Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 20:20:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Първоаприлско-Великденска тема!  (Прочетена 160190 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: април 19, 2017, 14:55:34 »

От около година и половина следя пазара на имоти. За този период с около 150 евро на квадрат са се вдигнали цените в Пловдив. И е факт , че всичко се продава на зелено още , преди дори да са почнали строежа. И евтините комплекси в кварталите са продадени и ако искаш нещо хубаво качествено в центъра пак трябва да го купиш още преди да е почнал строежа.
Като гледам цените на жилища в глобален план няма как да не продължат да се вдигат и в България в дългосрочен план. За мен е добра инвестиция имот, закупен с цел отдаване под наем. Не виждам и нищо лошо да подсигурим децата с апартаменти , не разбира се с цената на лишения, а при наличие на достатъчно свободни капитали. Дори и да живеят в друг град или в чужбина винаги можеш да ги даваш под наем и да взимаш допълнителен доход.
В чужбина нещата стоят по съвсем различен начин от България.  Там има много по-ясно социално разделение. Има богата прослойка собственици на огромно количество имоти, които се отдават под наем. И всичко е така изчислено, че голяма част от средната класа да живее под наем.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #376 -: април 19, 2017, 15:00:50 »

Това с вилата ми е повече от непонятно. Наистина много пари, време, труд и нерви се хвърлят. Свекърите си купиха вила на безценица. Вложиха и пак влагат много. Яд ме е, защото ММ също се бъхти там, а брат му - изобщо. В един момент ин-лоу си изкарват цели почивки там. И какво като ходим чат-пат горе зй почивка? Същото може да се прави и на вила под наем. Ако теглиш чертата - сигурно ще е едно към едно.
 За жилище на морето - на мъжа ми роднини са купили такова. От много години там ходят всички близки и приятели. Плаща се само ток и вода. Обаче на отиване имаш половин ден разтребване, чистене, влачене на спално бельо и още, и още. На тия отпуски от по седмица-две ми идва в повече. Я си плати като бял човек и ти чистят, и ти готвят. Особено откакто имаме дете гледам да си опростя максимално нещата. Наречете ме мързелива!
Хехе, ние пък се изкъртвахме от обикаляне в детството ми. В България, не сме били с нашите в чужбина. На море сме били по минимум 10 дни,отделно пътуване при роднини или в рамките на деня.
Нашите успяха да купят второ жилище, но от съвсем различни подбуди. Имаше и вариант по-голямото да остане за нас, а те да се преместят. След определена възраст не трябва голяма квадратура, факт!
Не бива обаче и другата крайност. Семейни приятели живяха години наред на общежитие, а после на общинско. Думнеше ли тъпан, първи бяха! Та екскурзии, та морета... Един стандарт се мъчеха да поддържат, който не им стои. Инвестираха в детето си. С това съм по- съгласна. Сега обаче нямат нищо насреща! След някоя и друга година ще се пенсионират. А после? Детето им още е роля на вечен студент и няма изгледи скоро да вади много пари, че да възвърне инвестицията.
Булче, дерзай!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: април 19, 2017, 15:02:03 »

Ооооо, аз мисля за бъдещето на децата - Кари от сега е в частно училище.  Плаща го работодателя на Инж.  good та в един момент банката ми се струва неудачен вариант,  нямам вяра на Бг банките. Много ми е прясна Виденовата зима и как мама месеше хляб у дома. Ние си пътуваме иначе, не се лишаваме от нищо заради купуване на имоти. Просто вложение, ако ни потрябва по-натам може и да продаваме! Wink
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: април 19, 2017, 15:10:39 »

Благодаря, момичета! Една стъпка по-близо съм до мечтите си. Някога не ми се вярваше, че ще се захвана изобщо.

За имотите може много да се говори. Дали ни е насадено или не, да си имаме нещо свое, да не живеем под наем, не знам. У дома (защото София не ми е дом още), живея в къща, голяма, наша си. Обаче няма как да остана там, най-вече заради липса на работа по специалността (и като цяло). Решили сме, че ще е в София ежедневието ни, затова и искаме да купим нещо, а не цял живот да плащаме наем, а след това да нямаме нищо зад гърба си - било то за деца или просто като инвестиция. Това не означава, че ще се лишаваме от пътувания или удоволствия, а просто известно време ще пестим повече, но според мен си заслужава. Сега, дали цените на жилищата са оправдани... търсенето определя предлагането и нямаме особен избор. В момента парите ни седят в банката, но то тях няма да спечелим и лев...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #379 -: април 19, 2017, 15:12:51 »

Хехех давате ми повод да се разсейвам, а и темата ми е интересна.

Аз обаче забелязах една интересна тенденция, къде по Fine living, къде в нашата фирма. На най-високите постове хората които наемаме се наемат от цял свят, говорим за позиции VP, CEO, Executive... и всичките тези хора си работят от вкъщи, т.е търсим талант навсякъде, не искаме да е само локално и на едно място, тъй като ограничава. Така че вариянт да останеш на едно място и да не се местиш и да имаш много възможности също има, това обаче за сега само с хора от САЩ го правим.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: април 19, 2017, 15:28:45 »

Аз бих била супер непродуктивна, ако работя от вкъщи  crazy Работа, което тук върша за 1 час, съм вземала за вкъщи като съм си правила почивка (не отпуск или болничен), когато не съм се чувствала добре и не мога за 2 дни да я свърша... Не, че от работа не се разсейвам с вас, ама вкъщи и за вас не остава време  Girl_hide
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #381 -: април 19, 2017, 15:31:12 »

На най-високите постове хората които наемаме се наемат от цял свят, говорим за позиции VP, CEO, Executive... и всичките тези хора си работят от вкъщи, т.е търсим талант навсякъде, не искаме да е само локално и на едно място, тъй като ограничава. Така че вариянт да останеш на едно място и да не се местиш и да имаш много възможности също има, това обаче за сега само с хора от САЩ го правим.

Булче, що не вемете да ме наемете? И без това като вали и едното ми дете е на градина имам твърде много свободно време. Днес архивирам стари, мнооооого стари документи и попаднах на " указание зс провеждане на обред Именуване", в превод соц кръщене без поп и църква.

Снимката дали се чете?


* IMG_4702.JPG (56.46 KB, 293x391 - видяно 1737 пъти.)
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: април 19, 2017, 15:37:20 »

Оооо, и аз не вярвах едно време, че ще работя от вкъщи, но сега редовно си правя преводи вкъщи, че и преподавам по Скайп.  Адаптирам се към средата.  Тук има къде по-добри възможности и за мен. В Русия масово се учи английски,  не им и пречи да си общуваме само на английски.  Булче, недейте така да дискриминирате хората. Може и да има някой уникашен талант в с. Българско сливово например, а вие да не го отразите.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #383 -: април 19, 2017, 15:39:25 »

хахах аа сакън, просто там има хора с опит. Кивито след 4-8 месеца хич няма да си толкова айлаче, аз с малкия вкъщи мога да работя само ако спи, а той е на обеден сън само който понякога е по час само...
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: април 19, 2017, 15:51:12 »

Ооооо, не, не не,  не мога, ще се спукам от смях, ама вътрешно, че ще вземе да се обиди, ако ме чуе....
Кари ми заяви току-що,  че се била влюбила в някакъв Максим от техния клас. Засега само платонично  heart heart heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #385 -: април 19, 2017, 16:08:16 »

Засега само платонично  heart heart heart
За всеки случай да си смени гащите Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: април 19, 2017, 16:11:00 »

Да бе сега остава и прашки да иска да й купя... Oh my ...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: април 19, 2017, 16:13:22 »

За всеки случай да си смени гащите Wink

 funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: април 19, 2017, 16:51:46 »



cvete_78, от тази измамна сигурност на собственото жилище, майка ми си провали професионалният и личен живот като избра да прекара живота си в собствен имот, в малко населено място.

Да така е.Поради това се опитвам да убедя дъщеря ни да се маха оттук.Перспективата е никаква,НО......
Много исках да останем в Пловдив обаче ММ се уплаши.Моите родители имат малко жилище и сега е проблем да се съберем със сестра ми и семействата си там,но някак си успяваме.Както казва мама всички мъже четата от едни книги и ако ги намеря на секундата ще ги изгоря.С родителите съм ходила на много места,на почивки на малки екскурзии .С мъжа ми почти 15 години сме семейство и нямаме една почивка.Какво да се прави БТВ такъв е живота.
Фани,тази Кари е просто уникална. danceg danceg danceg danceg
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #389 -: април 20, 2017, 07:05:54 »

Добро утро, макар и мрачно, дъждовно, поне имама зеленина  Sunshine
Явно повечето мъже четат от една книга tease И моят така да се е закотвил за имота, пък на мен не ми се живее на едно място. Поне не и на този етап pardon Не може да ми смогне да желанията за предекориране за разнообразие girl_impossible
Хубав ден на всички, отивам да се трудя Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines