Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 13:52:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли с дъх на море...и Любов  (Прочетена 152651 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #75 -: юли 04, 2017, 18:46:26 »

Тоест е вярно, така ли?

Аз я прочетох малко по диагонал и не докрая, но не видях да пише за кьде се изнася имунитетьт.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: юли 04, 2017, 23:38:45 »

Аз пак за сериала хаха
Свекс, това, че който стане султан, трябва да убие братята си е така. В един момент спират и вместо да ги убиват ги затварят в разни дворци и ги държат без връзка с външния свят. Султани в кафези ги наричат. Като не си получат парите спахиите и еничарите, убиват султана и слагат, някой ще им е лесно да манипулират. 
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: юли 05, 2017, 07:31:54 »

Добро утро, как сте?Днес имаме майстори вофиса, шефа го няма и аз сега съм спокойна.Все още нямам глас, та всички намазват, не мога да викам  tease

Аз въобще не го отразих това с плацентата.Поредната теория на конспирацията.Да имаме нужда да се променят нещата в страната, но не това е начина.Трябва да има желание, диалог, кръгли маси, да се следват добрите практики в чужбина!А и това е биологичен материал, не може всеки ей така да го изнася от болниците.Трябва си специално разрешение.

Хубав и усмихнат ден от мен!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #78 -: юли 05, 2017, 07:38:59 »

Е, то затова е казано "тежка е царската корона". При надписите на всеки епизод се споменава, че филмът отразява исторически събития, няма как да измислят основни неща, записани по разни места. Сега започват гадости със заразяване с шарка, тровене, интриги в харема, дето ум не ми ги побира, но....
Инка, доста неща от статията няма как да са верни, дори и по моите спомени от раждането. Казвала съм, че първия път присъстваха около 10-тина стажанти и докторът обясняваше как се преглежда плацентата и се "броят" някакви крайчета, за да се разбере дали не е останала част в тялото на родилката още в залата. После минава през комисия при патоанатом и там ще им бъде обяснено по- подробно. Първият син беше преносен и трябваше да гледат и разни калцирания и още ред неща. Пак казвам, всяка болница има политика по въпроса, лекарите не могат да решават еднолично, работи се по правила, гледани и от адвокати. Самите болници си правят мръсни номера, къде по политически, къде по икономически съображения и "пускат мухи" на пионки да вдигат скандали, следвани от разследвания и съдебни дела. Това става по целия свят, просто при нас е по- шумно и демонстративно.  diablo  От цялата работа страда данъкоплатецът, както се казва. Пък интернетобществото така си охлажда страстите и се забавлява със стари и нови статии. pleasantry
Нов отговор на Маги Да, освен че не може всеки да изнася материал, трябва и да има оборудване за правилно съхранение.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #79 -: юли 05, 2017, 09:18:15 »

Ама кой ги кара тия жени да раждат в болница не знам... я си раждай вкъщи на ароматни свещи, че после да можеш да си изядеш плацентата на спокойствие  crazy crazy

На скоро една дама - психобагажник, която роди първото си дете вкъщи и беше голям фен на раждането у дома, гледам взела та родила второ, но в болнични условия. Вероятно, защото и на веган се прави и плацентата не и е била нужна за кулинарни предизвикателства smile Любов и светлина!

Всичко е маркетинг плюс стадо овце, които сляпо вярват на написаното в интернет.
« Последна редакция: юли 05, 2017, 09:20:23 от Kiwi » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юли 05, 2017, 09:34:46 »

Киви, обожавам гледната ти точка.. ВИНАГИ kiss2 kiss2 kiss2
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #81 -: юли 05, 2017, 10:17:49 »

Ама кой ги кара тия жени да раждат в болница не знам... я си раждай вкъщи на ароматни свещи, че после да можеш да си изядеш плацентата на спокойствие  crazy crazy

Всичко е маркетинг плюс стадо овце, които сляпо вярват на написаното в интернет.
goodpost goodpost goodpost
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: юли 05, 2017, 10:20:56 »

То вече кво и да му правиш на това дете и на себе си, все е грешно и вредно. И все се намира някой доброжелател, който да те светне по колко какво и как да действаш. hunter

Недай Боже да питаш за конкретна помощ, вместо да ти се помогне, ще ти се дадат съвети как да не ползваш дадения предмет/храна, щото направо ще унищожиш бебето. crazy

Ся ме е срам че не съм му дала да си апне плацента  angry shok bad
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: юли 05, 2017, 10:49:12 »

Живот и здраве с второто ще поправиш тази безумна грешка.За пореден път се убеждавам, че всичко тук се движи на автопилот.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: юли 05, 2017, 11:40:22 »

Аз нали се ключвам от дъжд на вятър, ама Еммми детенце ли има? (срам - не срам да питам)  blush

Швейцарското бебе го чакам утре, аз smile Щото Мари ми е слабост, пък ми е и рожден ден. Иначе основно за това надничам тук. Нямам търпение.  yahoo

Момичета, аз оставам напоследък се убеждавам, че всички се доктори, всички знаят точно какви са им показателите на всичко, точно от какво е, кое са завишили, кое може да се повиши и тн. Четейки в темата за очакваните бебоци, честно - изумявам се колко знаете. Точно по повод това, си говорих с моята приятелка, която роди преди 10месеца. Зачетохме темата и тя вика: “Е така като ги чета, чак се чудя как съм родила без да ги знам тия неща за себе си и за бебето.“ И не всичко е въпрос на личен избор, тенденция е в БГ всяка майка (или бъдеща) става минимум медицинска сестра. Тук никой не ти дава достъп до тази информация, моите квърни изследвания - само ми се казва "добре е" или "ела да повторим изследването на гладно", никой не ти дава отчети за нищо и хората, живеят много по-спокойно и необременени. Когато живеех в БГ си знаех всичко, защото личната ме информираше след всяка проба, мерене на кръвно или каквото и да е. За тях е нормално да говорят на пациента с термини, което от сегашната ми гледна точка не ми харесва. В този смисъл казвам, че не е личен избор. Защото едно просто предаване да пуснеш по телевизията пак те засипват с информация какво трябва да ти е съдържанието на B12 в организма примерно. Плюс фактът, че като нация ние сме по-болни.
« Последна редакция: юли 05, 2017, 11:42:51 от Cerise » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #85 -: юли 05, 2017, 11:57:16 »

Тя една такава псевдовеганка си умори от глад бебето, че млякото не й се вписвало в мирогледа. Такива да ги кастрират по азбучен ред. beating
Как се дава плацента? Тия луди ли са?! Аз да не би да съм си прибрала пъпните върви - ланци да си правя. Аз едно смотано мляко няма как да даря, че няма кой извън София да го изследва, обработва (пастьоризира), съхранява и предава по надлежен ред, а какво остава за биологичен материал, дето може такива болести да причини...
Чери, донякъде съм съгласна, ама и крайната неинформираност не ми е на сърце! Ако например искаш да смениш лекар, да чуеш второ мнение какво правиш? Нямаш информация за собственото си здраве. В този ред на мисли - преди третото секцио док ме викна на консултация в болницата. Гледаха ме на ехограф с другия оператор. В рамките на 5 мин. разбрах колко е сложно нормално раждане след секцио по принцип. Не сме говорили конкретно, а слушах внимателно това, което обсъждаха. Знаещият човек е съмняващият се човек. Донякъде жалко, но факт.

Хайде да сменя темата. Снощи каката ми вдигна температура за кратко, ама днес е добре и е на градина. Въпреки всичко ми е нервно и току поглеждам телефона, да не би да ми звъннат.
Купих подарък за кумицата - книга реших. Разходих се, намазах подаръци от едно проучване за козметика (едно моме ме хвана да ме анкетира) и ми предстои да готвя. Гледам да оправя малко из нас, че сутрин излизам и с малки угризения оставям къщата вили на могили.
В потрес съм! Снощи убих 2 ДВЕ хлебарки в стаята на дребното. Нашата домоуправителка нали викна двама галфона и уж напръскаха. Умирисаха гадно, а месец след това другите входове викнаха професионалисти. Сега техните гадини мрат при нас. Ако я видя тази, ще я убия и ще ходя с кеф в Сливен на държавна издръжка. Досега никога не ми се е налагало да се боря с хлебарки.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: юли 05, 2017, 12:05:48 »

Добър ден!
Може и да бъркам, но в някой от реномираните частни болници не оставяха ли да се изрече кръвта от плацентата? Аз помня смътно на раждането на Ники, че я отразяха по спешност набързо, защото "много кръв погълнал" и после хемоглобина му беше над горна граница.
А Киви, не се знае дали ще си хапнат плацентата после, по ТЛС даваха за едни, които си я засадиха/погребаха в двора. Бяха я пазили във фризера към 2-3год и после дружно я заровиха.
Чери, в БГ отиваш на лекар само да ти каже диагнозата и посше си търсиш в гугъл как да се лекуваш  girl_wink
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: юли 05, 2017, 12:09:03 »

Ние пък имаме голи охлюви под единия шкаф, обаче кухнята е вградена и няма как да разбивам за да ти тровя, само съм наръсила дупката от където могат да се промушат с белина. От два дена не са се показвали. Ама на мен така или иначе ми е жал да ги убивам и само ги гоня и ги прехвърлям в съседите като си покажат  crazy Ама са ми отвратителни до безумие...  angry

Медицинската тема е широка и безкрайна, аз лично намирам плюсове и в едната и в другата система, като все пак симпатизирам на българската. Но... не ме кефи как всички разбират от всичко.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юли 05, 2017, 12:28:52 »

Привет, привет smile

само ви чета тази седмица, че ми беше малко напрегнато. Миналата уж отидохме на море, пристигнахме, вечерта Мамин сладък вдигна температура, по-късно разстройство, на сутринта още екстри и по обяд събрахме багажа и се прибрахме. Сега вече уж се оправи, но имам едно на ум. Обаче не съм се отказала от морето, другия месец пак ще пробваме да отидем Wink
На всички да им оздравяват бързо децата!

Това с плацентата го чух преди години, когато някоя Кардашия роди - беше си взела плацентата и я консумирала по някакъв начин, заради стволовите клетки  crazy Какво ли не правят хората, заради вечната младост  pardon

А кукундрелата, за която говори Киви ми е много любопитна и най-вече защо се е стигнало до раждане в болница. При първото раждане беше голямо разказване как вкъщи, ама защо и т.н. Сега няма подробности, освен благодарност към лекарския екип.
Преди години една "видна" веган сладкарка също разправяше колко е вредно всичко млечно и как без млечни продукти стават страхотно десерти (не отричам, има хубави), но от година е голям почитател на сметана, масло, прясно мляко в кафето и т.н. и сега ни разправя колко били хубави и как можело и те да се консумират. Чакам я да прояде и кюфтета  blum
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: юли 05, 2017, 12:32:15 »

Медицинската тема наистина е дълга и широка и сме стигнали до тук по принуда.Хубаво е всеки да си знае възможностите и знанията, но много често не е така.Ето аз мога да кажа за репродуктивните проблеми.Започнах от обикновено АГ, което не беше чувало къде се правят спермограми.Изследваше хормони на кой да е ден от цикъла, също така цветната снимка беше някаква научна фантастика.Ако не бях чела и не се бях образовала, сега нямаше да имам дете.
Прекалената не информираност също ми идва в повече.Чичо ми и леля ми не са си виждали личния в Англия, изписва им лекарства по телефона и накрая се наложи да се приберат до тук, да им правят обстойни прегледи и да се коригира тотално лечението им, защото "О да стандартно е така, но в техния случай ставало по-зле!".
Та крайностите ми идват в повече.Мечтая си за система в която всеки си знае мястото.Лекарят е човекът на който ти имаш пълно доверие, с който се виждаш и чуваш спокойно, и който ти обяснява всичко което се случва с теб.Защото, за да знаеш дали живееш, ядеш и т.н. правилно доктора е човека който да ти обърне внимание.

Али, дано ви се разминат болестите и е било нещо моментно.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines