Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:54:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде с усмивката на дете!  (Прочетена 142409 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #390 -: юни 22, 2017, 11:08:20 »

Хаха, мислех вече да спра, ама Булче пак ме подсети и за друго, дето си мислех, докато пишех. На мен като бебе и дете, и въобще през целия ми живот никой никога не ми е пазил тишина... Едно, че майка ми също е била от тия, дето много не се стряскат и в резултат бях най-хилавата, най-леко облечената в градината и най-здравата. Друго, че баща ми работеше на смени и нямаше как в 2 през нощта да спи пред входната врата, защото живеехме с баба и дядо в едната стая и ние тримата- в другата. Та човекът трябваше все пак да си ляга и майка ми абсолютно умишлено не ми е пазила тишина. Резултатът спя като пън и не само спя като пън на шум, но и ако се събудя съм абсолютно способна да се врътна и да си заспя пак.  Wink
 ММ е отгледан по коренно противоположната схема, измисляне на маймунджалъци за яденето, слагане на кърпа в гърба като е потен и пазенето на абсолютна тишина, докато спи. Думи на майка му са " Леле, имахме един петел в комшиите и като закукуригаше ми идваше да ида и да го заколя, че ми буди детето". Резултатът изнежено дете, което едва в пубертета си израства всички видове заболявания и мъж, който страда от недоспиване, защото се буди от най-малкото нещо и не е способен да заспи след това. Ами, той не е доволен и се дразни, че майка му така го е отгледала и завижда на моя сън.  smile
 
 Случката на Тони ми напомня за това, че всеки родител възпитава детето си по различен начин и се съобразява с това, но трябва да знае, че само той е длъжен. Рано или късно то ще се сблъска със света, който не му е длъжен да му пази тишина, и по никакъв начин да се съобразява с него, а повярвайте ми след една възраст тази мисъл е много трудна за преглъщане. Виждала съм дете, което е казвало" Щом не ми даваш да направя еди си какво (нещо, на което не му е времето, мястото и е в пълен ущърб с всичко), аз утре ще ти донеса една отровна бира и ти ще се отровиш и аз ще те заровя и ще си правя каквото пожелая", последвано от сцени на агресия или автоагресия.  Oh my ... Сигурна съм че това дете е много обичано, обгрижвано и ценено, но съм сигурна и че вкъщи мама не смее да му каже не и сега кой е светът, че да му отказва нещо и да иска да спазва някакви норми на поведение, така че да съжителстват и да се чувстват добре - обществото и бъдещият възрастен в него.  angry Само давам пример за това какво се случва и с прекаленото обгрижване и защита, а честно казано и родителите бяха се видели в чудо до къде ги е довело всичко това и определено не го бяха целели. Имам и пример пред очите си за такова дете само че е на 40 години и все още вкъщи никой не смее да му каже не, а то ходи и раздава юмручно правосъдие навън, когато светът откаже да се съобрази с желанията и разбиранията му. И пак казвам родители са образовани, възпитани и скромни хора, всичко е правено с най-добри намерения и с най-голямо вълнение и радост, че имат дете.
 
 Във всичко това пак казвам не визирам никого, не споря с никого и не налагам мнението си на никого. Разказвам от собствен опит какво съм наблюдавала и защо моите убеждения са такива. И повтарям гаранция, че въпреки тях, няма да ми се случи друго, никой не може да ми даде.

 Просто като с всяко друго нещо - различни хора, различни начини на мислене и гледни точки. Всеки възприема нещата според собствения си характер и разбиране. В тази дискусия никой няма да си смени гледната точка и да се убеди в правотата на другия, защото просто имаме различна гледна точка и различен опит, личен или косвен. В крайна сметка е важно да има щастливи родители и щастливи деца, пък другото са си празни приказки и различни пътища към постигане на тази цел. Така че аз мисля да спра изказванията по тази тема. Ще поживеем, ще видим. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: юни 22, 2017, 11:12:27 »

Ами пак не е задължително- аз и брат ми сме гледани и спали в отделна стая от нашите. спяли сме на тихо.
Аз не мога да спя на шум, брат ми спи и на резачка пусната в двора.
Затова казвам че е до нервна система и дете. Не можеш да го "възпиташ" да е холерик, ако не е, примерно.
Но за навличането съм съгласна- наистина се изнежва детето. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: юни 22, 2017, 11:18:41 »

Децата са различни, ние ставаме различни, живота е различен.Няма смисъл да си даваме примери!Особено хората без деца да обясняват на хората с деца как да си гледат децата.Вие виждате едно дете за определен период от време, не сте с него денонощно, не сте изморени до смърт, да не сте спали нормално от дни и да не помните какво сте яли преди 5 минути.Различно е!Не ви обвинявам, радвам ви се на розовите очила!

Ето ви съвсем лек пример от снощи.Аз съм строга, не давам своеволия и не търпя да ми се качват на главата.Моника решава че ще ляга да спи с два ластика сложени на пръстите, аз не давам, защото ги лапа и може да се задави.Тя ми казва ти си лоша майка, аз няма да си играя вече с теб и не те искам.Според вас как трябваше да постъпя, в 11 вечерта, когато душата ми вече спи и след няколко часа прекарани в обстановка на обяснение нон стоп на всичко ставащо около нея и посочване на правилно и грешно?Дали ме манипулира, много ясно!А дали аз имам сили да съм постоянно на 100 % застанала отсреща и даваща адекватен отпор?Няма такъв човек!Легна си с ластиците, колкото и да ми се спеше изчаках да заспи първо тя и ги махнах.Обяснявах, защо не казваме на мама и татко, че са лоши!

Аз съм спяла цял живот на шум до скоро.Вече не търпя никакъв шум, всичко ме събужда, а бяхме като малка 100 човека в една къща.Гледана съм на студено без парно, боледувах нон стоп, сестра ми е детето гледано на парно и няма една болест.Всичко е до човечето което родите, гените и характера.Да възпитанието има огромно значение, но ТО ще ви научи и покаже.
Мисля, че свекърва отгледала 2 предполагам по еднакъв начин, но с различен темперамент може да каже, как се настройваш с едното и другото.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: юни 22, 2017, 11:27:18 »

Децата са различни, ние ставаме различни, живота е различен.Няма смисъл да си даваме примери!Особено хората без деца да обясняват на хората с деца как да си гледат децата.Вие виждате едно дете за определен период от време, не сте с него денонощно, не сте изморени до смърт, да не сте спали нормално от дни и да не помните какво сте яли преди 5 минути.Различно е!Не ви обвинявам, радвам ви се на розовите очила!

Всичко е до човечето което родите, гените и характера.Да възпитанието има огромно значение, но ТО ще ви научи и покаже.

good good good

Темперамент-ген-семейна среда-социална среда.
Не пренебрегвайте нито един от факторите.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: юни 22, 2017, 11:30:54 »

Привет! smile

Според мен дали имаш здрав сън зависи не на колко шумно са те принуждавали обстоятелствата да спиш(да не говорим, че физически не си в състояние да си починеш ефективно в такава среда), а какъв е вътрешният ти свят, твоят собствен душевен мир.
В тази връзка какъв родител ще бъдеш зависи от физическото ти и най-вече психическо здраве, не от тази или онази теория или този или онзи пример, които си видял, прочел, решил, че ще ползваш или избягваш.
Също зависи и от онова, което ти е заложено първично, т.е от примера на твоите родители. Свидетели сме, включително и аз самата се улавям в една или друга ситуация, на неща, които сме ненавиждали като деца, които нашите родители са прилагали като методи за възпитание и въпреки всичко, в определени ситуации постъпваме именно така....
В някои моменти ти се налага просто да оцеляваш и физически и психически.....
Затова и никой не може да предвиди как ще се развие той като родител или какви ще бъдат неговите деца.

Към всичко по-горе като добавим и житейските ситуации, в които неизбежно попадаме в именно този, най-активен период от живота си....картината става пълна и в същото време "още по-неизвестна".

С всичко това искам да кажа, че обобщения не могат да се правят, обвинения-също, можем единствено да се движим стъпка по стъпка и да се надяваме, че ако грешим, то поне не е непоправимо.



Честит втори рожден ден на Кико, да е жив и здрав и да е винаги повод за гордост във фамилията!!!



П.П Докато аз съм разтягала локуми, Еми го е обяснила в 4 думи blush
« Последна редакция: юни 22, 2017, 11:34:03 от Marri » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: юни 22, 2017, 11:33:33 »

П.П Докато аз съм разтягала локуми, Еми го е обяснила в 4 думи blush


Може би защото се опитвам едновременно да ви чета, да ям и да дигам хвърлени биберони ( нарочно ) от земята biggrin .
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: юни 22, 2017, 11:36:34 »

Може би защото се опитвам едновременно да ви чета, да ям и да дигам хвърлени биберони ( нарочно ) от земята biggrin .

Аз само ям и чета/пиша, но явно не съм много гладна, щом мога да съм многословна blum
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: юни 22, 2017, 11:42:04 »

За спането ще се включа - научих се да заспивам на всякакъв шум и почти във всякакви условия, след като станах студент, преди това имах лек сън и се будех лесно. Но пък сега съм свикнала на друго - вече не мога да заспивам сама, след като любимият е в командировка, вече четвърти ден си лягам по светло.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #398 -: юни 22, 2017, 11:43:23 »

Крадешком за малко, хоп в темата...

Честит Рожден на Кико, да е все така любим и мечтан, не само за мама, а и за снахата (нали сме сватбен форум) lol lol lol

Сега, аз не се плаша лесно, но все съм имала вътрешни съмнения дали ще съм добър родител, ще успея ли да се справя и да възпитам добри хора. В момента будите всички тези съмнения в мен, тъкмо се бях навила и сега пак се чувствам несигурна в себе си  cray cray cray

И аз нещо от личен опит, ако много го мислите и се вглеждате, нищо няма да направите. Пример мен от години се чувствам несигурна в себе си да бъда родител. И една от причините ми се изкристализира от този прекрасен диспут  shok shok shok Прекалено много се взирам в чуждите деца, как ги възпитават и какви са като поведение, уж за да извлека някакав опит huhhuh.gif huhhuh.gif Практика му е майката май  pardon pardon pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: юни 22, 2017, 11:46:15 »

Мери ми, права си !
опитът на другите по гледането на децата им, може да ти помогне чак след като имаш дете. И то при условие че просто си открадваш идеи при отчаяние, от това че не иска да спи, да яде или да прави еди кво си.  Но пак не е гаранция че ще действат. biggrin
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: юни 22, 2017, 11:54:22 »

Миленка,страшното е преди...като се хвърлиш в боя, нямаш време да го мислиш lol Даже в самото начало си в друга Вселена, опитваш се да задоволиш първични потребности, всичко останало е на заден план  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: юни 22, 2017, 11:58:52 »

Миленка,страшното е преди...като се хвърлиш в боя, нямаш време да го мислиш lol Даже в самото начало си в друга Вселена, опитваш се да задоволиш първични потребности, всичко останало е на заден план  pardon

Мда, тип- дали сега да се изакам или да бъде след като го приспя, с опасността да изпусна момента biggrin
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: юни 22, 2017, 12:20:40 »

Мда, тип- дали сега да се изакам или да бъде след като го приспя, с опасността да изпусна момента biggrin
lol lol lol lol За пореден път, Еми, много те харесвам good  funnytooth funnytooth
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: юни 22, 2017, 12:25:10 »

Мда, тип- дали сега да се изакам или да бъде след като го приспя, с опасността да изпусна момента biggrin

Точно, да!
Обаче реших да не давам пример,  че някои неща звучат плашещо,  други.. преувеличени  blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: юни 22, 2017, 12:27:18 »

lol lol lol lol За пореден път, Еми, много те харесвам good  funnytooth funnytooth


lol lol lol
Реализмът е извор на забавления, стига да го приемем. Не винаги ми се отдава.

Между другото, нищо общо с темата, но не знаех че автобронзантите се делят на мъжки и женски  shok.
В момента доволно се клепам с Балеа мен и го намирам за чудесно домашно  СПА biggrin 
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines