Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:37:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли с дъх на море...и Любов  (Прочетена 150918 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #615 -: юли 29, 2017, 13:43:34 »

Али, точно така е всичко, кеото си казала. Да добавя само, че при мазнините е важно колко процента от тях са наситени (и аз чета винаги етикетите   blush ) (пак ще накараме някой да се чувства зле и виновен, но какво да се прави, нашата лудост е тая).

Мус на френски е пяна, а плодовото пюре на френски е компот. А нашия компот са "плодове в сироп". Тия "компоти" вьв Франция са супер стандартната междинна закуска за децата. За сьжаление тук в Ирландия са малко по- "екзотични" и сьответно скьпи. Купувахме 12 за 4е50, а тук 1ия е 1-1е40. Но София много е свикнала с тях и ги тьрси. Пьк и това й е плод, затова вимнаги имам на склад от тях.


Вчера си говорих с една много симпатична майка на площадката. Оказа се, че е от нашия блок и тя. Тя е американка мьжьт й ирландец и току що са дошли от Ню Йорк. Та в разговора, тя ми разправяше, че като си американец и си мальк, учиш колко велика дьржава е Америка и как спасява другите по-слаби и нещастни дьржави. Когато пораснеш разбираш, че всьщност "лошите сме ние" и това е огромен шок.

Много се смях.

Тя е една от майките, които най-много ми допадна до момента, а синьт й (14мес) само се хвьрля на София да целува и прегрьща.

Другата седмица ще идва на кафе. Иначе вече имам цял клуб  pardon
« Последна редакция: юли 29, 2017, 13:47:04 от inaxastra » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #616 -: юли 29, 2017, 15:17:38 »

Али, точно така е всичко, кеото си казала. Да добавя само, че при мазнините е важно колко процента от тях са наситени (и аз чета винаги етикетите   blush ) (пак ще накараме някой да се чувства зле и виновен, но какво да се прави, нашата лудост е тая).



Така и трябва. В днешно време хранителната индустрия върши направо престъпление срещу човечеството за поколения напред. Редно е човек поне малко да информиран и да прави разумен избор, защото това сме ние, нашите тела и тези поколението след нас....
Не бива да се залита в крайности, затова казвам разумен избор. good
П.П Това, което преди години смятахме за вредно като храни и напитки, в днешно време си е направо безобидно...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #617 -: юли 30, 2017, 08:59:17 »

от толко приказки за храна, вие сте виновни че накрая изядох парче пица с чедър и пържени картофи biggrin biggrin biggrin

Ина, тук не е по евтино за тия мусове, та не се учудвам. Плодовите пюрета  ги купувам и аз. Зеленчукът взех да го правя домашно, щото не мога да му насмогна на количеството .
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #618 -: юли 30, 2017, 17:03:59 »

А как да не са евтини, в дм падат под левче на промоции. Инче в Ирландско има ли дм?

Иначе браво! Шампион си! Толкова женя запозна около теб, рускиня май ти липсва а?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #619 -: юли 30, 2017, 17:49:27 »

Булче, останала съм с такива впечатления, защото харесвам ей тия:
https://morkov.bg/bio-detski-hrani/bio-banan-i-kokos

Инак ще видя и в Дм, дори не ми е хрумвало. Пазарувам предимно онлайн всичко хаха
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #620 -: юли 30, 2017, 19:13:28 »

Че как да не са скъпи - 12бр. за 9лв. във Франция, а тук, за нашите доходи, само на промоция падат под лев pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #621 -: юли 30, 2017, 19:50:54 »

Е точно тая марка има в Ирландия. Най-евтините дето са само епьл епьл за 99ц, а тия са 1е29 май или 1е39.

ДМ не знам дали има, но сьс сигурност не в нашето село. А и по принцип не мисля.

По френско са Andros:
https://www.amazon.fr/dp/B071VMVLCK/ref=asc_df_B071VMVLCK44678261?utm_source=twenga&utm_param=eyJlcyI6MCwicyI6NjI1NzY2NywiY2kiOiIwMWY2NzA0NDEyMjk2OTY3ZjA0NDZhOGJmNWRiNmE3ZiIsImkiOiIxODUxMDg1MzY0OTM3OTM2MDE2IiwidHMiOjE1MDE0MzY4NjIsInYiOjMsInByIjo0Ljc5LCJjIjo3NjQ0MSwiYiI6NzQ5LCJwIjo3MzA5OX0=&utm_campaign=twenga&utm_medium=cpc&ascsubtag=01f6704412296967f0446a8bf5db6a7f&smid=A1X6FK5RDHNB96&tag=s12-twengafr-21&trash=kitchen_rt-21&linkCode=df0&creative=22782&creativeASIN=B071VMVLCK

Имало даже две рускини в нашия блок, ама само руски ми лиспва тука  girl_impossible

Днес видях италианката и нейния мьж работи в Амазон. Каза, че вече са дошли окончателно и са им дошли половината неща, само в пьрвия камион имат 400 кашона  shok Общо около 800-1000  crazy shok

На нас целият багаж ни беше 128 кашона (от които хвьрлих сьдьржанието на 3-4)  pardon

Утре пак сьм до Икеа. И така
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #622 -: юли 30, 2017, 22:53:13 »

Италианците да не са си разфасовали матраците?  Oh my ... Oh my ...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #623 -: юли 31, 2017, 08:08:40 »

Добро утро дами, как сте?
Пиша тоя пост от 1 час, та сигурно няма да съм адекватна smile

При нас е лудница, сестра ми е тук с децата, събота и неделя голямо тичане и скачане беше.Разбиха се дечурлигата и ние покрай тях.Ще е пак жега(хич не ми е кеф), да се пазите.

Хубава седмица!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #624 -: юли 31, 2017, 08:42:20 »

Бутру!

Емче, трябва ДМ да ти стане дестинация, с намаленията много добри ценички се получават, а и техните марки са много добри, особено бебешките пюрета.

Ина има ДМ в Ирландия, но то и онлайн можеш да си ги поръчваш тея компотчета, Фабио няма ли префернции като амазонски служител? Нещо доживотна безплатна доставка?


Италианката май и боклука си носи  girl_haha Какво ще купуваш от икеа?

магито а така, пълна къща, най-яката лудница smile  и моето ме побърка, все едно е на стероиди напоследък  lol
« Последна редакция: юли 31, 2017, 08:45:16 от bulche91 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #625 -: юли 31, 2017, 11:00:11 »

Мен ми по евтино онлайн, повечето неща. а и ми е по-удобно, защото с него не може да се пазарува никъде- не се спира, отвратен е. girl_impossible

Ина, това за мен са болни хора, с толкова вещи... nea diablo
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #626 -: юли 31, 2017, 11:12:47 »

Мен ми по евтино онлайн, повечето неща. а и ми е по-удобно, защото с него не може да се пазарува никъде- не се спира, отвратен е. girl_impossible


ти пък, много се впечатляваш. Моето също прави панаири по магазините, ония ден се провикваше из лидл мамоооооооооууууууу,мамоооооооооууууууу,мамоооооооооууууууу  lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #627 -: юли 31, 2017, 11:25:45 »

о не, натоварвам се жестоко, нито мога да си разгледам на спокойствие нито нищо.
предпочитам сама или с приятелки.
с мъж също не ми е оферта, май съм взела да остарявам- не толерирам никой в заниманията си, който няма същите такива . ако не му е интересно, да не идва. nea
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #628 -: юли 31, 2017, 11:32:22 »

Привет!
Някои продукти в момента в ДМ имат 40% намаление, предимно козметика обаче. Пълно е със стягащи кремове на Нивеа Wink Ние купуваме някакви тройни самобръсначки на всичките мъже и храна за котката, та имах пак възможност да си избирам карта с късмети. този път ми се падна 15% намаление на закупена стока, не е съвсем без нищо smile
Хехе, вчера се чудих кой крем на Гарниер е подходящ за мен, този за 55+, или 65+ funnytooth Естествено, не взех никакъв.
Изгледах внимателно Сезон 1 и 2 на Троновете. Наде, само заради теб ще изгледам и останалото. Умът ми не го побира, умни и млади жени да се запленяват толкова по него... Пък и жална ни майка, ако наистина младото поколение смята, че това са те. blush
Моето мнение е, че сериалът копира историята и в момента всичко е на ниво "Око за око, зъб за зъб", чакаме Спасителя. Дано има някакво развитие в следващите сезони Wink. Виждам и нещо много опасно, което надявам се също ще намери подходящо изяснение - темата за децата. Навсякъде се повтаря, че човек най- много обича децата си. Да, така е, даже Надето го "ре цитира" като мнение за случката с бащата в Атон. Wink Обаче успоредно с това върви и неказаната с думи идея, че най- слабото място на всеки са децата и семейството. Страшно е, ако някой се вживее твърде много и забрави, че това все пак е художествена измислица и тръгне да "къса" връзки и да не създава нови кръвни в името на собственото си спокойствие и израстване.  pardon
Емииии, стискай зъби още някоя година....
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #629 -: юли 31, 2017, 11:55:24 »

Добър ден!
Еми, аз пазарувам с една приятелка по следната схема- тя пазарува, аз отвън пазя децата, после аз влизам тя ги пази. Удобно ни е и на двете, всяка си огледа, избере и купи, без да мята по едно око или да събира погледите на околните с ревящо дете.
Уикенда мина много бързо, 2 барбекюта по язовири и гори, 2 безсънни нощи, съпроводени от детски рев и вече е понеделник  pardon.
Свекърва, те вече гледат да ти дават от печелившата купчинка, да не ги "изиграеш" .
Активен
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines