Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 18:22:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 45   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майски празници и делници :)  (Прочетена 171761 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #150 -: май 10, 2017, 09:24:28 »

Скай, видимо си заслабнала! Полата ти си е много добре за времето, ама блузата... Wink
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: май 10, 2017, 09:26:10 »

Не съм заслабнала хич, просто краката ми надолу са си слаботелесни pardon
Отгоре съм със сако, та в офиса е ОК с тая блуза blush
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #152 -: май 10, 2017, 09:44:05 »

Я кфа красавица  heart heart heart 

Много си Убава пу-пу-пу да те поакат кокошките !
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #153 -: май 10, 2017, 09:56:21 »

Добро утро!

 Аз от вчера имам такива болки във врата, че едвам се движа, имам чувството че съм като тия кучетата с клатещите се глави, дето имат само една точка на съединяване с тялото. Днес цял ден ще се чудя как да заема поза.

Булче, съвсем нормално се движи детето в адаптацията. Нека да опознае средата, да се довери на възрастните, пък после и "социалния живот" ще дойде. Като работех в адаптационната занималня ми бяха най-интересни как ,ако се случват нещата, както всеки от двамата с другарчето по игра иска, си играят- не станат ли всеки се фръцва и си играе сам. По-големите вече почват да правят компромиси, да се нагаждат, да се опитват да надделяват, ама при мъниците го няма толкова социалния фактор и е всичко или нищо.
 
Свекърва, да ти кажа ми олекна, че не съм единствената с такива впечатления от обслужването в Италия. Честно казано като разказах в сватбената тема първата част от пътешествието и Тони и Миленка се учудиха, си викам аз пък съм няква сигурно прекалено негативна щом друг няма такива впечатления. Сега малко се успокоих, че явно не е съвсем така. Много им се забавлявах като ги питаш говориш ли английски -да, и после повтаря само нещо дето е назубрено и си прави каквото си знае. Като цяло малко приличат на нас по характер "говори си не ми пречиш". Аз съм си свалила една книга на телефона " В главата на италианците", дето ако се замени "италианците" с "българите" ще намерим доста случки от българското ежедневие. Даже сега ви копирам един цитат, който истински се забавлява и кажете, че не е същото в България:
"По цял свят колите обикновено спират пред пешеходните пътеки. Не е така там, където няма пешеходни пътеки или няма пътища. В Италия сме по-специални. Имаме пътища (задръстени) и пешеходни пътеки (избледнели), но водачите рядко спират. Ускоряват, изпреварват, избързват, заобикалят. Минават иззад тебе, изстрелват се напред. Пешеходецът се чувства като тореадор, но бика поне можеш да го намушкаш.
Случва се все пак някоя светица, някой луд или някой чужденец да спре. И вижте какво става. Водачите, които идват отзад, също спират, видимо ядосани — рискували са да се блъснат и защо? Заради някакъв си пешеходец, който е можел да изчака на пътя да няма коли. А пешеходецът от своя страна изразява трогателна признателност. Забравил е, че е в правото си. Вижда само жеста, необичайната привилегия, личното отношение — пресича и благодари. Ако носеше шапка, щеше да я свали и да се покланя като селянин на Бокачо.
Един американски журналист е написал преди трийсетина години: „Не е шик да си пешеходец в Италия. Издава лош вкус. И ако нещо се е променило в настоящето, се е променило към по-лошо. В жестоката йерархия по пътищата сред колите и пешеходците са се вмъкнали и мотоциклетите (велосипедите не, те са наши злополучни другари). Разбира се, в сравнение с онези години днес колите са с усъвършенствани спирачки. Но да откриеш на два метра пред глезените си, че антиблокиращата спирачна система ABS функционира успешно, не е голяма радост. Освен ако сте от хората, които пристигат в Италия и намират, че е много живописна. В такъв случай си заслужавате всичко, което ще ви се случи. А по италианските пътища, не знам дали сте го разбрали, всичко може да ви се случи."

 
Ох, и на мен много ми се ходи на море, ама вчера Манчев с тия фунийки със скариди, ме върна точно пък към Неапол. Тони, той Илиян да пита, аз честно казано и в двете големи фирми, в които работех нямаха правило за 6-те месеца, даже насърчаваха да си ползваш отпуската регулярно, че ако се натрупа или пък ако се наложи да ти изплатят обезщетение е в по-голям ущърб за тях.

 Хайде от мен толкова засега. Хубав ден на всички
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: май 10, 2017, 10:18:16 »

В България шофьорите вече се научиха и спират на пешеходни пътеки, ама виж в Италия.. Те и пресичат като луди и шофьорите им са си луди..  tease

Дано ти мине вратът, Рони sad
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #155 -: май 10, 2017, 10:22:01 »

Аз съм си свалила една книга на телефона " В главата на италианците", дето ако се замени "италианците" с "българите" ще намерим доста случки от българското ежедневие.

Да и като ги слушаш как говорят е точно като много Бг вьв ФБ: само у нас еди си какво... И в други страни е така, просто не го знаем.

Аз като малка си мислех, че Бьлгария е единствената страна, която има море и планина едновременно  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #156 -: май 10, 2017, 10:44:28 »

Аз като малка си мислех, че Бьлгария е единствената страна, която има море и планина едновременно  pardon

Нас редовно ни "обучаваха" как сме единствената страна, в която се яде хляб laugh laugh laugh
Ей, този коментар на Ина ми е винаги на ум, когато изживея подобно движение:  Wink http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37050.msg671211.html#msg671211

Гледах, слушах за желанието за промяна на образователната система и предстоящия протест. Всичко хубаво, ама защо пак само за "София града голяма" се говори?!
Междувременно ровя и търся крем от бисквити, който ни носят по различни канали от Белгия. Бях мярнала по хипермаркетите въпросното "бисквитКаво кремче", ама къде ли беше?
Така са ми променени вкусовите рецептори тези дни, че не мога нищо да сготвя. Хладилникът само свети tease

Скай, много ми харесва полата Bravo
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #157 -: май 10, 2017, 10:46:45 »

Важното е ред да има  good
 lol lol lol
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: май 10, 2017, 11:17:11 »

Али, Спекулоос ли? Тук има в Хит и Фантастико май. Нали са ми белгийчета децата и го ядат.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #159 -: май 10, 2017, 11:21:51 »

Али, Спекулоос ли? Тук има в Хит и Фантастико май. Нали са ми белгийчета децата и го ядат.

Същото good Даже разбрах, че имало ситно млян и крънчи. Ние досега само мляното сме опитвали. Дребната много го обича - на мекици laugh От София по-лесно ще се сдобием с някое и друго бурканче.
Все си мисля дали из Лидл не съм го гледала. Ама може да е било по разните кулинарни седмици и да не им е в регулярната стока.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: май 10, 2017, 14:44:12 »

Влизам ,да похваля полата на Скай  give_rose УбАвиЦа бе,,пу пу
Булче и аз видях снимки във фейса,много си хубава,хареса ми и украсата на ресторанта,това което се виждаше де Wink
Аз,да ви се изтъжа,,,кумовете ни се разделят sad  и съм направо съкрушена.Тези дни място не си намирам,много ме е яд.Най-малко от тях съм го очаквала.Явно културните различия рано или късно си казват думата...обаче жалко за детенцето sad  дори не смея да обвиня някога,въпреки,че мъжката страна развали нещата ( писнало му),,,или си е намерил по-добра оферта...А най-тъпото е ,че тя инвестира всичко в тази връзка,буквално всичкооооо.Сега остава без работа,в друг град,без мъж,,,,думи нямам.
  А,държа да кажа,че и аз не съм от клекналите пред салона,а от работещите ахххаах  blum
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: май 10, 2017, 14:49:17 »

Лоли, много неприятно.. Още повече, че имат и детенце, но ако не се разбират и не са щастливи.. За добро ще е! Нали и двойката, на която ние кумувахме се разделиха.. Не ги виждам да са безмерно по-щастливи разделени, ама поне симулират, но за детенцето се оказа положително цялото това нещо.. Тя е в пъти по-добре от преди, като психическо и физическо развитие (предвид и здравословните проблеми). Мъчно ми беше, но като погледна назад, мисля наистина, че е по-добре.. Не знам, каква точно им е ситуацията на вашите, но дано намерят щастието един без друг. Мисля, че когато двама души решат да се разделят, не бива да се правят някакви неща, за да ги карате да се събират. Колкото и да сте близки, не знаеш, какво им е било да са един до друг..

Има варианта и да има трети човек, разбира се, но за него пак са виновни и двамата в двойката smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #162 -: май 10, 2017, 14:49:44 »

Много кофти  sad Какви са им културните различия?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: май 10, 2017, 14:56:22 »

Добър ден!
Лоли, много неприятно, но пък може да се разберат или ако не се разберат дано да е за добро и при двете страни. Още са млади и имат вереме да си подредят живота на ново с подходящ партньор. При нас се получи същото, даже утре е официалния развод на кумовете ни. Мен много ме яд за детенцето, понеже майката много го настройва и не я дава изобщо на таткото /той и за това предприе официално да се разведат, за да има право да си види дъщерята/.
Аз съм сърдита на времето- прибрах се да готвя и то изгря слънце, сега как да излезна като чушките са още във фурната  nea. А чавето се разположи на земята и сега отиде да ми дърпа пердето- на мен се е метнал, все бели са му в главата.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: май 10, 2017, 15:06:35 »

Ами,не вярвам да се разберат...миналата година пак се разделиха за месец,събраха се,но уви...
Различия,в смисъл,че той не е българин,,,и представата му зе семеен живот е много по-различна от нашата.За него жената е само готвачка,чистачка,миячка,,,,и щом не работи,значи няма думата за нищо в семейството.А причината да не работи е,че той не и позволява.И става един омагьосан кръг  cray
 Но кофти за прекрасното детенце,аз знам,че тя ще се оправи,млада е,много красива , ще си намери някой,но ще объркат доброто детенце...Много мразя да се разделят хората,егоист съм,объркват ми моя комфорт ,житейски ..На всичко отгоре други две двойки, любими ,близки приятели, занимават за Англия,за постоянно...Еххх,кога ще стане България идеално място за живеене и никой да не се налага да изпращам на това смотано летище ?????  sad
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 45   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines