Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:36:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли с дъх на море...и Любов  (Прочетена 150939 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: юли 12, 2017, 08:28:29 »

Е как не го разбирате за басейна????? Ще се пържи цял ден на слънце или ще влиза във водата, от където има 90% шанс да си тръгне с гъбички.  Не става дума за плуване за бременни, а за висене цял ден с компания.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #226 -: юли 12, 2017, 08:32:47 »

Е как не го разбирате за басейна????? Ще се пържи цял ден на слънце или ще влиза във водата, от където има 90% шанс да си тръгне с гъбички.  Не става дума за плуване за бременни, а за висене цял ден с компания.

Аз точно това си помислих хахах, как ще стои цял ден на слънце... Абе нека да сме на принципа да духаме на киселото мляко... аз от един басейн си тръгнах с херпес на устата, тъй че по време на бременност се все
е  можеш от някакви малки неща да се откажеш...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #227 -: юли 12, 2017, 08:54:14 »

Привет в сряда, когато не се сяда smile
Тази сутрин, към 8 часа, казвам на майка ми "добро утро" и и нося закуската, а като отговор получавам "охоооо, то вече мина утрото!" pardon Та и аз се вкиснах  рано- рано. И да обяснявам, и да говоря, все тая... Още в 7 телевизорът кънти така, че и камбана да бие в стаята си, няма да чуя sad.
Хехе, попадна ми една статия, щото нали и аз се изпотрепвам да чета врели- некипели из нетЯ, че мозъкът схваща НЕ- то много силно и настройва целия организъм в неправилна посока.  Wink Вместо да си казваш, примерно, не мога повече така, трябва да е искам да се справя по- добре. Обаче много ми хитър мозъкът, не се лъже лесно funnytooth
Ето ви едно вдъхновение от Шри Ланка. Имам и от Халифакс, него друг път.

Да не търсите в Гугъл, това е остров Цейлон, на кънда- мънда, до изострената част на Индия.
Интересно защо ви се ходи по затънтени места crazy Аз искам пак в Ню- Йорк, Лондон, Виена... не ми се гледат живеещи по- зле от мен Wink
Ина, не са ли задължителни ваксините за приемане на децата в детските градини и училищата?
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #228 -: юли 12, 2017, 09:25:58 »

Добро утро!
Свекърва, вяено си е за срядата... при мен винаги в най-гадният ден от седмицата sad и днес не преви изключение... тъкмо почна да оздравява детето и снощи пак температура sad

За може/ не може по време на бременност май повечето лекар са различно либерални. Моят е доста консервативен и не ми даваше да ходя на басейн, както и да ям една купчина неща, включително салати, които не мога да измия добре. Оцелях де, ама и двата пъти като родих един месец опасвах всички  салати на света lol за пиенето и пушенето няма да коментирам, при толкова налични изследвания е просто безотговорно.

За ваксините - слагам всички в календара и се моля всичко да е наред. По-страшно ми се струва да не сложим. Иначе при нас не са задължителни, ама все пак слагам. В яслата ни искаха копие от ваксинационната карта, за училището също, не знам какво става, ако не е ваксинирано детето.  Но като се има предсвид, че не се пръска против  кърлежи, за да не се нарушава екоравновесието, за едни ваксини ли ще правят проблем lol

Киви, и аз съм така с дрехите/тялото. Купих си разни неща от намаленията, но съм силно фрустрирана, че не мога нито диета, нито спорт в момента :/
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #229 -: юли 12, 2017, 09:33:51 »

Свекс, като те чета ще ме извиняваш ама ми е много забавно. Сигурн точно по сьщия начин, по който са ти забавни нашите нерви с децата. А това за "мина утрото" е все едно чух дядо ми 1:1.

Панде, конкретно за случая вьобще и не се бях сетила за цял ден стоене на сльнце. Как една дума предизивиква сьвсем различни представи според опита на всеки. Ние и на море като сме ходим на плажа в 7 и стоим до 10:30, 11 макс, а басейна е 30мин  pardon Не си представих за какво говориш.

Който ме питаше за ваксините - Свекс май ти - те заьлжителните ги имат. Нали казах, че имат някои но не всички. Тьрсих среден пьт в истерията и много се сьветвах, накрая реших кои да сложа и кои да пропусна. Примерно не бих искала да се разболеят о рубеола по време на бременност, все пак са момиченца и RОR я имат и пр.

За новите впечатления като ми дойде вдьхновението/време за хубав изказ.

Успокояват се, че при кърмене вечер и през нощта не е толкова фатално blush

Не е сьщото - при бременност детето е свьрзано директно с крьвта на майката и сьдьржанието на алкохол в крьвта му е сьщото, както при нея. При кьрмене, алкохольт е минал вече през храносмилателната и пр. система на майката и е преработен/филтриран - в млякото е само малка част от него. Ако не изпиеш едно кило ракия, би трябвало да е Ок.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: юли 12, 2017, 10:27:04 »

Ей за това спирам да влизам тук понякога, защото (казвам го без упрек към вас, по-скоро към себе си) всички сте много стриктни и аз се чувствам като някаво изчадие адово. Винаги когато се подхване тема за бременност и се слага бан на всичко. Единственото позволено оставам с впечатление, че е избирането на пособия за бебето и мебели. Никога не съм била фен на бременнето, в последните две години направо панически ужас изпитвам, че ако вземе да ми се случи, ще трябва да променя на 150% живота си. Това не може, онова не може.... Алкохол и цигари разбирам напълно да се спрат, обаче защо и всичко останало?! То вярно, че всеки си преценява как да бременее и какво е най-добре за него и за детето му, обаче точно ме притеснява, че на мен тези неща, не ми звучат абсурдно като на вас.  blush blush

п.с. Ние имаме куче вече, скоро ще е при нас и сега съм луднала в подготовка за това.  dog Да не говорим, че котката ни изненада с поредна бременност. Отидохме да я кастрираме и ни сервираха, че не може заради това. Настъпи шок и ужас как и кога, като не сме я пускали навън изобщо. И накрая един слънчев ден хванах мъжкия в спалнята ми (на втория етаж) да влиза през позореца. И така следващия месец се очертава цирк на колела унас.  insane
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: юли 12, 2017, 10:30:06 »

Аз пък чета, каквото се пише и си преценявам спрямо моите разбирания ок ли е или не, както и дали ще се съобразя с написаното..  pardon

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: юли 12, 2017, 10:39:12 »

Леле Чери, да я кастрирате веднага след като отбие бебетата.Тоя мъжки е за бой  blum Браво за кучето, ама котката ще се разбира ли с него?Нашите двете абсурд да понесат куче.

За бременност и раждане и гледане всеки гледа себе си и преценява.Ето аз съм пиела бира понякога като бременна.Разбрах колко много съм сгрешила.Не знам при следваща бременност как ще съм.Преценила съм рисковете си спрямо мен и моите разбирания! Wink

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #233 -: юли 12, 2017, 10:43:29 »

Чери като човек минал през ада по време на бременност и челна стойка ще направя ако има нещо което може да помогне за да не се стига отново до това. На всекиму пожелавам спокойна и розова бременност, но това да не стоиш на басейн и да не ядеш салати е супер лесно постижимо, а в повечето случаи и тялото само ти се отказва от такива неща, нищо фатално не е.

Ина кои ваксини нямат?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: юли 12, 2017, 10:53:23 »

Е как не го разбирате за басейна????? Ще се пържи цял ден на слънце или ще влиза във водата, от където има 90% шанс да си тръгне с гъбички.  Не става дума за плуване за бременни, а за висене цял ден с компания.

Абсолютно, нито като бременна, нито преди това съм влизала по басейни ( с изкл на един -два пъти като тийн ).
Но като бременна- никъв шанс. За слънцето дори няма да коментирам- то се иска малко акъл да е имала, ама на място...  NO NO NO

Чери, живей си живота. В повечето случаи абсолютно доброволно спираш за 9 месеца някои неща. Други ти тежат, ама после не ги помниш.
« Последна редакция: юли 12, 2017, 10:55:00 от emmmmmy » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: юли 12, 2017, 10:56:00 »

Между другото аз се радвам, че съм чела за всичките проблеми и при Булчето, и при Рат. Сега съм предпазлива, но подготвена психически.. Радвам се, че карам лека бременност, но като гледам за какви дреболийки се шашкат всички (вкл. и аз при първите ми болки и единствени за щастие), а аз какво съм чела от тях.. Дори се дразня като бременността се представя само като цветя и рози.. И после така се разминават очакванията..
На никой не се хваля, колко ми е леко до момента, първо да не предизвиквам съдбата и второ да не си мисли, че при всеки е песен..  nea

Майката на кръщелницата ми, която изкара супер лека бременност, като чу в началото, когато док ми каза да полежа и че ще отминат болежките, че не вижда проблем.. Сега разказвала на всички, че карам тежка бременност.. Не ми дреме, както мислят хора, но се дразня, защото не е истина.. Мълчи си като си некомпетентна..  pardon
« Последна редакция: юли 12, 2017, 10:58:13 от alexandrova_90 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: юли 12, 2017, 11:03:26 »

Значи Тони, тренирай от сега да си перде.Щото после става още по-зле.Съвети и мнения ще чуваш от всички.Аз например съм лигла и съм претенциозна според познати.Лигла съм щото първите 4 месеца бях с нос на хрътка и стомах ужасен от носа.Гадеше ми се нон стоп и спрях да ходя където и да е.Претенциозна съм, защото предпочитам да дам малко повече пари за една играчка, но качествена, от колкото да купя за същите 10 от левчето.
Та така, мнения, хора, веселба.Живота е шарен!

Чери, какво ще правиш и как ще се държиш като бременна зависи от теб и от бебето.То ще ти подсказва и побутва.Повярвай ако ти се гади от всякакви миризми няма да ходиш на заведение, то просто е самоизключващо се.Ако имаш контракции, няма да пътуваш на почивки.

Много го мислиш как ще е, при положение, че няма едно с едно еднакво.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: юли 12, 2017, 11:11:59 »

Аз си представям, ако тръгна да разказвам за витамините; хапчетата прогестерон, които пиех в началото; инжекциите хахаха smile Забавно е  Girl_hide
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #238 -: юли 12, 2017, 11:51:00 »

Хехе, цикличността на повтаряемост на темите за разговор е точно година blum Търсих да припомня на Чери, че сегашните "не бива" са едно нищо спрямо едновремешните и намерих какво съм писала лани по това време:
Не ляга на място, където е спало куче или коте, за да не е космато детето
Не слага в скута си и не боядисва прежда
Не шие копчета, за да не остане детето нямо
Не пипа игла без конец – в Смолянския край вярват, че ако детето е момче, ще е без чурка, а ако е момиче ще е зашито
Не шие в неделя и по празници, да не зашие езика на детето
Не прави възли по конците, с които приготвя пеленките, за да не се завърже раждането
Не намотава предена прежда и не плете, не навива въжето на мулето и коня, за да не роди заплетено в пъпна връв дете
Не тъче на стан, дори не гледа, когато някой тъче
Избягва водата и не се плиска, за да не пуска много лиги детето
Не яде цяло яйце, а само на резенчета, че да няма детето гнойни пъпки
Не пие вода от гърне, че да няма голяма уста детето
Не се присмива на чужди недостатъци, защото детето и ще ги има
Не трябва да противоречи на мъжа си, свекъра и свекърва си, да не е свадливо детето
Не седи с кръстосани крака, да не са криви краката на бебето
Не сключва пръсти, да не роди трудно
Не сяда на камък, да не е страхливо новороденото
Не краде и не лъже, за да не остане родилно петно на детето с кражбата или лъжата
Не венчава и не ходи по сватби
Не се реше по залез, за да не плаче бебето
Не яде с тестени ръце, да не се появи бяла гъба в устата на детето
Не се мери на височина, да не се изпъва детето

И това е само за действията, ако река да препиша какво и кога не бива да се яде и пие, няма да го побере една страница.  smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: юли 12, 2017, 12:04:36 »

Добър ден /да не ме подхванете, че деня почти е минал  blum/
Свекърва, майка ти ме разбива просто!
Чери, някога и аз си представях едно за бременността, ама друго се оказа в действителност. Като ти се случи и сам си налагаш някакви играничение. Не се гордеяб но преди пиехме всяка вечер, чак не си представях вечеря без бира. Ами дойде един момен даже още не бях бременна, просто не ми се пиеше и не пиех.
Панди, като написа за басейн, аз пък само инфекции си представям  crazy , ама мен принципно са чи гнусни обществените басейни и гледам да ме припарвам.

Забравих да поздравя котка ти, явно е доста чаровна щом на 2я етаж се катерят за нея. Дано да не са много котетата.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines