Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 00:32:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Първоаприлско-Великденска тема!  (Прочетена 157338 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #630 -: април 28, 2017, 12:27:07 »

Пък може и да не ми се получават контактите, защото и аз съм с количка втора ръка   girl_haha
lol lol lol GROAN GROAN GROAN

харесах си много една гривна, а тя се оказа 40 долара diablo diablo diablo

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #631 -: април 28, 2017, 13:30:51 »

Защо не пишете? Имам нужда от разсейване, което ми помага да се сьсрдоточа.

При вас дьльг уикенд ли е?
Аз сьм много ... как да кажа, не сьм доволна - в понеделник абсолютно вискчо е затворено и няма кьде да отида да уча. От когато работех в магазина знам, че 1 януари и 1 май са двата единствени дни в годината, в които е забранено от закона да се отваря каквото и да е. На другите празници, ако искат магазините могат да работят.

Напредвам в четенето, ама много мьчително. Мисля, че сьм изморена умствено. Доста интензивни дни минаха.

Какво ще ядете довечера?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #632 -: април 28, 2017, 13:32:40 »

Аз работя, а ММ не.. За тях е bank holiday.

Довечера ще сме навън, може би гръцки ресторант.. Още сме в чуденка. Ще водим зълвето на вечеря.. Илиян ще рита и не знам дали въобще ще се присъедини, но както и да е  pardon
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #633 -: април 28, 2017, 13:55:28 »

Това с контактите с другите майки никога не съм го разбирала.и с двете ми деца съм контактувала само с познати . Първият път с две приятелки заедно родихме и 2 години по кафета и разходки заедно. Когато ги нямаше ми беше много тъпо сама. Сега втория път нямам някой с който да се виждам, но пък вече сама ми е много хубаво. Тъй или иначе живея в центъра и всеки ден съм в най-голямата градина и има много приходящи майки от кварталите и околните села. Има и постоянни де, но само ги поздравявам. Това че  и аз и те имат деца не е повод за контакт. Мисля че в кварталите и в малките градове не е така.
Ина, за готвене питаш. Ей това ми е все чуденка.  Всичко ми омръзна, нямам и време за по-завъртяни и времеемки неща. А като съм си в къщи и се очаква да съм сготвила нещо. Риба ми се яде, макар че вчера бяхме на рибен ресторант. Но най вероятно ще опеча сурова луканка с картофи.  Бързо и лесно. Много ми се искаше да идем някъде уикенда на спа , но поради липса на организация, няма да стане.
Ина , ти само в библиотеката ли може да учиш? Няма ли как в къщи? Аз винаги съм учела на глас и ми е много странно да не уча в къщи.
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #634 -: април 28, 2017, 14:03:10 »



Какво значи почти денонощни контакти, да не сте в една къща?  shok
Две къщи в един двор нямаме ограда.Храним се заедно тя готви през седмицата аз в почивните дни.Купона е на 6 при мен.
Не съм имала много контакти с други майки по врем и на двете майчинства.С първото дете почти никой не познавах обаче бях като кон ,с второто бременеех зимата и много ,много не излизах.Центъра ми идва малко далечко,пък и живея в къща с двор  та децата са били все навън.Инак когато съм успявах да се организирам съм виждах тумбата майки с колички и много им се кефех,понякога са ми липсвали тези контакти.В квартала ни само възрастни хора живеят.
За довечера менюто е омлет и салата от спанак.
Еми ,гривната е уникална и малко напомянаватара на Ина.
« Последна редакция: април 28, 2017, 14:11:27 от cvete_78 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #635 -: април 28, 2017, 14:12:22 »

Две къщи в един двор нямаме ограда.Храним се заедно тя готви през седмицата аз в почивните дни.Купона е на 6 при мен.
Не съм имала много контакти с други майки по врем и на двете майчинства.С първото дете почти никой не познавах обаче бях като кон ,с второто бременеех зимата и много ,много не излизах.Центъра ми идва малко далечко,пък и живея в къща с двор  та децата са били все навън.Инак когато съм успявах да се организирам съм виждах тумбата майки с колички и много им се кефех,понякога са ми липсвали тези контакти.В квартала ни само възрастни хора живеят.
Това да съм в една къща с друга жена, го издържах почти година... Която и да е, не мога ....
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #636 -: април 28, 2017, 14:15:14 »

Руми, няма как вкьщи... Там е дребната и Марта си идва след 15:30ч и е само "Мама, мама"...

Учене на глас не става в случая, защото не е заучаване на информация, а обработка и анализ на психологични тестове - чета протоколите, смятам резултатите и правя анализ и интерпретация, в зависимост от анамнезата и причината за консултацията - диагностика и терапевтични насоки.
В библиотеката има и материали, които изпозлвам (книги, сборници и пр.) и ми е много по-спокойно, концентрирано и все едно сьм на работа.

Аз се надявах свекьрвата като дойде да готви тя, да има идеи (като преди) и да се отядем, но не би ! Тя вече почти нищо не яде.
Мари, видя ли, че на определена вьзраст и да се ограничаваш пак няма ефект вьрху формата. Готви супер безвкусно, за да е по-леко и няма идея какво да направи. Много я намирам отпусната в това отношение. Тя у дома си казва, че яде само бял ориз и паста без нищо.

Затова се принудих да се вьрна кьм старото си добре разработено меню - в крайна сметка, това си остава най-добрият и удобен вариант за нас явно, за да ядем разнообразно и уравновесено. Но тази вечер няма пазар (както ви казах), хладилникьт ни е тотално празен. Та ще почнен утре, като пазаруваме.

Утре за обяд имам предвидено месо с чесьн и доматен сос (пицайола), а за вечеря пиле с кьри и ананас. Неделя дженовезе (телешко сьс сос от лук, моркови и пармезан) и за вечеря аши пармантие (картофено пюре вьрху кайма, на фурна).

Това да съм в една къща с друга жена, го издържах почти година... Която и да е, не мога ....
Не ми говори !!!  bad  Четвьрта година сьм така и  diablo diablo diablo  Но нямам избор. Само да я хвана тая диплома...
« Последна редакция: април 28, 2017, 14:24:33 от inaxastra » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #637 -: април 28, 2017, 14:27:34 »

Ина, вярно е, някои жени са така, но сме длъжни да опитаме pardon
Освен това в повечето случаи само с хранителен режим не става, а и този режим трябва да е балансиран, защото в противен случай тялото прави обратното, трупа запаси.

Иначе за контактите аз нямам в предвид с бебешката количка, тип да се видим в парка. Тези контакти и сега ги избягвам. Тук говорим за контакт между родители на по-големи деца, които си имат обикновено и други неща в главите освен хранения и памперси pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #638 -: април 28, 2017, 14:28:55 »

Не си представям, как се готвят две различни неща за обяд и за вечеря.. Това значи да съм вързана за печката  angry Да не говорим, че не мога да измисля никога меню за всеки ден от седмица х 2  shok  Браво, Ина!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #639 -: април 28, 2017, 14:35:06 »

Е те нашоите манджи са бьрзата работа. А менюто ми е вьрху месец като редува по-течни и по-сухи храни и гледа да не се повтарят в два дни картофи или ориз примерно, или пьк едно и сьщо месо.

По две неща има само за дните, когато цял ден сме си у дома - уикенда и сега 1 май, иначе е само вечер. И когато има две, обикновено едното е по-бьрзо, а другото по-бавно, както и е предвидено да го готвят различни хора (аз, Фабио и майка/свекьрвата) според дните на присьсвтие у дома (има вечери, в които се прибирах в 21ч и нямаше как да готвя, а някои неща майка не знае да ги приготвя), така че не тежеше на никой.

Понякога е от полза да си обсесивен control freak  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #640 -: април 28, 2017, 14:37:36 »

Аз имах компания като бутах количката. Те ме намериха, не аз тях. Не бях зависима от тях, събирах се с тях, за да има с кой да си кажа 5 приказки. Винаги съм била с ясното съзнание, че това са познанства само докато тръгна на работа. С една от тези майки имаме по- близки взаимоотношения и след това, но си допаднахме като мислене не само на тема деца. Сега като имам второ не ща никой да е покрай мен. Самодостатъчна съм си и се наслушах на глуспости.

Ина, шапка ти свалям. Аз готвя една манджа за 2 дни. Само вечеряме. Мерал също много готви, но сега като е топло прибирането е много трудно. С Моника сме пред блока поне до 20 часа. Абе намираме му цаката де.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #641 -: април 28, 2017, 14:38:20 »

Ооооо, аз пък откак сме в Русия се родих:
1 ден в седмицата Мак Доналдс, 1 ден друг ресторант, 1 ден поръчваме пица, 1 ден готвя макарони/цпагети, 1 ден пилешко, 1 ден омлет и то  май свършиха дните
Хич и не се занимавам със засукани. Но им правя палачинки понякога де, щото и аз обичам  tease
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #642 -: април 28, 2017, 14:45:47 »

Аз пък не, че съм някаква свръх готвачка, обаче като ходим на ресторант-среден тип, честно казано съжалявам за изхарчените пари. У дома бих си го направила къде, къде по-изпипано. Виж за гурмето съм "за", но бюджетът засега не стига за там pardon
Макдоналдс не ми е опция в нито един случай, по-скоро съм замислила, ако мъжете останат без храна, в мое отсъствие, да си поръчват пица примерно...

А липсата на вдъхновение за готвене сигурно се дължи на сезона.
И при мен е така.
Хваща ми се за зелено, обаче вкъщи освен броколи и то само за децата, друго не се приема особено ласкаво.
« Последна редакция: април 28, 2017, 14:48:21 от Marri » Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #643 -: април 28, 2017, 14:52:15 »

Това да съм в една къща с друга жена, го издържах почти година... Която и да е, не мога ....
Не ми говори !!!  bad  Четвьрта година сьм така и  diablo diablo diablo  Но нямам избор. Само да я хвана тая диплома...
Аз 15 години съм така angry angry  diablo diablo
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #644 -: април 28, 2017, 14:53:58 »

Марта вече никакви зеленчуци не ще да яде  GROAN  Един по един умират... Последно тази сутрин ми заяви, че вече не обича зелен боб. Който не е на манджа, а просто така, като гарнитура



Просто сьм се  girl_impossible


Е, 15 години ми звучи вече като житейско решение, а на като временно положение по принуда.  sad
Активен
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines