Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 17:54:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Първоаприлско-Великденска тема!  (Прочетена 158482 пъти)
 
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #75 -: април 04, 2017, 20:42:59 »

Темата с ваксините ми е много притеснителна. Не съм достатъчно информирана, дано като ми дойде времето, взема правилните решения за нас girl_impossible

Относно храненето и по-специално писаното от Ина определено имам своята позиция. Като не вегетарианец, но и не ядещ месо, а само риба и морски дарове, мога да кажа, че за 12 години не ядене на месо не съм се разболяла от нищо поради липса на елементи в кръвта. Даже кръвните ми изследвания са винаги хубави, а си правя пълна кръвна. Докторът ми каза, че по резултатите ми въобще не личи този факт. Но става ли въпрос за хранене на дете съм твърдо против да се лишава от каквото и да било, заради моите лични разбирания. Не смятам да изключвам от менюто месото, но ще се постарая да наблегна на разнообразно и балансирано хранене.

Мога да кажа от личен опит, че има много страшни хранителни смущения, които децата могат да развият, най-вече в пубертета и тинейджърските години. Наистина трябва човек да е много бдителен. Нашите въобще не ме хванаха в началото, бях изкарала повече от половин година на по 300 kcal на ден, имах увреждания по органите и ММ ме изклюкари. Вярно не живеех с тях, виждахме се веднъж месечно, говориха ми, че съм много слаба, лъжех колко тежа, но и не предприемаха нищо. Всъщност леля ми, която загубих, ми записа час за лекар. И после започнах възстановяване. Така че бъдете бдителни с децата и без крайности  girl_wink
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #76 -: април 04, 2017, 21:39:56 »

И още малко по темата с ваксините, че още ми чегърка в съзнанието...

Знам за един случай с ваксина и дори познавах момчето, но не съм запозната в детайли. Детето беше тинейджър, ученик и трябваше да му слагат ваксина от тези по години, но не за тетанус. Поставят ваксината, то си тръгва, става му лошо, изпада в някакво шоково състояние, успяват да го спасят, но това не беше същия човек. Все едно от нормално дете за един ден се превърна в олигофрен (като степен на умствено увреждане). Тотална липса на говор, нарушена двигателна дейност, тотална неспособност за мислене. Изкара така няколко години и почина. Носеха се слухове, че е употребило наркотици в деня на ваксинацията, родителите твърдяха друго, че е проблем с ваксината... Каквото и да е станало, не е приятно. Това ми е най-стряскащия случай с ваксина, който съм виждала. Не знам къде е истината, но ми се иска да не вярвам в голямата конспирация, бялата мафия и т.н. Ще ми се да съм по-сигурна в медицината, но наистина шансът за увреждане е по-малък за сметка на ползите. Вярно да не си ти този 1 на 10000, но всеки от нас е ваксиниран по схема и сме живи и здрави, колко случая знаем за целия ни живот? Обаче като почнат медиите да излизат с ШОК и УЖАС схеми с ваксини, внос, пък къде произведени с не знам си какви вещества, ами честно и мен могат да ме превърнат в анти-ваксърка, а се имам за разумен човек  nea
« Последна редакция: април 04, 2017, 21:41:59 от marry_me » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: април 05, 2017, 00:40:28 »

Сьществува и другият вьзможен случай - детето ти да умре от менингит, който е можел да бьде избегнат ако е било ваксинирано.

Точно, защото живеем в развити общества си позволя ме лукса да забравим колко опасни, смъртоносни и внезапно настъпващи са някои заболявания. И там загубата е 100%, но дали един родител може да живее с това следствие на своето решение? Докато с лошите последствия от ваксините сме свикнали да се приемаме като жертви, то с лошите последствия "от другата" страна, нещата стоят различно.

И да разсъдим какво значи информиран избор? Това означава широк, публичен дебат от компетентни групи, институции, където се дискутира въпроса на основа факти. Това не са едно или две мнения в публичното пространство, не са и мненията на един или двама лекари, зад фактите, които се обсъждат, трябва да стоят структури, обединени от общи виждания.

Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #78 -: април 05, 2017, 07:02:20 »

Сьществува и другият вьзможен случай - детето ти да умре от менингит, който е можел да бьде избегнат ако е било ваксинирано.

Подобно на всички ваксини, Synflorix може да не предпази напълно всички ваксинирани деца.

Synflorix предпазва само срещу инфекции, причинени от бактериите, за които е разработена тази ваксина.

Тя помага за предпазване на Вашето дете, което е на възраст от 6 седмици до 5 години, срещу:
бактерия, наречена ‘Streptococcus pneumoniae’. Тази бактерия може да причини сериозни заболявания, включително менингит, сепсис или бактериемия (бактерии в кръвния ток), или инфекция на ушите и пневмония.

Това е листовката на Синфлирикса.Може и да те предпази, може и да не те предпази.
За инфекциите в ушите, дори бе искам да започвам,при положение, че две години се занимавам с това.


. И там загубата е 100%, но дали един родител може да живее с това следствие на своето решение? Докато с лошите последствия от ваксините сме свикнали да се приемаме като жертви, то с лошите последствия "от другата" страна, нещата стоят различно.


Ами ако ваксинираш и не те предпази, по-добре ли ще се чувстваш?
Или ако знаеш , че може да има реакции, водиш си детето и става проблем.Това как го преживяваш.

Информиран избор за мен( което явно няма как да стане) е всеки родител да знае плюсовете и минусите на ваксините и да прецени какъв риск ще поеме за своето дете.


Добро утро,

Тони, незнам за кифличката как е , но ми се дояде .

Аз имам сто неща да правя, да ходя да взимам направления,чакам куриери.

Мари, доволна ли си от аргановото масло?
« Последна редакция: април 05, 2017, 07:06:10 от marta_kalpazanka » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: април 05, 2017, 07:15:21 »

Добро утро.Не мисля, че можем взаимно да се убедим в правотата си и не това е целта ни.Всеки е направил своя избор и живее с него.

Аз отивам да кормувам, имам страшно много работа в офиса и  направо ми иде да се гръмна.Естествено, че всичко ще ми се струпа наведнъж.То иначе няма да е интересно.

Хубав и усмихнат ден!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: април 05, 2017, 07:30:52 »

Тая тема е малко безсмислено да се продължава.
Наскоро реших да се запозная с реалните рискове да се заразиш с тия опасни болести, ами за 2013 и 2014 има 2 починали деца едно от коклюш и едно от менингикокова инфекция / в доклада който чета не пише дали са ваксинирани или не/. За съжаление обаче няма доклад колко деца и как са пострадали от ваксините, поне не официален на МЗ, според тях ваксините нямат никакви странични ефекти и са манна небесна. Нали наскоро май служебния министър на здравеопазването го е обявила в национален ефир.

Я дайте някоя по-забавна тема, че много мрачно с тия ваксини.
А по темата с веганите, аз мразя вегетарианците! Шегувам се- мразя това, че като дойде братовчедка ми и се почва едно чудене какво да се готви, понеже тя не яде месо. Е вчера с чиста съвест направих една мусака, а тя яде филии /много съм зла/  diablo
« Последна редакция: април 05, 2017, 07:52:25 от ratatui » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: април 05, 2017, 08:07:42 »

не знам кво толко ни се чудите на вегетарианците кво да ни готвите бре  blum
ядем сичките манджи, без месото. тоест от мусаката ми отделят картофите, а има и чудесна постна мусака.
чушките пълнените ги ям с ориз и семки вътре. ям боб, леща, яйца, хиляди варианти имате.
а братчедка ти е на 5 звезден хотел, като те слушах вчера тук, така че да си яде филиите и да не се обажда diablo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #82 -: април 05, 2017, 08:13:29 »

Добро утро!
Ние сме без една от основните услуги на монополите. Да пощурее човек! Сега ще се мъчим като грешни дяволи.
Мери ми, това с неяденето съм го изживяла. При мен пък обръщаха внимание и точно това ме дразнеше и караше още по-крайна да ставам. Сега съм (а и винаги съм била) дразнител за околните. Не ям лук, праз, чесън под никаква форма. Не смесвам месо, картофи, ориз на едно ядене, не съм и по мръвката като цяло. Ако готвя мусака, мъжо и Дребната да си я ядат. И понеже си се знам на гости или предупреждавам домакините, или си нося, или пък чопля. От глад няма да умра толкова лесно - доказала съм го.
Маги, ако ти действа по-добре - карах шофьорски курс всред зима (започнах декември). Бях на нова работа и нямаше кой да ме въведе, а сама някакси драпах. Междувременно бях забременяла с Дребосъчка. Излизах в 6:30-7 и се прибирах в 19:30. Логично защо разбрах късно за последното. Та освен да ти пожелая и бременност в цялата ситуация!
Рат, на мен ми е странно цялата ситуация с майката. Как е изкарала първата година майчинство, а втората не? Нещо ми се изгуби.
Хахаха, Еми, лошо е възприето, че за гости се готви мръвка. Кой посреща на леща? Друго е да цвърчат кебапи и кифтаци на скара.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #83 -: април 05, 2017, 08:24:55 »

Аз ще ви кажа какво толкова се чудим на вегетрианците... виждала съм такива, които отказват да целунат гаджето си, защото месо било яло днес, или пък не разрешват да им пробваш салатата с вилица, с която някой е бодвал и мръвка... Всякакви съм ги виждала smile Най-забавно обаче ми беше миналото лято като се натресохме в хотел с американци предимно вегани на йога семинар. Най-любимо ми е още като спомен едно моме с поднос с банани, който си беше сложила на главата и в тоя вид небрежно си чакаше асансьора. Ние се качихме в другия.... за всеки случай...  tease
Маги, с 30 часа няма как да стане, стресово е. Аз като взех книжка и се сдобих с превозно средство карах по километър и нещо в квартала сама от точка А до Б и после се успокоявах по 5 минути. Мен ме няпрягаха коментарите на разбирачите около мене, които също не са се родили с книжка категория С, но имаха самочувствие като да са. С практиката ще си дойдат на място нещата, няма да ви обяснявам как вчера с 80 на околовръстното успокоявах ревящо бебе... и никой не ме заподозря как мултитасквам, освен може би да са ми се чудили що не го изпреварвам този камион.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #84 -: април 05, 2017, 08:32:33 »

Маги, първите пъти когато кормувах, слизах вир вода.Толкова ми беше напрегнато.После тъкмо свикнах и забременях и нещо ме напрягаше шофирането.Сега трябва пак отначало да пробвам.

Кажете нещо бързо за готвене, мусаката отпада, защото правих руло.

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #85 -: април 05, 2017, 08:35:51 »

Цитат
Маги, с 30 часа няма как да стане, стресово е. Аз като взех книжка и се сдобих с превозно средство карах по километър и нещо в квартала сама от точка А до Б и после се успокоявах по 5 минути. Мен ме няпрягаха коментарите на разбирачите около мене, които също не са се родили с книжка категория С, но имаха самочувствие като да са. С практиката ще си дойдат на място нещата, няма да ви обяснявам как вчера с 80 на околовръстното успокоявах ревящо бебе... и никой не ме заподозря как мултитасквам, освен може би да са ми се чудили що не го изпреварвам този камион.

хахах и аз бях така, всяка сутрин ми се повръщаше като трябваше да се кача на колата... 4 месеца карах максимум до 3та, 6 месеца на околовръстното карах само до 4-та макс, колко са ме псувалиииии. Карах само по заучени маршрути, където винаги съм с предимство... Но най-добре се начуих да карам зимата на 2012-та, падна един голям сняг и ела да ме видиш...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #86 -: април 05, 2017, 08:45:08 »

Към казаното от Киви- моят мъж е с С категория и с ужасно много километри зад гърба. Той е спокоен шофьор, защото на камиона има скоростоограничител, тахошайба, а и е камион - не мож да литне от място. Обаче!!! Като се качи до мен... викане, разправии, конско до припадък след това. Сълзите ми избиваха по очите и как само съм стискала зъби да не ревна, аз си знам. Всеки нормален човек щеше да тегли една майна, да хвърли новата книжка и да не се качи повече да кара. Пуст магарешки инат мой!
В началото карах из квартала - широки булеварди, хората карат със 70, аз с 30-40. Всички фучат около мен, пешеходците имах чувството, че ме избираха и пресичаха баш пред мен. Освен това учебната кола беше дизел, а аз се качих на капризен кон на газ. Дебнех зелена вълна, че иначе колата гаснеше на всеки светофар без пропуск. После минах основно на вечерно-нощно шофиране. Първото ми качване сама беше с Дребосъчка и ми беше притеснено повече за нея. В Пловдив движението е много натоварено и много треперех след всяко шофиране. Мислех и премислях грешките си. Беше ме срам в дадена ситуация каква тъпотия съм направила, но така се очупих. Не мога да забравя всичко. Напротив, това ме кара да съм по-спокойна и да не надувам клаксон да щяло и нещяло. Не знам този пред мен доколко е опитен. Хич не е забавно да ти дават зор, а ти сам да си се спекъл.

Марта, риба, бирени картофи, спанак с ориз, гювечета?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: април 05, 2017, 08:46:56 »

Добро утро smile

Аз обожавам да шофирам, никога не ме е било страх, макар че като започнах кормуване не се бях качвала никога на кола да шофирам.. Факт е, че има хора, които имат книжки, но никога няма да са шофьори.. Сестрата на Илиян е типичен пример..  blush

Колежката ми сега кара курсовете, повече от 4 месеца, ходи редовно на кормуване.. Плати близо 3000лв вече, заради допълнителни часове, понеже не се чувства сигурна.. Няколко пъти й казах да се откаже... Страх я е, несигурна и се пази от другите коли  huhhuh.gif За какво се мъчи, не я разбирам.

От известно време съм си наложила да използвам градския транспорт, когато трябва да ходя в центъра, което прави шофирането ми по-рядко, но се замислих, че имаме доста уреден транспорт, а аз се чудя по 30 мин, къде да паркирам. До преди 6м., ако искате вярвайте, но не се бях возила на автобус, тролей или трамвай в София от дете.  Аз пак не пътувам ежедневно, но се стремя когато имам нужда да не използвам автомобил smile Много е интересно, особено в метрото, гледам хората какво четат, какво слушат.. smile

Дано остане така слънчево, довечера ще се срещам с колежките ми от магистратурата в Свищов. Единственото хубаво нещо от това ми учене са те smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #88 -: април 05, 2017, 08:51:15 »

Темата с ваксините ми е много притеснителна. Не съм достатъчно информирана, дано като ми дойде времето, взема правилните решения за нас girl_impossible

Да и аз сьм така  sad

Подобно на всички ваксини, Synflorix може да не предпази напълно всички ваксинирани деца.

Права си, така е. Но това не променя това, което казах, че както има слаба вероятност (но някаква все пак) детето да бьде увредено или да почине от ваксини, така има слаба вероятност (но някаква все пак) да бьде увредено или да почине от това, че не е било ваксинирано.

Нямам отговор по темата, камо ли пьк правилен такьв.

Точно, защото живеем в развити общества си позволя ме лукса да забравим колко опасни, смъртоносни и внезапно настъпващи са някои заболявания. И там загубата е 100%, но дали един родител може да живее с това следствие на своето решение? Докато с лошите последствия от ваксините сме свикнали да се приемаме като жертви, то с лошите последствия "от другата" страна, нещата стоят различно.

И да разсъдим какво значи информиран избор? Това означава широк, публичен дебат от компетентни групи, институции, където се дискутира въпроса на основа факти. Това не са едно или две мнения в публичното пространство, не са и мненията на един или двама лекари, зад фактите, които се обсъждат, трябва да стоят структури, обединени от общи виждания.

По-добро и умно обобщение от това не бих могла да направя. 100% сьвпада с мнението ми. Което пак не ни напредва по темата, но това е реалността.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: април 05, 2017, 08:52:53 »

Аз не знам дали ставам за шофьор но ми е прекалено ангажиращо като идея, материално и психически и въобще едва ли ще се хвана в скоро време.

Али, готвят страшна леща с питки на турския щанд, в един от моловете, където работех преди. И върли месоядци кат мъж ми, си поръчваха. Вкъщи е голям смях, той яде само месо, аз само без месо biggrin biggrin .
Но пък нямам психични проблеми тип ял си ми с вилицата или лигите ти са месоядни, така че няма да те целувам. Детето си също ще захраня с месо, като му дойде времето. Ако не иска да го яде, както майка си едно време, ясно сам ще си покаже. Но не налагам вкуса си на никой. Никога не съм казала на някой - ти що ядеш месо, то е еди кво си и прочие. Който квото му изисква организма, това да прави. Или квото желае. pardon

 Тони и мен колежките от магистратурата ми останаха бонус.

Вчера гледах наградения филм Зенит, за балканските ни проблематики, много ми допадна. smile
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines