Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:03:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли с дъх на море...и Любов  (Прочетена 150948 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #525 -: юли 26, 2017, 11:54:52 »

Фани, какъв проблем да имам с времето- астрономически, граматически или метеорологичен? Wink
Втори сезон не го гледах до края, трудно намирам епизодите на руски в нужната последователност и качество. Ще чакам по телевизията.
Рони, Кюсем също е наложница, не е с османска кръв Wink
Ина, содата се "гаси" в киселината и по- лесно осапунва /позволява на водата да проникне в тъканта/. Такъв е и съставът на бакпулвера - сода и лимонтозу за повече въздух при печене. Опитай както казва Мари, първо на слънце.
Нашата спалня в Копенхаген беше подобна кутийка.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #526 -: юли 26, 2017, 11:55:19 »

И аз не бих тръгнала към люлките.Самата мисъл да излизам от апартамента, да се преобличам и пак да реве, мерси!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #527 -: юли 26, 2017, 12:21:59 »

Ина, содата се "гаси" в киселината и по- лесно осапунва /позволява на водата да проникне в тъканта/. Такъв е и съставът на бакпулвера - сода и лимонтозу за повече въздух при печене.

Не знам, аз това не го разбирам. От моята гледна точка на неук човек (както казва майката на Фабио) и това, което сьм запомнила от училище, като смесиш киселина с основа се получава вода и сол. Затова като полееш содата с оцет - шупва и кипи, а после като мине реакцията се уталожва.

Сега ги сложих в содена вода за няколко минути и после ще пера на рька, както ме сьветва Маги.
Тук содата е като тази в Бг - много фина.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #528 -: юли 26, 2017, 12:30:06 »

Тия двете турски актриси...убийте ме - за мен са едно и също лице.  shok
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #529 -: юли 26, 2017, 12:34:32 »

Каквото и да направиш, все ще се изпере.
В случая не коментирам химична реакция, а физически процес - мокрене smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #530 -: юли 26, 2017, 12:40:45 »

Каквото и да направиш, все ще се изпере.
В случая не коментирам химична реакция, а физически процес - мокрене smile

Да, ясно - прането му е майката  lol

Вчера се "запознах" с една корейска тенденция в поддрьжката на лицето, за която вече бях чувала де. Те не се мажат с един-единствен (тежьк) крем, а практикуват наслагване на няколко пласта леки серуми, с различно действие.

Много ме блазни, но... истински ефект и видима разлика от него или начин да те подтикнат кьм консумация на повече продукти (които пьк ще свьршат по-бавно)... ?!

Раздвоена сьм.
« Последна редакция: юли 26, 2017, 12:44:37 от inaxastra » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #531 -: юли 26, 2017, 13:20:51 »

Здравейте

Како, тази втората ми е страаашно антипатична. Ще го гледам с Берен и после ще чакам някой с Каванч lol lol

Рат, не е уж исторически, баш исторически е. Ако се абстрахираш от кахърните моменти е много добър. Имам 6 на изпита по Нова балканска история (там учих за този период) Wink

Аз също имах безсънна нощ, но не заради Томи. Тук при свекърите спим на първия етаж. Онзи ден се събудих и по телефона ми лазеше огромна стоножка/скрипя или кой както я нарича. Майка ми я уби и си казах айде веднъж се е случило. Снощи, обаче вече заспивам и чувам скърцане/дращене. Реших, че е Томи но не идваше от кошарата, а от към вратата. Помислих, че може да е на ММ баба, че и тя спи долу, но като светнах и се заслушах вече взех мишка да търся. А то беше пак такова чудовище по рамката на вратата. Грабнах Томи и събудих свекърите, но то избягало. Спахме на втория етаж, но аз чак към 3ч заспах. Знам, че съм бъзла, но беше много гадно.

Ина, скъпи ли са тези колани. Аз ако нещо мирише на мухъл бих го изхвърлила.

Аз изреждам по именно каквото запомня smile

Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #532 -: юли 26, 2017, 13:57:40 »

миризмата на мухъл се маха с прясно мляко - оцет или лимон също става. иначе преди години бях изровила едно велурено яке отпреди 20г. и много миришеше на мухъл и само прясното мляко го оправи- както и слънчевите бани.
Свеки, не се поддавай, не мисля че трябва да гледаш ГоТ. Различни поколения, различни вкусове, няма смисъл. Честно ти се чудя понякога как устискваш да не се конфронтираш със снахата. Много мъдро от твоя страна. И аз мисля че помъдрявам с годините. Сега като се върна на работа ще разбера дали е така. Преди все се карах и конфронтирах с шефа ми. За мен всичко беше на лична чест и достойнство. Сега малко по друг начин гледам на нещата, от възрастта ли е , от това че съм майка ли?
 Свекърва ми се каквото харесват или правят децата и и тя същото. Много ме дразни и ми се струва обезличаващо. Пример дъщеря и учеше в Германия, еми де кво дават за /от Германия се гледаше нонстоп, дори спортно състезание от Германия, всичко.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #533 -: юли 26, 2017, 14:03:19 »

Руми, велура как точно го оправи с прясно мляко? Топи ли го?

Светлите ги изпрах, добре изглеждат след прането, сега правя тьмните.

Не са скьпи, но не се намират. За децата ги пазят да се деигизират и да играят с тях, ще им е интересно.

Сега отворих кутията сьс спомени от сватбата и за малко не припаднах. Имаше вьтре няоколко кутийки с дражета, които са протекли и са сьсипали почти всичко. Една сгьната салфетка бях запазила - буквално е проядена, сякаш с киселина  shok girl_impossible

Много ми е тьпо  cray
« Последна редакция: юли 26, 2017, 14:29:21 от inaxastra » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #534 -: юли 26, 2017, 14:21:30 »

Панди, на твое място с 300 към София щях да бягам! Имам инсектофобия и сега цял ден ще си представям как такава гад ме налазва в съня ми  beating
Може и да си права за филма, от малкото случайно дочуто и довидяно си ми е поредната турска боза с типичните за жанра близки планове на драматична музика по 3 епизода.

Няма ли да спре да духа  angry човек не може да излезе спокойно! Вчера така духаше, че ни отнесло шатрата при комшийте, а един леген щеше да пребие котето.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #535 -: юли 26, 2017, 14:59:59 »

Ох аз от сватбата почти нищо не пазя. Минало, заминало.

Тук е жега, ужасна.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #536 -: юли 26, 2017, 15:08:51 »

Сега отворих кутията сьс спомени от сватбата и за малко не припаднах. Имаше вьтре няоколко кутийки с дражета, които са протекли и са сьсипали почти всичко. Една сгьната салфетка бях запазила - буквално е проядена, сякаш с киселина  shok girl_impossible

Много ми е тьпо  cray

Ина, всичко е преходно, както често се споменава по един тъжен повод..., отнася се за хората, какво остава за вещите. Ако не са били тези дражета, нещо друго ще бъде. Не можеш да съхраниш на 100%нищо материално, затова пък можеш да се "разровиш" в спомените, онези, скъпите на паметта и сърцето, които са много повече от една салфетка или нещо друго, те са емоция, поглед... един миг.......
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #537 -: юли 26, 2017, 15:23:06 »

Ина, да топих го да стои в млякото и търках. Тоест не съм го правила аз де, тогава бях ученичка в хипи период, та затуй ходих със старо велурено яке.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #538 -: юли 26, 2017, 15:27:00 »

И после с вода ли го изплакваш?

И аз сьм имала хипи-период. Мухьл вече не мога да понасям, дано никога повече не ни се случва. Ако трябва да хвьрля всичко което мирише, трябва да хвьрля половината вещи. Тук има много добра вградена вентилация, дано го няма този проблем. Даже сутрин след душа може да включиш на boost и 30мин вентилира яко.

Добре че се пренесохме, за да се олекотя и поразчистя. Имах огромна нужда. А за сватбената кутия ми е много тьпо, вьпреки че думите ви са прави. Логиката е едно, емоциите друо. Аз имам нужда от тия неща.

Вьобще днес сьм адски киселяк и сьм смачкана в лицето като носна кьрпа извадена от джоб.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #539 -: юли 26, 2017, 15:48:14 »

Изгледах първите две серии на GoT Ако мъжете ви го гледат сами, не е работа, има доста извратен секс и насилие pardon Ако продължа, ще е предимно заради английския език.  blush
За РД ми подариха едни перли - серум на Нивея, нанася се преди крем. Никаква разлика, нито в изразходване на другото мазило, нито като по- различно напластяване. Ама аз по принцип имам хубава кожа, та и с кисело мляко само да я поддържам, пак ще е такава. Преди 15 години Родният ми донесе от Китай някакви много скъпи перли, със седеф и злато. Е, не съм имала нещо по- хубаво на лицето си.
Панди, пръскане му е майката. Местите се в друга стая временно, третирате и чак тогава обратно. Патила съм си от полазване на скрипи и други гадини, включително и бълхи, трябва да се вземат мерки.
Вьобще днес сьм адски киселяк и сьм смачкана в лицето като носна кьрпа извадена от джоб.
Че то джобът е добра опция, има къде по- завряни места Wink
Тази вечер, като се наспиш, утре ще си свежа като розичка heart
« Последна редакция: юли 26, 2017, 16:19:56 от svekarva » Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines