Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:36:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде с усмивката на дете!  (Прочетена 142457 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #360 -: юни 21, 2017, 14:57:54 »

Малее Миленко, изтръпвам от такива промени в стриктния график на детето... особенно за обедния сън. В такива случаи го оставям на баба му да спи. Тъй като моето дете е в постоянна промяна, или е при баба му, или е на ясла, или е с детегледачка или е с нас, гледам поне една постоянна права да има в деня му, а то е храненето и спането да се случват по едно и също време всеки ден, някак си мисля че това го прави по-спокоен без значение къде и с кого се намира, и си е такъв, не прави проблеми с никой, стига тези неща да се спазват.

Тони завиждам ти ентусизама и енергията която влагаш за всичко свързано с твоите хора smile мен за рд на мм толкова ме домързя че накарах колегата да ми намери и поръча GoPro-То  lol
« Последна редакция: юни 21, 2017, 15:37:08 от bulche91 » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: юни 21, 2017, 15:20:30 »

Здрасти!  Ние не можахме да се къпем в морето заради времето,  но дойдохме на басейн. Пастир съм на 3 девойки на по 9-10 год.
Хубав диспут става тука. Аз не мисля, че приказвам много за децата си, даже и от бебешката ми тема си личи. Пък и страшно много си обичам работата. Аз съм нямала истинско майчинство.  Все си поработвах по малко. То си и личи от огромната разлика м/у двете - цели 7 години.
Пада ми батерията....
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: юни 21, 2017, 15:24:23 »

Малее Миленко, изтръпвам от такива промени в стриктния график на детето... особенно за обедния сън. В такива случаи го оставям на баба му да спи. Тъй като моето дете е в постоянна промяна, или е при баба му, или е на ясла, или е с детегледачка или е с нас, гледам поне една постоянна права да има в деня му, а то е храненето и спането да се случват по едно и също време всеки ден, някакси си мисля че това го прави по-спокоен без значение къде и с кого се намира, и си е такъв, не прави проблеми с никой, стига тези неща да се спазват.
Олее, спомена храната. Това също...То моето нали не е много по яденето и се е случвало да му пропуснем и някое ядене  beating crazy Oh my ... . Не че се е сещал, че не е ял...

Ох, говорите за подаръци, а нашата 4та годишнина наближава (17.08). Чудя се какво да измисля за ММ. Истината е, че преди бях супер идейна, а напоследък нямам време да обмислям и, най-вече, да ходя по магазини, пък и да правя. А съм творческа натура принципно.


Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: юни 21, 2017, 15:55:59 »

Без да искам пропуснах да отбележа началото на най-любимия ми сезон. Дори само това ми е достатъчно, за да ме зареди.  heart

И аз си имам приятелка, и двете сме с деца, бъбрим си за всичко. И без това напоследък рядко се виждаме, та да не изпуснем някоя клюка. Имам се за достатъчно съобразителна, за да не обсебвам хората покрай мен.

Това с кучето на Скай е ужасно. Стана ми много мъчно. Не, че съм се съмнявала, че има такива хора, ама... sad

Ние гледаме винаги да се съобразяваме с графика на Алекс, най-вече за храна и сън. На мнение съм,
че който има желание ще се съобрази с това, както и ние го правим.

Тони, той вече само това ще казва. Влади е същия. За него Алекс му е най-големия подарък и напълно достатъчен за всички поводи и без поводи напред.  pardon

За годишнината другия месец мисля да си подарим почивката. Мисля,.че се пада "хартиена", ще трябва да измисля нещо подходящо за случая.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: юни 21, 2017, 16:04:22 »

Олее, спомена храната. Това също...То моето нали не е много по яденето и се е случвало да му пропуснем и някое ядене  beating crazy Oh my ... . Не че се е сещал, че не е ял...

Ма той твоят злато бре. smile
Ако му развалим режима и ние зор виждаме. Храна няма как да пропусне, реве кат аларма 15 мин преди времето си за хранене  shok shok angry . Дадеш ли му повече- ще го изяде и повърне. Пробвано  pardon .
 АКо не е спал- пак алармира на висок глас.  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #365 -: юни 21, 2017, 16:10:48 »

В такива случаи го оставям на баба му да спи. Тъй като моето дете е в постоянна промяна, или е при баба му, или е на ясла, или е с детегледачка или е с нас, гледам поне една постоянна права да има в деня му, а то е храненето и спането да се случват по едно и също време всеки ден, някакси си мисля че това го прави по-спокоен без значение къде и с кого се намира, и си е такъв, не прави проблеми с никой, стига тези неща да се спазват.

Все едно аз съм го писала. Напълно подкрепям подобно поведение, макар понякога да е с цената на това да спестя излизане, среща или да се налага отново и отново да се събираме само в нас. Ходи ми се на заведение, но и това ще се завърне редовно с повишаване нивото на токчетата. Все ще пораснат децата, че даже ще има моменти, в които ще ни молят да не сме около тях.
Относно спокойствието на детето - досега не съм срещала педагогическа система, която да не се старае да наложи режим/ред в ежедневието на малчуганите по един или друг начин. Даже съм чела, че проблемите с нервната система са в пряка зависимост от това поведение, разбирайте и заболявания тип епилепсия.

Подаръци обичаме и двамата. Не бих казала, че се стараем най-големите да са на някакви супер специални празници. Понякога човек няма идея, време или възможност да ги осъществи. Затова пък по повод "днес е вторник" има големи изненади и май са най-сладките такива.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: юни 21, 2017, 16:21:32 »

Все едно аз съм го писала. Напълно подкрепям подобно поведение, макар понякога да е с цената на това да спестя излизане, среща или да се налага отново и отново да се събираме само в нас. Ходи ми се на заведение, но и това ще се завърне редовно с повишаване нивото на токчетата. Все ще пораснат децата, че даже ще има моменти, в които ще ни молят да не сме около тях.
Относно спокойствието на детето - досега не съм срещала педагогическа система, която да не се старае да наложи режим/ред в ежедневието на малчуганите по един или друг начин. Даже съм чела, че проблемите с нервната система са в пряка зависимост от това поведение, разбирайте и заболявания тип епилепсия.

Подаръци обичаме и двамата. Не бих казала, че се стараем най-големите да са на някакви супер специални празници. Понякога човек няма идея, време или възможност да ги осъществи. Затова пък по повод "днес е вторник" има големи изненади и май са най-сладките такива.

 good good good  - редовно пропускам всичко което обичам- театър, кино, вечерно излизане на разходка с кола. Все някога ще наваксам. Като гестапо съм за вечерното лягане. Всички съм научила в колко си ляга, за да не ни занимават тогава.

За подаръците забравих - обичам с повод и без повод. Моят козел обича да пести, но ще не ще, се самонаучи да цени празниците ми. Даже без повод взе да носи, макар и рядко.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: юни 22, 2017, 07:31:31 »

Добро утро!Аз станах с мисълта че е петък и ми е ужасно гадно като осъзнах, че е едва четвъртък.Освен това имам главоболие.  angry

Аз много избягвах темата за децата и излизанията, но вие не щете да пускате smile Моника беше на кърма много дълго време, това означаваше скачени съдове.Излизахме ли сме с нея.Много време просто не излизахме или ходехме за малко да се видим с  някой.В началото ми беше тегаво, но в последствие просто го приех, приех че сега съм важна за нея и правя максималното за нея.След като я одбих започнахме да излизаме, да се виждаме с приятели.Както Али е написала първите 2 години имахме редовно гости, заради нея.Сега вече я пращаме при някоя баба и излизаме.Всяка жертва си е заслужавала и не съжалявам.Знам, че като имаме второ ще постъпя по същия начин.А повярвайте аз съм човек който обича да се весели и да излиза.А режима е нещо което се спазва много стриктно.От скоро си позволявам да я оставя да не спи следобед, но тя вече е по-голяма и няма проблем с това.Иначе часовете за ядене и спане се спазват.Кое след кое следва също.Аз съм малък Макаренко в това отношение!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: юни 22, 2017, 08:19:40 »

Днес ще е дълъг и тежък ден  angry

Искам да е петък, ама не е ! sad

Днес ще идва едно момиче, което е по майчинство за моето място да го видим.. Тъпото е, че може да започне чак септември месец.. До тогава може да идва от време на време, а няма как да се справи и да научи всичко до тогава. Още повече, не е работила дори като счетоводител.. Но за тези пари, които шефката ми иска да даде на нов човек, е направо абсурдно и никой не би се съгласил. Дори аз преди 3 години започнах с доста по-висока заплата  nea

Заспало ми е и ме мързи...  angry

Успешен да е все пак smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: юни 22, 2017, 08:50:40 »

Добро утро!
Днес моето най-малко голямо раче има рожден ден!!!Ти дойде в живота ни неочаквано или  по-скоро прекалено дългоочаквано. Промени целия ни живот, направи ни по-добри. Синът, за който винаги съм мечтала. Растеш толкова бързо, наричаш ме вече "мамо". Ти си моят втори шанс в живота.  Обожавам те... Благодаря ти, че те има сине! Бъди ни жив и здрав! heart heart heart heart heart
Моля, някой да пусне торта по възможност в ментово зелено и коралово какъвто е тоалетът на рожденника!
« Последна редакция: юни 22, 2017, 08:52:53 от fanimira » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: юни 22, 2017, 08:58:10 »

Здравейте!

Аз тази нощ се събудих с главоболие, чак събудих мм да ми даде хапче, че не можех да стана. И Бамбук се буди няколко пъти.  Та днес се очертава да ми е криво.

Скай, съчувствам ти, но със сигурност не достатъчно.

Аз също се възхищавам на ентусиазма на Тони. За РД на ММ планувам пътуване за най-лесно Wink

Честито рожден ден на Кико! Да е здрав и все такова щастие за мама!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: юни 22, 2017, 09:01:34 »

Добро утро!Аз станах с мисълта че е петък и ми е ужасно гадно като осъзнах, че е едва четвъртък.Освен това имам главоболие.  angry

Аз много избягвах темата за децата и излизанията, но вие не щете да пускате smile Моника беше на кърма много дълго време, това означаваше скачени съдове.Излизахме ли сме с нея.Много време просто не излизахме или ходехме за малко да се видим с  някой.В началото ми беше тегаво, но в последствие просто го приех, приех че сега съм важна за нея и правя максималното за нея.След като я одбих започнахме да излизаме, да се виждаме с приятели.Както Али е написала първите 2 години имахме редовно гости, заради нея.Сега вече я пращаме при някоя баба и излизаме.Всяка жертва си е заслужавала и не съжалявам.Знам, че като имаме второ ще постъпя по същия начин.А повярвайте аз съм човек който обича да се весели и да излиза.А режима е нещо което се спазва много стриктно.От скоро си позволявам да я оставя да не спи следобед, но тя вече е по-голяма и няма проблем с това.Иначе часовете за ядене и спане се спазват.Кое след кое следва също.Аз съм малък Макаренко в това отношение!

 good good good

Все още има хора, които се чудят и възмущават дори, ама как така не иска да заспи без мен. Или как така се буди през нощта все още да яде. Ами кърмено бебе... Никога не съм и няма да му откажа, докато той сам не пожелае.  Отделно понякога заспива докато яде.
Сега определено мога да кажа, че има някакъв режим, който се спазва с +(плюс)-(минус) 30-60 мин. Единствено вечерния и следобедния (понякога!) сън не са му много фиксирани.
Засега сме се "примирили", че ще е така, докато поотрасне малко. После ще имаме време за повече излизания. Не, че и сега изпускам кой знае какво. Дискотеките отдавна не са ми по вкуса. Но хайде, човек има нужда от разнообразие и социални контакти.  good

Добро утро!

Тези дни се очертава да е доста топло. Аз си извадих банските, но ми се иска да си взема нещо друго. Онзи ден си харесах един цял в Лидл, но Влади ми каза, че съм луда да си взема цял бански. И без това нямало да имаме възможност да хванем тен, заради Алекс, та поне да съм била "по-открита". А много ми хареса. blush Сега ще се оглеждам за нещо на части, но не знам какво искам.  blush

Панде, и майка ми няколко дни е с главоболие. Може да е от жегите.
« Последна редакция: юни 22, 2017, 09:03:06 от always_and_forever » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: юни 22, 2017, 09:06:16 »

Фани, ЧРД на твоето съкровище. Да е много здраво, весело и любознателно.

Аз май така го написах, все едно сме през ден на купон и малкият редовно е на гладен режим. Не е толкова често развалянето на графика, но понеже всички около мен са толкова стриктни и си дадох сметка, че не сме перфектните родители. До втората му година бяхме далеч по-стриктни със спането и яденето. Сякаш на миналото море малко поразхлабихме режима не на точни часове, а на прозорци - между толкова и толкова часа и от време на време съвсем се проваляме като решим да излезнем.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: юни 22, 2017, 09:19:08 »

Фани, да ти е жива и здрава, сбъднатата мечта  heart Да е много палав и игрив  heart
Ето да се почерпим за негово здраве  Torte

Аз от съвсем малка винаги съм празнувала рождени дни и съм получавала много подаръци.. Последните години реших да не празнувам, а да правим пътувания с Илиян до някоя моя мечтана дестинация.. Но въпреки това, за мен и моето семейство рождения ми ден, винаги е голям празник.. Както и тези на мама, тати, брат ми, бабите ми и тн... Беше ми много странно, как в много семейства истински празник е рождената дата само на малките деца и като преминат някакъв неуточнен и неопределен възрастов праг - КРАЙ.. Не ми харесва това  nea  Наложих промяна в това естество и в семейството на Илиян.. Вече всеки ден, в който някой от тях се е родил е празник и се опитват да правят дори малки подаръци и жестове на внимание, различни от сядане на маса за ядене..  pardon Подаръците са ми важни, не защото е важно да са скъпи, важното е да са мечтани.. Факт, повечето пъти като мечта ни остават някакви скъпи неща, за които не бихме отделили пари от месечния бюджет, защото "не ни се струват много важни", ама всъщност си мечтаем да сме специални за някого и той да знае за тях, за да ни ги купи..  heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #374 -: юни 22, 2017, 09:22:31 »

Тони значи искам да ми организираш следващия рожден ден  girl_impossible не съм го празнувала от 2010-та  lol Torte, тази година даже по болници с малкия го прекарахме  angry
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines