Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 07:44:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топли Августовски нощи  (Прочетена 133428 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: август 09, 2017, 08:19:51 »

Добро утро smile

Днес е мрачно, но най-после времето е прекрасно, а не мръсна жега  danceg

Свекс, направо се спуках от смях с твоя сън с балони  Girl_hide Първото нещо като се събудих и отворих фейсбук, което видях бяха снимките на Миленка  yahoo Много ми стана хубаво и приповдигнато.. Мечтите се сбъдват  heart

Вчера имахме гости, братовчедите ни от Прага, днес ги изпратихме по живо, по здраво и съм пак с начален.. Никол е написала, че иска вместо цветя, които няма как да транспортира до Варна, да им се купуват книги, за семейната библиотека и сега ще ходя да търся нещо.. Дано ми дойде музата... ИДЕИ?

Хубава сряда smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: август 09, 2017, 08:26:00 »

Ни в клин, ни в ръкав, ама да си кажа нещо искам - днес беше най-хубавият ден във Враца благодарение на Мимето и Алекс  give_rose give_rose give_rose

 heart heart heart

На нас също ни беше много хубаво с вас.  LOVING Децата се разглобиха от тичане.  Girl_hide Дано успеем пак да се организираме преди да си тръгнете.  smile


Баба ми (майката на майка ми) също живее при тях, но все още е с всичкия си. Дори си работи. Когато се преместихме във Враца, тя дойде да помага на майка ми за брат ми и така си остана. Виждам, че на майка ми понякога не й е лесно и се ядосва с нея, но няма какво да направи.  nea Тежки теми са това, да се грижиш за болни родители, дали от любов, дали по задължение.  huhhuh.gif

Тони, мен ме е много яд, че не се сетихме по-рано да поискаме книги вместо цветя. Много хубава идея. Дано измислиш нещо хубаво, макар че сигурно ще има и повтарящи се.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: август 09, 2017, 08:37:22 »

Привет на всички.От сутринта пишете, радват ме така.

Свекърва, много на дълбоко си заорала наистина, много и различни мисли ти минават през главата.Май тоя руския сериал много те размисли и ти върна спомени които си била избутала на дълбоко в главата си.

Киви, как сте?

Тони, какъв стил обичат да четат?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #183 -: август 09, 2017, 08:44:26 »

Даааа, вече съм спокойна за Милена heart
Тони, нека тя сама каже какво има и какво иска. Макар реално това да е по- скъпият подарък, дано получи хубави книги.
Последната мода из Америка била младоженците да съобщават още с поканата, че НЕ желаят подаръци. НИ1 в момента женят колеги, приятели и разни други от клубове по интереси по този начин. Излиза им доста солено, защото местата на церемониите обикновено са по хубави курорти, винарни и забележителни сгради из далечни краища и те си поемат пътните и хотелите, често се налага и отпуски да взимат.
П.П. Щом е за домашната библиотека, би трябвало да е нещо от класиката, с хубава подвързия, че да издържи на времето.
Аз имам в така наречената домашна библиотека 12 тома "Българско народно творчество", защото имат много красиви червено и златно корици, поредици на български и чужди писатели, албуми с репродукции и научно- популярни колекции и детски стари книги. Другите книги са в кашони и по азбучен ред описани в компютъра, отиват в мазето. Новозакупени подарявам и разменям и задържам чак когато се убедя, че заслужават.
« Последна редакция: август 09, 2017, 09:05:12 от svekarva » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #184 -: август 09, 2017, 09:01:04 »

 Добро утро!

 Тони, аз честно казано бих заложила на нещо от типа на практични съвети. Имаше такива луксозни издания скоро мисля. За домакинство, за етикет, за поводи... все пак са ново семейство, а такива съвети понякога си трябват. Не знам може и да изглежда задръстено, но аз бих се радвала на подобна книга по този повод.  blum

ПП: Не съм искала да издам никого, така че си променям поста и се извинявам.
« Последна редакция: август 09, 2017, 09:28:30 от addicted_to_u » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: август 09, 2017, 09:05:00 »

Ей,  изададохте Миленка...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: август 09, 2017, 09:08:47 »

Рони, виж за такава идея въобще не се бях сетила. Мислех да им взема нещо на съвременен български автор, с хубаво послание. Това обезмисля картичката нали? Парите ще им сложим в плик.. Бях харесала едни дървени картички, много крафт и щяха да се вържат с идеята на сватбата, но така и не можах да ги намеря отново.. Излизат ми някакви скапани луксозни  nea

Днес ще прегледам възможностите, защото съм във Враца и не знам до колко ще е възможно разпростирането в идеите и реализацията им после..  blush

Аз не исках да издавам, затова не спомнах пол, ама това с мечтите нали и пожелах да й се сбъдне.. не можах да го пропусна   blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #187 -: август 09, 2017, 09:12:26 »

Ей,  изададохте Миленка...
А, няма такова нещо, тя сама е показала Wink. Който си няма ФБ, да се моли да му пратим снимките по друг начин funnytooth
Не мисля, че е сбъдване на мечта, а просто късмет Wink
Тони, ако много закъсаш за картичка, имам събрани кори от парка. Може да се пише на тях, проверих, ще ти пратя.
« Последна редакция: август 09, 2017, 09:31:57 от svekarva » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: август 09, 2017, 09:33:47 »

Мечта си й беше Александра на нея, да видим сега дали ще остане с това име  Girl_hide

Свекс, ти имаш събрани кори, ама мислиш ли, че ще ги направя, така че да изглеждат добре като ги надпиша  huhhuh.gif
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #189 -: август 09, 2017, 09:54:11 »

Добро утро.

Една идея от мен за картичката : пожеланието да бъде част от книгата, от типа "отвори на стр.76, ред 18". Така ще покажеш, че книгата е ценна и за теб, чела си я и ще я накараш да се впечатли и оцени още преди да я прочете изцяло с някой готин пасаж/изречение.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #190 -: август 09, 2017, 09:55:21 »

Да, каквото и да направиш, ще е по- добро от най- красивата и творчески издържана картичка.  good
Снимката е с мобилен телефон, не е толкова синьо всичко. След това кората може да служи за отметка.


* 20170809_102011.jpg (58.13 KB, 341x454 - видяно 108 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #191 -: август 09, 2017, 11:55:30 »

Пак съм аз. Мързи ме да готвя и преглеждам за кражби из интернет.  blum
Попаднах на тази статия:
http://www.noviteroditeli.bg/da-pogovorim-zaedno/vsichki-vzrasti/edno-ot-nay-umnite-nakazaniya-za-koeto-sme-chuvali
Значи, ако някой ме накаже мен така неопределено, а предполагам и аз да го бях направила за моите деца, отговорът щеше да е "Благодаря!" в писмен вид и толкова.  laugh Бе тези психолози защо така подценяват хората Wink
Наде, за теб имам нов бизнес, може да го правим заедно, по Скайп. Една публикация в Мама Нинджа ме "инспирира", ще те "инвволвна", ама само да я намеря...
Тя пък ми била на дневника /от три дни имам ФБ на български и много се забавлявам/
http://mamaninja.bg/%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5/item/1206-balgarchetata-v-chuzhbina,-koito-govoryat-balgarski
Давай да правим курсове, ти открадни методологията, от мен дечицата smile
« Последна редакция: август 09, 2017, 12:02:51 от svekarva » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: август 09, 2017, 12:12:23 »

Здравейте!
Наде, на мен ми е интересни да споделиш идеите си за ГОТ. Ама признавам си, след 7год не помня всяко детайлче и доста неща съм позабравила от старите сезони blush
Цвете, страхотен подарък си избрала!
Машка, имаш време още. Само вдъхновението да дойде и си готова. Аз от много време обмислям какво искам за 1я рожден ден и още не.мога да се спра на идея. Дали да е 1 голямо парти, или 1 път да празнува с дечица, после с възрастни. А ми се върти идеята и да е в много тесен кръг. Не мога дар еша pardon
Свекърва, много е тежко да си вързана така, но пък аз и преди съм ти казвала, че малко ти завиждам за това, че все още имаш жива майка. Много ми се иска нашите да откарат още дълги години, ама по янкога се замислям че реално може би ще имаме само още няколко  cray
За нашите бих направила всичко, и за двамата. Не че с майка ми нямаме връзка, но винаги с тате сме били много близки, той май е човека който най-добре че разчита и без да казвам дума знае точно от какво имам нужда само като ме погледне. Свекърва ми, се надявам да не ми се налага да я гледам. Може би ще ме сметнете за ужасен човек, но не бих и не желая да ми е вкъщата за повече.от няколко часа. Има си любим син, да си я гледа той.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: август 09, 2017, 12:13:34 »

Хубава идея, може и да я пробвам, че на всяка поставена задача чувам "и защо аз? ", "пак ли аз", или направо "не, няма". Само не ми е ясно защо за почистване на тоалетната се дават 50 точки,а за поливане на цветя 25...
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #194 -: август 09, 2017, 12:46:18 »

И двете статии имат нещо ценно в тях.

По повод бизнеса - да не чакаме МОН да измисли нещо недоизмислено и да действаме хахахах частния бизнес явно ще ни донесе печалби.
И ако трябва да съм сериозна, имам една позната, която се беше заела да измисли начини за по-лесно научаване на българската граматика. Правеше клипчета като например : футболен отбор, вратаря е сказуемото, а допълнението и обстоятелственото пояснение са централните му защитници (тези, които му помагат/поясняват го), централен нападател е подлога, а халф - определението (този, който му помага/пояснява него). Нагледно показано по този начин беше съвсем лесно осъзнаването на частите на изречението. И няма нужда от четене по 5 пъти на определенията за тях, за да ги запомниш.
Ще се заема да обмисля подобни игри за 1 клас.  good

Бях чела една статия: майка спряла интернета у дома, за да не може детето преди да си свърши задълженията да ръчка. "Реши задачите по математика, събери отговорите им....и т.н. и т.н. - Браво! Получи паролата за интернета."

А като бяхме малки, баща ми ни пишеше бележки от типа "Моля ви намерете време да пуснете прахосмукачка, да измиете чиниите, да избършете с парцала..и да избършете праха. Ще има награда!
П.П. Радостта в очите на старите!"
« Последна редакция: август 09, 2017, 12:48:45 от nadelina88 » Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines