Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 03:11:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март е!  (Прочетена 112535 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #60 -: март 06, 2017, 16:03:18 »

Наде, за първи път го чувам този обичай, сигурно си избесняла и аз бих, но да... правят го уж за добро. Не знам дали точно това помага, но въпреки инженерните дипломи и 2+2=4 мисленето ми все по-силно вярвам, че там горе има някой/нещо. Дано да помогне, но както Панди казва, 50/50... помогни си и сам.
Понякога роднините най-много ни дразнят, но пък от друга страна това са едни хора, които ни мислят доброто. В този забързан свят няма много такива хора, тъй че ... нека да погледнем от добрата страна. Да се ядосваш е въпрос на избор!
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #61 -: март 06, 2017, 16:39:08 »

Това не е обичай. Реална е ръчичката. Попа ти я дава, а след една седмица я връщаш..и той я дава на друга двойка. Ръчичка, която се пази в черквата е. Само в тази черква съществува, една е. И символа й е точно помагащ за отваряне на утробата. И хора от цяла България идват, за да я взимат, вярващи, че ще им помогне.

Аз не че не вярвам в Бог, аз вярвам силно. Мен ме подразни именно правенето на нещо ЗА МЕН, което изисква изцяло и моя роля, без мое знание и одобрение.  А Митко като видя колко се ядосах от станалото - за да ме успокои искаше да идем....нямаше място и за него да се ядосва, трябваше да бъде мъдрия и да реагира уравновесено, дори да не иска да го прави.

Но Али е права - майка ми го прави за добро, за да направи нещо...защото мисли за мен. Вероятно за да успокои нея. А тя наистина вярва в силата....щом толкова хора чакат да я вземат, значи е помогнала на предишните.



П.П. Днес ми хрумна идея за приласкаване на първокласници във вестника. Музата дойде късно, защото приема вече започна, ама дано догодина я осъществим.
« Последна редакция: март 06, 2017, 16:47:09 от nadelina88 » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: март 06, 2017, 16:56:02 »

Ама каква ръчичка? Човешка ли?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #63 -: март 06, 2017, 17:09:00 »

Златна.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: март 06, 2017, 17:19:04 »

Наде, направо се страхувах, че ще кажеш човешка...
Според мен, силата на внушението може да постигне всичко, но все пак подкрепям науката, в случая медицината, тъй като при нея имаме истински доказателства за "чудеса".

Али, на теб пък да ти е трудно да избираш подарък за момиченце! Мисля, че дрънкулки биха се понравили, да  smile

За 8-и март съм взела за майка ми много красиво колие и гривна в комплект. Оставих ги вкъщи, баща ми ще купи цветя, нещо сладко и заедно с брат ми ще ѝ ги подарят сутринта в сряда  Girl_hide
За себе искам слънчеви очила, тактично си намекнах  blum
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #65 -: март 06, 2017, 17:32:07 »

Скелета на Дева Мария е у мен.

Черен хумор малко, ама как може да е човешка и вие ххахахха
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: март 06, 2017, 18:03:27 »

ми знам ли, вече си представях как спите с мумифицирана ръка  shok

важен е крайният резултат, пожелавам ти да е половителен Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 06, 2017, 18:24:15 »

Наде, още сутринтабщях да пиша и съм се отнесла. Както повечето тук и аз бих избесняла от подобно нещо, но пък щом с Митко сте го приели и сте го направили дано да има резултат!
Убихте ме с тая ръчичка- с глас се смях!

А и малко извън темата, но ще има ли великденска размяна?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 06, 2017, 19:30:37 »

Аз съм За  good
Маги, ти можеш ли да пуснеш анкета, да видим дали ще се съберем достатъчно за размяната?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #69 -: март 06, 2017, 19:30:47 »

Е то ще е голям хорър, ако е човешка. Само до секс в главата ще е! Аз и без това не приемам това разнасяне на мощи, с други думи на парчетии от скелети.

Ха дано има размяна и да заприиждат пак повече съфорумки!

Забравих: понеже нали съм родена на 6-ти, сега осъзнах каква ще ми е годината спрямо времето. Е явно силно ще ме блъскат хормоните, щом толкова шантаво беше днес! tease
« Последна редакция: март 06, 2017, 20:04:38 от Alichka » Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 07, 2017, 02:15:13 »

Аз може да се сещам късно,,,,но не забравям Wink Али, да похваля кумата ти,за оригиналния подарък,,,доста навреме се сетих де,ма все пиша набързо и все пропускам.Забравих и на Тони да кажа,че се радвам,че всичко се е разминало с "малкия дявол", дето се казва.
  Наде,една ръка в повече в леглото Wink добре ще ви се отрази хахахахахахх..Аз не знам дали съм разказвала.Семейството ,на което сме кумове,правиха опити за бебе 4 години и не ставаше.Дойдоха ни на гости и ги заведохме на Преподобна Стойна.Много свято място,все още чисто и неопетнено от сергии и търговия.Бях чувала ,че се носи дар-дрешка ,бебешка.Та купихме и занесохме,не знам дали от внушение,или от отслабването и ( тя беше и на диета),или просто се успокои,но след три месеца забременя.Сега преди да се роди Кари,сподели,че от доста време пак искат бебе и не става.Та на погачата ,като дойдоха,пак ходиха и сега......пак е бременна Wink Може би внушение,може би има някаква сила,но чудото стана.Та ,няма лошо да се пробва,стига човек да вярва и да не го натоварва това.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: март 07, 2017, 08:01:50 »

Добро утро smile


Наде, наистина е голямо вмешателство и не е приятно. Аз бих полудяла, но повече би ме притеснила реакцията на ММ, той дори думичка не е споделял относно опитите ни с родителите си. Спокойно, обаче си говори с майка ми затова.. Странна работа, но със сигурност подобно вмешателство не би одобрил, от която и да е страна. Ние на Св. Мина, ходихме до манастира (или беше няколко дни след това  huhhuh.gif), имаше изключително много хора и пред нас едно момиче попита, може ли да се запишат с приятеля й за молитва за бебе, при което аз бая се учудих, за какво иде реч. Жената ми обясни и ни записах. Отецът беше много мил, млад, викна ни само двамата настрани от другите и ни прочете молитва. Ако щете вярвайте в момента, в който ни покри с една част от расото си (не знам как се казва), съм се скъсала от рев. Направо не знам, какво ми стана и като ни откри, хоп все едно кранчето спря. Почувствах се олекнала, във всеки смисъл.

Като започнахме да правим опити  и минаха 2-3 месеца на неуспех, аз бях сигурна, че имаме проблем. Стриктна съм и ходя на гинеколог, който все ми повтаряше, че проблем няма, че всичко ни е на ред. Винаги съм си мислела, че няма да стане по естествен път. След тази молитва края на миналата година, се чувствам толкова добре и съм сигурна, че ще стане. Та, дори да повлияе само на мисленето ти, пак е нещо Wink Вярата си е вяра smile

Целувки, имам много работа и затова не пиша често, но се опитвам да чета по малко Wink  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 07, 2017, 08:48:13 »

Добро утро!

Момичета психиката е много важна в тези моменти.Но със спокойно ще стане, не се оправят нещата!Науката и лекарите са помогнали и помагат ежедневно на хиляди хора не можещи да имат дете!Не ме разбирайте погрешно и аз в момент на отчаяние съм ходила на такива места.Вътрешното спокойствие е много важно, но аз лично го придобих, когато попаднах на лекарят който ще ми помогне.Знам, че ако не бях правила изследвания, ако не пиех хапчета, ако не правихме АРТ опити Моника сега нямаше да я има.Всички казват след първото дете лесно се забременява с второ.Сигурно е така, много познати забременяха, ама не и аз.Чувала съм какво ли не, какви ли не легенди.Ние сме народ, който обича митовете, който живее благодарение на някое поверие.Толкова силно сме вплели езическото в християнството, че ако махнем едното другото ще изглежда непълно.

Ходете на лекари, Вярвайте, вярата е нещо хубаво, но ходете на лекари, защото без тях ще си лежите на една гола вяра, а тя не е достатъчна!

И сега да разведря обстановката, няма я Ина с шарените чорапогащници, аз пък за 8-ми искам да си взема един зелен.Това ще ми е подаръка от моя мъж smile А на 9-ти Моника ще има тържество.Нямам търпение вече!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 07, 2017, 09:12:05 »

Истината е, че само лекарите в репродуктивни клиники помагат при такива проблеми, другите гинеколози, колкото и да са добри просто не са наясно из основи. Пак от личен опит Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: март 07, 2017, 09:19:22 »

Истината е, че само лекарите в репродуктивни клиники помагат при такива проблеми, другите гинеколози, колкото и да са добри просто не са наясно из основи. Пак от личен опит Wink

Това е точно така!Още помня изцъкления поглед на една "велика" гинеколожка в Плевен, която не знаеше какво е спермограма в клиника по репродуктивна медицина и го гледаше като нещо извънземно!
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines