Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 17:37:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топли Августовски нощи  (Прочетена 134096 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: август 03, 2017, 19:03:10 »

Свекърва, признавам си че те четох два пъти, на моменти звучи бая сложно като словоред, явно мозъкът ти чатка най добре вечер.  smile

За поколенията- няма значение кой кога и как, баба ми знаеше как да се докара и  с три рокли, едно червило и си боядисваше косата с люспи от лук. Имаше един доматен крем или един краставичен. Всеки път и все още, щом мине покрай огледалото, се вчесва. smile
майка ми не се поглеждаше като млада, сега по се грижи, особено след няколко забележки от страна на леля ми и мен. crazy
аз си правя всичко по фасадата си сама. колкото-толкова. pardon

п.с.  мнението ми за еманципацията го знаете- наврели сме си го отзаде, без извинение за фразата. лична гледна точка. smile
« Последна редакция: август 03, 2017, 19:06:30 от emmmmmy » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: август 03, 2017, 19:33:34 »

Свекърва,що така с тоягата?! Ще изплашиш аудиторията  tease
Аз нямам мнение по въпроса, за преди и сега в България, кой как се поддържа... сякаш нямам достатъчно информация за обобщение...

Еми, имаш известно право, затова тук, нали е западно, еволюирало общество, където се казва ние,за където сме тръгнали, те оттам се връщат, та еманципираните жени са се усетили и например семейните бюджети са интересно структурирани. Всичко, което преди сватбата е имал всеки от партньорите,си е лично негово, след това всеки си има лична сметка и участва в общият бюджет, като делът на мъжа е съществено по-голям...
Накратко еманципираните жени са си доста добре...
Киви,тъжна статия и много дълго ме накара да се замисля sad
« Последна редакция: август 03, 2017, 19:59:09 от Marri » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #92 -: август 03, 2017, 20:10:02 »

Ох, еманципирано приспах едното дете и сега си лежа, четох книга и слушам музика, а горкия ми мъж "неговото" още го гони по площадките.

Кво да ви кажа... и аз не ги изтрайвам профи-психоложките и кат свекърва всичко най-добре си правя. Както казва мъжът ми, те тия ако бяха много кадърни нямаше да са маникюристки примерно. Ама от друга страна, човек има нужда да се поглези малко и често това е най-достъпно. Кокетството ди е до лична нужда и предпичитание, съгласна съм.

Я кажете някой любим виц.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: август 03, 2017, 20:18:41 »

Аз имам нужда да постоя и да си почина, докато някой прави нещо за мен. Ако трябва да включа прически, маникюра и т.н към другите задължения.... изморявам се само като си го помисля. Не, че не правя точно това, но е по задължение не по избор.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: август 03, 2017, 21:06:34 »

Аз затова харесвам салона, където ходя, там не се клюкарства, не се обсъждат клиенти или поне не пред другите, които остават след тях.. Почивам си, ако ми се говори, говорим за екскурзии, места на които сме били или ще ходят.. Вярно скъпо е, но и услугите им са качествени, а атмосферата много приятна и положителна  good
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #95 -: август 03, 2017, 22:30:31 »

Мимето ме подсети. Не го бях гледала от няколко месеца. Гледах го сега иииииииииии.....няма по-велик филм. Форум е, мога да си пиша..дори да ме подминете. Няма нещо в живота ми, което така да ме разтърсва за сетен път. Милионен път.  heart  Oh my ...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: август 04, 2017, 07:32:39 »

Добро утро.Вчера беше отвратителен ден и нямах сили и желание да пиша.

Свекърва, пак е направила много добър прочит на времето преди и сега.Майка ми и баба ми(нейната майка), шиеха.Половината ни поли и рокли ги е ушила майка.Нейните си също.Позволяваше си само едно студено къдрене в салон, другото го правеше сама.И до ден днешен се гримира всяка сутрин преди работа, прави си ноктите в неделя и изглежда добре.Много хора са ми казвали, че е добре поддържана жена.Баба, до последно(почина на 94г) се боядисваше, подстригваше и лакираше.Ние със сестра ми бяхме много анти всички тия манипулации, но аз от скоро слагам лек грим за работа и се лакирам чат пат.Общо взето с годините идва акъла smile Какво значи еманципация на нашите ширини?Жената работи колкото(и повече) от мъжа, а взима по-малка заплата.Вечер се прибираш и имаш къща, деца и т.н.Хубаво е че има мъже дето помагат, ама не са мнозинство по моите наблюдения.Отделно, че последните години попадам на 100% зависими от мъжете си жени и те това искат, харесва им и се чувстват добре.Аз не мога да го разбера, но всеки си знае!

И аз имам ужасно голяма нужда от почивка, чисто психически не издържам на проблемите на работа, в къщи и роднините.Ако ми останат пари след морето ще си изкрънкам една планина само тримата за 2-3 дни.Просто нямам сили да мисля вече!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #97 -: август 04, 2017, 08:09:55 »

Маги, душата, разбирам те сестро... снощи едвам държах клепачите отворени,направо бях смазана,имах само 1 час вчера без срещи, цял ден беше от кол на кол, продуктивни колове, ама ту мач ми идват. Не знам шефката ми как издържа, с 2 деца, мъж, и става в 3 часа през ноща да се качва на колове.

Аз като видна еманципирана жена ще кажа че е много удоволетворяващо да си самостоятелен, що годе успял, на моменти обаче е ужасно изморяващо. Идва ми да кажа зарязвам всичко ще ставам принцеса и ще ме глези мъжа ми, обаче знам че след седмица две ще се пукна от яд, ще завиждам и ще искам пак.Маги и аз имам много познати които ама даже никога не са работили, на 36г без нито 1 работен ден стаж, не знам как издържат?

Хайде днес да го избутам и после хелоу моренце  yahoo
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: август 04, 2017, 08:33:45 »

Добро утро smile

Петъчно е, пак имам задачки и срещи с приятелки, а довечера пътуваме към Враца. Канят ме на разни лекции за бременни, но ще изчакам септември, сега раничко ми се струва и до поне 20 август съм натамънила задачите и приключенията, ако всичко е наред. smile

Булче, искаш ли да ти кажа, как издържат 36-годишните без нито един ден трудов стаж.. НЕ им трябват пари или по-скоро не са осъзнали, колко ползотворен се чувстваш, когато си изкарваш парите и постигаш успехи в професионален план.. Апетитът идва с яденето, както се казва. Ето майка ми пак е в търсене на работник за офис, с някакво икономическо образование, работно време 9-18ч. почивки, осигуровки, заплата 900лв чисто за Враца (уж беден район с висока безработица  crazy).. Идват и си отиват ежедневно хора, защото им било ТОПЛО (имат климатици но от постоянно вървене напред назад за майка ми, предпочита да не ги пуска, защото редовно е болна от разликата в темп.); започнала да пуска климатиците, топлото да не ги плаши новите хора, било много далеч от центъра (в индустриалната зона), а те искали в обедната почивка да се разхождат по главната улица.. и куп други малоумни причини, а реалността е такава.. родителите им бършат задници без извинение в Италия/Испания и изпращат пари.. народа е народил по 2-3 деца вече, не му се занимава и с тях, повече няма да прави.. пращат му се пари за Стокита/Мими, което да го представи пред "обществото" като богаташ и много важен.. и си вее гъза по центъра или кварталното заведение, пуши и пие кафета по цял ден и шапка на тояга.. Безделниците не се раждат, а се създават.. Дали са виновни самите безделници или близките им не е сигурно, но нито едните ще помогнат, нито другите сами ще се оправят..  nea

Хубав петък smile
« Последна редакция: август 04, 2017, 08:35:39 от alexandrova_90 » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: август 04, 2017, 08:52:26 »

Добро утро!

Днес малко се поуспах, но поне успях да приготвя закуска на Малчо, който още спи. И аз закусих и сега се вея тук.

Вчера ми идеше да се гръмна. Алекс ми отказваше всякакво ядене освен ц.ца. Голямо мрънкане беше и цял ден се разнасяхме. Не знам зъби ли са, но ще ни уморят.  angry Ако и днес е така ритуално се хвърлям от 1-ия етаж.  pardon

Вечерта се видяхме с приятели с бебе на 2 месеца и малко се разведрихме. Те са едни от малкото, които ни останаха и с които може да си поговорим спокойно и за бебета, и за всякакви други неща.

Тони, много добра таз заплата за жена.  good Не им е толкова важно на тия дето бягат от нея.

Наде, ти си лудааа.  heart Искам и аз да го гледам. blush Скоро, скоро, скоро...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: август 04, 2017, 08:53:37 »

Те тръгнаха от 700лв, но като не могат да намерят някой, който да му се стои повече от 2 месеца...  angry
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: август 04, 2017, 09:27:42 »

Не е само във Враца така.На много места е така.Просто хората ги гледат.Аз наблюдавам феномена живея при мама и татко, те плащат всичко, гледат детето/децата, а аз си тупам топката.Просто е едно поколение на безделници с големи изисквания.Но ние сме виновни(казвам ние защото вече съм родител). Много е трудно да създадеш, човече което има цели и мечти, да настъпиш собственото си желание да го предпазиш и да го оставиш да пада и да се учи само.Да осъзнаеш, че ако правиш всичко за него му вредиш.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #102 -: август 04, 2017, 09:28:17 »

Добро утро!
 
 Аз си взех резултата от прочутата биопсия и имам контактен дерматит, който вече овладяхме, сега остава да удържим така. Wink

 За еманципацията не знам ... Майка ми е работила колкото може, в началото като съм се родила се е наложило да се върне от майчинство, защото татко е останал без работа. Ходила е по фризьори, с хубави тоалети, но има и много по-поддържани жени, ходили на масажи и всякакви процедури, чиято кожа е опъната. Понякога не е само до желание, а и до това какво ти предлага съдбата. Аз например от 3 години се блъскам да се докажа в професията, ами все така се стичат нещата, че се въртя в кръг. В крайна сметка може пък животът друго да е предвидил след като не ми се случва това, което аз искам. Така се успокоявам, за да не бръмна и да стана продавачка при положение, че съм приемала образованието си насериозно и не е било само за да имам "висшо".
Аз днес съм на зей пазар по моловете че да си избия целодневния билет за градски. Ще кръстосвам София.  Wink

Хубав ви петък!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #103 -: август 04, 2017, 09:42:28 »

Привет, привет с по- ясен словоред и прояснен мозък blum
Миленка- младоженка говори за еманация, аз вмъкнах еманципацията като изброяване на думи със сходно окончание, но различно съдържание. Wink Това, което аз разбрах от нейния пост е, че жените от нашето поколение сме се борили да имаме определено излъчване /съгласно традициите от онова време, демек труженички/и сме забравили да бъдем жени, правещи всичко възможно, за да се харесат с външен вид и поведение на "целеви" мъже. Кокетка в тълковния речник е жена, която се стреми да се хареса на чужди мъже, хитруша и тем подобни, та чак и дявол LAUGHTER
Истински кадърни жени и ударнички многомашиннички, тоест еманацията, за която се споменава, винаги са били съвсем малък процент и са служили и служат като заблуда- прикритие за многобройната останала женска маса.  pardon Учи и работи и ще станеш като еди коя си депутатка или бизнесменка с 1000 чифта обувки, ходеща на СПА, с лични гримьори и стилисти, се случва в 0.000012% от случаите, преди и сега. Което пък ми напомня за едни закачки, че Киви се чуди как са назначили красавица без качества на позиция, а аз - как има красавица с качества на позиция pardon
Хехе, лично също съм опитвала с еманация на кокетка един път, даже съм го разказвала. За да не създавам у новите тук впечатление, че съм вода ненапита, ще го повторя:
Значи, точно след майчинство цъфнах в закрит завод и нулево търсене на инженери изобщо. Намерих обява, че търсят учител по практика /уточнено да е мъж/в хубав техникум. Когато си подавах документите, в стаята случайно влезе заместник- директорката и настоя да ме допуснат до конкурса.
Отивам аз на интервюто, единствена жена сред 12- тина мъже, минавам разните теоретични и практически задачки и стигам до личен разговор с Директора, за да вземе той окончателно решение. Човекът ме погледна, погледна и рече:"Ама ние търсим мъж!". В критични ситуации винаги изстрелвам нещо светкавично, което често матира противника: "Аз пък съм 100% -на жена!" Назначиха мен, макар да търсеха мъж и едва ли съм била с най- добрите резултати. pardon Директорът се опита няколко пъти да изпробва женствеността ми, обаче аз се държах мъжки Wink. И понеже бях на срочен договор, на следващата година част от часовете ми пое една рускиня и постепенно ме изрита blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: август 04, 2017, 09:49:55 »

Здравейте!

Киви, много съм възмутена от изказването на мъжа ти за маникюристките! На теб може би ти се отдава, но за мен е изкуство и въобще не мога да се меся там. Добрите маникюристки са едновременно артист и добър биснезмен, което никак не е малко и явно все пак стават за нещо. Лоли е в тази сфера и мисля, че е доста оправна жена.

Аз  въобще не мисля, че мога да се справям по-добре от хора, които са професионалисти в даде област. Мога да се справя прилично и да си спестя време и пари, но това е друго. Ама в България всички разбират от всичко, затова и отношението към учители и лекари е такова - те пък какво разбират. На запад всеки си гледа работата, и поддържаните жени, които вижда Мари, също ходят по салони. Моята шефка веднъж седмично е в салона, задължително. Но не изглежда като фолк певица, а като съвсем естествена, все едно никакви грижи не полага.
Аз ако можех да си го позволя, също бих ходила често на фризьор. Лак не търпя много, много.


 
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines