Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:42:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде с усмивката на дете!  (Прочетена 142429 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #15 -: юни 01, 2017, 13:20:19 »

Рат, евала за смелостта, наистинна изглеждаш най-нежно и естествено и снимката ви има излъчване на майчинска нежност. Част от кадрите са ми малко гледай ся какво ще ти покажа... Аз съм далеч по-скромна с млечния бар, последно кърмих на Западната порта на Сердика, в един ресторант, на бал.... И още ми е твърде неудобно от публиката, мъжа ми обаче ми вдъхва кураж и ми обяснява как всичко е наред.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 01, 2017, 13:50:20 »

Здравейте! Да е честити празникът! Аз си го спомням с ходене до зоологическата градина и шоколадови яйца. А пък вчера го отпразнувахме с ходене на кино с нашите smile Едно такова хубаво слънчево ми е и на душата, както е и навън  Girl_hide

С риск да ви досадя, но много ми хареса колко светла и детска стана снимката:




Курсът е онлайн, не ми струва нищо, защото е бил в подарък към фотоапаратът, организира си го Canon. Провежда се за 60 дни, като има лекции и домашни, които се оценяват от учител. Накрая на курса, ако си изпълнил всички задачи получаваш сертификат smile
 
Рат, наистина само ти и може би още една жена ми изглеждате естествени, другите по-скоро са много режисирани снимки. На живо ми се е случвало само веднъж да видя, в ИКЕА, и да ви кажа малко ми беше смущаващо.

Миме, не го мисли толкова за брат ти, сигурна съм, че се е справил със ситуацията, гадно само, ако наистина никой не му е подал ръка.




Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #17 -: юни 01, 2017, 14:08:56 »

Привет!

Честит празник на всички! Ние хем имаме поводи за празник, хем обаче нещо ни мързи да празнуваме... взех на звяр мамин едни карти на Клевърбук, с азбуката, може да отскочим до кварталното заведение за малко smile

За кърменето, не знам, не ми се вижда вече неестествено нищо в снимките, толкова свикнах около мен да се размятат голи гърди че не ми прави даже впечатление че се кърми, можеби малко ми е против бременните кърмещи и тандемното, бременните че знам че си е опасно за нероденото, а тандемното, понеже спира децата да минат в другия си етап в живота, имаше мама в нашата отчетна чието 2 годишно 6 месеца беше почти само на кърма като се роди бебето, нея не я тревожеше, тя все още си ги кърми ( едното на 2, другото на 4)

Уф вчера много се ядосах на Младостката кметичка... Пари за ремонт на градината били отпуснали и вече 6 месеца отказва да ги преведе и да започне ремонта.Двора е със стари сьражения и яслите не ги извеждат навън, ремонт на канализацията трябва да се прави... та родителите събират подписки, че директорката не може да намери начин да получи парите... 
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: юни 01, 2017, 14:24:57 »

Чудесна идея на Канон good Малко е скучно да си сам, но пък можеш да си организираш добре времето good
Бубе, за мен въздействието на снимката е по- скоро като тъга по отминалото детство- една спряла да се върти въртележка, копнееща вятърът да издуха влагата и скуката и да и вдъхне нов живот.
Снимай я пак след време. Ама и духни да се върти, нека и фонът е по- светъл и с топли цветове. Самата тя да заема по- голяма част, много красив цвят е. Харесват ми падналите върху и сенки good
Хехе, аз говоря като любител на снимки, не като разбирач Wink
Виж тук как са разрошили косата на момичето за да покажат движение, друг трик за снимане на статични предмети.


* vurtelejka.jpg (42.72 KB, 372x248 - видяно 2996 пъти.)
« Последна редакция: юни 01, 2017, 14:40:40 от svekarva » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 01, 2017, 14:30:59 »

Рататуй , много са хубави снимките. От чисто художествена гледна точка ми харесват, а за теб си е фотосесии за спомен. Много сте хубави. Иначе за кърменето на открито съм си казвала мнението.
Мен хич не ми е до празник и понеже съм много умна прекрх 3 ч. Пред лекарския кабинет с двете деца,  което си беше изпитание за нервите. И дано не се разболеят от нещо, че имаше повръщащи и др. Болни. Стеф се разкаял от вчера , а Ники е здрав вече , но каза че му течал носа и нали ще ходим на море в събота живот и здраве ,та паниката ме закара в лекарския кабинет.добре са децата, но дано не лепнат нещо. Накупих за 100 лв лекарства за всеки случай и дано всичко е ок. Сега и багаж трябва да стягам и не ми се мисли направо. Че и имам и ограничение на багажа, защото ще пътуваме 6 човека с нашата кола , а като се отворят и третия ред седалки и става тясно за багаж. Иначе отиваме със свекърите и двете деца. Не знам колко ще е почивка, но...
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 01, 2017, 14:37:10 »

Свекърва, много поетично си го описала, а за мен е по-ценно да чуя мнения именно на любители на снимки, а познавачите най-много да ми направят забележка, че съм центрирала въртележката, че има много въздух в кадъра и няма диагонали. Иначе и аз си мислех да я снимам и в друга "светлина", но ще оставя това за морето smile

roumyana, дано са здрави децата и ви пожелавам да си изкарате страхотно на морето! Къде щяхте да ходите?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: юни 01, 2017, 14:48:01 »

Бубе, за мен най- важно е снимката да въздейства по някакъв начин, да не е безразлична good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 01, 2017, 15:16:16 »

Благодаря Бебе, в Турция отиваме в Gural premier Belek. Много хубав хотел и миналата година бяхме там- много подходящ за деца, голяма площ, зелено, спокойно, воден парк, детски площадки,басейни и т.н.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #23 -: юни 01, 2017, 16:03:37 »

Много ми е интересно като заговорите за море юни месец. Страхотно е, ако човек може да си позволи да ходи на почивка по два пъти и едно юнско море да е загрявка. Иначе ми идва рано. За съжаление засега при нас няма как. ММ ползва доста отпуск за училище и трудно може да отдели време за две морета и съчетаване на дни по Коледа и Великден.
Булче, интересно си го описала с преминаване в другия етап. Да видим при нас как ще е, защото Дребната ме разпитва какво и как яде бебето. Дано го приеме, че това е начинът само за бебета. Аз не бих кърмила бременна, може би защото видях колко може да е несигурна една бременност и как един ден си добре, а на другия не се знае. Не бих рискувала бременността, не бих рискувала и комфорта на голямото дете.
« Последна редакция: юни 01, 2017, 16:07:09 от Alichka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 01, 2017, 16:05:41 »

Честит празник! butterfly
Аз съм от онези скучни възрастни, които са забравили, че някога са били деца... blush
Първи юни го свързвам с "Милион и едно желания" blum

Снимките са хубави, нищо не ме смути или шокира. Даже някои от снимките с кърмещи бременни са много нежни.
Аз съм се интересувала от темата, понеже лично ме засягаше, та при нормална бременност няма никакви противопоказания да се продължи кърменето и съвсем естествено, ако не се прекъсне до раждането на следващото дете и ако е малка разликата между децата, да се премине към тандемно кърмене. Още повече, че именно раждането на братчето или сестричето е възможно най-неподходящият момент за отбиване.
В много от случаите децата сами се отбиват около 6-ият месец от бременността, защото кърмата променя вкуса и консистенцията си, но това не винаги е така.
Има неприятно усещане за майката, което би трябвало да отмине, но аз не можах да го издържа и реших да отбия Сами.

Руми, това винаги ми е било най-голям страх, като заведа детето на лекар за нещо дребно, да не се върнем с нещо по-сериозно... Дано всичко е наред и си изкарате страхотно! good
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #25 -: юни 01, 2017, 16:12:14 »

Marri Аличка го каза, една бременност може да е нормална и на следващия ден да си бам, контракциии , нищо няма сигурно... все пак повечето които кърмят бременни децата са им на по 2 год, не е фатално да се спре. Ама не питай старило, питай патило

За разболяването... малкия ония ден пипна вирус точно от чакалнята докато чакахме за контролен преглед след ангината, направо ми идеше да се гръмна като ми цъфна отново със сополи и температура...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 01, 2017, 16:24:43 »

една бременност може да е нормална и на следващия ден да си бам, контракциии , нищо няма сигурно...
То по тази логика, трябва да приемаме всяка бременност за потенциално рискова..., нали затова са изследванията и наблюденията, пък и като се превърне една нормална бременност в рискова, се вземат съответните мерки, ако се налага се спира кърменето.
Въпросът е, че ако жената го приема и има желание, не е задължително да се спира предварително кърменето, защото то определено не е в графата вредящи на бременността фактори, както има много други, за които изрично те предупреждават още в началото.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 01, 2017, 17:49:23 »

Бърз запИс...аз съм 2 дни с брутално главоболие...бляк
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 01, 2017, 18:06:20 »

Бърз запИс...аз съм 2 дни с брутално главоболие...бляк
И аз съм тотално извън строя, така че съчувствам  ти искрено.  sad
Аз и затова вися все във форума.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #29 -: юни 01, 2017, 19:46:53 »

Хехе, то и аз вися във форума, макар бързо да ми минава денят. Хубаво е, че има по две свиждания, та се разпределят роднините.
Мари, имах предвид, че никой не знае как ще тръгне бременността и дори едно безкрайно повръщане може да тощи прекалено много майката. И не е хубаво да се получи отбиване заради невъзможност от нормално ежедневие. Няма лошо, за който го реши да продължи с кърменето. Аз не бих го направила. Ето сега Дребната постоянно пита баща си кога ще се прибера. Имах огромен късмет да не лежа за задържане и да не я товаря и нея с постоянно отсъствие.
И аз съм с ниско кръвно и леко ме мота главата освен другите екстри. Хич не обичам да се чувствам безпомощна. Днес с ММ се качихме на барчето горе - има панорамна тераса с хубава гледка над града. Подейства ми отрезвяващо!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines