Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:50:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топли Августовски нощи  (Прочетена 132881 пъти)
 
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #165 -: август 08, 2017, 10:34:05 »

Аз след вчерашната серия на Гот имам доста въпроси. Не само, че не ми са ясни някои реплики и диалози, но и ми се струват нелогични. Дано аз съм тъпа и неразбираща, а не е проблем в недоизпипан сюжет. Иначе като цяло серията си я биваше!  heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #166 -: август 08, 2017, 12:40:11 »

Привет на всички!
Ние направихме разходка до градината, за да платя за миналия месец, видяхме се с едната ни госпожа и куп деца наобиколиха коконка, за да я питат защо не е на градина. Тя отговаряше едновременно, че е във ваканция и че няма кой сега да й издаде бележка, че е здрава pardon После имаше тичане, скачане, сърдене и сдобряване с децата пред блока. Снощи имахме разговори на високо ниво с нея. Чувствам се изтощена по този повод crazy
За възрастните при нас е хубаво, че всеки е отделно - нашите и баба ми са си в техни си жилища. Баба и тя в годините (уж не е много стара) се промени до неузнаваемост. Прояви се егоистът в нея. Онзи ден ми звъни и ми държи тон защо майка ми не й е звъннала три дни. Според майка - от предния ден, ама айде... В същото време баба много добре знаеше, че имахме гости от Русе, ама е важно да е центъра на вселената точно в този момент. Понякога звъни, ние сме в движение или не е удобно да говорим. Аз й затварям и звъня после, когато ми е удобно. Наистина се старая да е възможно най-скоро. Майка обаче подскача и я свикна, че трябва моментално да й върне обаждането. Е, да, ама кога вървим с децата по улиците, кога сме по каси в магазина и пада един разговор... angry Прави ми и тъпи забележки пред детето, ама и аз не си мълча. Колкото и да се чувствам виновна после, не е мястото и времето да ми се ерчи.
Скай, дано животинката се оправи скоро! Направо от нищо нещо е станало при вас girl_impossible
Нашият котарак сега е основно сам, че свекърите са все на вилата. Наобикаляме го ежедневно, обаче се е затъжил за хора. Само върви из краката и мучи (той не може да каже мау, че го мързи да отваря уста и се чува само едно мууу). Свекърва ми има по една пералня спално бельо, когато се прибира, че с чаршафи покрива всички места, където ляга животинякът. Из тях е като в уестърн - като стане течение и преминават едни козини точно като онези кълбовидни храсти. Хич не се диша тези дни тук! Горещо е, задушно е и пълно с комари.
Наближават именните дни на малката и на свекърва ми, а аз съм спряла откъм идеи crazy
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: август 08, 2017, 12:47:14 »

Здравейте!

И аз днес съм вдигнала мерника на бабите, ама чужди поне.

Вчера на площадката бяхме сами с Бамбук, днес имаше негови наборчета. Обаче с баби. Съответно не носеха играчки и всички играха с играчките на Томи, а аз получих доста "ценни съвети" - да съм го учела да си дава играчките (очевидно ги даваше) и да не го гушкам, когато паднел и плачел, а да му обръщам гръб (запречи си кракът докато се пързаляше и се приземи криво). Утре май ще сме на другата площадка.

А пък сега в пенсионерския клуб под нас има купон и се тропат хора

Старост нерадост, нали така се казва.

Майка ми също е имала възможност за Германия, но е останала заради баща ми и съм и благодарна
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #168 -: август 08, 2017, 13:21:15 »

Привет!

 Наистина снощи се спеше, но днес май пак ще напече доволно.

 И ние тия дни имаме разправии с чужди баби и с комшии. По път за Витоша бях изумена от наглостта на една бабка, която зае две места и реши, че е и подходящо да се подпира на мен, за да си говори на ухо с приятелката си. Направих й намек, че ме натиска в опитите си да си разкаже тайните и да изчака поне до Витоша, където ще могат да си кажат всичко. Нарече ме невъзпитана, че не съм й била шефка и че била на 79, но проблемът ми не била тя, а вътре в сърцето ми.  bomb Не очаквах от баба да ми изрича клетви едва ли не. Хората в автобуса също се възмутиха и й казаха, че и без и това младите нормални са малко и да е благодарна, защото няма кой да й плаща пенсията, но тя упорстваше. Аз замълчах, а тя пак започна да ми се обяснява, казах й, че не желая да говори на мен, защото съм разбрала, че не е човек на моето ниво и толкова. Моята баба все още е с всичкия си на 85. Не съм я чула да се разправя с някого и да мърмори. Верно, седят на пейката и сигурно си клюкарстват, ама не съм чула от нея никаква клюка, та и за това не съм сигурна. Тъй като са живели заедно в различни градове като жени на военни си говорят повече май за партитата едно време. Кой колко е бил хубав, коя как е готвила и си е гледала децата- истории от преди 50 години. blum
 
 Животът в центъра на София си взема своята лепта - навъдиха се всякакви селяндури в нашия блок. Като не говоря за хората от селата, а за манталитета селяндур. Качват си агрегати и товарят асансьора така че после да не може да се ползва, а сутринта ми звъняха да си махна висящите сандъчета с подправки, защото  crazy качваха дограма на макара.  crazy Горе има и квартирантки с куче, чиято козина изтръскват от постелката му през терасата в моята. Направо ми идва да имигрирам... Вчера в банката имаше само много възрастни хора и цигани- в центъра на София, а на други места не ми се помисля.... За оставане в чужбина се замислих за кратко в Америка. Момчето, с което бяхме там, сега е доста добре, но мен ме дърпаше усещането, че нещо хубаво ще се случи с ММ, с който вече имахме приятелски отношения. На моменти съжалявам заради средата, иначе не...

Мери ми, аз вече накрая в университета бях приятелка със секретарките, но в началото много се спичах. То това им е част от трудовата характеристика- да са недоволни.

 Сега си свалих филма за Даяна на Нешънъл, че уж го бях набелязала и го изпуснах. Разплаках се за нея...

 Айде хубав ден, дано се задържи прохладен, макар че едва ли
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #169 -: август 08, 2017, 15:13:24 »

Аз съм физически уморена и фактът, че някой изцяло зависи от мен, ме довършва.  pardon
Както казваше Ина за майка си, някой ден и аз ще си върна свободата. smile
Дааа, 4- ти сезон на Готиняците е съвсем различен, но гадостите, клането и зимният мрак продължават. Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: август 08, 2017, 15:26:52 »

А аз психически съм срината.Е сега си открих огромна грешка, лошото е че е от недоглеждане/неразбиране с моите родители и ще правим нещо от което няма смисъл по моя вина, то не е няма смисъл, но може и без него.И накрая аз ще съм виновна.А тръгнах просто да помагам, защото и двамата нямат време да се занимават с това.То не, че аз имам по принцип, но според тях съм слободна.Иде ми да се изям цялата от яд, но това е живота.Да не съм си предлагала д-то под наем.Просто искам да отида някъде и да не мисля за нищо!Ама нищо!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: август 08, 2017, 15:30:01 »

Маги, е затова вече не им помагам в нищо. да говорят и мислят каквото искат. това за сЛободната им беше настолна фраза. вече не. да се оправят.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: август 08, 2017, 15:44:03 »

Включвам се по темата с гледането на възрастни хора. Не искам и да си представям колко е ужасно, но единственият човек, за когото безпрекусловно бих се съгласила да го правя е майка ми. Та, Свекърва, в поста ми, не съм преувеличила, майка ми е човекът, който се е грижил за мен в най-тежките ми моменти и е най-голямата ми упора, наравно с Илиян, а дори повече.. Макар, че искам да ми е жива и здрава, а си мисля, че и тя доста би се дърпала, ако се наложи, бих направила всичко за нея. Тя се е постарала да изгради между нас такава силна връзка, каквато никога не съм виждала между друга майка и детето й.. Винаги ще искам да постигна поне половината от това и се надявам да го направя..
Не знам дали съм готова на това за баща ми или родителите на Илиян, но най-вероятно не бих ги зарязала и тях, колкото и да ми е гадно  pardon Но определено не бих била така жертвоготовна, както за майка ми.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: август 08, 2017, 16:26:50 »

Добър ви ден, гълъбици Wink
 Днес съм почивка от работа и цял ден се наслаждавам на малката...Много ми е свежа и хубаво.
Машка,аз вече започнах подготовката за нашия РД,а име цели два месеца,казвай да помагаме и вдъхновяваме,с каквото можем  heart
 Маги,изпращам  ти много позитивна енергия.Станалото-станало...Сега изтрай до моренцето,там ще има коктейли Wink те помагат за всички нерви.
 Тъкмо се бях навила за Готиняците,с това клане,ме отказахте.Не си се гледат кървища  blum
Свекърва,съчувствам ти много.Аз гледам баба ми вече 5-та година,почти неподвижна е,голяма мъка sad  щерка и си вее г*за в Гърция и само дава нареждания по телефона ( и реве театрално,колко и е мъчно,а качва снимка във фейс с кафенце и пише колко е прекрасен живота),,последния път има наглостта да звънне на мен (единствената от три внучки,която я гледа) ,та се скарахме жестоко,наредих я хубаво,та сега не смее дума да каже.Много е трудно ,наистина.И за нея и за мен и за дядо ми.Последните 6 месеца започна да проявява признаци на старческа склероза и става още по-трудно.Не ме помни на моменти,после се сети нещо друго.Всеки път плаче,като я къпя,къде от срам,къде от безпомощност sad сърцето ми се къса и много се натоваврам с нея,но няма как.Само докато бях бременна карах ( почти насила) едната братовчедка да я гледа,понеже не можех да я вдигам,та  сега от 7 месеца не е стъпила,от както разбра,че се възстанових...Изченза   funnytooth  Нека ми е жива още дълго време,но знам,че много се мъчи,дано някога не съм и аз в такова положение,,,съсипващо е за всички.
 Аз вече свикнах с липсата на брат ми и малкия ( без снахата хахахах)..Май само на мен ми липсва толкова,останалите са леко разочаровани от промяната в него,но аз го очаквах,,,е не в такива размери,но не ми беше голям шока.Близките ни обаче,се разочароваха,а тъпото е,че той усети това...но така или иначе,в идните  4-5 години няма да си идват,та не е голям проблем и за двете страни,
   Не знам при вас какви жеги са,но тук е не човешко,,,,,,
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #174 -: август 08, 2017, 16:37:08 »

По повод жегите - климатика на колата показваше 43 градуса. Да знаете, че ние от южния град и това изтърпяваме хахаха
Имам една теория за сериала, която ми се обсъжда с някой дълбоко запознат. А не искам да я пиша тук, за да не развалям изненадата на още негледалите последните серии/сезони. Кой иска да му подосаждам индивидуално? smile

маги, това за слободата и при мен го има. Аз до сега си имам задължения на майка ми, които АЗ трябва да свърша. И нямам право на отказ, нямам право да съм заета, нямам право да имам по-важно нещо за правене - това си е мое задължение и точка, независимо, че живея отделно вече две години и половина. При теб поне е еднакратно! Дишай! kiss2
« Последна редакция: август 08, 2017, 16:40:21 от nadelina88 » Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: август 08, 2017, 16:39:46 »

Здравейте и от мен.
Тони,връзката между Майка и Дете е свещена.Много пъти съм се замисляла дали бих направила за свекърите това ,което правя за мама и тати ами ДА като се наложи го правя но по задължение без голямо желание.
Свекърва,хич не ти е лесно разбирам те.Единият ми дядо известно време живееше при нас и беше пълен купон.
Маги,дано бързо се събереш.
При мен много горещо имам усещането,че живея в Сахара.Само дето там през нощта е студено ,а тук не.Снощи се опита да завали ама стана още по-гадно.
Почивните ми дни бяха чудесни при мама и тати.Децата доволни:Щуроландия,H&M,Кайлъка на всеки според интереса.
Момичета да ви покажа какво избрах за рубинените ни родители
вместо бели камъчетата в средата ще са червени.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: август 08, 2017, 22:35:30 »

Ни в клин, ни в ръкав, ама да си кажа нещо искам - днес беше най-хубавият ден във Враца благодарение на Мимето и Алекс  give_rose give_rose give_rose
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #177 -: август 08, 2017, 22:43:40 »

Ни в клин, ни в ръкав, ама да си кажа нещо искам - днес беше най-хубавият ден във Враца благодарение на Мимето и Алекс  give_rose give_rose give_rose
heart heart heart .......благодарение и на Панда и Томи!  heart heart heart
Много яко.

Лоли, някой ден и ние ще ги пишем такива, нали хахахаххах kiss2
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #178 -: август 09, 2017, 05:51:54 »

Тежки теми сте подхванали. Болни възрастни, пропуснти възможности... аз гледам да съм философски настроена, така е трябвало, но ми е ясно, колко е тежко. Моята баба преминава през нещо като бабата на Лоли, хем е страшно да гледаш как човека, който си познавал, го няма, хем е трудно да овладееш всичките битовизми. Възхищавам се на Свекърва, за чувството за хумор, с което се справя с "кукерката". Ако това ни е пратено като урок какво би трябвало да значи? Да не се претоварваме на младини или да не се пестим и да даваме всичко, докато сме тук духом...
За физическата умора разбирам също, аз минлата седмица тотално бях капитулирала физически с едни два змея, а с възрастните няма и изгледи за подобрение. Такива "безкрайни" действия много ме напрягат мен, защото никой не знае още колко остава, а най-хубавото определено не предстои.

Аз сега да ви се похваля загледах Кьосем баш в момента на най-големите кръвопролития... като пропуснем тях, съм впечатлена от сценографията, а на чисто човешки план се чудя, дали са имали друг избор освен да въртят интриги за благото на собствените си деца. Пише, че бил по исторически събития филма, някой може ли да разкаже историята?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #179 -: август 09, 2017, 07:51:42 »

Да и умра на Миленити балоните funnytooth Цяла нощ един жълт балон се опитваше да надуе в съня ми и ми чукаше юмруци напук, че няма да каже какво е бебето по пол. Измъчи ме таз жена Wink. Накрая балонът се спука и аз реших, че това е калпавият презерватив, причина за появата на второто детенце. Кой знае кога ще узнаем, трябва първо в службата да съобщи, тук.... към обяд.
Жълтото значи промяна, да видим crazy
Хаха, забравих да кажа, че "кукерката" я повиших до "швейцарка". LAUGHTER То се не траеше това дрънчене. Имам един декоративен хлопатар от Швейцария, донесох си го като сувенир едно време и го замених за онази камбана. Сега и на нея и е по- удобно, защото той си има тъкан захват, хем стои изискано като звук и изглед Wink
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%8C%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BC_%D0%A1%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B0%D0%BD
Киви, би трябвало да е достоверен източник, но и Панди съвсем в началото потвърди истинността на всичко това, нали ни е историкът. good Сигурно има и творческа измислица в някои интриги, но основната линия е спазена.
На мен по- ужасяващо ми звучи другият сериал, Кралица на красотата. Съвсем исторически близки ми са събитията и точно така беше. Най- хубавите години на майка ми са минали в това време. Спомням си как свиваше устни и дума не обелваше на някои въпроси, които и задавах. Когато приятелката ми се омъжи за представител на гнилия Запад, не даваха на членове на семейството и да мръднат от града. Голям късмет, че майка и е католичка, а баща и - протестант и успяха чрез църковните си общности да поддържат връзка. Мен, като близка нейна приятелка, току ме привикваха и разпитваха какво ми разказва за живота там, искам ли и аз да отида при нея. След снощната серия за първи път си зададох въпроса, дали баща ми тогава се захвана за образованието ми, а причината да е била съвсем друга, да предпази цялото семейство, защото нашата църква нямаше да си мръдне пръста, а и финансово нямахме възможности да си "платим".
Заради жегата ли, заради сериала ли, заради балоните ли, ама не съм спала и съм още по- кисела Wink
Последно по вчерашните теми: Киви, хич и не си задавам въпроси-защо. Вероятно са присъщи за Близнаците, на които майка ми е виден представител. Тя като каже "защо така ми се случва на мен" и макар да зная, че не очаква отговор, гледам да извъртя разговора. Също така продължава да върши две неща едновременно, макар нито едното да прави като хората. Ако гледа телевизия, пред нея има кръстословица, за през рекламите. Докато яде, непрекъснато говори, вместо да си гледа чинията Wink С едната ръка държи книгата и чете, с другата си реши косата blum Едно време плетеше, гледаше телевизия и разговаряше едновременно и ми се подиграваше, че аз не мога примерно да чета и да говоря Wink
Хубав ден! heart
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines