Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 03:50:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли с дъх на море...и Любов  (Прочетена 150925 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: юли 21, 2017, 11:23:38 »

Виж морковената торта на Йоли, май крема беше със заквасена сметана и крема сирене.Става много вкусна.Аз я правих за втория РД на Моника.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: юли 21, 2017, 12:23:44 »

Миленка,много деца не харесват орехи по принцип и в сладкиши, конкретно. Този орехов блат ми звучи като да се усещат орехите доста. 
Носила съм мъфини с моркови, ябълки, стафиди и орехи в детската градина (децата са 5-7 годишни)  и не се харесаха особено, децата бяха отделяли орехите, макар да не бяха много едри парчета.

За съжаление вкусът на морковената торта с крем със сметана е съвсем различен.

И аз правя чийзкейк с Филаделфия и при нас минава за евтин вариант спрямо други сходни продукти,но да, за България е скъпо, защото е на същата цена....

Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: юли 21, 2017, 13:17:50 »

Ще видя на Йоли рецептата, мерси, Маги. И ще си помисля с кой крем, но за деца и за лято май със заквасена сметана ще е по-добре от маслен.

Мари, имаш право. Дани яде орехи само ако преди това с дядо му/баба му са ги чупили с орехотрошачката. Явно като е заедно с игра е различно:)smile
Иначе пробвах вкъщи и не иска. В сладкиш не си спомням дали е пробвал някога...Виж стафиди и всякакви сушени плодове много обича.

Ох, току що се наблъсках с бонбони sad, от онези киселите, вредничките дето са на грамаж. Не знам какво ми стана, ама като ги видях и така ми се до прияде кисело, че не устоях. А сега ми е гузно (почти).
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: юли 21, 2017, 13:22:32 »

А сега ми е гузно (почти).

Даааа бе, и да ти видим честните сини очи, нали?! tease tease tease
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #454 -: юли 21, 2017, 13:25:51 »

Ако ще правиш за теб отделна, задели ми едно парченце  blum


Иначе аз със сигурност бих заложила на заквасена сметана пред какъвто и да е маслен/сметанов крем, че си е доста тежко. Ария пък много обича орехи и ей така си ги хапва между храненията.


Kiwi, поздравления за кръщението! Нека е изобилно благословен!


Панди, съвсем добре ти стои роклята и много ми допада!  good


Днес пък нали е петък и не се работело, ако искаш шефовете ти да са живи и здрави, залагам на това днес  funnytooth А вчера бях в големи дилеми да избера подарък за детски рожден ден на момиченце, което ще става на 3 след 2 седмици и което обича да се преоблича и да се преструва на принцеса. Избирах, избирах и най-накрая заложих на "роклята от церемонията по коронясването на Елза", която върви в комплект с наметало. Дори не съм гледала филма, но знам, че много момиченца са луди по главните героини и направих безопасния избор, иначе на мен най-много ми хареса премяната на "древна римлянка", но нали не я купувам за себе си  pardon

Редакция: Сетих се, че онзи ден мярнах историята за приятелката на свекс, чийто син станал монах и си мислех, че е напълно възможно всъщност жена му да е доволна от развитието на тази ситуация. След като нямаме пълна информация няма как да преценим дали е лишил жена си и децата от мъж в къщата или напротив...
« Последна редакция: юли 21, 2017, 13:33:47 от scilla » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: юли 21, 2017, 15:43:45 »

За тортатата бих казала, че ако ще има и други деца , по добре е да се избягват разни веган варианти- все пак рядко има рожденни дни и нищо няма да им стане да ядат торта децата, а повечето веган торти са ужасни и децата не ги обичат, осеен тези, които са свикнали и ядат такива по принцип. Черпили са ни с веган бонбони и 2 3 деца направо чистосърдечно си ги изплюха  и казаха че са много гадни.
Не знам, може да не съм добра майка, но второто ми дете, покрай първото прояде от рано шоколад. Първото до 2г. и половина не беше опитвало нищо сладко. но приемам нещата.
Днес , петъчно сте много мълчаливи.
Имам познати, които всяка година ходят в аАтон да работят безвъзмездно за месец или 2 седмици. Но то си е друго . Макар че една приятелка доста се озори с2 малки де а като отиде мъжа и.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: юли 21, 2017, 15:45:52 »

Миленка, можеш да видиш рецепта за френска селска торта, моите деца поне я харесват, лека е и вкусна. Минус е, че се точат отделните блатове и за тази хартия, която смяташ да ползваш за декорация, не съм сигурна дали ще имаш добре измазана и равна основа за нея.... Иначе е супер вариант, можеш да я приготвяш на части, днес блатовете, утре измазването....(аз я правя с цедено кисело мляко, което изцеждам сама и става невероятна), като трябва да имаш в предвид, че трябва да се приготви минимум едно денонощие предварително, даже по-скоро две....
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #457 -: юли 21, 2017, 15:57:27 »

след като периода март април минах през 6 рожденни дни, мога с две ръце да потвърдя че на децата най им харесва бисквитена торта. Няма риск много от алергени и подобни, леки и изчистени на вкус. Повечето сладкраници ги предлагат като опция. Аз за рожденния ден бях поръчала филаделфия с ягоди от Didi's cakes също беше много вкусна. Миленка ако правиш на заведение рожденния ден не можеш да си внесеш от вкъщи правената торта, съветвам те най-добре да си поръчаш, те децата ще хапнат по две три хапки и до там са.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: юли 21, 2017, 16:14:34 »

Веган няма да е, но искам да е що горе приемливо здравословна. Дани не яде шоколад и сладкиши още (е за сладкишите е имало изключения), а повечето деца, които ще дойдат също или са по-малки. Та, за това ми е този мерак, за да няма тъжни погледи. Хаха, между другото, като казвам тъжни погледи се сещам за последния р ден, на който бяхме. Тортата изглеждаше съвсем нормално, но се оказа, че е солена. Децата бяха в шок, особено по-големите. 

Още не съм финализирала организацията за рожденния ден, но се надявам моята идея да се осъществи и да не е в клуб. Скоро ще ви пиша подробности.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: юли 21, 2017, 16:17:15 »

Аз ям само бисквитена торта дето съм си я правила аз хихи.

И аз съм обличала роклята на Елза, голям кеф е lol lol

Относно подаръци - само аз ли обичам старанието да е за картичката, пък в плика може и да няма друго? Сега съм в дилема за един подарък. Твърдо бях за подарък в плик, ама нещо се разколебаване.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: юли 21, 2017, 16:20:07 »

Миленка пробвай френска селска, както е предложила Мари.Крема е лек, блатовете са ръчно правени и от теб.Аз я правя за 1 час със сглобяването.Вече съм се избайцала.

Моника е яла абсолютно всичко дето съществува на пазара.Вече има изграден вкус и казва това е боклук или не искам това или онова.Знае кое може да се яде но по-малко, за да няма проблеми и да я боли коремчето.Виждала съм ограничавани деца в ранна възраст и като пораснат са неуправляеми.Нямат спиране от към ядене на боклуци.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: юли 21, 2017, 20:16:22 »

мен са ме спирали и после си отядох на боклуци на 19 години чак. сега по собствено желание отново ги заобикалям.

Бисквитена ям само домашна, не знам що  blum

Ако намериш читаво бг крема сирене, ще ти се получи супер торта, Миленка.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: юли 22, 2017, 08:43:51 »

Де сте днес в тая жега?Какво си правите?Аз пак съм на работа!Така се бях настроила за почивка, отброявах минутите до 17 часа вчера и точно в 16,30 ни възложиха бърза"пожарникарска" задача.И понеже в понеделник ме няма, днес ще я правим.Сутринта не мога да си отворя очите, толкова ми се спеше!
Лек ден и да си почивате заради мен!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: юли 23, 2017, 13:55:12 »

Маги- сега видях, че си имала имен ден вчера.Честито със закъснение.  Хем племеницата ми и кумата ми имат рожден ден и досега не съм знаела че на 22 имат имен ден Магдалените. Да си жива и здрава и спокойна и щастлива и много успешна във всяко начинание. Ние вчера и днес на детски рожденни дни. Вчера добре беше в детски център, но днес е навън в един краен квратал, бивше село с много комари и както е 37 градуса не знам.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #464 -: юли 23, 2017, 16:50:48 »

Все си казвам, че не съм създадена за тези географски ширини. Ставам половин човек мине ли термомертърът 30 градуса.


Баба ми стана на 80 г. днес и по случай юбилея решихме да отидем да я посетим до Козлодуй. Вчера сутрин потеглихме и ей преди малко се прибрахме. Беше приятно, зарадвахме я много с присъствието си, че тя си живее сама и гледа цял двор със зеленчуци и плодове. В Козлодуй пък ми направиха впечатление многото детски площадки и беше чисто и подредено. Дори до Дунава отидохме да похвърля малко камъчета малката и да погледа как скачат жабките.


Сега сме се скрили вкъщи и климатикът върви в съседната стая... колкото и да не го обичам, прибягвам до него в тези жеги.
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines