Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 15:42:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 45   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майски празници и делници :)  (Прочетена 169648 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #495 -: май 25, 2017, 10:34:23 »

Киви, Мари, за съжаление хич не вярвам в хомеопатия... просто с гнойна ангина усложненията са много за да рискувам в някакво за мен измислено вещество че ще го оправи. Днес ще пуснем секрет и кръвни. Иначе Мари аз напълно подкрепям да ходят в не остро и инфекциозно състояние на градина, ама в момента той се води с инфекциозно заболяване, не мога да го пусна... хем съм напълно наясно че е период, хем сърцето ми се къса...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #496 -: май 25, 2017, 10:49:47 »

Да, напълно съм съгласна. Аз оттам започнах, в случая освен антибиотик, другото би било риск. Въпросът обаче е да е точният курс на лечение, че така от антибиотик на антибиотик... става сложно.

За хомеопатията...., имаше време, когато много й вярвах, после период на разколебаване..., с преместването ни тук отново се върнах към нея.... сега съм 50/50.  Всички вкъщи, включително децата, имаме някакъв имунитет и търпение му е майката.. с или без хомеопатия, възстановяваме се без сериозно лечение,  а ако не, то и хомеопатията не помага.....
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #497 -: май 25, 2017, 10:56:01 »

Аз имам някои дългогодишни наблюдения че хомеопатията не е за всеки ( и не действа на всеки ). Може да звучи тъпо и алогично, но така съдя от опита си само. Аз лично от нея файда видях само като бременна. Може би поради липса на избор и един милиард проблемчета ахахаха. angry
Една приятелка се кълне че на син й действала веднага, на нея- никак. Склонна съм да мисля и аз така. Зависи от конституцията на тялото , според моя билкар. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #498 -: май 25, 2017, 12:30:21 »

Истината е, че аз съм дете непрекъснато лекувано с антибиотици.. На мен без антибиотик никога нищо не ми минаваше и даже една настинка можеше да стигне до пневмония, ако не пиех антибиотик.. Сиропчета и тн не са ми помагали никога.. Никога не се лекувах с хомеопатия. След като в продължение на два месеца бях с ангина и 3 антибиотика не помогнаха, лежах в болница половин месец и се оправих, но през 2 месеца получавах болки в гърлото.. Всъщност ме оправиха хомеопатични хапчета на Аквасорс (коластра) директно върху гърлото. Знам, че за децата не е опция, но 23 години не вярвах в хомеопатия, а после тя ме оправи. Направих си един курс "Лесно начало" и цяла зима не боледувах след повече от половин година непрекъснати заболявания и лекарства sad
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #499 -: май 25, 2017, 12:46:09 »

Аз имам някои дългогодишни наблюдения че хомеопатията не е за всеки ( и не действа на всеки ). Може да звучи тъпо и алогично, но така съдя от опита си само.

Супер логично си е даже good Това е като прием на храна - може да подува, може да не, може киселини да избиват, може не, може да се усвоява лесно, може точно тази храна да се натрупва и да се пълнее от нея. Снощи даже си говорихме със свекърва ми. Има една идея по-висок холестерол, а нито е пълна, нито се тъпче с мазнотии. Даже й пуснах "мухата" за вега тестовете, че от хранителните добавки, които са й изписали няма файда.
На мен почти винаги хомеопатията ми е помагала. Аз като цяло много рядко боледувам. Изразява се в тръшване на легло за 24-48 часа, наливане с течности и почти неядене. После не може да каже човек, че нещо ми е имало pardon При моя мъж всичко почва с дращене на гърлото и ела да видите колко време може да се влачи от симптом на симптом.
Булче, дано бързо мине тази адаптация на организма на мънинкия. LOVING Мен не ме е мъчило толкова самата болест на детето, колкото очакванията да не се влоши положението. Това напрежение ми е действало най-зле в подобни ситуации.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #500 -: май 25, 2017, 12:50:26 »

Али, само да ти кажа, че в групата за хранителния ми режим, има хора, които са 50кг с ужасно висок лош холестерол.. Започват високомазнинната диета и след 3 месеца смъкват холестерола на половина. Не винаги яденето на мазно месо води до повишаване на холестерола, както и не винаги килограмите са причината.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #501 -: май 25, 2017, 12:51:08 »

Я, говорите си за хомеопатия...

Да кажа и аз...аз лично съм привурженик на хомеопатията. Ще кажа и защо - като човек, винаги се опитвам първо да мина по "стандартната" процедура - т.е. да си отида на нормален лекар, да ми каже какво ми е, да ми изпише лечение, да си го проведа.

Няма да коментирам колко ме прецакаха едни такива лечения, но е факт, че съм прекарвала болести, които със стандартното лечение не стигнахме до никъде, а с хомеопатия съм имала подобрение в рамките на 10 минути - буквално. Така, че... pardon

Отосно това на кой действа и на кой не - мнението ми може би няма да е валидно много, особено що се отнася до деца, но според мен си зависи само от човека. И то не как ще му реагира организма, а как е настроен човека.

С майка ми ходехме при един и същ хомеопат. Аз продължавам да ходя, тази жена продължава да ми помага...Тя понякога дава лекарства и по телефона, разбира се - говорим за леки ситуации като температура, гърло и т.н. На майка почти никога не може да и улучи лекарствата от първият път, а понякога и от петия. С мен проблем няма. Проблема на майка е, че ако да речем едното лекарство не помогне и се започва - ууууу, превърнала ме е в опитно зайче и други ала-бала-ници. Смени хомеопата. Повярвайте ми - при следващият беше СЪЩАТА работа. С всички лекари майка е по този начин. Не само с хомеопати - т.е. и антибиотик да и дадеш, пак нещо няма да е както трябва.

Та - всичко си е до човека. Аз знам за себе си и за мЪжо, че много ни е помогнала. Дори най- простото - дископатията на Жоро, дето при нормално лечение го държи по поне 7 дни на легло, с хомеопатията на 2-рия ден, макар и с някакви болки, беше станал. И сам твърди, че макар да го боли понякога кръста, такива кризи не е правил - вече години. pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #502 -: май 25, 2017, 13:17:01 »

Али, няма какво да разказвам за баладжиите. Бяха предимно момчета, защото училището му е такова. Преобладаваха сини и черни костюми. Момичетата не съм ги и заглеждала толкова. Просто не съм на такава вълна. Направиха ми впечатление 2-3 хубавки и толкова.
И аз се чудя кога порасна. Той се промени много бързо. Мисленето му също. Дано да има късмет в живота.  smile

Свекърва, защо не трябва да се подминават такива "важни " новини, не разбрах само?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #503 -: май 25, 2017, 13:18:42 »

Тони,имала съм твоето детство. Друго имах, нямах, налепи по сливиците-всеки месец. Какво и колко съм изпила, въобще не искам да си спомням.
Затова може би имах период на голяма почит към хомеопатията.

Тук идвам и до казаното от Скай-лекарите.
Затова пък сега съм 50/5,защото ако не се излекувам без медикаменти, като отида тук на лекар, получавам точното лечение.....

За вярата и хомеопатия.... не съм съвсем съгласна. Половинката имаше сенна хрема с много лоши усложнения, всяка година един или два пъти, от 7-годишен.
Когато беше на 26 ,съвсем случайно отиде на ирисова диагностика (и в това много не вярваше)  и лекарят му диагностицира сенната хрема, макар да не беше активен период. Предписаха му една торбичка хомеопатични, взема ги три месеца и оттогава сенна хрема не е имал,  ето вече 17 години.
« Последна редакция: май 25, 2017, 14:01:41 от Marri » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #504 -: май 25, 2017, 13:48:27 »

За вярата и хомеопатия.... не съм съвсем съгласна.

Аз изобщо не говоря за някакъв плацебо ефект относно хомеопатията. По скоро изказвам мнението, че ако си втълпиш, че няма да помогне - и една кофа антибиотици да изпиеш...се таА
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #505 -: май 25, 2017, 14:02:19 »

Аз изобщо не говоря за някакъв плацебо ефект относно хомеопатията. По скоро изказвам мнението, че ако си втълпиш, че няма да помогне - и една кофа антибиотици да изпиеш...се таА
И това е вярно  good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #506 -: май 25, 2017, 14:21:56 »

Ако ще си мерим антибиотиците​, аз за съжаление съм напред с материала.

Дано не ми се налага да опирам до хомеопати, рейки лечители, и още едни, дето забравих как се наричаха, но за групичката​ на Гайдурков говоря. Имам близки наблюдения какво е да учиш медицина и хора, изкарали разни курсове не ми вдъхват​ доверие. Та, да пази Господ, да не се отчайвам от медицината и да стигам до чародеи.
И аз съм пила Хомеовокс, например, но помага основно за пресипнал глас. Никак не облекчава болката при налепи.

Али, ти не знам дали си си правила Вега тест, но много мои познати казват, че е загуба на време и пари .
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #507 -: май 25, 2017, 14:31:43 »

но за групичката​ на Гайдурков говоря.

Понеже съм била в тази групичка и понякога продължавам да съм, Гайдурков (разбира се не съм му виждала дипломите) все пак е дипломиран лекар...

Предходната ми хомеопатка, която за съжаление почина, работеше в Окръжна болница, та тя също беше дипломиран лекар. Така че - не всички са като бившата ми шефка, която понеже си лекува децата само с хомеопатия и обикаля по такива лекари, вече има самочувствието да предписва лечение и на чужди деца... blush
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #508 -: май 25, 2017, 14:57:51 »

Панде, не съм си правила. Аз дертове с изследванията нямам, нито пък с килограмите. Просто е вариант и то не толкова скъп, колкото съм предполагала. pardon Свекърва ми споделя, че въпросните й добавки не са евтини. Та едното финансово може да е за сметка на другото в даден момент. Пък никога не се знае от къде изскача заекът.
Тони, понякога си е точно така - лишаваш организма от нещо и той започва да трупа това нещо от най-малкото му предоставено. good
Съгласна съм и със Скай - психосоматиката си е фактор, който много често бива изключен, защото уж е маловажен.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #509 -: май 25, 2017, 15:03:43 »

И аз да си кажа за хомеопатията blush blush

Казвала съм за периода ми с проблем в килограмите, освен косопад, чупливи нокти, общ спад в имунитета, си докарах и 4 месеца без цикъл crazy crazy

Леля ми ми записа час при д-р Сашка Николова - ирис диагностика и хомеопат, кабинетът и е в Тракия, Пловдив - http://doktorsashkanikolova.com/index.php. Тази жена без да знае за какво отивам, ми каза всичките ми проблеми, дори тези, които си имах от бебе  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Изписа ми хомеопатични таблетки (може да изписва и стандартни лекарства, все пак е лекар вътрешни болести), пих ги три месеца, като цикълът ми се появи още на първия. От тогава не съм имала проблеми и съм швейцарски часовник, в деня, в часа, по график.

Та в скромния ми опит с ирис диагностика съм видяла само позитиви  good
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 45   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines