Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:10:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде с усмивката на дете!  (Прочетена 142454 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: юни 20, 2017, 14:17:31 »

Ох Свеки, разбирам.И аз бях почнала, но спрях.Просто в един момент много празници, демотивирах се абе спрях.Сега от начало, но моето не е АИП, аз махнах глутена, за начало, което е голям прогрес.Чувствам се много добре, правя си разни неща с други брашна ако чак толкова преритам за тесто, което не се случва често.Следващото което искам да махна е захарта.Най-трудно ще е с млечните.Аз съм човек, който изяжда огромни количества сирене и как ще живея без него не знам.И Тофуто не е сирене, това е нещо гнусно с бял цвят!

Тони,
много зависи от хората.Аз излизам с група майки без децата и си говорим за какво ли не.Да в един момент разговора отива и към децата, но е повече да разпиташ за някое занимание извън градина/ясла.Иначе мразя да си сравнявам детето с останалите.

Скай
, също е права.В един момент както хората имащи животни говорят за тях, така и тия с деца, това им е единствената тема на разговор.

Котката е кастрирана, намерих и топче подкожно на гърба, козината опада над него.Сега я оставих, видях я приспана.Всичко м е свито и ме е много страх.Това ми е малкото бебе!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: юни 20, 2017, 14:19:25 »

Не харесвам котки, но не им желая лошото.. Дано се оправи, Маги sad

Мразя Тофу.. Обожавам сирене  heart heart heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #317 -: юни 20, 2017, 14:24:43 »

За мен е нормално да си балансиран в това отношение. Аз говоря за детето с хора които имат деца, с колежки си обсъждаме най-различни неща, помагаме си, даже колеги с бебета разпитват някакви неща. С шефката ми седмичната ми среща започва с ъпдейт как е детето и как са нейните деца. Не намирам и за нормално да не ги споменаваш изобщо ако ги имаш, мен много често като спомена че съм била в майчинство клиенти ме разпитват колко деца имам, на каква възраст са, те споменават за техните деца, супер conversation starter e, но се старая и да разпитам и отсрешния човек как е, да не говоря излишно за себе си. Излизаме доста често без дете, да са живи и здрави родителите ни, но и гледам да не е прекалено често, много ценя времето прекарано с детето си, ето миналата седмица ми беше много мъчно че цяла седмица не го бях виждала.

Маги, ползвай овесени трици, макър че имат глутен той е в мнооого минимални количества в тях.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: юни 20, 2017, 14:34:09 »

Еее, то не иде реч да не си говорите изобщо за това, ама ей ме мен - хал хабер си нямам от деца, сядам на маса с две други колежки и единствено се говори за детски градини, сАполи, колички (примерно) и т.н. по бебешки теми. Т.е. на мен обедната почивка ми отива в това да зяпам колежките как си говорят на тема, която не разбирам изобщо и вместо да си почина, съм (примерно) натоварена.

Все едно да седне някой на една маса с мен и друга крафтърка, и ние да си говорим само за леппила, машини, хартии и т.н. pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: юни 20, 2017, 14:37:28 »

Да, въпросът не е да не си споменаваш детето, а да не обсебваш разговора с него и темите, които са в ежедневието ти, докато си у вас по цял ден с него..  good
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: юни 20, 2017, 14:39:06 »

Добър ден..

И аз стигнах да пиша.. Сутринта едва станах и отидох на пазар с майка ми.. Имаше много яка промоция, едно си купуваш, едно ти дават безплатно.. Та накупих какви ли не неща.. Заредила съм се като, че идва апокалипсис  lol
Случайно видях в друг магазин готварска книга с рецепти от цял свят и нея взех.. ММ като  види лошо ще му стане, само вика " Имаш толкова книги с рецепти, а все едно и също готвиш  girl_haha

Много са страни отношенията на някои хора преди и след бебето.. Имам една приятелка, която след като роди не е наред.. Само за детето говори, детето не се оставя само дори и да спи, постоянно има човек при него.. Като е будно все някои го държи на ръце, а ако почне да плаче е паника до небето.. И честно казано не я разбирам..

А не ви се похвалих, преди да пострадам си насадих малка градина със зеленчуци.. Мм поддържа една къща и там има огромен двор и заедно с нашия хазаин направихме градини, всичко е на тераси и е много хубаво.. Малко био да ядем  Wink

Рони дано скоро ни зарадваш с хубави новини  girl_wink

Маги всичко ще бъде наред с котката.. Аз още не съм пробвала АИП, има много добри отзиви.. Ти обичаш ли да ядеш месо.? Аз ям много месо и риба, така си наваксвам за желязото..

Хубав следобед..

ПП 5 нови отговора, е не мога да ви стигна smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #321 -: юни 20, 2017, 14:58:12 »

Тони, напълно ти споделям мнението, както и това на Sky , че се върнах да дочитам good Според мен също  така човек трябва да си остане верен на себе си, защото след време децата порастват и тогава родителят започва да се чувства изгубен. Това е и причината за намесата на родителите в млади семейства, отглеждане на внуци по техни разбирания и като цяло раздори. Просто тези хора не знаят какви са извън това да са майки (по-често) и бащи (по-рядко). Макар че е много лесно да се влезе в една рутина, особено ако детето е по да кажем специфично- буйно, чувствително, болнаво и т.н. Така че както съм казвала и за любовта, човек трябва да си запише в самото начало на изживяването какво чувства към любимия или в случая какво чувства по повод родителството, какви възгледи има.  И когато се захлупи в рутината, да си отвори написаното преди и да се замисли и да открие предишните черти, в които е влюбен, или пък да види дали е на път към чертите, които е искал да има, като родител. good
 
Относно съобразяването - аз винаги се съобразявам като ще се виждаме с хора с деца и ходим когато е удобно и където е удобно. Грижила съм се целодневно за деца без чужда помощ и то професионално и знам какво значи режим за тях. Просто около нас има толкова много деца, че казах на ММ дай да си направим, че поне да знам, че се съобразявам с моите.funnytooth Бъзикът настрана, но наистина по едно време, за да се видим, с когото и да е, трябваше толкова съобразяване, че си казах: "Ама чакай малко на мен сега ми е времето да не се съобразявам с никого, защо да го похабявам и като дойде времето, в което е наложително, да чувствам, че съм пропуснала?!" huhhuh.gif Просто разликата в годините между мен и ММ в момента е такава, че неговите приятели са с деца, а моите приятелки пък нямат с малки изключения, но и не са в Сф и ние сме сега ни риба, ни рак, ни щука - нито женени с деца, нито гаджета, нито необвързани, ама да се надяваме да се промени статута скоро.blum
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #322 -: юни 20, 2017, 15:09:31 »

addictedgoodpost goodpost goodpost
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: юни 20, 2017, 15:14:08 »

Относно съобразяването - аз винаги се съобразявам като ще се виждаме с хора с деца и

...купуваш яко шоколади и шоколадови яйца, нали хахахахаха.

Да, моите приятелки винаги много ми се чудят като започна да правя планове за по- масова среща поне един месец по- рано и ги предупреждавам, и ги питам кога ще им е удобно като часове да се видим. Едната ми казваше - ти пък, казваш кога си решила и всеки да се оправя...Е да, ама 2 от тях (в това число и тя) са с по 2 деца, едната е с бебе и бабите трудно го гледат, не мога да не се съобразя някак си. Или пък да ги поканя на бар (да речем), щоТ мен така ми е кеф ;-)
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: юни 20, 2017, 15:20:58 »

Усещате ли, че хората с деца сме на едно мнение, а тези без на друго smile всяко нещо с времето си, както се казва smile аз говоря много повече за работата си, отколкото за моето дете lol ако сте гледали филма, в който Скарлет Йохансон е детегледачка - същата съм lol
Мери ми, когато ще се видим да се лепне малко за теб моето, той много обича какички smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #325 -: юни 20, 2017, 15:43:33 »

Пък който е вече с отгледани деца се чувства добре и в двете ситуации Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #326 -: юни 20, 2017, 16:20:35 »

Усещате ли, че хората с деца сме на едно мнение, а тези без на друго smile всяко нещо с времето си, както се казва smile
good good good

чета ги и си мисля само хахах ще видите виеее  lol lol lol

Няма как да запазиш себе си, ставаш един друг човек, в някои случаи по-добър, в някои случаи по-лош.

Цитат
Пък който е вече с отгледани деца се чувства добре и в двете ситуации Wink

абе и ти попадаш в " ще видите виеее" като ти се роди мини Мира  lol lol lol
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: юни 20, 2017, 16:23:06 »

good good good

чета ги и си мисля само хахах ще видите виеее  lol lol lol

Няма как да запазиш себе си, ставаш един друг човек, в някои случаи по-добър, в някои случаи по-лош.

абе и ти попадаш в " ще видите виеее" като ти се роди мини Мира  lol lol lol
good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: юни 20, 2017, 16:27:38 »

Булче, вземи думите lol lol lol

Дето се вика, то до вц-то не можеш да идеш сам, какво ти запазване lol lol lol
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #329 -: юни 20, 2017, 21:12:33 »

Ние нямаме проблем с приятелите ни с деца, даже най-редовно нямат търпение да излезнат с нас, за да им ги погледаме малко lol lol lol Обичайно децата се лепват за мен и не ме оставят за няколко часа....

Нямам търпение да се запознаем с вас на живо значи smile Може и на гости да ни дойдете, черпя с домашни торти и няма да ви говоря за деца със сигурност, вие само ги гледайте smile

Ние сме от "късметлиите", които нямат баба и дядо на линия, ако все пак се появи пролука в графика ни ще е след детайлно планиране и много уговорки. С първото дете номадът в мен беше в културен шок, с второто нещата отиваха на още повече седяне вкъщи още в края на бременността ми и някак не се стресирах толкова, даже изобщо. Знам, че това е период, който ще мине. Децата са инвестиция и труд, а когато работиш по един проект с желание и любов, това се отплаща.
В момента времето ми за мен е много ограничено, искам да си хвана ръчния багаж и първия самолет до Виена, да изям една торта в Шонбрун, да напазарувам. Много добре знам коя съм, какво искам.... но не, това лято няма да си купя сандали на токчета, а кецове за парка и в това няма драма. Както казах, ситуацията го изисква, същото е да ви се ходи на кино, но да си висите в офиса, защото сте затрупани с работа. Малко ни е сбъркано възприятието за престижно обаче, да си работохолик е Ок, обаче да си богинята Майка, която знае локацията на всяка играчка, владее до съвършенство рецепти за домашни пюрета и отглежда в крайна сметка пълноценни и щастливи бъдещи данъкоплатци е някакво отчаяно занимание smile Имаше една мисъл, на ( в момента не помня кой), че дори да метеш улицата трябва да даваш най-доброто, на което си способен. Та мили мои гледайте си работата, в зависимост от житейския ви етап и давайте най-доброто.
Една съфорумка ме научи на безценен урок - всичко е преходно, но аз пък да добавя от нас зависи да се наслаждаваме по пътя.

А в категория "Ще видите вие" съм пратила всички разбирачи. Нали казах вече, всеки да си гледа в неговото канче smile

Относно докторите отговарям, здрави сме, обаче малкия Змей не се вписваше нещо в таблиците. Както и да е... детето  е напред с материяла, а въпросните "специалисти" хич не са специалисти. Любимия град е Сопот и Карлово, жива ще ме одерат, ако се изкажа на място така, но те за мен са едно.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines