Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 00:19:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топли Августовски нощи  (Прочетена 133812 пъти)
 
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: август 04, 2017, 09:51:13 »

Добро утрио и от мен.Тони,за такава заплата се местя одма във Враца.Обаче нямам икономическо образование.
Мама ни отгледа почти сама,тати служеше на Родината и според някои хора е носил у на с поедна шапка пари и осигуровки не е плащал.И сега мама се боядисва има приличен маникюр,облича се добре за възрастта си и понякога ни мислят за приятелки.Свекито твърди ,че преди си е слага грим и е имала маникюр,но нещо не ми се връзват нещата.Аз всеки месец ходя да ми оформят косата,редовно си слагам лек грим старая се и ноктите ми да са добре.Аз също не разбирам жени,които сами се поставят в пълна зависимост от мъжете си.Знам,че няма да ме сментнете за луда ако ви кажа ,че нямах търпение да се върна на работа след Мити.Работата ми дава социалните контатктии срещите с хора понякога е адски измирително,но е удовлетворяващо още повече когато клиентите се връщат.Когато се омъжих работех в друг град и си напуснах работата.Голяма грешка.Станах зависима,всъщност мама и тати се интересуваха имам ли нямам ли.След това драпах със зъби и нокти да започна работа.Няма нищи по-добро от това си самостоятелен дори в брака другото е комплекси неуважение и тирания.
Чакам да стане утре и да си отида на Плевен.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: август 04, 2017, 09:52:44 »

рускинята е еманирала целувки по мъжеството му, най-вероятно biggrin biggrin biggrin

Булче, сори, ама днес либидото ми е до небето и кат кажеш че шефката ти е сядала върху колове у три през нощта, и се бех засилила да ти пожелая и на теб същото, после се усетих biggrin

Свекс, аз и вчера те разбрах, ма те дразнех  tease
мен три пъти са ме махали от работа, два от които не отидох на кино с шефа, третият- отказах личен разговор  извън работа с него.

отивам да си еманципирам устата с новия шоколад, който открих в дрогерия, кокос, ориз и какао. biggrin

пс. виждам че панда е писала, съгласна съм че всеки си има професия и има уникални екземпляри във всяка- не виждам нищо лошо в това някой да е маникюрист или продавач. половината си живот изкарах в това да гледам чужди деца, да давам частни уроци по домовете или да продавам нещо си. всичко това, за да не живея при нашите и да не завися от тях. по едно време не работех - грам не съжалявам и за този период- страхотно си ми беше.  smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #107 -: август 04, 2017, 10:32:19 »

Цитат
Булче, сори, ама днес либидото ми е до небето и кат кажеш че шефката ти е сядала върху колове у три през нощта, и се бех засилила да ти пожелая и на теб същото, после се усетих biggrin

Това си ни е вътрешно фирмен майтап , катерене по колове  lol lol lol

Пандето е права, аз примерно не мога един лак като хората да сложа, елементарно изглежда ама нИ мога. Нито пък манкюристката може да се качи на един Кол и да убеди мултимилионна компания да си смени жизнен процес за 5 мин, туй вчера го направих, клиента само ми каза че не само че съм много красива ама и много умна  lol а това е човек който е преговарял с косовски терористи от немска страна (минути за самореклама)  lol

свекърва, тая дума еманация за първи път я чувам, виж уикипедия какво ми казва :

еманация (български)

Съществително нарицателно име, женски род, тип 47
физ.Излъчване на радиоактивни вещества;
физ.Радиоактивен газ, радон, остаряло наименование еманация, зн.Rn, н.86, елемент от нулевата група на периодичната система, продукт от разпадането на радий, актиний и торий;
филос. Излъчване на цялото световно многообразие от свръхсъвършеното божествено начало;
Висш продукт, резултат от нещо;
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #108 -: август 04, 2017, 11:19:55 »

Привет  Sunshine Sunshine

Свекърва, не ме бий, не ме бий lol lol lol На свеж поглед баш си ме разбрала  girl_wink Ще се опитам малко да се поясня, че така написано само аз си знам какво искам да кажа lol

Булче, давам пример за еманация така е по-ясно. Васил Левски е еманация на борбата на българския народ за свобода, затова му казват Апостол на свободата.

Свекърва, извинявам се, ако съм те засегнала. Тъй като всички знаят ориентировъчно кога си родена, те "ползвах" като времеви ориентир за поколението жени '40-те, '50-те и до някаква степен в по-патриархални семейства и '60-те. Та към тези жени е имало едно очакване или по-скоро налагане да гонят някакъв еманиран образ на "жената-другарка". Това митично същество е работило наравно с мъжете в завода, на полето, вършила е чиновническа работа или каквото и да е амплоа, което изисква трудова дейност. Това може би е било, защото си е трудов ресурс в период на индустриален подем. Но за мен лично е до някаква степен и фалшив морален образ на жената. Наистина жените достигнали до този образ са много малко, но това се е натрапвало още от ученическата скамейка с трудовите бригади и военните училища. В следствие малко или много е обърквало представите им за женския образ. И още повече като следствие се получава поколение на жени-лелички, които не са обръщали внимание на женското си начало, защото у тях не е имало потребност да го правят. Изключения има, не отричам, но говорим за масовост. Погледнете поколението на вашите майки, как изглеждат техните колежки, роднини, приятелки на сходна възраст? Сложете едните в едната графа и другите в другата, къде са повече?

Ще влизам и аз на един кол ама физически, ще си довърша мисълта да знаете... lol А Тони започна една много хубава тема за безделниците... тези са ми любимци  girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #109 -: август 04, 2017, 11:46:44 »

И двете с Киви сме сложили "професионалисти- психолози" в кавички Wink, не виждам нищо обидно, освен ако не се търси ефект "гузен, негоден бяга".
Също като Еми и аз съм вадила много повече пари с нискоквалифицирани дейности, отколкото с ума си smile Разказвала съм как докато бях учителка в циганското училище си хванах местна клиентела и шиех поли "на 6 парчета", докато съседите не ми забраниха заради специфичните миризми. Хич и не съм влагала изкуство или талант, даже гледах да е с минимални усилия и с психологически трикове успявах да ги убедя, че им стоят много добре и да вместя така кройките, че да изкарам две поли, вместо една от парчето плат blum.
Едната фризьорка от салона е завършила консерваторията. Преди 4 години изкара курс за два месеца, вечерно. В началото беше ужас, редовно изглеждах с криви рамене, защото не можеше да улучи еднаква дължина на двете страни на косата. blum Сега се научи, но преди си подравнявах сама висулките, като се върнех вкъщи pleasantry Маникюристката прави същото, като тази на Ина - хлепа и после бърши. Ръцете и треперят, все едно има нужда да удари 200гр. концентрат. Еми, това също го правя по- добре, защо да не се "самозадоволя" без пари и без да се ядосвам? Ако имах наложителни големи финансови нужди, като нищо мога да се влея в редиците на "специалистите - психолози" и да упражнявам услуга, тип "всеки, всичко може", нали?
Какво да правим сега, като Господ ми дал, та дал и акъл, и сръчност, и красота, и доброта, и ръст, и... само глас и бюст забравил, ама то не може всичко! Wink
Определено съм по- добра от такива като мен funnytooth
Булче, е тъй де, предполагам няма предвид радиоактивно излъчване, а онова, за времето си - жени, боркини за права и свободи, пример за подражание, ударнички и учЕни, само не и кокетки Wink
П.П. това е след поста на Милена:
Хайде, иди и виж бедните и сега и преди. Май стана "като нямат хляб, да ядат пасти!" Да те видя аз теб като няма пералня и хладилник, парно отопление и климатик, обща баня и печка с дърва и въглища, ще изглеждаш ли лъсната ако нямаш слугиня? Ама и слугиня да имаш не може, щото просто няма такива.
И още нещо, което съм казвала: Леля ми не е допусната да следва, а майка ми е изключвана от ДКМС в университета /с това губи правото си на купони за храна/, само защото майка и носела капела и пиела кафе с вдигнато кутре. Хиляди умни и красиви жени принудително трябваше да крият много неща, за да не пострадат от властимащите.
Права си, че безмозъчните се ръководят най- лесно. Ама то и сега е така - хайде да направиш пък ти две купчинки - силиконови кифли и добре поддържани жени и да кажеш къде са повече?
Не си права, че жените са нямали потребност да изглеждат добре по което и да е време. И за да няма сегрегация , ще кажа, че същото се отнася и за мъжете, въобще за хората.  Wink
« Последна редакция: август 04, 2017, 12:04:12 от svekarva » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: август 04, 2017, 11:56:32 »

стигам до заключението че вместо да ни крадат постовете странно изглеждащи кукувици, по -добре да се хванеш наистина да напишеш мемоари. все ще съберем пари да ги издадем. smile
чакай пак да те прочета, че съм гладна и трудно разбирам, докато си мисля за маслини.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: август 04, 2017, 12:15:34 »

Привет!  За жабите: ами аз такова, не щях да си развалям сватбата, сега не ща морето да развалям и все отлагам. А и Инж. се кълне, че не може да е станало. М/у впрочем аз нали съм с нередовен и не ми прави голямо впечатление закъснението. Ако има нещо обаче ще трябва да се маха, защото съм на лекарства ине мога да рискувам да бъде с увреждания. Господи, дано да няма нищо. Обещавам ще пия противозачатъчни или най-добре спирала....
Днес и утре имаме годишнина - 10-а поред. Подари ми колие със страхотна червена висулка. А аз си купих и пхалка и гривна.
На него му купихме торта, дървен настолен календар, термометър, стъклено сърце с цветен пясък и дъска за шах. Много се зарадва.
Кико разказва приказката за Шапчицата и Големанчо на всички на плажа. Имитира крещенето на чайките като:ааааааоооооо, все едно са лъвове... Абе общо взето" С деца на море". Утре сме в Несебър. Оня бански ми харесва. Купих си чисто нов, цял, но предпочитам половинките да си нося.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #112 -: август 04, 2017, 12:24:09 »

Ох, отдъхнах си... свекърва е пояснила, точно кои специалисти визирам, тези с претенции за достижения колкото поне за нобелова награда, а покритие нула.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #113 -: август 04, 2017, 12:31:01 »


Свекърва, извинявам се, ако съм те засегнала. Тъй като всички знаят ориентировъчно кога си родена, те "ползвах" като времеви ориентир за поколението жени '40-те,
Е те за това и кол не ти стига funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: август 04, 2017, 12:42:45 »

Е те за това и кол не ти стига funnytooth

 lol lol lol lol lol witch witch witch laugh laugh laugh

метлата яхай, метлата biggrin
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: август 04, 2017, 12:47:15 »

Хахаха, това ми изглежда като преди 2 години се обръщам към една колежка и я питам - абе извинявай, ама жена на товята възраст...а тя - не започваш добре blush А аз - не исках да кажа това, просто искам да направя картичка за една жена на около твоята възраст (45) и картинката е едно съсухрено, апатично бабе с корона и свирка в устата...та исках да знам дали няма да се обиди...а тя колежката взе, че се обиди.

За работата - срамна работа няма и ако ти трябват парички, всичко ще се работи. И аз не разбирам такива, дето искат директно на шефски позиции, ама те вече са бол. Аз за сега не мога да се оплача. Взимам достатъчно висока заплата (е, в този бранш може и по- висока, но да не сме максималисти). Бих могла да си седя в къщи и да си спестявам нервите, но като цяло предпочитам на работа, дори и само за да виждам хора pardon

Лакирането много го уважавам, но обикновено си се цапотя сама - не съм добра, просто обичам, но с тия кучета не мога да си отгледам нокти.

Гримирането не го разбирам и не го умея blush

А за дрехи...стилът ми варира от - кален прошляк до кадифено сако, пола и токчИта...предпочитам си "белите маратонки и изтъркани Жинси". Комбинацията днес - сиви маратонки, къси дънкови (дънкени) гащета и сива блузка с Мини Маус, на която панделката и е с пайети...а, а? "стил и сексапил" хахаха
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: август 04, 2017, 12:47:27 »

Добър ден!
Днеска и на мен явно не ми е ден, чувствам се като в една игра " Съседи от ада"б все едно някой ми прави номера- вчера протече единия бойлер, успокоих се че поне на единия етаж ще има вода. Е да, ама не! В цялата къща няма вода, счупих чаша, едва донесох прахосмукачката да изчистя, а докато я сваля, малкия бързак вече ме гонеше по стълбите, накрая падна и заспа с рев. Направих закуски, естествено реши да се маже и да не яде. Пак спасявах котката от кучето, абе ако има скрита камера след 2 дни бих се посмяла на себе си.
Фани, стискам палци да е просто закъснение!
Киви, Булче, пращам ви енергия да изкарате още няколко часа и да се отдадете на заслужена почивка!
Панди, моето мнение е същото за салоните, изобщо не мога да се сравнявам с нивото на маникюристаката при която ходех. Много отпускащо ми действаше, говорехме си за почивки и екскурзии /те доста обикалят с мъжа й/, та обменяхме опит. Е сега 3-4часа не виждам как ще изтърпя.
Сегя е момента да ми се посмеете, ама и аз явно съм от тия без трудовия стаж. Няколко пъти се опитвах да започна, но не се задържах никъде, то и голямото кариерно развитие. На 19 опитах като продавачка в Халите, майка само където не ме наби и ми каза да си гледам ученето. После в една фирма, която продаваше някви аквции, злато и други тъпотии, поредната пирамида от изгорели схеми. Накрая много щастлива започнах при един ЧСИ, но се оказа че заплатата ще ли стига да си покрия пътните само и се отказах. Сега не искам да мис вършва майчинството, щото не знам кво ще правя, надали някой ще умира от желание да ме вземе  pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: август 04, 2017, 13:23:15 »


Кво да ви кажа... и аз не ги изтрайвам профи-психоложките и кат свекърва всичко най-добре си правя. Както казва мъжът ми, те тия ако бяха много кадърни нямаше да са маникюристки примерно.

Когото и да си имала предвид, това ми прозвуча много грубо.
И да, може би е "гузен негонен бяга" - всеки може да чисти и гледа деца, ама се търсят чистачки и детегледачки.
Просто ми е странно защо го изкарвате като нещо лошо, това жената да ходи на маникюр, фризьор, козметик. Някой нямат такива потребности, но тези, които ги имат не са по-лоши.

Рат, и аз не съм с кой знае какъв трудов стаж, даже ти сигурно си с повече Wink ама десет години бях активно учаща, време не ми остана lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: август 04, 2017, 13:46:29 »

Аз съм от хората които са работили много.Работих като студентка, макар да учех във УАСГ.Всяко лято си намирах за 2 месеца сезонна работа, а 4-ти курс започнах и постоянна. Не по специалността, нещо на смени, че да мога да ходя в университета.Нашите нямаха възможност да издържат 2 студентки и ние си помагахме сами.Сестра ми още втори курс започна да работи.Избирах професии след като завърших.Работих някой с голямо сърце за малко пари, после без сърце за много пари, сега съм по-средата.Скоро мисля че пак ще съм на кръстопът за това на къде да продължа, но като дойде ще го мисля.Уважавам всяка професия, стига човек отсреща да е професионалист.За съжаление се нагледах на пишман работници от всички страни ама с огромно самочувствие.След един маникюр направен за банкет на другия ден, дето ми падна 15 минути след напускане на салона, предпочитам с моите две ръце да се лакирам за събития.Нямам време да записвам часове, да тичам до другия край на града и да чакам за едно мацане.С прическите съм по-добре ама имаме познат фризьор и човека отваря и в 8 часа салона заради мен, или ме подстригва в обедната почивка.Имам крещяща нужда от козметик за лицето, но наистина сега нямам 1 час свободен за това приключение, остав, че не знам читава козметичка.Но с дете и всичките прилежащи екстри успявам 2 пъти седмично да отида на танци, поне 1-2 пъти в месеца да изляза с други мацки на по вино/бира и един път месечно да се отлепя и да позяпам магазините.За някои е малко, за други много.Но независимо от това, че сме в Плевен, си гледаме детето сами.Е сега дето свеки я гледа, но няма ясла и свеки има голяма отпуска.А лятото се чувствам като кон, честно, вече мечтая за зимата и снега.Толкова съм изморена от вечното тичане по улиците и ме боли всичко от това препускане, че ми иде да легна и да не стана.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: август 04, 2017, 13:48:50 »

Панде, ти си отгледала 2 деца, личното не го слагам в кюпя, че още имаш дълги години да си го гледаш. А по случая се сещам за оная поговора "алкохола и науката не са простили на никого"б ти не пуеш, значи нАуката е виновна.
А не знам защо, ама все като стане въпрос за хора които не работят по специалността си и се сещам за една приятелка, на коята баща й като разбра че ще учи геодезия май беше и й каза " тате, ти си узиш за безработна."
Маги, стига ти да си доволна от статуквото, няма значение дали на нокого му се вижда много или малко твоето време за теб. За маникюр, просто не си случила явно на професионалист. Мен ме беше много яд, същото ми се случи за бала и ми беше криво, ама какво да се прави.
« Последна редакция: август 04, 2017, 13:54:03 от ratatui » Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines