Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 15:27:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Първоаприлско-Великденска тема!  (Прочетена 158528 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: април 18, 2017, 13:02:17 »

Толкова ли е непоносимо положението? Влади не ги ли скастря от време на време?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: април 18, 2017, 13:14:15 »

Миме, понеже за квадратура говорите, аз само мога да кажа вземете си хубав, голям апартамент.Ще искате стая за Алекс, ще искате къде да седнете вечер на спокойствие да гледате телевизия.Живот и здраве, ще имате второ дете, ако искате.Трябва си място.Тия малки апартаменти дето ги променят в големи като правят куньо-хол аз не ги възприемам.

А аз качих кила.Няма как да ви разбираме момичета, като мнозинството сме от тия дето лесно качваме и трудно сваляме.Аз прегреших, ядох козунак и сега елате да видите как ми седят дънките.Хич не се харесвам!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #332 -: април 18, 2017, 13:33:47 »


А аз качих кила.Няма как да ви разбираме момичета, като мнозинството сме от тия дето лесно качваме и трудно сваляме.Аз прегреших, ядох козунак и сега елате да видите как ми седят дънките.Хич не се харесвам!

аз съм си откопчала панталона че едвам дишам...  angry angry angry

Нашите празници отново приключиха с ходенето по болници... нова инфекция, вече сама клекнах на тежката артилерия... тоя изопринозин хич не исках да го давам, ама не се оправя и се влошава...

Миме какво го налага това спешно търсене на апартамент? Според мен момента абослютно не е подходящ за купуване на ново жилище, поне в София. Цените скочиха в небесата, ниски лихви по банките, идеален капан, щом в нашия квартал са вече около 800-900 евро квадрат... а ние за 630 го взехме нашия Вие под наем или ваше си е сега?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #333 -: април 18, 2017, 14:42:21 »

Много съм проЗта, вместо да ви поздрава с Христос Воскресе, ви викам Добър вечер...срам  blush Мир и светлина в сърцата на всички пожелавам  heart
И аз съм от заслабналите (по-малко съм от преди да забременея и аз), ама ММ ми вика, че важното е, че пак имам що годе дълга коса lol Последният път в който бях под 55 кг (а за мойта височина - 1,73 са доста малко) беше баш като се запознах с ММ от много работа в гадната Зара  angry От тогава съм си се закотвила 55-57 + 10-13 по време на бременността и ми е ОК, ма сега под 55 и на мен ми се струва доста малко...
Пффф по тоя повод, нали съм при баба, та тя ходила при бабичките на седянка вчера и едната я питала дали бебето не е осиновено, че съм толкова слаба lol Та тя много се беше ядосала, ма както казва ММ бабешки работи  pardon
Али, питах моя мъж голямо ли ти е коремчето, вика ми, че си по-голяма от мен  Girl_hide С Мария по-малко ли беше качила?
Киви, добре звучи този минималистичен Великден и много ми хареса обобщението за роднините  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #334 -: април 18, 2017, 17:51:22 »

Фери, визуално май е по-голям сега. На килограми засега е същата работа. Просто всеки път коремът е в различна форма и май това подлъгва.
За баба ти нормално да се ядосва, ама мен би ме ядосала, че ме занимава с хорски приказки .
На Киви Великдена ми напомни за онова клипче за Коледа, където дядото сам пусна съобщение, че е починал, за да събере близките си. И в момента, в който бяхме извадили сополиви кърпи,Свекърва ни разби с изказването как ще побеснеем, ако някакъв старчок ни разбута плановете.
Булче, стига се и до там понякога. Дано по-бързо да сте във форма!
Миме, подкрепям Маги. Вътре всичко се прави. Само от едностаен не може направи тристаен, колкото и да го въртиш. Ние имахме пари за двустаен плюс за ремонт на основните неща - кухня, баня. Обаче не ни устройваше като вариант. Аз съм малко максималист в това отношение. Пък и куриоз - тристаен 68 квадрата беше с 3-4 Хил. евро по-евтин от тристаен 92 квадрата. Е, за тия пари кое да избере семейство с малко дете!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: април 18, 2017, 19:03:07 »

Ние си купихме първо малък - 58 кв.-общо кухньо-хол и спалня. После преценихме, че ни е малък. Купихме 90 кв - тристаен. Еми 3 години живяхме айде в чужбина. Сега сме в 100 кв - ширим се. Може би ще купим 3-то жилище Най-вероятно във Варна.  Ей така за инвестиция,  да си заслужава гурбета дет го теглиме. Под секрет ще ви кажа - май тука взе да ми харесва...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #336 -: април 18, 2017, 19:16:35 »

Ние никога не сме били собственици. Тук м2 струва 9-11 хил в града и 6-8хил в покрайнините.

Когато дойдох делях 8,5кв м, сьс скосен таван и душ вьтре, с една приятелка, която ме подслоняваше. После, пьрвият ни апартамент с Фабио - 25кв, от които 5кв коридор. Оттам в 37кв с Марта, и на 50кв с Марта, София и вьзрастният, който гледа децата (майка, свекьрва, друга гледачка).

Сега в Дьблин новия ни е 99кв, чистак нов, супер лукс, жестоката работа. Нямам тьрпение да го видя. Знам, че не е много светьл, но предпочетохме за сьщия наем повече квадрати, пред повече светлина (не знам дали добре направихме, просто сме се намьчили на тясно).
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: април 18, 2017, 19:32:26 »

Под секрет ще ви кажа - май тука взе да ми харесва...

Време беше blum
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: април 18, 2017, 22:14:52 »

Започвам да ви чета (най-сетне, че тези дни нямах време, а ми липсвахте), но преди това имам да се похваля - вече съм магистър!!! Master of sciene  girl_wink

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #339 -: април 18, 2017, 22:19:00 »

Bube, голямо ЧЕСТИТО !!!!  Bravo Bravo Bravo


Дай Боже всеки му  blush
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: април 18, 2017, 23:29:45 »

Фани, и преди съм писала защо толкова искаме да се махнем от там. Да не се повтарям, но като цяло не искаме да живеем в такава среда, а още по-малко Алекс да расте там. Точно, защото Влади иска да ги скастря, ще вземе да направи някоя щуротия...не ми се мисли. Освен това е и краен квартал, за човек без кола и книжка като мен, не е удобно. Всичко ни е далече.

Маги, точно на същото мнение съм за квадратурата. Веднъж ще купуваме апартамент и искам 3-стаен. На Влади какво му се въртят в главата тия 2-стайни, не знам. Накрая ще стане както винаги досега. Говоря, говоря, говоря и при свършен факт става ясно, че съм била права, но няма връщане назад.

Булче, не става въпрос за София. Подходящ момент едва ли ще има за каквото и да е. Сега да кажем е наше, не сме под наем.

Ние сме свикнали в големи апартаменти. Докато живеех с нашите бяхме в тристаен 90кв, после при свекърите многостаен 120кв. Ей, там вече се чудех в коя стая да седя. Сега сме в 2-стаен и според мен е малък. Искам стая за Алекс, живот и здраве, ако си имаме друго дете. Отделно не ми се иска да спя там, където ще си посрещам гостите. Амаа ще видим как ще се разберем с господина.
Че цените са безумни е ясно. Дано да изскочи нещо подходящо.

Отделно има да мисля за още 312446 неща!

Бубе, честито!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: април 19, 2017, 05:55:00 »

Добро утро! Днес пак съм от свръхранобудните... Имаме гости, които спят в другите 2 стаи от 98-квадратния ни апартамент, та не мога и да стана, а цъкам на телефона.. и пак малее  pardon Винаги съм живяла в голямо жилище, дори и във Варна като сменях квартири... Да не се налага, но както се казва, дупе знае 2 и 200 и се свиква на всичко.. Всеки предпочита по-широкото разбира се...

Имам още половин час, докато къщата се събуди.. Изтраях вече 1  Yes

Бубе, честито!  Много успехи!

Фани, радвам се, че най-после позволи на Русия, да ти св хареса! heart

Хубава сряда.. Днес съм на рожден ден..  Трябва да мисля подарък  huhhuh.gif
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: април 19, 2017, 07:25:47 »

Добро!
Тони, направо ви се чудя на ентусиазма да каните гости, че и с преспиване, че и в делничен ден... Ние предпочитаме да се срещаме навън, каним много близки хора предимно от чужбина...  когато бяхме млади и ние канехме , ама вече не ни се занимава. Тая година празнуваме цели 10 години от нашия брак! Отделно сме заедно от 15... Пфуууу, пак се почувствах дърта.
Миме, не може хем душата в рая, хем знаеш какво до края.... pardon Направете компромис ако трябва. Сядате с Влади и си пишете плюсове и минуси на жилище А, после на жилище Б,Ц и тн. и нека което има повече плюсове спечели. Предвидете средства и за ремонта, който неминуемо ще се наложи. Слушай кака си, 2 апартамента съм купувала. Че и първия път бяха луди цените - 1000 лв кв.м., което за нашия супер-захлюпен град е много. Но то и вашия не е много голям, тъй че вероятно цените са подобни. Аз съм с две ръце за ново строителство.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: април 19, 2017, 07:35:18 »

Ай добро утро.

Бубе, честито!Попътен вятър ти пожелавам в така мечтаната област!Аз съм горда, че има хора като теб който дори на гол ентусиазъм се опитват да докажат, че и н ие имаме място сред тези науки!Браво момиче!

Тони, как ставаш толкова рано идея нямам!Аз в 7 едва се измъкнах от леглото!

Фани, де ще ходиш, ще те плени тая пуста РУсия накрая.

Миме, правилно си се насочила към квадратурата.Аз за разлика от Фани НЕ препоръчвам ново строителство.В сферата съм ,знам как строят, и ако е ново то трябва да е от много добър предприемач който работи с качествени материали.Проверен и изпитан.А не да стане тече вода по стените, пукат се тръбите и т.н. Виждала съм ужасни изпълнения.Аз лично за себе си, като майка с малко дете имах следните изисквания - да не е на центъра, да има място за игра около блока, да няма прекалено шумна улица пред/зад блока, исках ТЕЦ, а ако не е на ТЕЦ да има възможност за газова инсталация, да е тухла, ако е над 4 етажа с асансьор, ако е до 4 да има общо помещение което да се ползва от всички в блока.Не исках маломерни спални, исках баня и тоалетна и отделно тоалетна.Децата растат и в един момент борбата за WC-то става голяма, особено сутрин!Мен от ремонти не ме е страх, важното е да си заслужава!Е нашия не отговаря на всичките ми изисквания, но е наследствен и като се запознах със съседите се отказахме да го продаваме.Най-големия му минус е, че пред нас минава най-шумната улица за квартала.Но съм на 10 минути пеша от центъра, имаме ТЕЦ, имаме площадка за игра, което с пораснало дете е огромен плюс.И още не сме го ремонтирали напълно, но и това ще стане.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: април 19, 2017, 07:53:22 »

В нашия град пък старите са в ужасно състояние и почти е невъзможно да се намери тухла, ТЕЦ в града няма. Тъй че панелката въобще не беше вариант пред новото. Слава богу не сме имали проблеми свързани с калпаво строителство. В първия ни блок, бригадира на строежа също беше собственик, тъй че имаше 100 процента гаранция, че е правил всичко както си му е реда, като за себе си. А втория беше от проверен строител, имахме и познати в блока, които нямаха никакви проблеми със строителството. Единствено не случихме на комшии. Можете ли да си представите? отиваме пролетта с Кико точно за 5 дни. На втория ден комшийката цъффа на вратата с дежурното: Може ли да сме по-тихи. И да спазваме тишина когато сме задължени -т.е. от 2 до 4. Аз пък погледнах Кико лошо така както си беше до мен и му казах: Няма да шумиш от 2 до 4, нали?! И оная си тръгна с подвита опашка. Много ме ядосва, мисли се за ВИП, вуйчо й е някакъв директор. А да не говорим, че мъжа й раздава шамари на тийнейдъри дошли на гости в блока. ЗАбравих да спомена, че и те имат дете колкото Кико...  beating
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines