Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 18:16:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде с усмивката на дете!  (Прочетена 142869 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #45 -: юни 02, 2017, 09:25:34 »

 Добро утро!
 Миме, вие за къде сте се насочили за море? Ако е в България аз също не препоръчвам ОИ. Тук не съм попадала на хубал ОИ дори в уж хубави хотели. Ние бяхме големи фенове на Турция, но откакто започнаха да се взривяват и да стават размирици спряхме да ходим. Иначе леля ми, която е ходила и в Мексико, и в Доминикана на море също казва, че като турската услуга другаде няма. За България последното ми море въобще тук беше в Китен, който безкрайно ми е омръзнал, защото татко имаха там база и съм била близо 10 лета там.  Та с моя приятелка си избрахме хотелче, което се оказа много чисто и с включена закуска, обяд и вечеря като си правеха от предни ден менюта с по 2-3 варианта на предястие, основно и десерт и всеки си заявява сам. Хареса ми като идея и изпълнение. good
 
 Ние доста си запълнихме програмата с море и село,  дори свекърите са поканени от нашите на село и ще дойдат. На мен са ми странни такива събирания още и все ме е страх някой да не каже нещо, което да обиди друг. Не съм имала повод, ама по филмите  нали от нищото става все  crazy Иначе ще се радвам и на някой уикенд на море особено такъв малко спонтанен и във Варна. Всеки от нас си има история с този град, а се оказва се по времето, през което сме имали тези истории сме се намирали през 2 блока и все искаме да идем вече заедно, дано стане.
  Отговори....
 Айде че сигурно не съм актуална ....
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юни 02, 2017, 09:37:22 »

Рони, въобще не са страшни такива сбирки на двете семейства.. При нас поне се получават супер, ние за Великден винаги сме заедно.. Комбинирали сме се и по други поводи. Изкарваме си страхотно, нашите родители много си пасват, макар и на Илиян да са малко по-възрастни.  good На мен ми е топло на душата, като видя, че комуникират и са в добри отношения, било то и благодарение на нас (но си мисля, че особено бащите са на една честота точно..) heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юни 02, 2017, 09:44:50 »

Ние в понеделник отиваме в Гърция. Заредила съм пюрета, само за закуска ще правя попара.

И нашите много се събират със свекърите. На мен ми е много странно. Свекърите са много мълчаливи, а нашите само бърборят.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #48 -: юни 02, 2017, 10:21:07 »

Докато чакам свиждане ще кажа и аз. За дете под година и половина няма много смисъл ол инклузив. Вариант с пюре на обяд, както Мари каза, е повече от добър. Вече за по-голямо дете е лесно, че не го мислиш изобщо. Ол инклузив в България е истински само на Албена. На другите места е по-скоро швецка маса в повече часове за хранене. Качеството на храната за съжаление е непредсказуемо. Майка например много чете за отзиви. Звъни в хотела и пита, разпитва за условия като бебешки кошари и тн неща, които можем да спестим като багаж.
И нашите родители много се събират, но те от край време много си паснаха, барабар със семейни приятели и близки роднини.

Тони, да не става дума за спинер? И нашата вече има такава джаджа за въртене.
« Последна редакция: юни 02, 2017, 10:24:23 от Alichka » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 02, 2017, 10:33:52 »

https://www.visit.bg/hoteli/biych-klub-sereniti-bey-carevo-1327/?gclid=Cj0KEQjwmcTJBRCYirao6oWPyMsBEiQA9hQPbgHRM2BjGpS1J0DSZBagosatx7c9ejpkryOZw2nKApMaAkDB8P8HAQ
Ей този хотел Миме е много подходящ за бебета и малки деца Серенити бей в Царево. Много добър ол инклузив, малко бебешко басейнче с топла вода и със сенник отгоре. На самия плаж. Имаше и микровълнова, в която стерилизирах.  Бяхме преди 4 г. Добре чистота и храна. Бебешки кошари. Добър хотел е. Аз съм доста претенциозна.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #50 -: юни 02, 2017, 10:45:25 »

Хехе, както казват, какъв е този народ, дето чества смъртта или обесването на националните си герои blush За мен днес е ден за отдаване на почит на всички, паднали в борбата за свободата на България /или са си мислили, че правят това с цялото си сърце, а историята е решила друго/. Поклон пред огъня в тях и смелостта им give_rose
Аз още се чудя какво точно не ми харесва в снимките, не в самия акт на кърменето. Ами май е погледът и наперената предизвикателна поза crazy Класиката /по картини и снимки/е, че бебето е в скута и се гледат с майката. Освен в случаите, когато се търси друго, както в приложената картина - в очите и има толкова умора и същевременно сила и осъзнато примирение, че човек може само да и се възхищава, без да я съжалява.  heart heart heart И някак без да искам, свързвам идеята на картината с изказването по повод изпитите и въпросите за Косето, че то постъпва правилно, като си гледа семейството и отказва да отиде да копае. Никой, никога не би погледнал с укор кърмещата селянка както преди, така и сега. Нещо ни се пренареждат ценностите сигурно crazy Големи разсъждения тръснах.
Значи, около 81г. вече се празнуваше 1-ви юни, но само в Центъра и съответно само с децата, които не са на градина, ясла или училище. Правеха сцена на площада пред пощата или до фонтаните, имаше безплатни театрални представления, организираха игри и състезания, но подаръците и почерпките дойдоха доста по- късно, към 90-те с появата на МС Доналдз. Кака Лили възрастово е в категория баба, гони 60 Wink
"Абитуриентският" бал на племенника вчера си е бил съвсем като бал - водили ги на заведение от градината и имали аниматор. По груби /и надявам се преувеличени/ сметки на брат ми, цялата работа е към 100лв. за момче, за момиче, заради тоалетите, може и да я надхвърля, отделно консумацията от родителите.  pardon Това е положението...
Днес съм с разграфен часово график във връзка с подготовката на празника. Задръстих вече хладилника със суровини. Като ще е брънч, много неща ще се подготвят в последния момент и ще е лудница. Никой не ми е крив, като се захващам  да готвя, вместо да поръчам кетъринг. nea Яд ме е, че аз трябва да взимам решение за всичко, за брат ми е все тая, просто плаща половината и не носи отговорност нито за време, нито за вкус, качество и количество. Те ти предимство да се родиш мъж и съответно да си снаха.


* 4268576525_e5cd87c70a.jpg (68.35 KB, 350x311 - видяно 2413 пъти.)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 02, 2017, 10:56:48 »

Вярно си е, че честване не е най-удачната дума.. Отдаване на почит си е изцяло.. Гледам снимки и клипове на приятели, които са там.. Обожавам Враца и района около Ботевите дни. Ако сте намислили да отидете някога във Враца, съобразете го с това време, много ми е магично  heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юни 02, 2017, 11:28:19 »

Свекс, аз няма кво да коментирам много, щото според мен си си мазохист ахахаа. Кетъринг и това е, друго не бих си и помислила, още повече щом делиш с брата парите.
И аз не разбирам кво е това честване на смърт, ама карай.

За морето не искам да мисля, не ми се ходи да ми къса нервите бебето и там. Почивам си прекрасно когато съм сама и на някоя пейка с биричка. или с приятели на кино. другата година ще помисля.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юни 02, 2017, 11:50:42 »

Здравейте!

А за мен такова честване на смъртта има смисъл - както почитаме светците, когато са станали мъченици, а не на деня на раждането им. Поклон пред паметта на героите!

Много ме е яд, че и тази година не успяхме да се организираме за похода По стъпките на Ботевата чета, две години ходих като ученичка и изживяването беше неповторимо. Поне за миг и поне малко се докосваш до историята.

Ох, море  Girl_hide Аз живея за него, Ахтопол е най-любимото ми място в целия свят, така ми се ходи вече... може би ще си спретнем и един Джулай морнинг за загрявка.

Свекс, вярно ще се измъчиш с приготвянето на храната, ама поне знаеш, че ще е вкусно, че си вложила от себе си, а това няма как да остане недооценено от всички гости smile
« Последна редакция: юни 02, 2017, 11:55:23 от Bube » Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юни 02, 2017, 12:10:33 »

Добър ден ,слънчеви момичета!
Свекърва,искрено ти се възхищавам за толерантността и мъдростта и си пожелавам когато аз стана свеки да притежавам тези неща.
Рататуй,снимките и статиите а много хубави .Аз за жалост кърмих само едното си дете 4 месеца с голяма мъка,другото от самото начало дохранвах.Безкрайно много уважвам кърмещите майки.За мен кърменето още повече заздравя връзката между майката и детето.
Ина,честито личи си ,че обичаш това което правиш.Пожелавам ти посоката винаги да е най-добрата за теб.
Много обичам Денят на детето  и се старая то да живее в мен.Малкото дете е имало празник в детската градина,голямото ходило да се черпи със съученички.Аз нямам спомен от някакъв много специален празник като дете за жалост.Иначе това суетен на деца с балони,вятърни въртележки,тебешири и захарен памук ми харесва определено.
Денс пък е ден ,който ни напомня ,че трябва да пазим достойнството и светостта на безброй смели хора горели и живели с мисълта за свободна и независима България.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юни 02, 2017, 13:00:37 »

Тони, ооо беше пълно с деца с балони. Всеки, който е успял да отиде по-рано е хванал тържествата. После се намираха само в парти центъра. Както и да е, не е останал с празни ръце и не само 1-ви юни е важен. heart


Вероника, не сме се спрели на конкретен курорт. Искаме да е по-скоро на южното Черноморие. Мен все си ме влече към Созопол.  heart Медените ни 10 дена бяха прекрасни там. И единият хотел, който ни предложиха е там. Другият е в Китен. Там не съм ходила от години, а много ми харесваше. Баба ми все там ни водеше като малки.
Първо се бяхме насочили към Албена, защото знам, че е спокойно. Хотелите на първа линия са хубави, но и скъпички.
В Ахтопол  съм била веднъж, но не ми хареса тогава. Бяхме на лагер в бунгала. Може би заради това.


Вие сега ще вземете са ме откажете от ОИ. Аз се бях насочила към него, защото ми се струва по-удобно, вместо 3-4 пъти на ден да обикаляме и да търсим къде да хапнем нещо. Пък дали ще има места, да не е прекалено шумно  и т.н.

Руми, по този хотел отдавна ми капят очите, но за нашият период ще излезе скъпичко, а се пада точно след рождения ден на Алекс и ще бъдем доста "олекнали".  pleasantry
 А дано друг път ни огрее.

Простотията е пълна и имаше хора, които не се впечатлиха от сирената в 12ч. Четох и коментари, където един господин пишеше, че не се е родил този, пред който да скланя глава. Нападнаха го, че така са го възпитали, а той ги обвини, че са роби и 500г са им били малко.  crazy
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #56 -: юни 02, 2017, 13:39:11 »

Отдаване на почит си е точният израз, че често се чува и за деня на Левски как сме го празнували... В 12 ч бях на кафето и с майка за секунда не сме се замисляли да стоим седнали. Преди време сирената ме свари на улицата. Само се добрах с количката до първата сянка, че беше много горещо и се спрях. Другото е проява на простотия.
За съжаление едва ли много са щадели бременни и кърмачки. Влачели са ги по кърищата. Прабаба ми е разказвала как смоци са се въртели около бебетата, че мирише ли на мляко. Хич приказката за Косето не е случайна, ама кой ли ги е питал.
Аз за първи юни съм получавала Лего. Беше безумно скъпо. Харесахме го с нашите, обикаляхме и въпреки всичко ми го купиха. Имаше и по-евтини модели, но очите на нашите останаха в по-скъпото. Предполагам, че е било лъч светлина в инфлационните години. Не знам доколко Дребната ще помни този ден, но всеки път гледам да има нещо извън обичайните занимания. Сега е имало тържество, но ако е почивен ден, задължително се ангажирам с ходене някъде плюс нещо било и дребно за подарък.
Хубави инициативи има да правят сцени по кварталите и вадят групи от детските градини. Така и за едните, и за другите има по нещо различно. Последно време е практика да се пълнят парковете с хора, което е чудесно. Имаше периоди, в които те бяха по-скоро страшни места със странни индивиди.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #57 -: юни 02, 2017, 13:52:14 »

Аз знам за наши познати, които бяха в гранд хотел Варна в Константин и Елена. Като дете като сме ходили в станцията на МВР, която е наблизо и ми се струваше, че тоя хотел е друг свят. Е, те бяха яли оглозгани кокали, предложени им като телешко месо преди 2-3 години.  Ние бяхме в Банско веднъж на ОИ и храната беше прилична, но на мен ми беше безвкусна и блудкава. Вярно Турция си е Турция, но тук  пък грам не се стараем. Аз бих си избрала нещо, което да има добри условия и добра локация и по нея и коментари в различни мрежи и социални приложения да си избера 1-2 места за хранене наоколо.

 Тони,  аз от скоро гледам една БГ влогърка, която е като енциклопедия за здравословно хранене и превенция на заболявания. Говори много обосновано и има поне 3 източника на различни езици. Следи също и за изчистен състав на козметиката.Имаше клип за синузита и щях да го показвам на майка, тъй като и тя страда. Ако искаш ще ти я кажа да погледнеш, може пък да те облекчи нещо от методите, които тя споделя.
 Иначе нашите семейства с ММ са толкова еднакви, че чак е плашещо. И то не само родителите- и на двамата бабите са били чорбаджийки, а дядовците са били чираци при техните семейства и са се взели. И двете баби са имали по две деца, които са губили, преди да се родят майките ни. Майка ми и свекърва ми не спират да говорят, а бащите мълчат и се обаждат само в крайна необходимост, на една възраст са. Абе, въобще няма предпоставки за драма. Но нали за нещо трябва да се притесня, иначе нямаше да съм аз  pardon
 
Свекс, какво ще приготвяш за брънча? Аз  много харесвам такъв тип почерпка, много изискано и леко ми се струва.
« Последна редакция: юни 02, 2017, 14:13:33 от addicted_to_u » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юни 02, 2017, 14:17:10 »

Миме,  то най -важно да сте до плажа и да е чисто. Другото ще е ок.  На Лозенец има много приятни хотелчета до централния плаж. Ние ходим в Арго.  Има кошари и асансьор.без храна е , но също са студия и има и пералня котлони и микровълнова. Созопол много харесвам, но с малко бебе може би Каваци е по-добре.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юни 02, 2017, 15:26:16 »

Созопол в последните години е такава лудница, игра да пуснеш няма къде да падне на плажа.. Хич не ми се струва подходящо с малко дете  sad  Там е за парти, то е станало втори Слънчев бряг. Китен и Приморско не ги харесвам хич, като малка ходех на лагер там, пак ми е пълна лудница..
Ахтопол и аз го обожавам, но предпочитам да ходя на плаж на Синеморец  blush

За жалост отдавна Гърция ни привлича повече и ако зависи от мен, не бих я сменила  pardon

Рони, пусни да видя, дали има нещо, което аз не правя smile  Ще съм ти благодарна good
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines