Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:37:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Nijolovateddy - 22.07.2017г.  (Прочетена 47198 пъти)
 
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #15 -: юни 29, 2017, 16:42:53 »

alexandrova_90 много хубаво място е избрало твоето момче  Bravo. Ако не се лъжа мисля че бях чела в темата за предложенията и вашето преживяване  smile

Хихи само те си знаят как са се чуствали под напрежение хем да те изненадат хем да не им откраднат изненадата  girl_haha
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #16 -: юни 29, 2017, 16:45:53 »

cvete_78 много си права, надявам се да е също толкова вълнуващо и след денят  danceg
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #17 -: юни 29, 2017, 18:30:40 »

Леле Bube страхотно сватбено приключение си имала. Изчетох всичките 12 страници в темичката ти на един дъх  smile blum Снимките са страхотни, роклята ти и тя прекрасна, всичко изглежда изпипано до последният детайл  Bravo иска ми се и моята да се получи толкова на място като твоята без нищо да й липсва smile
Това с топенето в реката свалям ти шапка страхотно изживяване аз незнам дали бих стигнала до там а и не бях чувала за тази традиция преди.  smile
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 29, 2017, 20:26:27 »

Колко хубаво да си имаме една активно пишеща булка!

Много мило се е получило предложението, браво на твоя мъж, успял е да те изненада! (можеш да се изфукаш с пръстена пред нас  blum )

Nijolovateddy, благодаря за комплиментите, ласкаеш ме  give_rose Вярвам, че и твоята сватба ще се получи прекрасна, както всъщност е всяка такава, в основата на която седи дълбока и искрена любов  heart Така или иначе, след цялата суета, оставате вие двамата, заедно, а това е единственото, което има значение.

За Топеница - ами то е обичай в нашия край, но от споделеното тук във форума разбрах, че го правят и на други места. Беше си изживяване с много адреналин, но още ме топли спомена на спазената традиция и една изпълнена детска мечта  Girl_hide

Много хубави цветове сте избрали за акценти на сватбата, ще изглежда много стилно. Стана ми интересно как точно ще аранжирате с пайети, ще чакам да покажеш снимки  Wink

Правилно си написала за нещата, които организираме сами. Ние нямахме сватбен агент, нямахме и флористка, нито декораторка, та всичко правихме сами и да си призная - беше си доста усилие. В крайна сметка обаче останахме много доволни от резултата, а това, което наистина ме направи щастлива беше работата в екип с моя любим - научихме се да сме отбор  smile
« Последна редакция: юни 29, 2017, 20:41:49 от Bube » Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #19 -: юни 30, 2017, 01:13:02 »

Доста трудно се справям с намалянето на размера на снимките  pardon


* unnamed (2)_opt.jpg (34.35 KB, 400x402 - видяно 5481 пъти.)
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #20 -: юни 30, 2017, 01:27:24 »

Да се похваля и с поканите  smile Това е картичката която стои в джобче отстрани и искахме гостите да ни я върнет с потвърждение. Пликът много ми хареса пепел от рози много елегантен. Самата картичка е по дизайн на моя много близка приятелка  danceg направи го един път  DANCE


* unnamed (5)_opt.jpg (28.63 KB, 400x533 - видяно 665 пъти.)
« Последна редакция: юни 30, 2017, 02:03:58 от Nijolovateddy » Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #21 -: юни 30, 2017, 01:28:27 »

Това е завършеният й вид.  Girl_hide


* unnamed (4)_opt.jpg (45.04 KB, 400x533 - видяно 649 пъти.)
« Последна редакция: юни 30, 2017, 02:01:26 от Nijolovateddy » Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #22 -: юни 30, 2017, 01:29:20 »

 smile
Доста приятели ме попитаха от къде съм взела идеята за поканите  Ashamed, и им казах от интернет. Точно тази комбинация не съм виждала и със този стил костюм от мъжката страна но посъбрах идеи и ги комбинирах. Доволна съм от себе си, даже като ги приключих неможах да повярвам че това е излезнало от двете ми ръце. Girl_hide Първоначално като излезнах с идеята че искам да вложа нещо от себе си и поканите изглежда като много добра идея родителите ми включително и ММ ме питаха дали не съм полудяла.  lol Не осъзнавах колко време и работа отнема едно такова начинание, затова и написах 5те неща за които мисля че всяка булка трябва да се замисли, защото аз изобщо не го направих преди да се заема.  shok

Бубе, адмирации към теб и всички булки които сами си организират и правят нещата за сватбата. Иска се доста кураж и усилие да постигнеш крайният резултат  give_rose

За този обичай от теб първа научих, но не се и съмнявам че се прави в много кътчета на България. При нас ще има традиции но и доста които ще бъдат леко пречупени, важното е да се забавляваме накрая.  danceg

Като спомена детска мечта се замислих дали сватбата не е едно малко отражение на детски представи и мечти  Girl_hide за женската част де biggrin


* unnamed (3)_opt.jpg (37.86 KB, 400x533 - видяно 637 пъти.)
« Последна редакция: юни 30, 2017, 02:14:11 от Nijolovateddy » Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #23 -: юни 30, 2017, 01:46:23 »

Bube,

Това е покривката която искам да сложим на младоженската маса. Тук им казваме сикуенс в БГ приятелка ми каза че се водило пайети. Мисля че ще стои много красиво с идеята ни за тавана който сме поискали да направим.



Това е тавана който искаме или по скоро аз biggrin. Няма да е абсолютно същият но подобно на нощно небе със звезди.




* il_340x270.880358873_6x17.jpg (50.96 KB, 340x270 - видяно 5485 пъти.)
« Последна редакция: юни 30, 2017, 02:00:34 от Nijolovateddy » Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #24 -: юни 30, 2017, 01:55:50 »

За тавана съм най- развълнувана и много се надявам да се получи. Иначе за украсата на масата нямаме на 100% уговорка още, говорихме само да се сложи пепел от рози покривка и отгоре може би това:




И може би подложната чиния ще е това:




Много не ме бива по тази част и се притеснявам да не е прекалено натрюфено. Имаме още време до тогава искам да отида и да видя цялата тази комбинация на живо и да преценя кое ще запазим и кое ще си ходи. За столовете ми се иска да е нещо подобно:




С розичка но дали ще е бяла, как ще се върже с цялата тази какафония от желания  blush

Салфетките ни ще са пепел от рози, и ми се иска да измисля нещо интересно като начин по който да са поставени на масата.
А за украса на масите си мисля за висока ваза с цветя, може рози в различни цветове, но както казах при мен желания много да видим дали ще си пасне всичко. Имам доверие на агентката че няма да ме остави да опропастя всичко и да го направя прекалено кичозно  pleasantry danceg

Какво мислите момичета? Допада ли ви като идея, или нещо много по готино ви идва като идея?  smile blum
« Последна редакция: юни 30, 2017, 02:17:42 от Nijolovateddy » Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #25 -: юни 30, 2017, 11:19:46 »

Теди, внимавай наистина да не залитнеш в кич, защото искаш много неща. Подредено на две три маса изглежда добре на картинка, но си представи 10-12 маси, защото вашите ще са толкова. Ще е много наситен цвета, покривки, покривала на столове. Сложи малко бяло някъде, създава усещане за пространство. Поне покривките на масите на гостите ще са бели, нали?

Сикуенс (пайетите) изглеждат супер като идея, в Пловдив има доста магазини за платове. Може и в Асеновград да провериш good Има една идея по-тънък плат с не толкова гъсто поставени пайети. Този сгъстения от снимката ти не знам дали би бил удобен за чаши и чинии отгоре, а имаш и шанс да изгубиш ефекта на подложната чиния. С високите аранжировки имай на ум, че гостите може да не се виждат, особено на кръгли маси. Трябва да се съобрази височината да е над нивото на погледите им.

На първо четене това ми идва на ум.

Агентката ти е известна в Пловдив, правила е доста сватби, професионалист е, надявам се да останеш доволна и да постигнете оптималния резултат  good

Църквата, която си избрала... Към нея имам сантимент, като ученичка участвах в един национален конкурс и тя ми беше тема, защото е изградена с дарения. Много я харесвам blush Майка е завършила в гимназията отсреща.

Поканите са с изключителна изработка, браво  Bravo Тези малки и пипкави неща си искат много нерви и време, супер, че си го издържала smile
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #26 -: юни 30, 2017, 16:23:18 »

marry_me и на мен  smile. Израстнах в къща до църквата тя е буквално в задният ни двор  smile затова я избрах. Даже бях чела някъде че е първата църква посветена на освобождението направена с дарения както каза  smile.
А в Димитър Благоев учих до 7ми клас, знам че баба ми и нейният брат са завършили това училище  smile.

 marry_me  сега като прочетох коментара ти усетих че май наистина отивам към другата страна  Ashamed може би трябва да се спра с искането и да помисля   Girl_hide май прекалено се вманиачих  Xixixi

Тавана ми е едно от любимите неща които не ми се иска да отхвърлям pardon, но ако сложа примерно бяла покривка на масата за гости посредата с подобна ваза като на снимката по долу, чиниите които съм избрала и пепел от рози салфетки тогава какво бих могла да направя за столовете за да не изглежда прекалено много?
Някак си ми е трудно изобщо да си представя как би ми изглеждал стола. blush
 


* 12345678.jpg (65.52 KB, 800x533 - видяно 646 пъти.)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 30, 2017, 22:38:55 »

Аз мисля,  че на голям мащаб,  при горните параметри,  по-добре би било бели калъфи с цветни рози. Така ще си дадеш пространство в залата,  "сватбен"(т. е бял) цвят и ще си освободиш поле за импровизация за тавана и другите идеи,  без опасност да бъде крайност.
Разбира се има булки,  които предпочитат повече и по-силни цветове от средно приетото.... всичко е въпрос на твой личен избор и възприятие.

При всички случаи marry _me е права за мащаба,  каквото и да мислиш,  трябва да си го представяш за 10-12 маси.., за да добиеш представа smile
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #28 -: юли 01, 2017, 02:34:38 »

Благодаря за коментара Marri  give_rose
Като цяло цветово ще са ни малко по убити цветовете и бях леко резервирана към ползване на бяло като цвят но може би наистина ще придаде повече стил и ще смали от цялото това сребристо което в последствие реших да включа.

Розово никога не съм си представяла че ще има на моята сватба  Girl_hide и след определено време поради така стеклите се обстоятелства беше един от цветовете между които трябваше да избирам затова споделих на агентката че искам розовото да е в минимални количества но си трябва малко цвят иначе сиво сребристо и бяло би било доста безлично.  blush  Мисля си че ако цветята са подбрани в пастелената гама розово би било доста подходящо и нежно като украса.

Другото интересно е че шаферките ми предпочетаха да са с розови рокли и ще имаме нюанси на розово но само от по бледата пастелена гама и мисля че би се вързало като цяло цветово.  smile
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #29 -: юли 04, 2017, 18:50:40 »

Момичета имам дилема  Ashamed тъй като отдавна не съм се прибирала в БГ и съм малко назад с хитовете бихте ли споделили нашумяли песни които мога да включа в листата. Срещата с джйовете ни е много малко преди сватбата а нищо не са споменали дали искат лист с музика или не. Предполагам че ще искат примерни песни. girl_impossible
Иска ми се музиката да е разнообразна и за всички гости да има по нещо. Какво бихте ме посъветвали? Благодаря ви за помоща  give_rose
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines