Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 18:30:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 45   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майски празници и делници :)  (Прочетена 169699 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #30 -: май 02, 2017, 16:06:32 »

Сладък картоф ще е днес, някой ден може и да се премисля за карфиол  blush

просто я направи както съм описала по-горе, но със сладък картоф Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 02, 2017, 16:11:52 »

Аз метнах във фурната едни пресни картофи. Сега им сложих само подправки като станат почти готови ще им добавя кашкавалче отгоре. Имаме и едни кюфтенца леко ще ги запържа + салатка и друго да не ми искат  blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: май 02, 2017, 16:18:18 »

като сме почнали с храната- аз пък ядох нахут в масло , с черен червен пипер и сол. diablo

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #33 -: май 02, 2017, 17:07:59 »

И аз точно супа от сладьк картоф имам тази вечер за правене good

Аз от карфиол не сьм правила досега, но добре ми прозвуча тази рецепта ба Булче.

Свекьрва още не се е вясвала гледам...

Сега излизам от изпит (обьрсване на пот, ама тук няма такьв емотикон). Един по-малко. Още няколко днир ев до петьк и така.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 02, 2017, 21:13:07 »

Моето предложение за карфиол е накъсан на розички,  в тава с повечко зехтин и малко сол и пипер,  на 180 градуса. Като стане златист е превъзходен с млечно-чеснов сос.

Еми, нахут вкъщи хапваме като салата,  само варен,  зехтин,  сол,  оцет,  лук,  мащерка (малко ) и малко чубрица. Също и на хумус,  но за диети не става.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #35 -: май 02, 2017, 21:30:44 »

Може да го пробвам твоя карфиол. Супата сьс сладьк картоф стана 1:1 на вкус като тази с тиква. МАрта вьобще не разбра, че е друга. Това ме урежда чудесно, защото ния си я ядем, а вече не е сезоньт на тивките.

Утре сме на боскайола (но трябва да се купят гьби), а вдругиден - може за тях двете да взема скариди за спагетите, а моите само с чесьн и галета. С предварителните менюта ми е много удобно.  danceg
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: май 02, 2017, 23:24:28 »

Здравейте кулинарки smile

Аз карфиол и броколи обичам, както е описала Мари. Може да се сложи и сладък картоф с тях, но на мен ми пречи. Сладък картоф яде Бамбук, замества му тиквата. От неговите пюрета ми е много любимо картоф, сладък картоф, тиквичк, броколи с малко жълтък и сирене, особено ако зеленчуците са на пара.
Ние днес ядохме макарони. Аз с шунка и сирене, мм и или децата с кайма, изварени домати и моцарела.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 03, 2017, 07:30:40 »

Привет.Що все към манджите отива всичко?

Аз карфиол правя по много начини, последно правя една рецепта карфиол и броколи става разкошно.Но трябва да я намеря.Тъй като само аз си го ям това го правя рядко, но една голяма тава да има за дълго, да се наситя.Сега имам броколи замразено, трябва да си го направя тия дни със сладък картоф на фурна.Аз не съм спазвала режима от месеци, с тия празници покрай нас нямам шанс, но тия дни се връщам към него.Вече няма за кого да правя торти.

Благодаря много за пожеланията за моя мъж.Да ми е жив и здрав, другото ще го натъманим.

Тук времето е разкошно, днес ще взимам Моника от ясла с балансиращото колело, после съм и обещала сладолед и да дойде с мен на танците.Да видим дали ще се получи smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #38 -: май 03, 2017, 08:04:41 »

Привет! Аз съм във вихъра на ретроградния меркурий, счупен компютър, счупен трлефон, бюркрация... нарамвсм си бебето и багажчето и цял ден имам да обикслям... ще готвя друг път, но за протокола обожавам карфиол печен.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 03, 2017, 08:43:40 »

Добро утро smile

добре сте сготвили вчера. И за мен сладкият картоф е като тиква. Рядко правя нещо за нас с него, Иван го хапва по-често Wink
И ние днес по задачи, преди празници или повече почивни дни винаги става много напрегнато. Не стига, че имам достатъчно задачи, размотавам малкия с мен, ами и ММ заминава по спешност в командировка и трябва да поема и неговите неща angry

Пия кафе и излизам, на вас хубав ден  heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #40 -: май 03, 2017, 09:08:22 »

Здравейте!

Няма ли да забегва вече този ми ти Меркурий blum Мине се - не мине и току се появи!
Днес съм по-подвижна и врътлива и ще гледам да посвърша някои занимавки вкъщи. Чакам си часа за прегледа и разходката след това. Снощи се сетих по случайност, че и мен ме чакат институции, ама да видим кога. Уж има време, ама ще гледам да е преди появата на Таралеж.
С майка снощи направихме разбор кое кога какво ще се пере, приготвя... Супер щастлива съм, че свекърва ми няма да има проблем с отпуска след изписването ми, мъжо би трябвало и той да няма дертове.
Този ми ти сладък картоф го набарах първия път по случайност - кой да гледа. Вие сте добре - с тиквички, броколи и нам си какво. Аз го готвих с мръвка на фурна тогава. Е, голяма гадост pardon После отварях очи и така и не посмях да купя пак. Сигурно има успешни pleasantry манджи с него, ама не съм се ровила специално. Пък и тиквата за мен е сладка, както палачинките се мажат от моя милост само с мед или шоколад. Нищо друго!
Откакто ММ е на диета, аз почти не готвя. Нали извадихме контакти на терасите и сега му е много мерак за скара. Правихме наскоро зеленчукови шишчета. Бях се затъжила за подобен вкус Girl_hide  Супите съм си ги изяла преди детската градина още и не ги опитвам дори. Карам на неща, в които виждам кое какъв продукт е. Бих живяла само на салати и млечни без проблем.
Маги, забравих да честитя празника ви give_rose Извинявай!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #41 -: май 03, 2017, 09:12:32 »

Ей ме и мен! Нискотарифната ми излезе през всички дупки със закъснял полет от 9 часа и цъфнахме росни- росни в 4 часа сутринта в Пловдив. И за да се чувстваме съвсем като пияници, минахме през шкембеджийницата да ударим по една чорба и да изтрием окончателно полепналото по нас европейско лустро Wink
Дълго време не се бях смяла от сърце и със сълзи, сега съм отново човек. Харесахме се взаимно с неаполитанците, разговаряхме с тях на всички езици, както казваше Марта на Ина преди време, така и не се разбрахме, обаче пък останахме доволни от положените усилия funnytooth Не мисля, че ще се върна отново там, но със сигурност това ще е ярък спомен от наситени емоции, слънце, аристократична мръсотия сред местните и кифленска простотия в иначе сплотения ни колектив от 20 души екскурзианти.  smile
Майка ми и котката ме познаха, така че в общи линии съм щастлива, че няма настъпили драстични промени в наше отсъствие.  Wink
Тук си говорите за манджи със сладки картофи и карфиол, та явно не съм много изпуснала Wink. Благодарна съм на Тони, че разказа подробно за тази част на Италия и бях подготвена от близък човек за неочаквани изненади air_kiss и заслужаващи си места за гледане give_rose. Е, не успях да изпитам тръпката на младоженка, защото леглото ни беше с много необичайна седловидна форма, за която мисионерската поза е не особено подходяща Wink
Ще разказвам разни неща, но първо да се реадаптирам към слугинската работа и да си отворя очите smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 03, 2017, 10:08:42 »

Мда, както ти споменах, Свекс, познавам и други хора със сходни виждания след пътуването си /живота си в Италия.

Мен ми се счупи телефон, на мъж ми- кола, тамън два пъти. Забутаха ми пратка от еконт в друг офис и неговият комп вчера отказа да запали, ама после тръгна. diablo
единственият плюс е че сега не се взирам по смартфони, а си блея. Ще вземе пак да ми хареса и да откажа този който чакам да разкодират  ( поредният гаф ).  angry angry angry
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #43 -: май 03, 2017, 10:22:14 »

Майка ми и котката ме познаха, така че в общи линии съм щастлива, че няма настъпили драстични промени в наше отсъствие.  Wink

 funnytooth funnytooth funnytooth

Отстрани е много смешно, но това е най-важното  good

Сменила си си идеите с тази екскурзия, както казват французите. Може би на бг е: "проветрила си си главата" ?!

Аз пих кафе с майките от училището, докато стане време да отвори библиотеката на града и вече сьм на линия.
Следобед сьм на стаж.

От майките излезе хитра идея за манджане - варени картофи с песто за овкусяване и пилешка шунка (зашото ние това си ядем). Яко ! Никога не се бях сетила, а като правя паста с песто, винаги ми остава 1/3 бурканче, което после се хвьрля, защото дьржи само 4 дни в хладилник. Ще пробвам непременно, когато имам това в
 менюто.

Хайде да нарамвам клиничните случаи.

Убаф ден на вазе  butterfly  (тук вали, но нали имам ирландски дьждобран  danceg )
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 03, 2017, 12:10:57 »

Здравейте!
Моите ученици умират от желание да си почиват. Пратили сме цели 4 на почивка. Да видим кога ще се върнат с нови мисли, идеи и преживявания. Та ще мога на спокойствие да си се подготвя за предстоящото ни пътуване към Бг. Уж има време, ама както си има, така и скоро няма да има... 20-ина дни останаха.  blum
Свекс, добре дошла!!! Чакахме с нетърпение появата ти.  yahoo Разказвай повече де!!!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 45   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines