Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:24:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топли Августовски нощи  (Прочетена 132841 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: август 12, 2017, 16:31:58 »

Мари, ситуацията ни е много по-различна.Аз напълно разбирам Руми, макар да съм от тоя тип жени дето откачат като си седят само в къщи.Нито на детето съм полезна, нито за себе си.

Руми, има си прослойка дето ходи нон стоп по хотели и то скъпите.Ние тук в провинцията само гледаме и въздишаме.За мен тия цени са непосилни, честно.Но ситуацията северна БГ-южна БГ е много различна.

Ние днес напазарувахме, свекърва ми си купи хубави обувки, а аз намазах с едни сандали от намаленията.Заведохме Моника на детски кът, за да можем да напазаруваме на спокойствие. МОЛа беше полу празен, ама то и града е така от началото на лятото.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: август 12, 2017, 17:57:15 »

Дали ще доживея тоз момент с детския кът, или ше се гътна преди това angry
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: август 12, 2017, 18:04:00 »

Дали ще доживея тоз момент с детския кът, или ше се гътна преди това angry

Нали lol

Само така изглежда, че няма да дойде този момент  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: август 12, 2017, 18:09:05 »

Нали lol

Само така изглежда, че няма да дойде този момент  good

от теб поне звучи достоверно и оптимистично.  smile

А за вариант Б, може да изскочи заек не от тази трънка дет го чакаш, така че споко. Работа и мъже- бол biggrin
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #259 -: август 12, 2017, 18:14:52 »

Руми, ако имаш възможност, гледай малката до 3 годинки. Не се притеснявай, като тръгнеш на работа започваш да правиш много по- малко ненужни неща и си оптимизираш дейностите по домакинството и децата. Хехе, сега и аз се чудя, как докато работех ми е стигало времето Wink Това е някакъв феномен, нямам обяснение crazy
На 15-ти идва приятелката ми, дъщеря и и внучката, с двете кукли Мон Лили и Ная. Висеше на косъм цялата работа, че приятелката ми си счупи жестоко крака по Великден, но сега и махнали пирон и планка и тук ще я раздвижват. Направо е много смела, вчера е била операцията, а не и пука, че ще лети и идва на горещините. Даже за море имат планове... Станала е съвсем като пренавита германка. Аз ако бях, щях да се "задомя" и само сълзи щях да роня blush
Прахме котката. Тя обича да е във водата, но после с подсушаването е неприятно. Издран ми е коремът, хехе, там я бях заклещила.
Имам чувството, че се заоблачи. А, дано, време му е да стане нормално топло Sunshine
Мари, чакай да питам, ти като си омъжена по нашето законодателство, ако си намериш любовник и се разведеш, мъжът ти има ли ангажименти да плаща издръжки?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: август 12, 2017, 18:24:11 »

от теб поне звучи достоверно и оптимистично.  smile

А за вариант Б, може да изскочи заек не от тази трънка дет го чакаш, така че споко. Работа и мъже- бол biggrin
Да се успокоя значи  lol

Свекърва, prepare-fish prepare-fish prepare-fish
Знам ли?!
По-вероятно е да не се развеждаме,че ще ни смъкнат кожата:))
Щом в болницата попълвах въпросник, въпрос 1- Омъжена ли съм?, въпрос 2-Живея ли с бащата на бебето?
Значи всякакви схеми са възможни lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #261 -: август 12, 2017, 18:44:48 »

Този въпросник се попълва заради акта за раждане на детето, тук също има такъв.
Питам, щото в Америка като се разведат и мъжът плаща за жена си и децата си, докато тя не се омъжи, а за децата, докато някой не ги осинови. Пък те /американките/ се борят за равноправие, толкова не могат да си направят сметката diablo Wink
Пък при вас като не е изгодно, не се развеждай, гледай ама любовникът ти да е паралия Wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #262 -: август 12, 2017, 19:17:29 »

 Ние се върнахме от плажа. Честно казано сравнено с нашия край не си заслужава. От дете съм свикнала на минерална вода и планини. Беше пълно с кифли, басейнът направен с едно като запечатана гума и пускаха хора дори когато нямаше капацитет да побират. В ресторанта по същия начин пици спряхме за момента да правим, викам добре кажете ми какво става бързо за правене еми то всичко е средно бързо. Тогава да си тръгна ли- е не.  beating В Огняново входът е 10 лв навсякъде, водата минерална, хората- малко. Е, как да не си обичам края на баща ми!

 Али, ние с моя приятелка веднъж ходихме там- имаше някаква промоция и водихме тримата й малки братовчеди. Не си заслужаваше, приятелката ми хвана гъбички на срамни места тогава от басейните им. Следобед беше мръсно и ни беше гнус и да влизаме. bad
 
 За раздели и разводи не искам да чувам. В момента са в много тежки ситуации две близки двойки, които са от дълго време заедно и направо ме хваща страх....
 
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: август 12, 2017, 19:41:13 »

Този въпросник се попълва заради акта за раждане на детето, тук също има такъв.
Питам, щото в Америка като се разведат и мъжът плаща за жена си и децата си, докато тя не се омъжи, а за децата, докато някой не ги осинови. Пък те /американките/ се борят за равноправие, толкова не могат да си направят сметката diablo Wink
Пък при вас като не е изгодно, не се развеждай, гледай ама любовникът ти да е паралия Wink
Знам за какво е въпросникът, интересното беше, че обхваща много и различни житейски ситуации.
А иначе, ако се омъжиш тук, независимо за какъв по народност човек, ако искаш и не те е страх от глоби, в своята си страна въобще може да не го декларираш, имаш си валиден брак и това е.
В този ред на мисли си се развеждат според правилата тук, особено ако и след това продължиш да си живееш в същата страна.

Маги,точно същото си е, само където съм в още по-неравностойно положение. Но аз свикнах да живея в риск, по принцип. Преди повече гледах да се презастраховам, с времето установих, че това ми струва повече енергия, в сравнение със справянето с конкретна ситуация (една от многото), ако тя се случи....
Така че и този въпрос го слагам в тази графа и толкова.  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #264 -: август 12, 2017, 21:47:04 »

Тежки теми като за почивни дни!  huhhuh.gif Най-страшно може би е не да се разведеш, а да овдовееш по нашите земи. Леля остана сама преди да навърши 40. До ден днешен не е взела нито лев пенсия, защото е млада и законът е решил, че може да работи и да печели пари. Братовчедите ми взимаха до време, но как се дава равен старт на децата ти в истинския живот - не е ясно! Така на нея се наложи тотално да си смени попрището. Тогава й подадоха ръка и започна работа, от която изобщо нямаше понятие. Вече се специализира без да има образованието. Животът я научи.
Тази вечер се натъжих доста. Бяхме в камерен състав пред блока и едната комшийка спомена, че с още няколко жени са се погрижили за едно от децата в блока - нови/стари ролери, чанти, дрехи. Момичето е от най-големите играещи пред блока - 10-12 годишни. От много години са на квартира с баба си. Бабата е инвалид и не излиза. Това дете се оправя едва ли не само. Израсна пред очите на всички. Не е лошо, не е глупаво, много е контактно и с пъргав ум. От ден на ден обаче си личи, че е изоставено. Дете е- и на нея й се иска да има елементарни неща. Има родители! Това е най-страшно - майката обаче работи чаталбанк по чужбина, таткото не се знае накъде е, има някаква леля, ама и нея кой я знае... После ще ми говорят милите мами за изоставени деца. Да дойдат да видят как това момиче расте като сирак, ама с живи роднини. Тогава да ги питам дали няма да обвиняват родителите.

Адиктед, точно за Огняново говорех! Много ми хареса! good
Ние ходим към Хисаря, но без нощувки. Преди години бях на Аквапарка и влязох на някаква промоция на 8 от 12 лв редовен билет. ММ обаче не е бил и ми се искаше да се изкефим. Отказаха ме! Не е само до цена, а до отношение от това, което подочух.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: август 12, 2017, 22:01:28 »

Свеки, от мен ако зависи , щях до 3г. да я гледам, но вече бях казала кога се връщам, а при нас има планирания- бюджети и тем подобни. Иначе от опит с баткото от 2 до 3 г. е много важен период от гледна точка израстване, но карай.
Аз винаги всичко планирам, всички възможни варианти и гледам да си съставям план . Така се чувствам по-спокойна. Затова и си имам и спестени пари.  blum не че са кой знае колко много, но все е нещо. Опитвам се да договоря с мъжа ми сума, която да ми дава в случай на развод. Той ми се подиграва , че никога нямало да се разведем.Но човек никога не знае.
иначе за пари   никога не говоря. Никога не се оплакеам. Имало е периоди, в които сме били много зле. Баща ми почина, аз бях студенткс, после пък период без работа. Но никога не съм се оплаквала - може би въпрос и на гордост знам ли. Винаги съм знаела че парите не са определящи за щастието.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: август 12, 2017, 22:16:14 »

Руми,определено парите не могат да ти купят здраве(въпреки че много помагат)  или сродна душа, но липсата им си е повод да се чувстваш не до там щастлив,а и често е повод в семейството да има напрежение.Дори то да не свързано с изправяне на партньорите един срещу друг,пак се усеща, не може човек с цяло сърце да се зарадва, когато в живота му се случват хубави и важни неща.
И тук говоря, когато човек е достатъчно мъдър,за да види отстрани проблема, да го оцени и да си даде сметка, че има важните неща в живота. В останалите случаи,когато хората не виждат по-далеко от делничните си проблеми..., липсата на пари определено ги прави нещастни.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: август 13, 2017, 08:45:31 »

Здравейте от Люлин!

Тук гърмя и трещя цяла нощ.

Аз въобще не го мисля "ами ако се разведем" сценария, защото има много по-страшни неща, който могат да ни се случат, дето още повече не искам да ги мисля.

Относно това дали имат пари хората - по-скоро нямат, богатите всъщност са доста пестеливи.

Аз на кариерата си на детегледачка мисля, че съм достигнала връх щом детето вече е в университета lol lol lol
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #268 -: август 13, 2017, 08:46:10 »

Добър ден!

Подхванали сте  теми все много актуални при мен.
Парите определено могат да ти дадат едно спокойствие в живота.

На времето майка ми ми казваше да правя така, че да не ставам зависима от някой.И аз не бях, оправях се сама и имаше време преди раждането на Ива и след това също, когато изкарвах повече от ММ.
Сега, понякога ми се иска, да мога да си купя нещо, защито ми харесва, а не да започна да смятам къде какво трябва и имам ли нужда от него. nea

Иначе и аз смятам, че най -добре е да си гледаш детето до 3 год.Само че сега с Явор не знам как ще стане.
След втората година трябва да търся нещо,а трябва и да мисля,  къде ще го записвам.От градината( яслата) не съм доволна, другата е на същото положение( по точно госпожите, които се падат) и не знам. diablo

Отделно , като тръгна да си търся работа и като чуят три деца и ясно как ще реагират.
Друг е въпросът и че със сигурност ще боледува и честно казано ми идва .... GROAN

Засега решение не виждам и това определено ме изнервя angry

По повод градините,ние нали сме близо до братята и в градинката пред блока ни, често водят деца от ромската детска градина.Честно, скриха ми шапката.. Oh my ...
Толкова внимателни госпожи, играят с тях на въже, на др.игри, занимават говорят.
А като мина покрай другите две се чуват само крясъци, груби обръщения..а през другото време не ги поглеждат, освен ако някое не ревне  много сериозно....много ме е яд  на такива. diablo

А да, пропуснах и въпросът с училището на Ива.Дали да е близкото до нас или да търся начини за друго.
Близкото става,  но до 4 клас след това са зле, за другите не збам дали мога да намеря връзки и как ще се оправим с взимане и водене.... nea
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: август 13, 2017, 09:02:55 »

Знам за какво е въпросникът, интересното беше, че обхваща много и различни житейски ситуации.

Да, в Щерев ги побърках  pardon. Като го попълвах, бях с една фамилия, развеждаща се и бременна. После няма и месец бях с моминската си, щото така се прави в БГ, после бях с трета фамилия. Накрая бяха дигнали ръце и ми позволоха да си оставя в документите празно място на мястото на фамилията biggrin.
Техните въпросници са правени за такива филмари като мен, явно biggrin.

Panda, ти направо си зела докторантура, само че по отглеждане. Грам нямаш от кво да се оплачеш.
А от развода по неприятно рядко има. Само смъртта ( в много случаи някои хора биха я предпочели от мизерията и последствията от раздяла ) и болестите. Звучи крайно и зле, но съм виждала и такива случаи. smile
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines