Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 23:34:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 45   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майски празници и делници :)  (Прочетена 168804 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #600 -: май 28, 2017, 08:35:51 »

Мерси, Ина!

Жустин и аз я харесвам, много ми допада колко е практична, без да е кифла. Друга пък типична кифла, която харесвам точно щото е кифла е Лиза On Air.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #601 -: май 28, 2017, 09:26:33 »

Аз па имам органична непоносимост към индийци.. нямам идея защо. pardon

Галинел не са моят стил, определено, прегледах ги smile . Харесвам Дика, за официално облекло, ако са на разпродажба.  smile

Ина, и тук имат такива навици, да преценяват клиента по облеклото или по не знам си кво. Все пак повечето са простакеси и не им се сърдя. smile

Аз имам любим журналист- фоторепортер, но не е известен. Но не ми харесва само на вид- душата му е счупена  pleasantry точно по начина, по който да допре определена струна от моята. smile

Али, филмът за бременните и раждащите в никой случай не е сериозен. Но е изключително практичен и реалистичен, много ми допадна иронията. А с Лопез има един сериозен филм, за насилие над жени, но не помня името и не ми се търси. blum

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #602 -: май 28, 2017, 09:57:31 »

Ина, и тук имат такива навици, да преценяват клиента по облеклото или по не знам си кво. Все пак повечето са простакеси и не им се сърдя. smile

Конкретно бях никел вьв вьншно отношение, та даже ми се зарадва като влязох - скьпа ленена рокля, лек грим, скьпи обувки, напьлно адаптирани за обществото в моя град. Но като си отворих устата и ми чу акцента и дотам беше... "Моля? Не ви разбирам какво казвате."  beating  pardon

Разни дребни и потни индийци, миришещи на манджи, с мустак на чичка и сьс сандали и аз не сьм им фен, ама тоя ми е като породист кон  Wink

Тази сутрин изпросих да сьм сама у дома. Т.е свекьрвата ги заведе в парка, а аз останах. Това все повече ми е обсебваща мисьл, да сьм сама у дома, като сама може да включва и децата.
Няма такьв кеф...

Имам бая домашна работа де, но пука ми. Нали сьм сама.
Даже ми се слуша музика. Аз ли сьм ? ...
« Последна редакция: май 28, 2017, 10:08:17 от inaxastra » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #603 -: май 28, 2017, 11:18:16 »

Май точно Мери ми беше правила сравнение между Пловдив и София. Много точно беше нацелила, че тук е няколко идеи по-арт като град. Изобщо не е странно да се носиш шарен през лятото. Е, Галинел на сайта си комбинират дрехите само от техните колекции. Така идва ту мъч, определено good Но като акцент нещо тяхно с нещо по-изчистено са идеални - цветни, запомнящи се, разпознаваеми (последното е важно и за дизайнер, и за лоялен клиент). Не знам дали заради температурите лятно време, но като цяло хич не е странно да работиш в офис или голяма институция примерно и да си с дълга рокля на цветя, която повечето хора биха предпочели за лятна ваканция или свободно време. pardon
Мари, и аз понякога се чудя за бюджети и отделени средства за дрехи. Но... Щом има хора, които pleasantry инвестират в телефон, кола, козметика, екскурзии, няма лошо да има и такив, които инвестират основно в дрехи. Моята близка се изуми, когато си направи он-лайн магазина. Тя има физически магазин, отделно нейни дрехи се продават и в магазини в няколко града. Обаче... Беше шашната, че има супер суетни жени, които очевидно купуват неща за себе си и дават луди пари за тази цел.
Тези дни гледам само обувки - за пореден път се оказвам в патова ситуация да не намирам нещо, което да ми хареса и да ми става. На всичкото отгоре имам чувство, че в шкафовете ми се мъти заговор кой чифт по-напред да се предаде. beating
Индиецът го пропускам. Предпочитам да остана на деколтето на Мари Wink
Днес се подмятам из нас и имам чувство, че нищо съществено не правя blush Вчера цял ден бях сама, днес почти пак е така и тишината ми е странна!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #604 -: май 28, 2017, 11:37:08 »

Наскоро получих прозрение, че да си добре облечен с качествени дрехи, добре скроени и от хубава материя, да си добре гримиран е супер важно. Много по-важно от това, да имаш в шкафа си всички броеве на "Дьга". Сега като го написах не се сьгласих сьс себе си, затова се поправям: точно толкова важно, колкото да имаш всички броеве на "Дьга".

Знам, че нищо ново не ви казвам и народьт отдавна е констатирал, че по дрехите посрещат, но това никога не ми е било истински осмислено, а просто приказка. Все едно ми е било как сьм облечена и вьобще не сьм дьржала на вьншния си вид.

Но... както казах се прозрях на-сетне дьлбоко за себе си, че е супер важно как изглеждаш, това те прави адаптиран в обществото, представя те пред другите и те отразява. Сьжалих за изпуснатото минало и се зарадвах, че все пак сьм си го изводила.

В този смисьл, вече виждам като необходимо да имам добьр гардероб с максималното, което мога да си позволя като качество. Не непременно хиляди дрехи, но представителни такива, които да се комбинират добре помежду си.

Между другото, на голяма част от малко по-горния клас дрехи, които се рекламират като правени в Европа, на етикета пише "Made in Bulgaria" и се чудя дали ако стигна това лято до Сандански, жените по улицата няма да си ги познаят и да си кажат, че някой пак е крал от цеха  girl_haha
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #605 -: май 28, 2017, 13:05:17 »

Галинел не съм им фен и майката и дъщерята ме дразнят,  много самовлюбени и надменни, а и помня един случай от преди 20 години, когато бяха завлякли  хора с пари и си смениха фирмата и кредиторите бяха завлечени. (То пловдив като голямо село, всичко се знае).
Ина и аз преди няколко години бях решила като теб да бъда винаги гримирана и да се обличам по-елегантно, но точно тогава забременях и като се почна 8 месеца повръщане и зарязах и елегантност и гримове и сега се наслаждавам на последни месеци , в които мога да ходя, както си искам облечена, със скъсани дънки и спортни тениски. На есен с костюмчето и с токчета на работа. Много зависи какъв живот води човек и какви  са му разбиранията и не на последно място възможностите.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #606 -: май 28, 2017, 15:45:26 »

Аз пьк никога не сьм била кой знае как облечена. И сега не изглеждам кой знае как сьщо. Просто сьм с нови дрехи (купени нови), а не с дадени ми втора рька и носени от мен още 15год след това.

В сравнение с това как (мисля, че) се обличат и гримират жените в Бг, аз сьм просто като циганка или за да сме мили - незабележима. Поне с такова мнение оставам от Фб страници.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #607 -: май 29, 2017, 08:03:17 »

Здравейте. Добро утро в понеделник. Първата ми пълна работна седмица от началото на месеца. Избутвам още 2 след нея и аййййййййдеееее ваканция.

Не познавам нито една от марките, за които говорите. Обличам се обаче винаги с високи обувки за работа и се гримирам вече и с фдт хахахах и задължително усмивка. После тръгвам със самочувствие, че съм забележима.

Снощи гледах "Красавицата и звяра", за който преди доста време говорехте. Много ми хареса. Мислех, че ще ми досади описанието "музикален", но не...точно песничките го направиха приказка и много точно описваха настроението. Хърмаяни не успя да се превърне в красавица в съзнанието ми, но не мога да й отрека, че добре си изигра ролята на Бел.

Честит рожден ден на патерици на рожденичките. Бъдете здрави и вдъхновени! kiss2

Всичко изчетох, нищо не запомних....отивам да си слагам фдт-а. Хубава седмица!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #608 -: май 29, 2017, 08:21:11 »

Добро утро!

Изкарахме тежък уикенд, придружен с болести отново... но вече всичко е наред и сме кой на работа, кой на ясли...

Ина преди години ходихме на обучение за Train the trainer, там ни инструктираха как да се обличаме когато презентираме, честно гледам да си го спазвам и в ежедневието. Та дрехите трябва да са изчистени, да не си личат потни петна по тях ( визирай да си без ръкав) и да имаш винаги връхна дреха ( сако) , която като ти стане топло да можеш да свалиш. Да нямаш крещящи бижута , грим крещящ по себе си за да не привличаш вниманието към тези аксесоари и хората да слушат теб а не да се фокусират върху външния ти вид. Предполагам в твоята професия това също би било от полза, макър че такъв външен вид да звучи скучно, мен ми е удобен, чувствам се комофортно да съм облечена така и не мисля за външния си вид, колегата ме майтапи че всички дрехи са ми черно бели, ама не ми пука, щом аз се чувствам добре, значи е добре.

Тея Галинели ми напомнят за Desigual http://www.desigual.com/en_US, толков цявят в моя гардероб никога май няма да има  lol lol lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #609 -: май 29, 2017, 09:28:12 »

Хубава седмица и от мен heart
Имаме си гостенин и времето ми е запълнено в суетене около тенджери и създаване на приятна обстановка smile. Което пък ще рече, че дебна майка ми да не надуе до спукване телевизора още в 7 часа, а вечер да го загаси поне в 10:30, че НИ1 още не може да си настрои часовото време.
Уж не съм голяма киноманка, пък всичките филми, за които говорите, съм ги гледала crazy. Очаквай неочакваното е предимно красив pardon. Как пък баш на богатата и се падна лека бременност и леко раждане, че и близнаци даже Wink
Дженифър Лопез направи и един сериозен сериал май 50 нюанса синьо, където играе самотна майка полицайка. Даже е трудно да се каже коя сюжетна линия е по- интересна, отношения майка- дъщеря или криминалната.
Разликата във външния вид на българка и чужденка /извън балканските страни/ е наистина огромна, както и са различни разговорите, които се водят.
Както казах, аз нали си пренаредих приоритетите, по- склонна съм да се замисля за втората част на приказката, че по акъла изпращат.  smile Липсите по външния вид могат да се наваксат, но за другото - не.  angry Точно вчера се почувствах като много изостанала и бедна духовно. Случайно срещнах моя трета братовчедка, бивша журналистка в радио Пловдив. Сега е пенсионерка, но все още води едно предаване, в което представя известни личности. Ама как всяка дума е на място, няма сфера от живота, в която да не може да разкаже нещо интересно и всички да не я зяпат с отворена уста. Много начетена, много знае, много интересни хора е срещала. На мен още един живот няма да ми стигне да я доближа. blush
Булче, измъчихте се, стигат ви толкова болести good 
Да, Desigual са пъстри, но по друг начин.  Шареното им е на едноцветен фон, а и някак напомнят на Гауди и Пикасо. Носят се от хора с артистични професии и дух, не са за всеки. Същото се отнася и за Галинел.
Да взема да попитам нещо по бебешки въпроси. Немската Амели ще идва тук за около месец. Майка и се чуди дали си струва да купуват столче за кола, като едва ли ще им трябва повече от месец годишно. Някой беше споменавал, че дават под наем детски принадлежности, имате ли изпробвани фирми?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #610 -: май 29, 2017, 10:07:30 »

Здравейте!
Най-после е слънчево и приятно heart До вчера китките по терасата ми се бяха замушили, но днес вече се перят във всички цветове и ми създават настроение. Освен всичко друго още не е жега, та може да се седи по терасата. После вече й се радвам отдалеч.
Булче, при теб работата изисква определен тип облекло. Нормално да бягаш от ярки тонове по дрехи и аксесоари. Кумицата работи в банка и се налага да носи дрехи, които да съобразява като модел, цвят... В повечето случаи тип pleasantry сервитьорско облекло, а в петък им давали дънки. Ама то тия дънки с какво да ги съчетава освен пак с бяла риза pardon Общо взето неща не в нейн по-спортен стил.
Присетих се и за един от районните кметове в града. В ежедневието си много интересно съчетава спортното и елегантното като човек спортист, но все пак с позиция. good За мъж пък е още по-трудно да избяга от клишетата и да остане в рамките на адекватното облекло.
Свекърва, какво е завършила твоята братовчедка? Питам, понеже имам чувството, че успешните журналисти не им е това образованието, а призванието. Изисква се и пъргав услужлив ум, а не всеки разполага с това по природа.
Амелито колко голяма стана? Вариант е да се намери столче в OLX и да се уговорят с продавачите да е под наем. И без това е пълно с обяви от града.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #611 -: май 29, 2017, 10:08:23 »

Свекърва ето от този сайт http://bebenaem.com/index.php?route=product/category&path=17, по принцип има и бюджетни вариянти за по 100тина лева, трябва да си сметнат кое им излиза по изгодно, столче под наем или да си купят едно за 100 лв и да го ползват до край ( ако е до 36 кг поне до 10 г)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #612 -: май 29, 2017, 10:22:36 »

Али, филология е завършила, после учи и работи в Чехия, та има и славянска филология. То по онова време беше почти невъзможно да имаш повече от едно образование. Да, журналистиката и е в кръвта, но за да води разговори и да задава въпроси и е нужна широка обща култура.
Немската Амели ще е на годинка, когато дойде, ама била и доста височка. Ще предам каквото ми казахте, благодаря.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #613 -: май 29, 2017, 10:25:24 »

Здравейте

Майка ми днес има рожден ден. Пиша от телефона и не мога да ви почерпя обаче.  smile

Сър Алекс Бу още спи и наминавам да ви видя. Днес трябваше да ходя на зъболекар, но се оказа, че зъболекарката има ангажимент и се отложи. Цяла сутрин се притеснявам, като знам какво ще ми прави и накрая се оказа напразно. Вече втори път го отлагам това посещение. В петък пък Алекс не беше добре и не отидох. Утре май вече няма да ми сее размине.

В събота беше събирането с роднини за бала на брат ми. Ние останахме само 2.5ч, защото Алекс не пожела да спи следобяд, а и музиката беше ужасно силна. Това му беше   първото подобно мероприятие. Държа се добре, танцува и игра с едни балони. Голяма част от гостите не го бяха виждали и беше едно прехвърляне и снимане още с влизането. Аз и затова не ги обичам тия мероприятия с него   diablo Горкото, побъркаха го.
Това беше загрявка за предстоящата сватба.

Днес си писах с една приятелка, която трябва да ражда. Преносва вече няколко дни и днес ще ходи в болницата. Малко ми е притеснено, защото каза че бебето още е високо и нищо чудно да предизвикат раждането. От друга страна ще ражда в хубава клиника и не трябва да се притесняваме. В сигурни ръце ще е.

Наде, какви са ти плановете за ваканцията?

Булче, дано всичко е зад гърба ви.
 
Днес се очертава хубаво време, идеално за разходки. 
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #614 -: май 29, 2017, 10:32:51 »

Привет!
 Най-накрая се появи това слънце  yahoo Още сме на тема мода. Аз пък обожавам да се обличам цветно през лятото. Както казваше една колежка в университета "Обличаш се все едно нямаш проблеми" (аз тогава бях много кахърна и не й се получи комплимента, но много ме развесели като го каза така искрено). Али е права за Пловдив, майка ми работеше в държавна администрация, но всичките й колежки през лятото бяха премерено цветни. В София като че ли е по-рядко срещано и по-строго официално облеклото там, където има изисквания. Но пък и аз имам една бизнес пола, която е по-арт и когато и да съм я облякла получавам страхотни комплименти. badgirl
 
 ММ още не ми вярва, че в САЩ е имало хора, които са си идвали буквално току-що станали от леглото, с пижама и рошави. Младите момичета пък масово бяха с къси дънкови панталони, колежански суитчъри и джапанки. Имаше една дама на средна възраст, която веднъж дойде с плетена кошница и широкопола красива шапка, толкова беше различна от това, което беше масово там, че явно съм я зяпнала и тя ми обясни, че е от Източна Европа,не помня вече от къде. Само си спомням, че ми каза американците никога няма да се научат на стил и ми намигна. Тук сме си по-фасонлии. И колкото по-малко е населеното място, толкова по-фасонлии сме. На село като ида всички ще ме обсъдят как съм отишла на кафе от-до. Момичетата на моята възраст са винаги с прическа и по последна мода. Не мога да я разбера и тази крайност - да се накиприш, за да седнеш на селското кафене. angry

 Ние вече правим покупки за морето и ми е едно леко на душата. Чакам с нетърпение да тръгнем. Хайде хубава и слънчева седмицааа!
Активен
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 45   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines