 »


Сега трагични истории ли ще си разказваме - в събота сме на сватба, и булката и младоженецът не помнят бащите си.

Пази Боже и да сме живи и здрави всички. А Свекърва и с акъла си Wink

Аз предлагам да сменим темата. Някой да си е купил нещо ново?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: август 14, 2017, 17:04:02 »

Аз аз аз! Т.е. не само аз, ами мм за Ники. Днес нали в Лидл има дрешки и мога да се похваля, че е изпълнил точно и ясно указанията, дори добре е преценил кое не става. А аз вчера се обзаведох с бански. Довол съм, крие ми шкембето. След като си взех бележката видях, че е бразилиана, аз си го превеждам- вълшебен модел, който отпред е малко по дълбок и ти прикрива корема.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines