Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 06:57:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топли Августовски нощи  (Прочетена 133550 пъти)
 
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #120 -: август 04, 2017, 13:52:39 »

Много надълбоко сте навлезли днес в сериозни разговори.
Аз пък, ако отида в салон, не искам да си говоря за екскурзии, понеже ми е все тая къде си пия бирата - дали в Дубай, в местната кръчма или у дома, искам да си говоря за това коя е надебеляла, коя си е купила грозна булчинска рокля и коя е правила секс на открито. Това прави ли ме тъпа? Слизам на нивото на некадърните, дето за нищо друго не стават, понеже са маникюристки? И аз не мога да си направя маникюра с лак, който да ми стои цяла седмица, а уж обикновен, пък камо ли да стои цял месец, ако се лакирам сама ще стои, докато не започна да търкам тавата в мивката, която мене чака.
И освен това тая маникюристка изкарва много повече пари от мен и след като излезе от салона може да си позволи да пие бира в Дубай. Пък дори и в Дубай да е с компания, с която да си обсъждат еманципация, еманация и тем подобни, после пак ще се върне у дома и ще е "маникюристката".
« Последна редакция: август 04, 2017, 13:54:17 от nadelina88 » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #121 -: август 04, 2017, 14:02:57 »

ама влака не сте изпуснали и двете и има време да започнете да работите и да станете професионалисти. Ако не ви е писано по специялноста винаги може да направите компромис и да започнете някъде където да стигнете до желаното място. Ето имахме едни момиченца, учащи в УНСС на рецепция, завършиха тази година и еднатаотива във финансии другата в маркетинг. А буквално от най-ниската позиция започнаха.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: август 04, 2017, 14:04:17 »

Рат, аз съм точно инженер геодезист.Безработна няма да остана, има работа, и пари има стига възложителите да си плащат на време.Но е факт, че от години не работя като геодезист, а като пътен инженер.За това и на моменти звуча толкова еманципирано?!Работя с мъже, доказвам се пред тях и мразя да ме гледат със снизхождение, щото съм жена.Професията е тежка и трудна, много лесно мога да се откажа, но ми доставя удоволствие.
Мисля, че повечето от вас се палят без нужда.Примера беше даден ей така, без да се иска да се обиди някоя професия.Има хора дават сърце и душа в рисуването на ноктите.Това че аз не го разбирам си е лично мой проблем, но не мога да кажа, че за нищо не стават.Радвам им се.Същото е и с мен.Аз работя понякога денонощно, за да предам проект.Ами за хората това са едни драскулки, но за мен е много работа, мислене, много седене пред компютъра и изглаждане на вероятните проблеми по трасето.Да вероятно аз в Дубай с тая си работа кафе/бира няма да пия.Ама ако всички ентусиасти като мен се откажат, няма да има я пътища, я улици, я сгради и т.н.
Никога не е късно, желание трябва да има.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: август 04, 2017, 14:25:59 »

Булче, аз не го и гоня влака, даже не съм на гарата lol lol lol

Не става дума за обида, а за подценяване. Това ме запали Wink
 
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #124 -: август 04, 2017, 14:28:44 »

Булче, аз не го и гоня влака, даже не съм на гарата lol lol lol

Не става дума за обида, а за подценяване. Това ме запали Wink
 


Ще те кача скоро аз теб,за сега един ритник на гарата да застанеш  beating
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: август 04, 2017, 14:29:53 »

Аз винаги съм знаела какво искам да уча и работя. Била съм напълно последователна. Докато бях ученичка, съм работила летата в земеделието, като бях по-малка, чисто физическа работа, последните години в техникума(леле остаряла съм, тогава още имаше техникуми blush), отчетна работа.
В университета учех редовно и ми беше важно да работя активно в университета през учебната година, затова не съм си позволявала да си търся работа, но през ваканциите работех и то може да се каже по специалността.
Имах късметът да започна работа веднага, по специалността, направо в дълбоките води. Имам точно 5 години такъв трудов стаж.
Но всичко по-горе не ми пречи сега пак да съм в групата на тичащите след последният влак и вероятност никога да не го стигнат

Има хора и хора, професионалисти и не до там.
Колкото до маникюристките, да, някои от тях са същински факири,с невероятни умения, не е правилно на всичко да се слага някакъв етикет(има и момичета тук, които го работят това), а и срамна работа няма, но съгласете се, че в общото статистическо число, наблюдаваме едно определено интелектуално ниво в едини професии и съвсем друго при други и това никак не е случайно.
Вече какви са тези хора като хора е съвсем отделна тема и пак казвам, говорим за статистика, където винаги има и % изключение.

Наде, сещам се и за други професии, къде официално практикувани, къде по подразбиране, където труженичките могат да си пият бирата в Дубай и какво от това?
Парите не са всичко на тоя свят, особено когато говорим за умственият багаж.
« Последна редакция: август 04, 2017, 14:32:18 от Marri » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: август 04, 2017, 14:38:54 »

Мари, за фолкпевиците ли говориш biggrin хахаха.

За съжаление майчинството ме срещна с много хора.Де ужасни, де разкошни.Видях падения и възходи на много хора.И да има изключения, не едно и две, но общото правило много често важи, пак за съжаление.То аз същото общо правило мога да го приложа и към лекарите особено след изпълненията на едно светило в гинекологията и онкологията тая седмица.Разказа ни играта на всички с две приказки, че се наложи да успокоявам сумата му и народ.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: август 04, 2017, 14:56:44 »

Аз се цопвам в новата тема, ей така, да знаете, че ви чета, ама още не мога да ви стигна! Ще наваксвам бавно Wink

Ние си дойдохме от 20 дни на морето и честно, още първия час в София ме накара да закопнея отново за плажа, бриза, водата... Ама няма! Е, полека лека ще се върна към ежедневието и ще намирам радостта и в него, какво да се прави  smile

Еднa разхлаждаща почерпка от мен:

Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #128 -: август 04, 2017, 14:59:16 »

Идеята ми беше, че интелекта на човек не се определя от това какво е учил, къде е учил или какво работи. Имайки предвид, че в България е много лесно да си купиш диплома и да застанеш за позиция, от която хал хабер си нямаш, но имаш връзки. Лесно можеш да бъдеш изместен от някой такъв за място, което със сигурност повече заслужаваш. После теб, работещата некадърническа работа, те гледат от високо, понеже "за нищо друго не ставаш". Истината е, че това, което определя човека, основно е това какво прави след работа - интересите му. За това написах, че маникюристката в Дубай може да си обсъжда интелектуални теми, но прибере ли се у дома, влезе ли в салона - там си остава некадърната.
Не, не бих слагала подобни етикети.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #129 -: август 04, 2017, 15:02:35 »

Наде, сещам се и за други професии, къде официално практикувани, къде по подразбиране, където труженичките могат да си пият бирата в Дубай и какво от това?
А, не, не са фолкпевиците blum.  
От дума на дума, като тръгнахме от 40-те, та минахме през сферите на обслужването, историческите периоди, нравите и обичаите, науката и изкуството, та си дойдохме на думата: СЕКС
Дайте за това да си говорим, щото за другото не се разбираме. Моооже и за снахи и свекърви, но в краен случай.
Та нещото с ция в случая е еякулация funnytooth yahoo
« Последна редакция: август 04, 2017, 15:09:14 от svekarva » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: август 04, 2017, 15:16:21 »

Та нещото с ция в случая е еякулация funnytooth yahoo

Ох свекърва чета, чета и накрая ми излиза екзекуция и викам де е секса тука  funnytooth

Наде и това съм го играла в миналото си и честно преживях го.Рано или късно всеки си намира мястото и майстора.Боже пораснах ли помъдрях ли?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: август 04, 2017, 15:17:24 »


От дума на дума, като тръгнахме от 40-те, та минахме през сферите на обслужването, историческите периоди, нравите и обичаите, науката и изкуството, та си дойдохме на думата: СЕКС


Ама някой не сме актуални по тая тема blush
Тъкмо разправям на мъжа ми, че гинеколожката ще ме почне още от профилактичният преглед на 6-тата седмица от раждането за по-сериозни мерки за предпазване(че тя още на последният преглед преди раждането ми говори по тази тема) и той казва, успокой я, че ние, с три деца, ще ползваме най-сигурният метод, демек въздържанието funnytooth funnytooth

Маги, остаря lol, шегувам се, дано не се обидиш give_rose


Юхуу, сложих си халката отново, не мога да ѝ се нарадвам.  chee chee
Малко трудно стана, ама влезе(специално за Свекърва lol  ) Бях я свалила месец преди раждането и ми беше много криво без нея.
« Последна редакция: август 04, 2017, 15:23:23 от Marri » Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #132 -: август 04, 2017, 15:24:57 »

Продължавам си мисълта...

Свекърва, не ме бий, не ме бий lol lol Знам, че не си от '40-те lol Баш си стана като на скай работата lol

Наистина ли свързвате женствеността и кокетството само с външен вид (дрехи, маникюр, грим, прическа)?

Ще дам примерна ситуация. Първата ми кола в София, отивам на работа първи или втори ден с нея, има само едно място за паркиране, но то е малко и трябва да влезеш с много добър заход или не става, ако ще и 500 маневри да правиш. Не съм свикнала с габаритите на колата. Пробвам първи път не става, захождам втори пак стърча. Виждам тримата охранители на съседната бизнес сграда ме гледат и ми се радват. Излезнах и с най-невинната усмивка, провиквайки се попитах може ли някой да дойде да ми паркира колата. Дойде едно от момчетата само ме помоли да му играя парктроник, че не ми познава габаритите на колата и я паркира. Благодарих му с усмивка и си отидох на работа. На излизане беше празно и си излезнах без драми.

Случвало ми се е на разни опашки или в задръстване мъже да ми дават предимство, благодаря с усмивка. Като попадна в някоя по-интересна ситуация като нищо го изигравам слабия пол blush blush Не че не мога сама  Girl_hide Това важи и за отношенията ми с ММ, баща ми, брат ми. Общо взето, когато си реша си ги действам по женския начин. И във всички тези примери никъде няма външен вид. Е има мъже, който се впечатляват повече от външни фактори, ама и там има как да ги действам  blum

Та, мили мои, не е казано, че винаги трябва да си кокетка, но е хубаво да осъзнаваш женствеността си, сексуалността си и да знаеш как да ги използваш. А използването е предимно в поглед, маниер, тон на гласа, подбор на думи  girl_wink И като допълнение добър външен вид, но предходните струват много повече от външния вид.  good Горе-долу като "100% жена" на свекърва. А това, че някой жени падат до ниво да вкарат и секс в арсенала си, показва, че не са толкова умели с останалите неща или са ескалирали ситуацията до там, че вече сексът им е бил единственият коз.

Исках да кажа, че едно цяло поколение жени малко или много (зависи коя колко е податлива) са били объркани в представата си за себе си като жени, докато по едно царско време (20-те, 30-те до средата на '40-те) нещата са изглеждали малко по-различно. Погледът ми е статистическа извадка на жените, с които живота ме е срещал от поколението, за което говоря. Това са предимно съседки, майки на съученици, роднини, колежки на майка и татко. Не твърдя какъв е бил периода, но контактувам с тези жени и виждам те какви са. Моята статистическа извадка е такава, не съм виновна за житейския си опит pardon Но пък е хубаво, че вие имате друг  girl_wink

Ето един мъж, който наистина разбира от жени.


Свекърва, може би в публичното пространство ни натрапват повече вторите. Но в средите, в който се движа, на местата, които посещавам, има само от първите  girl_wink Статистическата ми извадка е в полза на поддържаните нормални жени, а не на гротеските. Имам една бивша съученичка от онзи тип, но аз не комуникирам с нея, а само от ФБ я виждам. От онези вторите една не познавам  Girl_hide

Внимание - 7 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.

Ехо, спрете се бе... Не мога да ви смогна. Аз обслужвам и клиенти все пак  beating
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #133 -: август 04, 2017, 15:27:49 »

Абе нещо много на нож с тЕя маникюристки, ама ако ви запозная, с за който става въпрос и с целия контекст ще дойдете на моЙта.

Панде, явно нещо не казвам както трябва, нито слагам всички под общ знаменател, нито пък смятам невъзможността да се лакираш за нещо обидно. Аз пък не мога да си правя косата... убий ме, една плитка не мога да си направя като за пред хора. За поводи се правя при професионалист. Едно време като имах излишно време да ми правят ноктите с ши лак, бях уцелила една мацка по образование филоложка. Последната ми фризьорка, която ме прави за поводи е инженер, ама на живот... и двете трябвало да си хранят децата и са се преориентирали. И да и двете са готини, и с двете има какво да си кажа, и не само те са готини.
Има една групичка бездарни и безидейни същества ( и това го имам потвърдено от човек, който изпитва за майсторски свидетелства), които ( за съществата говоря още...) от скука ли, от мързел ли, решили, че най-лесно маникюристки да станат. Ми правилно са решили, атомен физик не се става за няколко месеца. Ама като правиш нещо без желание и идея, то си личи.

За любим виц ви питах снощи, ама явно днес е ден на летенето с метла smile Групово сте ме игнорирали. Ще задам тон с нещо, което ми е актуално:

Какво е оптимизъм? Да отидеш на плаж с деца и да си носиш книга.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: август 04, 2017, 15:31:21 »

Хахахах Киви, книга, плаж и деца заедно  blum Аз още не опитвам такива неща.И аз за тая група безидейни същества говоря.Мисля, че и самите професионалисти от отделните професии им се дразнят, но както Надето писа дипломи се раздават с големия черпак.
Аз вицове не помня!

Мари, няма как да се разсърдя, факт си е smile

Мери, да това е едни изкуство женско дето мноого уважавам smile
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines