Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 04:26:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 45   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майски празници и делници :)  (Прочетена 179755 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: май 09, 2017, 12:08:01 »

В Италия например знам за 10 пъти повече ограбени хора (туристи, не местни) , отколкото за туристи тук.. Малко сме се прехласнали в изказването на мнения, колко видиш ли гадно е в България..
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: май 09, 2017, 12:14:11 »

е, вие па ся. Как да се успокоят хората, че са класи над нас, освен ако не се оплачат от джебчиите на сватбата си  pleasantry pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #122 -: май 09, 2017, 12:19:13 »

О, аз изживях културен шок със софийския градски транспорт преди години! Бях в потрес как ти трясват вратата пред носа, защото гонят график, колко са злобни контрольорите (особено ако носиш багаж) и тн. Една колежка пък беше идвала по същото време в Пловдив и ахнала (представете си) от това, че сме имали тапицирани седалки и пуснати климатици в рейсовете. Не че няма кретени тук! Последно се качвах с малката и шофьорът потегли с такъв ряз, че тя се заби в седалката. Що се отнася до таксуването - много ми се иска да си останат кондукторите, а не на принципа на самотаксуването. Поне тук рядко има гратизчии, клошари, пияни или пък бездомни кучета в рейсовете. Колкото и да НЕ се возя на рейс, пак ми пука.
Някъде 2000 г. майка беше в Париж. Бяха снимали камарите с боклук около контейнерите, мръсотията и огромните плъхове по улиците. Обаче хората са намерили начин и са се справили с проблема. На леля й беше смешно как в Германия си заключват боклука в специални къщички, баща ми пък коментира за Испания как братовчедите му си хвърлят техния в определен час... Въпрос на практики е и обмяна на добри идеи Wink
Като цяло много мразя сравнения тук и там. Ето, сега Свекърва може да се включи и да дообясни за мръсотията и казването на неистината, на която се е натъкнала. Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: май 09, 2017, 12:23:55 »

аз като цяло съм очарована от Пловдив. Градският транспорт, ресторантите... много ми допаднаха.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: май 09, 2017, 12:34:05 »

Привет, привет smile

ние вчера се завърнахме, успяхме да си поспим малко тази почивка smile Свекърва ми пое Звярко сутрин, той добре прие заниманията с нея, та всички бяхме доволни  danceg

Аз също мислех да пазарувам он-лайн от Хиполенд, но бяха скрили това, което бях харесала и отидохме с Иван до Сердика. Бях много изненадана от организацията в магазина - имаше много консултанти, работеха 3 каси, не чакаш и минута на касата, имаше момиче, което помагаше с опаковане на покупките. Всички бяха много спокойни - и клиенти и персонал. Освен набелязания уокър успях да разгледам всичко, което ме интересуваше без да се бутам с други хора. Абе, направо си ми беше приятно  Girl_hide

Тази статия и аз снощи я четох и мнението ми е много поляризирано. В началото ме хвана срам, за някои неща съм съгласна - трябва да има автомати за билети на летището (не съм сигурна дали има или не, не ми се е налагало да ползвам) и трябва контрольорите да имат по-човешко отношение към пътниците (не само към чужденците; ако допуснем, че написаното е вярно). Друг е въпросът, защо авторът се намесва едва след като влиза контрола, а не преди това. Аз също проучвам как се процедира с градския транспорт, накъдето и да  тръгна. На една от дестинациите имаше вагон в метрото, в които не се допускат мъже, в друг не може с голям куфар, във вагонът, в който може с куфар, той трябва да е до определен размер и т.н.

А за кражбите само споделям, че последно приятел разказа, че са го ограбили на плаж в Португалия с мачете!!!

Много дълго стана, ама Иван спи  blum

Булче, дано братовчедка ти е щастлива и да нямат драми след появата на бебока (според мен това е много критичен момент, дори и в най-хармоничните връзки).
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: май 09, 2017, 12:37:15 »

Маш, захилих се като прочетох "Мачете" , ама после си го представих и  Oh my ... shok Страшничко си е  angry

Шефът ми вчера се прибра от Рим.. В автобус са му извадили портмонето, извадили са парите, кредитна карта и са си го върнали в предния джоб на дънките  shok
« Последна редакция: май 09, 2017, 12:45:16 от alexandrova_90 » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: май 09, 2017, 12:48:27 »

Вярно е,че четейки статията човек не го обземат положителни мисли, напълно съм съгласна.
Че не всичко трябва да се приема за чиста монета също.
Дали е било така или не, не сме били свидетели, не можем да кажем.
За чужбина категорично не съм съгласна и това вече е преувеличаване и изместване на точката.
С коя чужбина следва да се сравнява България?
Защото да, има различни чужбини и сравнение с някои страни, България е върха на цивилизацията.
Но ето какво, аз живея в чужбина и съм пътувала в чужбина също. И да, правилата са различни навсякъде, но не, не е такова отношението.
Дори в Испания, за която нямам кой знае какво високо мнение относно обгрижването на човека не съм срещала подобно отношение.
Човек изпада в различни ситуации и е длъжен да попита, но не е длъжен да знае, а е задължително да получи цивилизовано отношение.

Ще дам два примера.
Първо съпругът ми пристигна тук не като турист, не е имал достатъчно време за проучване, поне това му беше последна грижа вътрешният транспорт. Слиза на летището в Женева и се качва на влак, с който да пътува до Берн. Влакът е на два етажа, той си намира първото свободно място и сяда. След около половин час пристига контрола на билети и най-любезно му обяснява, че се е настанил на място, за което се изисква по-високо заплащане и има два варианта или ако желае да доплати или да смени мястото като са го насочили къде са местата, които може да намери. Извинил се е, на него също са му се извинили и въпросът е приключил без никой от останалите пътници да разбере, че има нещо нередно, без той да се чувства унижен.

Друг пример, пътувам по линия, която превозва всички туристи, които са дошли да видят най-широкият водопад в Европа, т.е от цял свят са. Качвам се на спирка, която е на гарата на града, отправният пункт на туристите, маршрутът ми минава през спирката, на която трябва да слязат за водопада.
Ежедневно на шофьорите им се налага да дават обяснения. Не всички говорят език различен от немски, всички гонят график, не съм видяла нито един, който да се отнесе грубо. На спирката и в тролеят има автомати за билети, но въпреки това, ако е нужно или ако пътниците помолят за това, шофьорите отиват и им издават билети.

Ако си затваряме очите и казваме,че нещо не съществува, не съм сигурна, че това наистина е така.
Също, ако казваме, че на други места е много по-зле, при нас/на нас по-добре ли ни става...



Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: май 09, 2017, 13:02:20 »

Аз не казвам, че на други места е по-зле, а че е същото smile В Италия (на първо четене това се сещам) редовно съм си купувала билет от шофьора, цяла Италия, не на едно място.. Шофьорите на автобуси в Италия са всичко друго, но не и внимателни и грижовни към туристите.. Защо ми е да искам шофьорът на някакъв автобус, чиято работа е да шофира, да се грижи за мен, подяволите?!!?

В София не е толкова черно, колкото се опитват хората да го изкарат. Да българите имаме трески за дялане, но аман от глобални оценки, заради единични случки.. И не мисля само аз така, то е ясно, че щом водя добър начин на живот (по моите разбирания) и ми харесва да живея тук, ще се изказвам положително. Тази положителна посока на развитие се вижда от хилядите чужденци, а дори и от мои приятели живеещи в чужбина. И не нямам предвид сервитьори и чистачи, а хора със сериозно образование и ценз, които работят в престижни компании в чужбина. Една голяма част обмислят връщане в България. Дано излезем от рамката на София да е България и останалите места започнат да се развиват, но специално София предлага добри условия на живот, стига да си наясно какво можеш и какво искаш!!
« Последна редакция: май 09, 2017, 13:06:55 от alexandrova_90 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: май 09, 2017, 13:05:36 »

Абсолютно съм съгласна с Тони.А Мари, малко сравняваш круши с ябълки.Швайцария, не можеш да я сравниш с половината страни от Европа.Има и друго на летището има метро, а там има автомати със сигурност.Предполагам и на самото летище има автомати.Та тъй!Не е приятно, но се случва!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #129 -: май 09, 2017, 13:19:43 »

Една от лошите ни черти е точно такива глобални оценки на база единични случаи, от които ние самите се стремим да се откъснем. А що се отнася до случката, ако е истина, авторът е поредният лаладжия, да ме прощава. Ако толкова го е било срам, защо го е описал точно в този стил - Вижте ме, аз не съм такъв... Отделно, да вземе да пише на институцията, която ще не ще трябва да му приеме сигнала - кой, кога, къде.. Пък да се направи проверка аджеба има ли устройство или не за билети и тн. Другото е вятър!
Аз лично много пъти съм подавала сигнали и мога да кажа, че институциите си вършат работата. Може да ми се иска да стават по-бързо нещата, ама важен е резултатът. Последно нали с НАП си имах закачка. Оправиха си грешката good

Машка, и аз бях изненадана, че нямаше тарапана в Хиполенд. Вярно, ние ходихме привечер, ама все пак... Май този луд петък им е по-слаб. По Коледа поначало хората пощуряват crazy
Сега се каним да направим едно Джъмбо, ама как не ми се ходи почивните дни...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: май 09, 2017, 13:20:57 »

Изобщо не става въпрос за сравнение на страните, по-скоро на хората. Навсякъде хората ходят на работа, имат определени задължения срещу, което получават възнаграждение.
Какво значение има в коя страна си. Щом като на шофьорът му влиза в задълженията да продава билети, значи го прави, не искаш от него да се грижи за теб, не очакваш чудеса, искаш единствено да си изпълни задълженията, това за което получава пари.
Човешко е да потърсиш помощ, когато имаш нужда, питаш... не разбирам какво странно има.

А това кой къде си намира мястото е съвсем извън тази тема.

В случая не знам защо изобщо се обиждате на "живея в България"....

Между другото и аз съм чела доста тенденциозни материали, но в случая се предлагат съвсем нормални решения.

И ако трябва да разглеждаме въпросът като Швейцария не е като половината страни в Европа, напълно вярно, но това само преди 100 години не е било така.  Швейцария след края на Втората Световна война е била на нивото на капитулирала Германия като икономическо състояние, малко факти да кажа, така че да се излиза с такива лозунги просто не е справедливо. Нищо не идва даром, нищо pardon
« Последна редакция: май 09, 2017, 13:23:13 от Marri » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #131 -: май 09, 2017, 13:22:47 »

Цитат
Ако си затваряме очите и казваме,че нещо не съществува, не съм сигурна, че това наистина е така.
Също, ако казваме, че на други места е много по-зле, при нас/на нас по-добре ли ни става...

ами тук е разликата че ние в София се борим с всички налични средства да не запазим ситуацията като горе описаната. Знаеш ли че преди няколко месеца контрольорите бяха глобили една бабичка, ама супер възрастна, не е била в правото си , возила се с билет, но я бяха заснели, качили в няколко будни групи и от Градския транспорт и анулираха глобата, контрольорката беше глобена за грубия си тон. Ония ден на една майка шофьор и беше отказал да я качи с количка, отново граждани се ангажират и уволняват шофьора. Ето сега след сигнала на Господари на ефира и внесените искания и организиран протест ще получим тъй желаните камери в яслите. Не Мари, не си затваряме очите, а се борим ежедневно да подобрим качеството си на живот, и успяваме  give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: май 09, 2017, 13:24:44 »

ами тук е разликата че ние в София се борим с всички налични средства да не запазим ситуацията като горе описаната. Знаеш ли че преди няколко месеца контрольорите бяха глобили една бабичка, ама супер възрастна, не е била в правото си , возила се с билет, но я бяха заснели, качили в няколко будни групи и от Градския транспорт и анулираха глобата, контрольорката беше глобена за грубия си тон. Ония ден на една майка шофьор и беше отказал да я качи с количка, отново граждани се ангажират и уволняват шофьора. Ето сега след сигнала на Господари на ефира и внесените искания и организиран протест ще получим тъй желаните камери в яслите. Не Мари, не си затваряме очите, а се борим ежедневно да подобрим качеството си на живот, и успяваме  give_rose

Е, това вече е нещо градивно и го намирам за много положително good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: май 09, 2017, 13:28:58 »

Аз се дразня, че такива "лаладжии", както добре се е изразила Али, пишат коментарите си по такъв начин, че да предизвикат суматоха, а не да решат проблема. Хора, които живеят в чужбина четат и се нахъсват, колко е зле тук, а това далеч не е истина. Има много проблеми, по които пак казвам се работи и София е една доста добре развита и адекватна на останалите европейски столици. Нужда от мрънкане и драми аз за себе си не виждам, уж не съм толкова заспала.. Пък знам ли..  smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: май 09, 2017, 13:39:23 »

Добър ден!
Много забавна тема сте захванали, аз ще си замълча, че от както забременях не съм се качвала в градски транспорт, ама да не си помислите че щото съм глезла, просто няма къде да ходя  tease. От това което беше преди 1 1/2 година градския в София не виждам нищо толкова фрапиращо- почти всички тролей ги подмениха с новички, имащи климатик и парно / и го пускаха, даже ми е ставало студено лятото/, част от рейсовете също са подменени. Контрола не съм срещала сигурно от 10год. Не виждам нищо фрапиращо, билети често съм си купувала от шофъора и не са били груби.
Ние 5 дена мезихме в Банкя. Още ми мирише на скара чак. Допадна ми организацията, но може би и заради времето не беше няква страшна лудница, а и парка си бише тиха територия където може човек да се отдръпне от навалицата и единственото което на мен не ми хареса- музиката. Първата вечер се бях навила да чакаме Милена Славова, ама не я дочакахме и се задоволих с Обратен ефект, върнах се към тийнеджърските си години.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 45   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines