Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:34:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 45   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майски празници и делници :)  (Прочетена 167648 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #615 -: май 29, 2017, 10:42:32 »

Цитат
Немската Амели ще е на годинка, когато дойде, ама била и доста височка. Ще предам каквото ми казахте, благодаря.

Свекърва, да хвърлят едно око тук , категория 9-36 кг ще стане за Амелито, не са първо качество, ама за малко ползване ще свършат работа

https://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/stolcheta-za-kola/grupa-9-36-kg

addicted_to_u абсолютно за американките... идваха в ресторанта боси и по пижами за закуска... много са мърлави значи, живях с американци, гащи, чорапи , дрехи събуват където им падне, нямаше такова нещо като кош за мръсни дрехи...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #616 -: май 29, 2017, 13:40:18 »

Не знам дали поради липса на финансиви възможности, културни различия или трдиция , но според мен в България сме доста зле от към носене на елегантно  облекло. Сравнявам с другите европейски държави и дори Турция. Еми там хората са в пъти по-добре облечени. Тук дънките са облекло за всякакви поводи  и когато някой е облечен с костюм го питат на сватба ли отива.
Разбира се навсякъде има странно облечени- немарливо облечени. Примерно в Англия съм виждала потресаващи неща. Но говоря за хората като цяло.
Свеки и аз мисля, че ще е най-изгодно да купят от евтините столчета за кола по стотина лева Лорели , Бертони или Чиполино. Макар че според мен със сигурността не е добре да се правят компромиси.
Свеки е най-щастлива сега.  Не знам защо от сега мисля какво ще стане като пораснат децата и дали ще идат да учат или живеят на вън и ми става мъчно, без да има причина. И ще чакам да си дойдат веднъж годишно.
« Последна редакция: май 29, 2017, 13:50:27 от roumyana » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #617 -: май 29, 2017, 14:08:25 »

Както всяко нещо, изборът на подходящо според случая облекло се възпитава. Ако погледнем по-старото поколение, ще видим, че мъжете (дядовците) носят панталон, а не дънки, а жените (бабите) са с поли и рокли целогодишно. Едната ми баба никога не е имала панталон, а другата има само един. Това с дънки за всеки повод е дошло от липсата на предлагане според мен. Майка например ми е казвала, че е било абсурд в нейните ученически и студентски години да видиш някой с джинси/дънки и да е с нещо различно от кецове или маратонки. Това е било спортно облекло. Не знам кога се е скъсала връзката!
Много ми е интересно как хората си обличат децата с повод и без. За ежедневно облекло е ясно, че трябва да е преди всичко удобно. Обаче ако детето има празник в градината или бива водено някъде... Много внимателно разглеждам снимки от подобни събития, за да си направя равносметка. Виждала съм много странни комбинации. Аз лично бях потресена как на сватба етърва ми е с официална рокля, деверът - с панталон и риза, а племенникът - с къси дънки, блуза и маратонки nea За мен, отивайки на сватба или друг официален повод, е неуважение първо към празнуващите, после към моето семейство, ако аз се изръся как да е. Последно на сватба, на която мъжът ми ходи, беше в шок как децата на кумовете били с анцузи huhhuh.gif
В Студентски град има блокове с барчета на първите етажи. Не мога да проумея как някои слизаха по пижама, за да си вземат кафе. Може всичко да е, ама това ми е прекалено. По селата жените ми се набиват с рязката граница - или са с прическа и грим за селското кафе, или са с размъкнати мъжки гащи, избелели тениски и джапанки.
Адиктед, не се измъквай така Wink Дай едно селфи за комплименти и тук!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #618 -: май 29, 2017, 15:25:38 »

Привет!!!
Да е жива и здрава майчето на Мимето още дълги години!!!
Али, и аз като теб мразя децата ми да са размъкнати. Много обичам да купувам рокли на Кари. Ама и тя ми е една кокетка. Не ходи на събитие облечена току-така. Все иска да е официална за рожденни дни и празници. А роклята от Последния звонок я купихме миналата есен преди да тръгнем от БГ. Беше останала единствена в магазина и направо й заспа. В сайта на НМ има безплатна доставка. Аз не се стърпях пак. Макар че нямам идея къде бих могла да нося туй нещо  crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #619 -: май 29, 2017, 15:57:48 »

Руми, не си мисли още отсега такива работи за раздяла. Като пораснат е съвсем друго, няма нужда да бдиш над тях, а да им осигуряваш възможности. Всяко тяхно постижение те кара да се радваш и гордееш, а и със сегашните технологии можеш да ги виждаш и общуваш,  стига те да имат мераци Wink Помагаш духовно и финансово, физически те се справят сами. Пък и в България да са, може и два месеца да не си дойдат. Ей на, НИ2 от сума време не си е показвал очите, разчекна се от пътуване. То не беше Барселона, не бяха водопади и екопътеки след Щатите. Тези почивни дни беше на ергенско парти в Солун. Г.з път да види diablo Майка ми го пита последния път като беше тук: "Е, остана ли място, където не си ходил?", а той каза "О, да! На луната, ама там няма как защото трудно ще влезна в космически кораб!" Що да не иде, може пък да мине за двама нормални Wink
Забравих да ви кажа за Амелито. Тя тръгва на ясла в началото на август и сега майка и я подготвя. Хихи, тя и говори на български, но сега я учи на немски да казва "данке" и "бите". Друго от нея не се иска за да мине за културна funnytooth Но онова се залива от смях, като и се подаде нещо с "бите" и казва "няма" от ясно по- ясно. Освен майка и да разпространи, че "няма" е благодаря на български. Голям образ е, има изключително ангелска физиономийка със силно контрастиращ дяволит поглед. Майка и казва, че се отличава от немските бебета, някак по- наперена и гръмогласна била. pardon
Како, слагаш една тениска и над нея надяваш роклето, тъкмо да не ти е студено Wink
Миме, да ти е жива и здрава майката, на внуци и правнуци торти да прави good heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #620 -: май 29, 2017, 16:32:10 »

Здравейте smile

Аз съм в предморска депресия. Спрях да кърмя преди 20 дни и съм качила 4 кг от въздуха и то точно преди морето. На всяко заместено кърмене качвах 1-2 кг и после се махаха, ама сега 4 и то точно преди морето  nea nea nea 

Свекърва, напълно си готова за внуче. Чакам вече да разказваш за американската Амели

Desigual много ми харесват, ама не са ми по джоба.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #621 -: май 29, 2017, 16:51:21 »

Вероника, ако не да селското кафене, за къде да се накипрят по-така девойките? blum
Сигурно си казвала, но къде ще почивате?

Ако имах момиче със сигурност щях да й купувам много рокли.
Гледах една рокля няколко дни на един манекен и много ми хареса. Тъкмо се наканих да я пробвам и се оказа, че има дефект на талията. Умрях от яд, но може пък да не е била моята рокля.

Фани, Свекърва, благодаря ви за пожеланията! Да ви се връща всичко хубаво.  give_rose

Панди, не се отчайвай. Кога заминавате? Сигурно имаш време да ги свалиш.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #622 -: май 29, 2017, 17:21:47 »

Дезигуал определено не ми харесват. На други хора не стоят лошо, но аз не бих се облякла така.

Булче, да, определено важат тези правила за мен, без потниците, защото са ми дебели рьцете и не ми стои добре, а за врьхна не нося сако, но тренч или яке, за моята работа не е нужно да сьм супер официална. Но определено не мога да се облека или гримирам натрапчиво, при положение, че работя с хора, които имат болни бебенца или в някои случаи не знаят дори дали ще оживеят, в депресия са, току що са родили или са им сьобщили тежка диагноза.

Няма как. Затова гледам да сьм обрана вьв вьншния си вид. А и по принцип сьм си обрана де, защото бижута не мога да нося вече. С вьзрастта започнаха да ме дразнят. Часовник нямам. И така...

Да се похваля, че освен пьлното психологиеско изследване, което ми вьзложиха, имам и още две консултации на частно.  danceg
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #623 -: май 29, 2017, 23:43:54 »

И аз се върнах да напиша за това без ръкави - аз не харесвам дрехи без ръкави. Потник горе долу става, ама блуза дето без ръкави не е мойта бира.  Имам няколко, който съм си ги купила, защото са хубави, но не ги нося. Това е нещо което не си харесвам в булченската рокля, не се сетих да кажа да и сложат​ ръкави.

Ина успех. Аз теб не мога да си те представя с нищо натрапчиво.

Миме, много си мила, но няма време до понеделник. Ама нищо, ще съм по-пищна на това море. Всъщност съм стресирана, защото ме е страх някой да не се разболее преди морето. Някои от вас може би си спомнят как безславно се прибрах на втория ден преди 3 години. Само да сме здрави се моля.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #624 -: май 30, 2017, 08:11:51 »

Добро утро smile Завърнах се, вчера решихме да си починем, заради bank holiday на ММ, та взех и аз 1 ден  pardon

Толкова много не ми се ходи на работа... Трудно е да го пресъздам с думи  bad Имам нужда от почивка... поне 1 месец  tease


Ръцете ми са дебели и мразя потници, имам 1 или 2, които нося с риза отгоре smile В ежедневието си се обличам спортно-елегантно, имам дрехи и за елегантно и по-делово обличане, но на тази ми работа няма смисъл. Никой не ме вижда в цеха, а когато имаме посещения или имам срещи извън него, просто се обличам различно  Wink През останалото време залагам на удобството и да ми е готино на мен на душата  heart

Часовници обожавам имам 5 или 6.. не съм сигурна.. Добре, че Илиян обича да инвестира в тях. Аз съм си купила 1 от тези, Есприт, при което Илиян заключи "това не е марка за часовници, как си могла"..  Да не говорим, че той е най-евтиния, защото съм скръндза  blush
Имам десетки чифта обеци, малки, големи, висящи, с винт, без..шарени, с камъни, без.. За всеки повод, сигурно ако до края на живота си не си купя повече, пак ще имам какво да сложа, където и да ме поканят  danceg

Desigual много ми харесват, когато видя някой човек облечен в тях.. Толкова колоритно и свежо.. За себе си, обаче от там съм купувала само чанти, имам две. Никога не съм си харесвала дреха от там, освен една риза, която не бях сигурна дали ще нося, а струваше 200+лв. и просто я отказах  pardon

Панде, според мен си изглеждаш страхотно, нямаш си други нерви, та се терзаеш сега за това  give_rose Радвай се на почивката и морето, дано ви е хубаво времето и топла водата.. Въобще не мисли другото  heart

Успешна седмица на всички smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #625 -: май 30, 2017, 08:21:15 »

Я да ви питам тук - случайно някоя от вас да е виждала из магазините бонбони за гирлянд - те са си готови с дупка по средата? Такива твърди бонбони са...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #626 -: май 30, 2017, 08:28:15 »

Бутру

Панде не се коси, аз боледувам за вас, за да си изкарате хубаво моренце... от два дни бухам яко... направо не е истина.

За блузите без ръкав, това е за презентерите, не з всички, че като си свалиш сакото и имаш балканския полуостров подмишниците всички погледи ще са вперени там, та за туй съветват да си без ръкави, изчистено, без излишни притеснения за презентера. Та ако ви се налага имайте го предвид

Скай не се сещам да съм виждала
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #627 -: май 30, 2017, 09:28:51 »

Добро утро!
 Миме, ще ходим на Неа Врасна с кумовете и още едно приятелско семейство. Кумовете ни ходят всяка година там.Познават собствениците на една къща-хотел дето е буквално на плажа, излизаш от вратата и си на пясъка. На тях им е удобно заради децата, тъй като им запазват апартамент на приземния етаж и те си щъкат в двора без притеснение и под наблюдение. Ние бяхме с тях първата година като гаджета и беше много хубаво. Там ще сме на първата годишнина от сватбата и се замислям и за някакви подаръци за тях, ама имам още малко време.  smile После ще гледам да се засека с отпуската на най-добрата ми приятелка дето е в Лондон и да си поседим на село, хем да си донаправим плажове с минерална вода.  Вчера си купихме от Лидл такива обувки за плаж. Голямо ровене и бутане падна. Хората масово купуваха, явно и масово се ходи към Гърция. В България иначе не биха ни трябвали, амаа... аз примерно на Черно море не съм била от 2012.
  По повода с обувките за плаж се сетих пак за хамериканците, с които взаимно си се чудихме - те идваха със столове (разбира се с поставка за колата), маси, хладилни чанти, неопрени, обувки, абе всички салтанати и нито се събличаха, нито влизаха във водата  Oh my ... Те пък ни гледаха като луди, че си постиламе кърпичката и се изпльоскваме по бански, че и се плацикаме с часове във водата.  crazy
 И аз съм натрупала килца, ама честно казано сега не ми е приоритет това. След тежката зима важното е да съм здрава пък килата са ми все тая.
 
Али, пускам заради теб. Не се вижда баш интересната част с прехлупване застопорено със зеленикав "пачуърк" и синьо копче.http://kachisnimki.com/image.php?di=H4PJ
 Оф, измъчих се с тоя телефон. Ще дочитам явно...
Хубав ден!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #628 -: май 30, 2017, 10:06:58 »

Фани, тази рокля ще си върви и с едни Конверски. Не е задълже да се носи по официалному.  good



Аз не харесвам потници с тънки презрамки вече. Преди носех.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #629 -: май 30, 2017, 10:32:28 »

Привет, днес бях на листовки и ги взех.Доволна съм от себе си.

Роклята е много хубава Фани, ще и намериш приложение, сигурна съм!

Аз тия дни хич не ставам за компания.Много лоши неща ни се събраха, малко сме поизнервени всички и за това само ви чета.То в такъв момент човек и няма сили да пише.Организирам майките пред блока да направим детски празник на децата, да не ходим по центъра, че и без това е разкопан, чета листовки, търся място за почивка на три семейства с хиляди изисквания и ми иде да се гръмна.А и в неделя сме на кръщене, добре че сестра ми търси подарък за там.

Хубав ви ден!
Активен
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 45   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines