Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 18:56:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Първоаприлско-Великденска тема!  (Прочетена 158485 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #60 -: април 04, 2017, 13:12:25 »

Ох, ама вярно сте закусвали киселци всичките... то и аз съм леко крива, няма да се цепя от колектива я. На мен са ми дерт ваксините, на две мои близки приятелки частните им педиатри им пълнят главите против ваксините и колко били ужасни... и много ми е тъпо така. Хем знам, защо е важно да се ваксинира, хем като почнат и медицинските лица да мътят водата и ... да беше някоя компетентна "бг мама" да си я пусна покрай ушите, а то... все пак нали са лекари и тези про и тези анти ваксиниране.


ама не ти е информацията от първа ръка, на едни приятелки... много знаеш през техните уши какво е минало и какво са искали да чуят. Ваксини с гордо вдигната глава поставям на детето.


Цитат
Моята кръщелница е детенце без ваксини. След поставяне на първите две и се появи този Синдром на Уест, който е отчасти епилепсия. Не могат да докажат 100%-ва причинно-следствена връзка, но и ги е страх да й поставят следващите. Моята приятелка си държи колко са вредни и тн, защото е изпатила и не можеш да я убедиш в нищо. Мъжа й вече има дете от друга жена и чух, че щял да води бебето да го ваксинират в Германия, тук нямало да даде.. Не съм наясно, какво им е различното на тези ваксини тук и там...  huhhuh.gif

Тони епилепсията има тригер, знаеш че на Миленка тригера е ако си удари коляното, при някои хора тригера е висока температура, за това се отключва след ваксини.

И малко пропаганда за Kiwi :

https://www.youtube.com/watch?v=wqbH40Y9XJw

A тази снимка винаги ми къса сърцето :





Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #61 -: април 04, 2017, 13:31:08 »

Аз също не съм убедена вече колко трябва да са задължителни ваксините.

Нормално е след като човек си е изпатил, да не можеш да го убедиш колко са полезни ваксините.
Раждаш нормално и здраво дете и след ваксина хоп ....отключва се нещо , но то разбира се е според докторите не е свързано с ваксините.Е да, ама твоя живот и този на детето ти е променен завинаги.
И когато след време родиш второ дете и откажеш ваксините, те третират като престъпник едва ли не, защо...
Когато се  чудиш как да се справяш , как да си гледаш детето, защото няма как да работиш, как да се справяте семейно, много и дреме на държавата и на всички останали , защото на тях не им се е случило.

И естествено, че е престъпление да се издават документи с невярно съдържание, но тези хора искат да работят за да могат да си гледат децата, а не всеки може да си позволи детегледачка  или кооператив.

А, нали всички останали са ваксинирани, какъв е проблемът?
То и грипът може да доведе до усложнения, но за всеки грип ли трябва да се ваксинираме?
Ето и морбили, голяма драма преди избори, но разболели се има и ваксинирани нали?

Ако някой изкара морбили като дете със сигурност вече няма как да го повтори,  със ваксините има и като се разболее някой и като го изкараш на 40 -50 със сигурност ще е тежко.

Според мен това, че са лекари не означава , че трябва да си съгласен с всичко , което се прави, преди всичко сме хора и всеки има достъп до много информация и си прави изводите за себе си.Друг е въпросът дали трябва чак да агитира, който иска може да потърси информация и да прецени какво да прави.Гаранция обаче за нищо няма.

Та и аз съм ваксинирала големите, но сега не съм много сигурна , че това е правилното решение.
« Последна редакция: април 04, 2017, 13:33:16 от marta_kalpazanka » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #62 -: април 04, 2017, 13:51:02 »

Аз съм убедена в ползата от ваксините, нямам нужда от още материал. Има още по-брутални снимки, дете заболяло от тетанус например, ако не сте със слаби нерви потърсете да видите.Змейовете са ваксинирани за възрастта си, но ми е свито в момента като трябва да се сложи нещо ново, точно заради разнородната информация, която идва от медицински лица точно. Хората са ми достатъчно близки, за да знам подробно аргументацията им и думите на лекарите. Става въпрос за интелигентни жени, които в един момент се пречупват и стават фанатични антиваксърки. Аз имам огромно доверие на личната си лекарка, не търся под вола теле, но тя информацията сама се излива върху нас буквално. И сега кой е крив... моята ли не е запозната с "рисковете" или педиатрите на мойте дружки борят световната конспирация?

По принцип обичам да летя със самолет, много ми е приятно, а и милиони хора летят всеки ден. Обаче знаете ли, понякога самолетите падат и почти никога няма оцелели. И с ваксините е така, масово се ваксинира, има много малко хора със странични ефекти. Разликата между двете е, че като отидеш на летището не ти светят табели " Внимание!Внимание! Самолетът ви може да падне!", докато с ваксините дори един директор на болница се беше изказал, че поставянето им било престъпление. Ей това всяване на излишна паника ме дразни. Да ни пази Господ и от докторите и от самолетите smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: април 04, 2017, 13:59:13 »

Ние тези 2 седмици ще сме при майка ми. Снощи пренесохме много багаж, все едно ще се изнасяме. Ама тук ще ни е по-добре, защото е абсурд да сме сами в апартамента. Страх ме е!
Пък и тук ще ми е по-удобно за излизане.
Тия, които които живеят срещу нас ще се местят над нас и ми иде ...да не казвам какво. Не за друго, ами защото заради тях трябва още по-експедитивно да се махнем от там, защото иначе ще се поболеем от нерви. Апартамента срещу нас е общински и са им дали ултиматум да го купуват или да се изнасят. Иии тия понеже имат техен апартамент над нас, сега ще се местят там. Това просто беше черешката на тортата.
Радвам се, че няма да ме има известно време там, но в същото време съм наясно, че като се върнем започва шоуто.


Не съм ви чела, ама това го пиша от сутринта.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: април 04, 2017, 14:01:25 »


Нормално е след като човек си е изпатил, да не можеш да го убедиш колко са полезни ваксините.
Раждаш нормално и здраво дете и след ваксина хоп ....отключва се нещо , но то разбира се е според докторите не е свързано с ваксините.Е да, ама твоя живот и този на детето ти е променен завинаги.
И когато след време родиш второ дете и откажеш ваксините, те третират като престъпник едва ли не, защо...
Когато се  чудиш как да се справяш , как да си гледаш детето, защото няма как да работиш, как да се справяте семейно, много и дреме на държавата и на всички останали , защото на тях не им се е случило.



Всичко това се случва и при така наречените "лекарски грешки"(имам приятелка с дете осъдено цял живот на инвалидност поради усложнения при раждането в следствие на лекарска грешка, има всички на горе изброените проблеми), но никой не е застрахован, няма еднозначно мнение, както казах има число, на което наврежда, на общият процент..... Мисля,че тук има отношение качеството на медикаментите.


И естествено, че е престъпление да се издават документи с невярно съдържание, но тези хора искат да работят за да могат да си гледат децата, а не всеки може да си позволи детегледачка  или кооператив.



А, нали всички останали са ваксинирани, какъв е проблемът?
[/quote]

Това съждение ми прилича на това, нека другите да си го отнесат с минусите, а ние ще се наредим на опашката за ползите, защитени идеално, защото когато нашите деца живеят в среда на имунизирани деца, за тях няма проблем, а аз съм спокоен, защото моето не носи риска на имунизацията...

А какво ще кажем за наши дни, когато живеем в условия на миграция?
Смеем ли да рискуваме? Защото, както казах живеем в цивилизовани общества, където болестите срещу, които имунизираме, отдавна на са бич на нашето време, но децата ни контактуват с деца, които идват или са родени от хора, за които тези отдавна забравени от нас болести са ежедневие....
Това по-малък риск ли е?

Съгласна съм, че се спекулира с темата ваксина и има за ваксини за всичко едва ли не.
България е доста далеко от страните, в които се позволява свободен избор. Това е информирана отговорност. За да вземеш правилно решение, трябва да си информиран и да носиш отговорност. Въпросът не приключва до това да кажеш, не, няма да ваксинирам, защитил съм си детето.

Съгласна съм и че всичко е бизнес, а когато интересът и медицината си пресекат пътищата е много трудно да се ориентира обикновеният човек.

Не мога да се съглася, че ваксината срещу морбили е безполезна, всъщност ваксинираните деца доста по-леко преминават заболяването.

Изобщо тази цялата история ми прилича на примера на Ина за жената веган, която добре е наредила детето си в опит да се грижи за него информирано.

И все пак, всеки член на това общество е отговорен към всеки друг в обществото.


marta_kalpazanka, разсъждавам върху написаното от теб, но в никакъв случай не искам да те засегна! give_rose

Разбирам притесненията ти, но се опитвам да разбера и другата страна и най-вече съм твърдо против измамите и заобиколките. В крайна сметка човек трябва да е отговорен, пред себе си и пред другите и правилата са затова.


Два нови отговора...




По принцип обичам да летя със самолет, много ми е приятно, а и милиони хора летят всеки ден. Обаче знаете ли, понякога самолетите падат и почти никога няма оцелели. И с ваксините е така, масово се ваксинира, има много малко хора със странични ефекти. Разликата между двете е, че като отидеш на летището не ти светят табели " Внимание!Внимание! Самолетът ви може да падне!", докато с ваксините дори един директор на болница се беше изказал, че поставянето им било престъпление. Ей това всяване на излишна паника ме дразни. Да ни пази Господ и от докторите и от самолетите smile

Много точно сравнение, изключително ми допадна!

Като изключим примерът ми с миграцията, на 100% покрива съвременните дилеми относно имунизацията.
« Последна редакция: април 04, 2017, 14:07:17 от Marri » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: април 04, 2017, 14:36:07 »

мен ме натискаше докторът за Ротарикса. вече е безплатна. не слагам незадължителни ваксини, това поне мога да си позволя, още повече че си й сметнах плюсовете и минусите, четейки изследвания за нея самата и вируса. цифрите ми сочат че рискът ми е по-голям от  плюса.
а задължителните слагаме. не мога да нося такава отговорност, просто не мога....
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #66 -: април 04, 2017, 14:53:40 »



marta_kalpazanka, разсъждавам върху написаното от теб, но в никакъв случай не искам да те засегна! give_rose


Въобще не се засягам, изказвам мнение.Много  е трудно според мен и в двата случая и както казах гаранция няма за нищо.
Да ваксинираш пак нямаш гаранция, а отговорността си е винаги на родителя.Ако стане нещо това си е само твоя отговорност, защото и детето си е твое.И лекарите отговорност за такива неща не поемат.
Ако не ваксинираш, можеш да се разболееш от някой от тези болести.Може да мине леко или по-тежко. Може и никога да не се разболееш, няма как да знаеш.Взимаш решението и си носиш отговорността.

Иначе все повече хора отказват ваксините и не се крият и разбира се повечето си мълчат и  си взимат бележки най-често заради градина.

А иначе колективен имунитет не може да се постигне, първо ваксините не създават траен имунитет,второ както и всяко нещо си зависи от организма на детето/човека.

Много зачестиха случаите с проблеми след ваксина и мен определено ме притеснява.
Иначе за избор в Б-я сигурно няма да се получи никога,а и с тези малцинства въобще незнам как може да стане.
Но аз бих искала да има право на избор.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #67 -: април 04, 2017, 15:03:18 »

Фани, кефиш ме, жено!

Със сигурност има лекари против задължителните ваксини. Лекарите също са хора и имат право на мнение. Обаче тук става дума за обществено здраве като цяло. А неваксинираните деца ползват същите детски площадки, ходят по същите магазини, детски центрове, градски транспорт и тн. Няма как да ги белязват със значка на ревера. Факт, че със задължителни ваксини са сведени до абсолютен минимум много болести - бич през различни епохи.
Ние не сме имали изобщо проблеми с времето за поставяне. Нито една отложена ваксина нямаме. Не знам до колко е важно личният лекар да е подготвен. Ама за съжаление куцо и кьораво стана джи пи и се грижи за бебета.
Не се ваксинираме против грип. Никой от нас! А и не са ме натискали само и само да отбележат бройка и дистрибуторът да заведе док на екскурзия. Тук вече е въпрос на самосъзнание на лекар и дали ще позволи да го превърнат в търгаш.
Много сте писали, ама няма да трия. Мари и Киви ми разширяват написаното по-горе. И не съм убедена, че са зачестили случаите, а по-скоро всеки един гледат да го разпространят. За съжаление има такива, не можем да наврем глава в пясъка.
Същото е и с раждането вкъщи. Толкова години хората са се борили в затънтени села да има родилен дом с акушерка, фелдшер поне. И сега да кажем - Абе те жените рядко мрат при раждането, що да не се пънат вкъщи!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: април 04, 2017, 15:19:40 »

Имайте в предвид, че има и доста случай на не здрави деца при слагане на ваксините и от там се отключва определен проблем.Специално аз без да искам попаднах на няколко случая подобни.След малко по-задълбочено ровене, се оказа че децата са имали неглижирани от ЛЛ  и родител други проблеми и от там е трябвало да се отложат ваксините.Както и да е.Темата е тежка и дълга, но мисля добре се получи дискусията.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 04, 2017, 15:30:55 »

На човечеството е отнело толкова много години развитие на познанията и интелекта , за да достигне до открития ,спасили живота на милиони. Защото ако нямаше ваксини,болести, отдавна изчезнали щяха да продължават да убиват хиляди. И когато медицината е достигнала такова ниво, да вървим назад е престъпно. Не случайно ваксините са задължителни със закон, защото обществото е взело такова решение и е преценило риска за  отделния индивид и риска за обществото като цяло. След като не се съобразяваш с нормите на обществото , си носиш последствията, като да не можеш да ползваш обществени детски градини да кажем.  Давате пример с морбили. И аз познавам един мой съсед , на когото детето му е починало от ваксина преди 40години, но това не ми пречи да разсъждавам рационално и да мога да преценя плюсовете и минусите глобално.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: април 04, 2017, 15:37:11 »

Марта, твоя пост все едино аз съм го писала. Принципно гледам вече да избягвам темата с ваксини, едно че ми е болна, второ не желая никого в нищо да убеждавам или пък да се защитавам един вид за мнението си.

За мен всеки трябва да има право на информиран избор и никой не трябва да го съди за това.

Да всяко лекарство има странични ефекти и те не засягат всички, какво са 1 на 10000 случая, просто един нищожен процент в името на общото благо, но когато този 1 си ти или още по-лошо детето ти, за тебе това са 100% загуба. А кой може да прецени колко струва един похабен човешки живот? И една от "най-любимите" ми части, да се докаже че си увреден от ваксина е като борба с вятърни мелници, ти го знаеш, ама лекарите ти казват че не е вярно и съответно ходи се оправяй финансово.

Лекарите пък масово гледат да си приберат бонусите и да са с изрядни документи като подават докладите пред РЗИ. Моята коза последния път ми каза, че ваксините нямат странични ефекти /поне листовката да беше прочела/. Да издават бележки си е престъпление и трябва да носят отговорност за това, но ако имаше държавни градини за неваксинирани нямаше да бъде такава драма.

Панди, тя не е забременяла след като е започнала, а е кандидатствала бременна и нарочно е скрила. Когато са я взели вече е била към 5-6месец и директно отишла и си дала болничния и така казала, че е бременна и повече не се е появила. Работила е макс 1месец.
« Последна редакция: април 04, 2017, 15:41:54 от ratatui » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #71 -: април 04, 2017, 16:28:49 »

Цитат
Панди, тя не е забременяла след като е започнала, а е кандидатствала бременна и нарочно е скрила. Когато са я взели вече е била към 5-6месец и директно отишла и си дала болничния и така казала, че е бременна и повече не се е появила. Работила е макс 1месец.

Уф при нас една направи подобна шашма, ей така уж в 5я месец разбра че е бременна... след като я взехме обратно на работа, не можахме отново на изпитателен срок да я сложим...

Цитат
Лекарите пък масово гледат да си приберат бонусите и да са с изрядни документи като подават докладите пред РЗИ. Моята коза последния път ми каза, че ваксините нямат странични ефекти /поне листовката да беше прочела/. Да издават бележки си е престъпление и трябва да носят отговорност за това, но ако имаше държавни градини за неваксинирани нямаше да бъде такава драма.

Повярвай ми и от панадол има странични реакции, да и от ваксините има, и както Маги каза по-нагоре са или от не лекувани заболявания или от генетични заболявания, реално няма как да знаем за някои от тях. Клипчето което постнах по-горе ми е любимо, то се казва Calling the shots или как бих го превела Кой взима решението? И точно има описано няколко случаи на последствия след ваксини, едното е за детенце с епилепсия, а другото е за момче разболяло се с полио след ваксина.  pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: април 04, 2017, 17:16:35 »

Абе тия руските мъже са големи глупаци ей. Женят се, правят по някое друго дете, развеждат се и цял живот плащат солидни издръжки. А майките може и да не работят живуркат си яко.
Жалко за Петербург. Вече никъде не е сигурно,  Господ да ни пази.
Днес си намерих гадже - на 6 години е и ме пита защо не съм била с пола!? Упорито твърди,  че е на 29
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #73 -: април 04, 2017, 17:43:14 »



За мен всеки трябва да има право на информиран избор и никой не трябва да го съди за това.

Да всяко лекарство има странични ефекти и те не засягат всички, какво са 1 на 10000 случая, просто един нищожен процент в името на общото благо, но когато този 1 си ти или още по-лошо детето ти, за тебе това са 100% загуба. А кой може да прецени колко струва един похабен човешки живот? И една от "най-любимите" ми части, да се докаже че си увреден от ваксина е като борба с вятърни мелници, ти го знаеш, ама лекарите ти казват че не е вярно и съответно ходи се оправяй финансово.



Много точно казано.

Руми, умряло е детето на съседа, пак казвам да не му идва на никой до главата.Не можеш да разбереш човек , чието дете е пострадало.Отстрани е друго и всеки  си казва е точно на мен ли ще ми се случи.Ама то е малко като тотото тази работа.Само че залогът е огромен.

Ето и морбили шумяха преди изборите, само с това ни занимаваха , дадоха едни 150 хиляди и готово изведнъж спряха да говорят.Проблемът с морбили изведнъж изчезна.Така се прави всичко.Защото ако едно време са искали да помогнат на хората, сега всичко е бизнес ,пари, лекарства и по възможност повече болни.

А и ваксините като погледнеш състава им извинявай ама от абортирали емриони, морски свинчета, пиленца и тн без да коментирам металите.Това се натрупва в организма.Всеки организъм е различен и как ще понесе това не се знае.Не сме по калъп.

И Маги е много права, как установяваш че едно дете е здраво, една слушалка, гърло и хайде, ами то утре може да се опъпчи и какво става.Всички знае колко бързо стават нещата при децата.

Отделно според мен като ще ваксинираш по милион пъти за едно и също нещо , не може ли да се  провери дали това дете не е изградило някакви антитела и тогава да го ваксинираш или не, а не  така давай 5-6 пъти  за по сигурно, ама то и тогава не е сигурно, но карай...

Ето сега ще започнат и за БЦЖ,а че Манту то не е много ефективно пак няма значение.

Отделно за градината, ами те децата не се срещат само там, а и по детски площадки както Али е писала и къде ли не.Трябва да им сложим лепенка да се избягват ли?
А знаете ли, че всъщност ваксинираните деца са преносители.
И последно, когато са установили, че паротитната ваксина е довела до енцефалити и други заболявания са я спряли и въпреки че децата са били ваксинирали скоро след ваксините е пламнало епидемия.
Сега никой не го интересува, въпросът е да се дават пари и затова казвам че отговорността си ена родителите.

И наистина никой не искам да убеждавам , просто чета и си изяснявам някой неща за мен,решенията ги взимаме ние с баща му, защото детето си е наше.


Фани, много се радвам за теб  give_rose

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #74 -: април 04, 2017, 19:53:35 »

Сьществува и другият вьзможен случай - детето ти да умре от менингит, който е можел да бьде избегнат ако е било ваксинирано.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines