Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:57:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топли Августовски нощи  (Прочетена 132840 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #585 -: август 30, 2017, 15:24:17 »

А, не, не знам да има приятелка. Този, който сега идва при нас, ми е втори и е изтърсакът.
Върнах се да прочета писаното за почивните дни. Понеже братовчедът и приятелката с докторантура са в едно изречение, набързо съм ги сватосала. blush Ей така стават белите Wink
Аз уж български продукти търся от Кауфланд - охладени пилета, охладена кайма, на зеленчуците им гледам произхода crazy Ама си имам едно на ум винаги. В последно време се мъкна до Четвъртък пазара, там има турски и арабски магазини за месо и подправки, но си е бая скъпо така. Винаги има овнешко и агнешко, намира се и телешко и хубаво говеждо. Кварталният Лидл /гара Филипово/ не е особено оборотен и оттам пък е не е добре зареден, Билла ми се вижда прекалено скъп, Триумфът в квартала е страшно нагъчкан и като се наведа да взема нещо, редовно бутам с дупето друго angry, та затова и него избягвам. Имаме две - три къщи, в които знаем, че хората гледат зеленчуци на село и после ги продават, но нали сме си казвали, че щом е за продан продукцията, тор не се пести. От бившата колежка католичка получавам армагани, за които после се чудя как да се реванширам crazy Ето сега имах изпратени чушки камби, ама те само за сувенири стават - дребни, с яки ципи, много семки, а и трябва една по една да ги опитвам дали са люти... Пуста глупост, че на харизан кон зъбите не се гледат, половин ден загубих с тях вчера и накрая трябваше да купувам тиквички и патладжани, че да ги използвам за рататуй.
Размирисахме го на манджи пак...
Не бях гледала "Три метра над небето", май някой го беше коментирал /или книгата/. Рони, сниман е в Барселона.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #586 -: август 30, 2017, 15:26:08 »

Здравейте

Руми,защо така с лошо към магазините-вериги. Аз пък не харесвам малките квартални. Купувай си спокойно от Лидл, аз пък имам вътрешна информация, че там са хубави стоките.

Свекърва, падам с твоите чинки и сойки lol

Аз постоянно събирам багаж последните години. Безразлична съм на тази тема вече.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #587 -: август 30, 2017, 15:30:21 »

Напоследък познати много ми хвалят Кауфланд...Там не съм стъпвала от години, не ни е близо, а и имам спомени за неприятни миризми. Месото им хич не го харесвах дори и на вид....Пазаруваме предимно от Фантастико, макар да ми се струва, че доста са вдигнали цените...
Еми, в Лидл има и приятни ядливи неща - обожавам топло пушената им сьомга с пипери (в Норвегия я ядохме същата....еххх, Норвегия)!

Свеки, не спирам да ти се удивявам  give_rose give_rose give_rose

За любовните истории да раздухам как моя много, много близка се задоми (и обеби) за година след като се раздели с дългогодишната си любов - моряк.... И аз съм имала две връзки от разстояние, но тогава бях млада и дива..... Дано не сме лоши пророци на Аморетата на Панди  pardon

Али, няма нужда да гледаш сериали - ти си ги създаваш!!! Купувай си редовно семки  blum

Като сме на потербителски теми, преди няколко дни ни заредиха колата на една бензиностанция със 74,8 литра бензин при обем на резервоара 70л. и поне 3-4 литра в него....Съпружето писа на централата им и за моя голяма изненада са се отнесли много внимателно и детайлно към ситуацията. Може и да са му замазали очите, но отношението ме впечатли - има светлина в тунела.

Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #588 -: август 30, 2017, 16:06:19 »

Свекс, предполагам  си гледала испанската версия на Трите метра, има и италианска, която е хронологически първа и я гледах много преди да направят испанската и преди да има този масов фурор. Честно казано не знам дали защото първо нея гледах или защото повече харесвам италианците като типаж, но тя си ми остана на сърце. То на тях си им е традиция май да си правят версии на едни и същи филми. Извинявай, че/ ако те нарека любов е по същия начин и пак предпочитам италианския. Вече си закупихме билети за парка на Гауди, чудим се и за зоопарка дали да не вземем.Отворена съм за предложения кое си заслужава да се посети съответно да се закупи билет предварително.  blum

 Ние пазаруваме основно от Лидл въпреки че Била ни е под блока. За основни неща ходим и в Кауфланд.Месо купувам вече само от месарница, в която имам доверие. Когато искаме нещо по-специфично и различно посещаваме и Хит. Там обожавам да си разглеждам чуждестранните продукти, но често купувам неща, които после не ги ползвам. Зеленчуци гледаме да си купуваме от пазара, а и често се смесваме с арабите по Симеон за подправки, нахут, булгур ... Говорейки за храна има две събития  през септември - Седмицата на ресторантите и Фест на уличната храна, подобен на този в Солун. Ние като видни дегустатори планираме да минем и през двете.  good
 
 За далечното разстояние и любовта мога да напиша роман. Нямала съм любов на близко такова. Варна, Америка и София... В случая според мен е дали са на една вълна. При мен краха беше защото аз бях малка, той по-голям и искаше да живея така сякаш сме на една възраст, но той вече си беше взел студентския живот, а на мен тепърва ми предстоеше. Не издържахме и два месеца след като влязох в университета. Същото се получи и с най-добрата ми приятелка и с повечето колежки, които бяха имали гимназиални връзки с по-големи момчета. Ако сте на една вълна и ви вълнуват подобни неща може би е по-различно, както се случи с нас с ММ.

 Ние вече пускаме жалби към съответните отговорни за всяко нещо и реагират до 2-3 дни поне за изясняване на ситуацията. Върви се към по-добра посока като че ли.  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #589 -: август 30, 2017, 16:15:02 »

Сноуче, има, ама са ми скъпи, а и в малки разфасовки  pardon

Аз  пък гледах руския Елхи ( Свекс, ще ти допадне ) и Сайдер с Роузи- и двата много приятни.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #590 -: август 30, 2017, 16:39:48 »

От както се е родил шефа, аз пък имам фобия от голрми магазини и не пазарувам. Мм пазарува където му е удобно /Била, Фантастико/. Избягвам.обаче да купувам повечето неща от веригите и то накрая той отива за 1 салфетки, брашно и бираб а и нещо сладко за него. Мляко и производни се купуват от млекатнуца. Месо от 2 мессрнициб които са на ма*ната си /Банкя и Костинброд/. Зеленчуци от пазара или поръчвам.от ферми уж. Ясно ми е, че не са чисти и само им надуват цените, обаче от както ядох чушка с вкус на зеле, и разни такива не ми се купува от вериги.
Сноуче, сега яко ме заинтригува коя е бензиностанцията. Напоследък зареждаме на Марешки /леле негова ли беше, че забих/ с хипер евтиния бензин.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #591 -: август 30, 2017, 17:29:45 »

Рони, аз винаги използвам Хоп -он автобусите за общ поглед на града, а и така най- бързо стигаш до всяка една от забележителностите.
https://www.getyourguide.com/barcelona-l45/hop-on-hop-off-barcelona-city-tour-1-or-2-day-t1225/?referrer_view_id=29245f02ee5068951071ad43fb3725bb&referrer_view_position=0
За мен много интересен беше музеят на Пикасо, докато другите се мотаеха из магазините, аз заседнах там зо повече от половин ден. Задължително вижте и една от къщите на Гауди, ние бяхме в Каса Мила, другите гледахме отвън /има опашки и се чака поне час/, паркът Тибидабо /обаче фонтаните не работят през септември и може само пътьом/, някъде в пресечките по Ла Рамбла има голям закрит пазар с разкошни фрешове и много хамон, аквариумът не си струва /като го сравнявам с този в Сингапур/, освен ако имате специални интереси за животни. Страхотно е да се качите на лифта и да видите града от високо, стига да ви се чака на опашка и там. Ню Камп, стадионът, ако сте футболни фенове е задължителна спирка и отнема почти ден. Латинския квартал няма как да пропуснете, а от там да идете и до катедралата, всичко е в близост до Ла Рамбла. Още нещо, което препоръчвам е да си купите пътеводител за Барселона. Книжката съдържа  много полезна информация за история и култура плюс хитри ходове за пестене на време, може да се отваря всеки момент и да се гледа карта, без да се притесняваш, че ще ти падне батерията на мобилния или ще изчерпаш лимита за интернет.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #592 -: август 30, 2017, 17:33:02 »

Р, разби ме с този пазар. Кой има толкова време и нерви?

Рони, защо си купувате билети предварително? Там на много места раздават талони с по 10-15% отстъпка. Заслужават си зоопарка и аквариума, Камп Ноу, панаирното село, магическия фонтан и целият Монджуик. Каса Мила, Каса Блатино и Загрява Фамилия само отвън ги гледахме. Тибидабо е готино, ако си падате по такива паркове. Аз за парка на Гауди не помня да има вход. Парк Цитаделата също е супер. Ботаническа градина ми беше скучна. Археологическия музей е хубав. Последните две в неделя бяха безплатни. Готическия квартал е готин.

Тези автобуси не ги харесвам, предпочитам метрото.

Със свекърва все едно сме били на различни места lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #593 -: август 30, 2017, 18:07:50 »

Хехе, Панди, зависи от възрастта и от времето. Ние бяхме общо за пет дни, включително пътуването. Двата дни за пътуване ги отписвам, за почти нищо не стават докато се ориентираш какво и що, един цял ден бяхме извън Барселона да видим един от най- известните манастири в планината Монсерат и за града останаха два дни - нищо работа. За парка Гюел и аз не помня да купувахме билети, но НИ2 беше сега през май  и той каза, че вече е с вход, като се включва и онази къща, където е живял Гауди известно време.
Лифтът е до Монджуик, затова не го споменах. Наистина има много отстъпки и в определени дни и часове нещата са безплатни, ние също не бяхме купували нищо предварително.
Да, метрото е добре организирано, но не виждаш нищо, докато пътуваш, а в рейсчетата ти разказват много неща и някак се сливаш с потока от хора.
Хехе, то само да се разхожда по Ла Рамбла му стига на човек, разкошна е Барселона heart Дано не е променена след последните събития само.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #594 -: август 30, 2017, 22:54:44 »

"Мерси" за палците. Добре мина.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #595 -: август 31, 2017, 08:08:13 »

Бутро!

Стискала съм ви палци на всички вчера, дано е имало ефект, нямах обаче грам време да се разпиша!

Радвам се че споделяте за Барселона, че съм го намислила догодина с колежките да идем, правим 10г в компанията и ни дават двупосочни билети за Европа та се надявам да си организираме едно хубаво европейско трипче.

За двойките, има примери и примери, но те двамата с Миаморе са много различни, но пък изглежда свястно момчето. Аличко при вас теленовела станало  lol lol lol

Аз нямам търпение утре деня да мине, имам ужасно тегав ден... но пък после отиваме да си приберем мамин златен звяр. И ето ви една снимка от дневника на един звяр при баба и дядо :  lol laugh :



Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #596 -: август 31, 2017, 08:27:11 »

Е те, това е снимка good heart funnytooth Пък беше тръгнала да се притесняваш за едни чорапи Wink
Душица златна heart Ще си вземете ли и едното коте поне? smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #597 -: август 31, 2017, 08:28:47 »

Добро утро smile

Булче, този твой Звяррр  heart heart heart

Говорете за Барселонаа, ще дойде и моят ред  tease

Вчера много обикалях, после като се прибирах се изнервих на макс с майсторите, които правят супер "важната" ни система за отключване с чипове на блока и външната врата  crazy Влизам аз с колата, те ми викат "давай, давай" с жестове, аз "давам" и по едно време усещам как стъпвам върху нещо със задната гума, при което те "стой, стой, вдясно, вдясно", а там са спрели тяхната кола и са отворили вратата и запречили с някаква машина.. Питам, къде по-точно вдясно?!?! минавам напред и той се хваща за главата и вика "мале, шахтата е отворена, можеше гумата да падне вътре.." и аз полудях, защото той стоеше там като влизах и не виждах нищо, а ми казва да минавам напред, после се мръдна, за да мина и съм стъпила върху въпросната шахта.. Заврях го... там от където е излязъл (образно по врачански казано)..   diablo diablo diablo diablo
И като взе да ми се стяга корема, направо се паникьосах..
Мисля да си лежа днес и да чета книга, да гледам някой филм и чак довечера с Илиян да излезем да хапнем някъде  sad

Успешен ден на всички  give_rose
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #598 -: август 31, 2017, 08:34:41 »

Е те, това е снимка good heart funnytooth Пък беше тръгнала да се притесняваш за едни чорапи Wink
Душица златна heart Ще си вземете ли и едното коте поне? smile

хахах два дни се смея на тая снимка, личи се че е токущо станал, лекьосан е с вода и първото нещо което иска да направи сутрин е да нахрани котетата и да обуе на деде джанкака (джапанката). Тея котета са дворни, че съседната къща е съборетина и има вредители от които те предпазват, бяха четири ама някой беше натровил едното.  girl_impossible
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #599 -: август 31, 2017, 09:02:02 »

Много е сладък и какъв е голям  heart heart heart

Много беше весело в Барселона, ама бяхме едни млади и безгрижни smile към 2026 мислим пак да идем, да видим Саградата без кранове Wink

Днес ме чака сложен ден, Бамбук ще трябва да спи в количка. Дано не побеснее нещо.
Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines