Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:52:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли с дъх на море...и Любов  (Прочетена 150901 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #600 -: юли 28, 2017, 15:03:37 »

Вьв Франция традицията е 10-10;30 - малка закуска - нещо сладко (бисквита, кексче или от сорта - даже като купиш пакет вьтре са индивидуални опаковки с определения брой за една закуса), компот (плодово пюре в едно чудо дето не го знам как му викате) и плод.



Сьщото в 16ч след училище. Аз винаги нося гореспоменатите. Едно време като бях нахьсана майка с време, купувах био, носех плодове, сушени плодове... сега само бисквити и купен компот, даже плодовете често ги забравям.

А в болницата в нашето отделение, децата точно с Нутела ги примамваха да близнат или с такива солени бисквити:



Но там е друго, защото децата с трудности и това не ядат.

От педикюра не сьм доволна. Жената каза, че е работила 15 год в салон - еми личеше си. Конвейерна работа. Бих се накефила да ми направи две масажни движения, е така за идеята. Надявах се и кремьт й да е професионален и да имам меки крака като ... не знам какво, нямам вдьхновение, но меки.

Крем ми сложи една капка за двата крака. Моят е по-хубав, даже сега ще отида се намажа.

Лакьт го клепаше навсякьде и накрая обира излишька с лакочистител. Цялата процедура трая 5-7мин.

Не мога и да се оплача, че мьжьт й работи и той в Амазон. Но явно следващият пьт като дойде ще имам друга работа.
Единствена полза е, че ми направи френч, а аз него сама не мога да си го лакирам.

Какви са ми плановете... Никакви. Сутринта пуснах прахосмукачка, изгладих, пуснах две перални (това след като си бях изиграла упражненията, изкьпала и гримирала де). Сега отивам да разтребя, че мджувременно пак е кочина, да вдигна масата от обяда и ако остане време, ще ходя да подреждам при децата.

Днес снимах нашата стая да ви я покажа, че ми подариха една орхидея и исках да я снимам преди да е прецьфтяла.

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #601 -: юли 28, 2017, 15:19:32 »

Предполагам от шоуто на Слави е г-н Андреев.
Панди, миналата година го гледах от руски пиратски сайт сериала, хич не беше с качество и епизодите бяха накъсани и разбъркани в плейлистата.
Маги, ползвах кефирени зърна почти 3 месеца, най- вече за сокове. Подхващала съм и мляко, но като е кравешко, по- добре да е с наши бактерии. Раздадох зърна на целия квартал, после даже носех в магазина за здравословни храни като подарък. Около Коледа реших да ги "приспя" за месец, но попреминах времето и им видях сметката. Добре е да се ползват като пробиотик /соковете/ при стриктно спазване на АИП, но ми писна да ги коткам и присипвам всеки ден. pardon
Има къде по- луди с парцали за прах от мен. Съседката стриктно пере купешките, суши ги и няма да се чудя, ако и ги глади. Аз имам котка и баба, трябват ми много парцали. Режа гащи, тениски, кърпи и всички други подходящи материали на правоъгълници и след употреба- изхвърлям. За мен това е уважение към суровината и труда на хората, не мога да ги хвърля с лека ръка в коша, докато не им "взема душата". Майка ми изобщо не е разбрала, че дантелата е от гащи smile, затова е решила да я рециклира още един път.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #602 -: юли 28, 2017, 15:23:27 »

Еми, то аз не си представям как някой може да даде нещо на чуждо дете без да попита преди това, а ако е алергично примерно  girl_impossible Моите приятелки се смеят, че пазя техните деца повече от Ники, ама аз все се крия ако съм си взела нещо навън, все питам може ли да си го изям или да ги почерпя?
Тони, как го ядеш тоя чипс бе, много ми гаден  bad аз се чувствах виновна, понеже си позволих да изям един кренвирш докато бях бременна  blush
Инче, радвай се на хубавите нокти и доно ти издържи дълго лака.
Панди, тя свека ти сигурно мисли, че сина й умира от глад и гледа докато е там да го засити  tease

На мен нещо ми се скапа тела и май ще изляза принудителна почивка за няколко дни  pardon
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #603 -: юли 28, 2017, 15:35:30 »

от моя опит да кажа. Не може да дава съвет ,тоя дето не го е изпитал. Голямото ми дете е най-палавото, което познавам, не се спира,така беше още от корема ми. На 7месеца ходеше като се държеше за стените, на 10 тичаше сам- за първи път седна на година и нещо. Напоследък само крещя и викам, пакост след пакост. Малката, много послушна- никога не съм и викала.  Тя пък изпада в безпричинен нервен рев, понякога по час, час и нещо. Стоя и чакам да мине (всичко пробвах,само това действа) като почне да се успокоява и даавам бонбон или шоколад. Пак казвам, пробвах какво ли не, само това помага.  На големия сладко и вредни неща не съм давала, солети да, но не смятам, че са вредни. Та тъй едното дъм го хранила здравословно, другото от малко с бонбони. По едното все още викам, по другото не. Опитвам се всеки ден да съм по-добра майка и по-спокойна. Трудно е.
Тук в Пловдив, на площадките до нас(Царсимеонова градина), храна единични случаи някой да е носил.  Случвало се е майки да носят плод нарязан и да ми предлагат, което пък ме притеснява заради хигиената. Като цяло и никой не пуши, защото общинска охрана минава и прави забележки.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #604 -: юли 28, 2017, 15:40:39 »

Дам, аз явно съм най- нездравословно хранещата се тук... blush
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #605 -: юли 28, 2017, 16:25:41 »

Хаха, аз също бях от майките, които си мислеха, че няма да дават на децата си "преработени" храни, но ето че давам и аз солети от лимец, пълнозърнести, ръжени, барчета от сушени плодове и ядки, "бебешки" бисквити на Babylove, царевичен снакс без сол пак на babylove. Вярно, че не давам всеки ден и са нещо като екстри, но все пак не виждам голяма трагедия да ги давам тук-там. Също се е случваляо да давам такова плодово пюре "в пакетче", което Ина е показала на снимка, но дм-ското. Солетите, признавам си, по-често се случва да дам, тях ги ползвам малко като примамка като искам да си тръгнем отнякъде  Girl_hide Шоколад все още не е опитвала обаче и не е проявила желание, та не е като да съм ѝ забранила официално. Захар (уж кафява, не че е по-малко вредна) е яла само под формата на парчета торта от "здравословната" сладкарница Ананда, която за съжаление е много близо до нас  girl_impossible

rat, пожелавам почивката ви да е спокойна и както се надявате да е  heart

И аз помня историята, която сподели milenuity, но и аз също не помня кой я разказа в оригинал  tease Моето дете напоследък започна също да прави подобни сцени, та тепърва изпитвам различни стратегии. Някои неща помагат в една ситуация, в следващата не и така. Днес например стана и не искаше да си прави сутрешния тоалет, а само прилягашва по леглата и диваните и леко против волята ѝ се получиха нещата, но после я гушнах и се успокои доста бързо и вече беше весела и щастлива докато закусваше. Друг път и аз стоя така и чакам да премине кризата.

В тази връзка, сега чета пак д-р Карп и книгата му за послушния тодлър и опитах да приложа вече неговата прочута toddler-ese стратегия. Единия път проработи мигновено, втория (днес) - не, но два опита не са достатъчни за изводи, та продължавам да я тествам. Тя се изразява основно в това - когато детето е във фаза да се опиташ да мимикираш неговото поведение, чувства, език на тялото, само че в по-ниска степен, за да може то да разбере, че си го разбрал и безнадеждната му ситуация. Това става като ползваш много кратки фрази, които да изразят каквото смяташ, че е моментното състояние, повтаряш ги по няколко пъти една след друга и същевременно го правиш с тон подобен на този на детето в момента и жестове и т.н. Тъй като в такива моменти децата не могат да чуят и асимилират дълги обяснения, та като повтаряш по 1-2 думи по няколко пъти с техния тон и те успяват да стигнат до тях самите и да ги извадят от "филма".

Днес ми е последният работен ден преди "голямата лятна ваканция от един месец", та сега ще се приготвям да си ходя и ме чака "отпуск" с малката вкъщи, после почивка на моренце и ще видим още какво  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #606 -: юли 28, 2017, 16:31:08 »

Дам, аз явно съм най- нездравословно хранещата се тук... blush

Те говорят за деца, а не те какво ядат  pardon

Да ви кажа за кафявата захар:
Брати тази година като бяха на Филипините и си говорели сьс сестра й на жена му, че ядат кафява захар, защото е по-малко вредна. Нейната реакция била :  bad Ау каква гнус !!! Никога не бих сложила в уста подобно нещо - те я сипват с камиони на земята и типа я рине с лопата.

Сигурна сьм, че това важи и са необработената морска сол, която аз използвам за готвене  pardon

И всички вегански деца, които ядат такава "гнусна" захар не са взела да се натрьшкат от страшна болест. Така че яжте, пийте и не го мислете.

ПП. Пюрето в тия чудеса е без захар демек - варена ябьлка само.

https://www.vesti.bg/lyubopitno/bylgarche-se-rodi-v-samolet-nad-atlantika-6072021
« Последна редакция: юли 28, 2017, 16:33:48 от inaxastra » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #607 -: юли 28, 2017, 17:07:43 »

Те говорят за деца, а не те какво ядат  pardon

Аз за децата разбрах. Но имаше и много от това мамите какво ядат. Та аз коментирам тяхното хранене pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #608 -: юли 28, 2017, 17:15:27 »

Аз ям като Бамбук + шоколад, вафли и пица

Г-н Андреев е едно момченце, което разказва вицове в Шоуто на Слави. Баба му и дядо му живеят в Тополовград и той е тук за ваканцията
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #609 -: юли 28, 2017, 17:49:05 »

Аз вече не ям здравослоно, каквото ми сьрце сака.

Даже последните години са сигурно най-нездравословните в живота ми - само сандвичи, 4-5 кафета на ден, шоколадови барчета от автоматите, и разни сладки десерти, които вьрвят като десерт кьм сандвичите, когато си ги купуваш.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #610 -: юли 28, 2017, 18:03:55 »

Много са ми интересни хранителните навици на хората, особено извън БГ.
Разказвайте още  good
Много обичам пица и паста, както и шоколадова торта и тортия. angry
Особено оная в мола, дет чеп за зеле не става за нея.
За щастие се обривам от повечето боклуци , та ги избягвам
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #611 -: юли 28, 2017, 18:21:23 »


Много обичам пица и паста, както и шоколадова торта и тортия. angry



Еми, то е важно и количеството, не само видът на храната. Ето, италианците само това хапват, а не са по 100кг, но си ходят с кантарчето, храната се приготвя на грамаж и не се яде на корем и докато повече не можеш да дишаш от преяждане....

На мен явно ми се е допила бира..., днес в постовете на Али, все бира ми се набива на око tease, даже си я представям с пържени картофи, обаче домашно приготвени и не бланширани, като си говорим за здравословно хранене blum
Тук слънчогледовото олио е страхотно качество и вкус и колкото и да не съм пристрастена към пържените картофи(правя ги винаги в прясно олио), стават толкова вкусни, че .... дори мен изкушават blush

За децата..., със Симеон бях супер стриктна, шоколад хапна на 4 години, сладолед на 3 години.... Сами вече яде и шоколад(по малко, но може да се каже редовно) и по един сладолед, без да се замисли...
Положението е такова, че няма как иначе, Симеон яде, няма начин Сами да не яде. Преди ние не ядем, вкъщи няма от съответното нещо, проблем няма.
Сега Симеон много залита по безалкохолните напитки, газирани и сладки, моят ужас...., но към момента сме решили да не го ограничаваме крайно, пък дано му мине, иначе честно, не знам какво ще правим. Изключително съм против, това за мен е може би най-вредното нещо и като калории и като химия и това как се отразява на зъбите, на апетита, изобщо.... Като се има в предвид, че досега не е пил дори от тези масовите натурални сокове от концентрат, а само прясно изцеден или един, който тук продават, истински сок, пастьоризиран, със срок на годност по-малко от месец.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #612 -: юли 28, 2017, 21:36:24 »

Хаха, изобщо не се учудвам за кафявата захар и това как я товарят, то с какво ли не е така, както казваш, Инче  pardon Иначе така е плодовите пюрета в плик са без захар и затова съм ги давала, то и без това самият плод си има достатъчно фруктоза, че и захар да му добавят... дори баба ми прави сладка за Ария без захар и са си чудесни на вкус, аз също ги хапвам   Girl_hide

Иначе такива сокове, за които Мари разказва, ги има и тук и дори вече в масовите супермаркети. И аз купувам понякога, за да имам лесно под ръка, ако на Ария ѝ се прииска сок и нямам време да цедя лимони или нещо друго за сок/смути.

За здравословното хранене, с предишната бременност бях залитнала в една крайност на предимно здравословно хранене, сега вече доста балансирано, не изпадам в крайности и си позволявам и "гадости". На Ария също съм давала пица в заведение, печено свинско филе и разни други неща, които съм преценила, че няма да я убият  blum

Еми като каза, че се изрива, то и аз съм така особено с твърде солените неща... онзи ден си позволих да ям някакви доста соленки печени ядки - кашу и шамфъстък - на една почерпка и после езикът ми беше целия в пъпки и се чувтвах неприятно. Печени ядки не бях яла отдавна, та веднага си даде реакция организмът  pardon Най- ми е лесно да си го слушам и следвам и всичко е точно.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #613 -: юли 29, 2017, 13:00:19 »

Като човек, който е чел етикети със съдържание до безумна крайност crazy , мога да кажа, че въпросът не опира само до захар и калории. Много по-страшно е съдържанието на мазнините. Там трябва да е акцентът. Отделно много по-добре е нещо със захар в сравнение с нещо с глюкозо-фруктозен сироп. Последното е така за хора, които нямат проблем с кръвната захар. В противен случай организмът става ленив в обработката на захарта, нарушава се естественото функциониране на жлезите.
Предпочитам да дам шоколад на детето си в сравнение с кроки. На едното мога да изброя поне 3 съставки в сравнение с другото. Имаше много хубава схема как се произвежда масло и как маргарин. Това често ми е водещо в избора на храна. Ако ми се яде чипс, пържа си картофи с чиста съвест. Знам как съм ги приготвила и знам, че няма да имат 3 месеца срок на годност. Пица и баница не ги смятам за вредни храни, когато са поднесени в подходящ часови диапазон и на подходяща възраст разбира се.
Мразя междинни хранения. Ако има такива, по-добре да е с плод, а не нещо, което да напълни междузъбното пространство.
Мари, съсипа ме с тази бира! От година насам съм пила две кенчета безалкохолна бира. Човек ще каже, че потребявам доволно Wink
На онова в пакетчето, което Ина е показала, му викат мус.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #614 -: юли 29, 2017, 13:12:19 »

Свекърва,действай смело с машината за сушене на плодове. Аз нямам, но тук са много ползвани и една приятелка има и суши главно ябълки, сини сливи и кайсии. Нищо общо няма със сушенето на слънце. Говоря за такава машина като принцип, вече марките и цените са различни :



Али,имах в предвид изразът, който често ползваш. И никак не е лоша идея да си купя безалкохолна бира, пък дано ми мине мерака  Wink

Активен
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines