Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:34:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли с дъх на море...и Любов  (Прочетена 150949 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #585 -: юли 28, 2017, 12:53:28 »

Повечето майки дават солети, крокита, пръчици и тн, за да се занимават децата им и да не се налага да ги гонят насам натам.. Масово е, още от бебешката количка.. Не искам да съдя, защото не знам каква ще съм, но на този етап ми е крайно неприятно  nea
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #586 -: юли 28, 2017, 12:58:50 »

аз като излизам даже вода забравям да взема. Има си хапване на площадката, ама аз не давам че не е от най-ящните и ако хапне нещо няма да вечеря. Сладко давам, ама много рядко, за награда хапва 1-2 път седмично "пинджин" (киндер пингуи) Girl_hide

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #587 -: юли 28, 2017, 13:13:12 »

Брей, един ден да бъгне форума и после постове по 3050410 знака tease Не мога да ви насмогна. Четох до някъде и после ще се връщам да дочета, че междувременно още една страница се отвори.
Това с крясъците след децата работа много не върши. Личен опит! Татко в момента е във фаза да говори много, ама досадно много на дребната. Файда! nea Подминава го като малка гара и изобщо не го отразява. Той пък се изнервя и започва още повече да вика след нея. Тя го чува, слуша, но не реагира на думите му, а си прави нейното. Ако например я хване за ръка, занимае я, отклони вниманието й или направи това, което тя иска, но по начина, по който възрастен би го направил - друга бира good
Мен сега в Лидл ме издразни касиерката. Не стига, че пак работят две каси и половина и едни опашки..., ама и компетентни касиерки. Имаше малък детски гаф. Съответно сме застанали на касата и аз тутунясвам и се хабя да обяснявам, че така не се прави. В следващия момент касиерката говори на "Ти" нещо си - даже не я слушах, мислейки, че говори с колежката си от съседната каса. Едва към края се усещам, че говорела на мен beating Както бях набрала за опашките и за гафа, щях и нея да насмотам. Ама реших да не си губя нервните клетки, че те нали уж не се възстановяват във времето nea
Тони, много е ценно да имаш съседи с деца на сходна възраст. Дано си допаднете! Понякога сме се възползвали и продължаваме да го правим една да гледа децата, а другата да може да отскочи до горе, за да вземе нещо, да купи нещо от магазина или зимата да отиде за кухнята. Уж нещо дребно, но го правиш трудно, ако си с малко дете. Сега една комшийка е бременна. Познаваме се с нея от много години, не сме били в обща компания, но ни е винаги приятно да общуваме. Много се надявам да ни зачестят срещите, когато тя роди и започне да се върти около нас - вече имащите деца.
И последно преди да чета кое дете какви боклуци яде пред блока (така де - трябва да съм в крачка с новите модни тенденции), да кажа, че трябва да вземем пример и да си разпаряме старите гащи, ако и да са за парцали. Пък аз каква съм прахосница - купувам си кърпи за бърсане, демек давам пари за парцали официално Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #588 -: юли 28, 2017, 13:15:50 »

Я аз да сменя темата, чакам свекърва да се включи, някой да е ползвал кефир? В тая връзка правих таханов хляб, стана мноого вкусен.

И пак по темата, аз съм луда или по-скоро мазохист.Тичам след нея като отвързана, играем, строим, не нося храна и не давам самоцелно, също така не давам телефон или таблет, "защото тя реве и иска".Но всеки си носи кръста.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #589 -: юли 28, 2017, 13:24:30 »

Аз съм се заинатила като Маги на тема захар в пюретата само че. Щото е ясно че е ужасно малък,та някой да смее да му предлага близалки и вафли ххаха. Гледам че другите жени, по площадките, дават яко пюрета със захар, но аз не искам. Съдя по себе си и моето здраве, и колко е влошено от захарта с годините.

Майка ми се опитва да говори за солетки и как всички бебета ядели такива, за да си чешели зъбите.. Щех да я набия... В крайна сметка- всяко нещо ще дойде с времето си. А не просто щото някой е живял в едикой си век и иска да си прехвърля навиците върху бебето ми.

А инак за даване на таблети, телефони, такова мрънкало е, че не телефон, ами телевизор бих му хвърлила на земята, за да ме остави 15 минути на спокойствие biggrin

Свекс, и мъж ми, като виден пенсионер козирог по душа, пази стари гащи за парцали. вчера тайно ги хвърлих.... дано не се усети.  blum
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #590 -: юли 28, 2017, 13:31:10 »

Тук може малко да прозвуча тъпо, понеже не съм майка и сякаш хейтвам, ама има и друго, което подтиква децата да искат да купят/носят нещо за площадката. Майките на пейките по детските площадки пият кафета, пушат цигари и чоплят семки. Нормално е щом мама има навик да си купува нещо за площадката и детето да има този навик, дори само от подражанието.

Днес ми попадна рецепта "Терин с патладжани" - след малко ще го започвам сигурно, защото ми се вижда, че отнема време + времето за изстиване. Изглежда вкусно и ефектно на вид, а имам патладжани от баба, които стоят доста време в хладилника.
А утре ще правя доматен сок на село. Баба казала "Надя трябва задължително да дойде, тя най-много го пие" хахахахаххахаха

....има няколко поста пред моя, връщам се да ги чета.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #591 -: юли 28, 2017, 13:32:41 »

от 10 минути не мога да спра да се хиля след като прочетох разказа за Нутелата/акото... tease Bravo funnytooth funnytooth funnytooth

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #592 -: юли 28, 2017, 13:34:19 »

Наде, има логика в това което казваш. за площадките и носенето на семки и алабала.

Миленити, мен па това с акото ми дойде в повече biggrin
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #593 -: юли 28, 2017, 13:35:53 »

На Ина разказа ми е по-забавен, не е доукрасен, а е натурален  good
Маги, кефир само доректно съм пила. Ти в какво искаш да го слигаш?
Солети и подобни чесалки и аз не съм давала и докато не започне да се тръшка до безобразие за тях не мисля и да дам. Вчера го почерпиха с някаква бебешка бисквита и скоро не мисля да излизам с тия хора пак.
Еми, това на бабите явно им е специалитет да наблюдават кое дете какво прави/яде и да ти разказват. Моята ме пита що не го водя на плуване. Телефона му се дава когаъо иска, но той го юолзва за гризслка и не гледа мищо на него, съответно рядко го взима вече.
Едно време не ми се позволяваше да изнеса филията с лютеница на улицата, защото може на някой да му се дояде, а да нямат и тях. Никога не са ми носили и купували ядене докато играя. Щом дойдеше време за обяд/вечеря ни прибираха. И прияъелите ми не са разнасяли храна като се замисля.
« Последна редакция: юли 28, 2017, 13:40:35 от ratatui » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #594 -: юли 28, 2017, 13:40:15 »

Аз сега се възползвам от случая с пъпките, за да поясня нагледно защо не се яде с мръсни ръце. Ето, вчера ровиха с пръчки в гьол. Нека! Игра е, детство е. Обаче с тия ръце да се яде... Искам да я науча на култура на хранене - чисти ръце, покривка на масата (евтина и от незадържащите патна, но за идеята), салфетка, прибори. Нашата е от хапващите. Точно това ми взривява нервите, защото някой си седнал да пие бира, кафе, чопли семки, яде фастъци, кроки или нещо за мезе и дава на детето си. Ок, ама нека не дава на моето. Давам шоколад и го предпочитам пред нещо без ясно име, но по определено количество и време - както преценя. Наскоро идваха да оглеждат старата количка. Изненадаха се, че няма петна. Защо ли?
Телефон, таблет бяха късни открития. Сега се дават, но в много редки случаи.
И да ви кажа - вчера отсявах снимки от раждането насам. Исках да се огранича до 100 за едно албумче. Май ще ги надхвърля. Такава носталгия ме обзе! Много ми се усмихна денят и макар да е имало дни, в които ми е идвало да крещя с все гърло, съм запомнила усмихнатите моменти. Другото е силно избледняло.
Ай, аз сложих да се мариноват пържоли и забравих, че трябва да готвя crazy

А за лютеницата си беше класика, ако някой пече пред блока, в даден момент да каже да си занесем филийка. Но това беше по веднъж на сезон. Рат, нас ни прибираха за обяд. Ела да видиш в момента как се крещи под терасите ни. Тия деца няма кой да ги ограничи!
« Последна редакция: юли 28, 2017, 13:43:43 от Alichka » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #595 -: юли 28, 2017, 13:43:09 »

Ратче, аз затова винаги питам на ухо, дали може и дали яде детето съответното нещо. не че излизам с майки, ама два пъти в живота ми се е случвало.

АЛи , като каза петна и се сетих за количката на мои близки. Не че моята е много чиста, щото моят я яде/гризе. Но тяхната беше потресаваща. вътре се яде от козунак до солети. biggrin
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #596 -: юли 28, 2017, 13:48:18 »

Здравейте smile

Днес идва ММ и в неделя отивам при баба.

Ако изключим чудовищата, не мога да се оплача. Най-хубававото беше, че всеки ден от 18-21ч бяха навън без мен. Аз си почивах и си гледах сериала (свекс, как си го гледала с лошо качество, той си е за hd).  
Единственият спор беше за това, че казах, да направим баница за вечеря днес за ММ и свека се запъна, как така баница само, гладен щял да остане lol lol а той всяка седмица ме кара да му правя. За вечеря smile

Видях ме и местната знаменитост. Вчера свека изведнъж се спря и се загледа в едни момчета. Аз се реших, че са и ученици, но тя ме светна, че това бил Г-Н Андреев Wink Wink

Рат, да си изкарате яко на почивката Wink

В момента Бамбук може и да ме продаде за пакетче солети. И бисквитки бебешки яде, но рядко. Солети си проси от всички в парка. Аз не давам междинни хранения, защото и така хич не е по яденето.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #597 -: юли 28, 2017, 13:52:19 »

За мляко като начало кефира, после ще видя.

Аз за себе си не нося такива неща за ядене, не обичам междинните хранения, не че съм някоя супер, био, еко и т.н. ама имам правила и гледам да ги спазвам.Е има моменти умирам за чипс, взема си един и толкова.Но това е два пъти в годината.Та такъв пример аз не мога да дам, че нещо ям, а тя не.А и децата до 3 годишни не обръщат голямо внимание на родителите си по площадките, поне моето.След време как ще е не знам.Единственото нещо което си взимах винаги като беше по-малка беше термо чашата с кафе.То и тоя таласъм малък ми изпиваше силите и без това кафе бях взела-дала.

Солетите са малкия дявол през който минава всяка майка.Не знам какво толкова им харесват децата, но рева е ужасен и аз се предадох и и взимах.Гледах да са с малко сол и да разнообразявам(има пълнозърнести, с лимец и т.н.)

Панде
, кой е г-н Андреев?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #598 -: юли 28, 2017, 14:51:28 »

Преди по-често се случваше да хапваме с ММ тортия чипс. Не бяхме яли много от отдавна и той взел че купил преди седмица, за да ми направи една негова салата, която много обичам с нарязано зеле, домати, смес от кисело мляко, сирене и подправки и отгоре натрошен такъв тортия чипс.
Та, незнам дали от бременността или от чиста лакомия, отворих си аз пакета една вечер и хрус, хрус, с половин опаковка Филаделфия замина и повече от половината пакет чипс. Леле, като се събудих сутринта бях толкова подпухнала в лицето, че се уплаших. А уж не е толкова солен като пържения чипс. Та, точно тоя чипс, в по-вредната му версия (с вкус на процесирано сирене/кашкавал) гледам как набиват тийнейджърите всеки път като съм на етажа на киното в мола.
Солетите, признавам си, хапвам си, ако имам. Особено докато ми се гадеше, нон-стоп имах налични. На Дани бях взеха един кашон с Лимец и му харесаха, но малко му ги поизядохме smile
На Дани му купувам от суровите барчета. Много му харесват. Пак гледам да не е често, защото са си бая сладки. Най-обича мед с тахан. Навън, ако се сетя нося банан или има едни кракери ''Hogarenas". Не са върха на здравословното, но са ок за потушаване на драми, в случай че реши, че е гладен докато някой наоколо хапва Барни или зрънчо.

Кой е този Андреев? smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #599 -: юли 28, 2017, 14:58:33 »

Хугаренас и аз обичах като ученичка  danceg

Оф, а за чипс.. И преди обичах Рафълс с кетчуп, който е безумно, ама безумно солен.. А откакто съм бременна съм изяла поне 3-4 опаковки.. Направо го чувствам като смъртен враг, ама и сега усещам вкуса му в устата си  blush Не ми се прияждат някакви неща и не вярвам в това, но пустия му чипс, не си го позволявам иначе, а сега се оправдавам с бременността.. Грешна съм pardon

ЕДИТ: Поне не ми се отразява зле на кръвната захар, за разлика от един пакет зрънчо, който изядох във Враца, там брат ми много си купува такива боклуци и викам от едно Кроки нищо няма да стане.. 7 ми беше кръвната захар, до сега 60мин след хранене не бях виждала такава, с изключение на веднъж когато ядох тестен лучник (не знам дали знаете какво е, ама е яко тесто/месо/лук) и ми беше 7,2. Но с последното се наядох и пропуснах и вечерята, на която ядох само малко таратор, а крокито си беше помежду храненията и за засищане не може и да става дума.  nea
« Последна редакция: юли 28, 2017, 15:01:20 от alexandrova_90 » Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines