Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 15:25:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Шлейф - Със или Без  (Прочетена 11939 пъти)
 
iv4eto_k
Новак
*
Публикации: 9



« -: май 14, 2017, 17:26:38 »

Драги булки,

Имам голяма за мен дилема и се надявам, че не повтарям вече съществуваща тема. Претърсих обстойно.

Поръчах си рокля онлайн, шита е по мои мерки точно. Става ми и е прекрасна, НО...има шлейф отзад.

Знам, че това е нормално за подобни рокли и шлейфове съм виждала без значение какъв е модела на роклята. Не е супер дълъг, но все пак когато се поразходя с нея и се обърна - той все е там. За снимки ще е красиво, но не мога да си представя да вървя с него, да го влача по улицата, а камо ли да танцувам хоро или първи танц.

В момента дилемата ми е дали да го занеса на шивач и да го отрежат и изравнят роклята отвсякъде, за да не се влачи или да го оставя и да видя какво ще стане.

Има ли някоя от вас, която е имала шлейф и се е справила успешно с него- с танци, ходене, хора и т.н.? Много ще ми помогнете ако споделите мнения и дори снимки smile

Прикачвам само част от снимката на роклята. за да запазя все пак изненадата преди сватбата:)


* demo.jpg (27.85 KB, 190x105 - видяно 6930 пъти.)
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 14, 2017, 20:00:23 »

Няма ли някакво  приспособление да се закачи нагоре.Повечето имат. Макар че не стои толкова красиво. Ако няма начин по-добре го отрежи. Ще ти пречи.
Активен
iv4eto_k
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #2 -: май 14, 2017, 20:59:27 »

Не видях такова приспособление ;( но утре май пак ще ровя да я гледам и отдолу. Търсих доста снимки и видеа как изглеждат различните видове подгъвания с такова нещо и доста ми допадна този вариант пред рязането. Така и така ще я нося на шивач - ако могат да направят варианта с външното закачане с копче ще е идеално smile би било лесно за смяна.

Имате ли добри впечатления за шивач от София, добър в поправките? Дори не знам как се казва този вид временно подгъване. На английски го водят bustle.
Активен
hrisa__89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 89



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 15, 2017, 12:53:07 »

Според мен го махни, ще ти пречи. А пък недай си боже да завали дъжд..... ще бъде същиснки кошмар и цялата ще станеш в кал sad моята рокля нямаше такива неща и ми беше мн удобна. Испех <3
Активен
iv4eto_k
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #4 -: май 16, 2017, 18:36:59 »

Днес занесох роклята на шивач и ако имам късмет ще стане готова с външен вид повдигане/закачане. Нямаше да страдам дори да имаше нужда да го отрежа, но стига да стане добре със закачането ще съм доволна, защото пък за снимки вероятно шлейфовете изглеждат страхотно  smile Ако няма нужда от "касапска" намеса ще е най-добре, за да запазя цялостта и красотата на роклята.

Все пак ако някоя от вас е имала/има рокля със закачане на шлейфа, моля споделете снимки.
Активен
melisapetrova
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #5 -: септември 28, 2017, 12:27:26 »

Не знам защо шлейфовете ми изглеждат твърде старомодни и натрупват цялостната визия.
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #6 -: октомври 02, 2017, 17:45:45 »

iv4eto_k моят шлеиф беше много дълъг и аз като теб се притеснявах тъй като самата рокля нямаше привидно начин да се закачи или повдигне шлейфа. Тогава ателието където ми правиха поправките ми дадоха идея да сложат връзки с номера под роклята и в един момент просто да се вържат. Шлейфа се прибира под самата рокля и стои сякаш изобщо го е нямало. За мен това проработи, питай в ателието където ще я носиш дали имат възможност да ти предложат подобна опция.
Активен
kamiy
Любопитен
*
Публикации: 30


« Отговор #7 -: октомври 20, 2017, 14:06:33 »

Аз планирам да имам шлейф, даже доста по-дълъг от твоя, но планирам сватбата ми да бъде по много по-различен начин, не според тукашните традиции и не според чужди, просто по наш си начин, който не вклчва хора и танци и снимки с всички и т.н., така че прецени си според обстоятелствата е съвета ми  smile
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines