Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 01:38:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март е!  (Прочетена 112527 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #390 -: март 24, 2017, 15:37:16 »

Аз вече свалих мартениците, защото ме влудяват мокри. Оставих само тази от ММ, но тя е по-скоро като гривна. Забелязах и цъфнала афъска пред блока, ама слезем ли долу се отнасям.
Булче, разсмя ме с Кючук Париж! По принцип не е от най-тачените квартали, но името си му е колоритно. Години наред нямаха добра връзка с останалата част от града, а и е пренаселен от край време. Имаше нещо със заселването му след войните, ама не помня в детайли. Аз го приемам по-скоро като индустриална зона, макар да не е точно така.
Хехе, Мильо е бил символ за цяло поколение. Една комшийка разказва за него, че има спомен от ученическите си години. Не е имало как да остане незабелязан, понеже по цял ден е обикалял по центъра да задява градските жени. Уж доста заможни омъжени жени са го прибирали, къпали и използвали по предназначение  Wink За една медицинска сестра се говори как го заплашила уж да мълчи, а насред центъра той един ден се проникнал: ...кееее, да знайш! На никого не съм казал, че съм те е..л. Та къде истина, къде градски легенди. Баща ми беше в културен шок , когато изтипосаха скулптурата.
По този повод се сещам за много готина статия във вестник за пловдивски скулптури и паметници. Кой от кого с по-хумористични прякори като Фильо Сервитьора за Филип Македонски. Рендето също беше голямо недоразумение.

Според гида е спал с една докторка, която е живяла точно над статуята, изкъпала го и си казала що не че имало много легенди че е надарен, та му казала да не казва на никой, той обещал и слезнал веднага и разказал на всички smile pleasantry
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #391 -: март 24, 2017, 19:57:05 »

Добър вечер! Ние от скитосване нямаме време да се включим с някой и друг пост  pardon
Много ми харесва така времето! Слънце, топличко, цял ден може да откараме навън smile Като ме домързи да въртим обиколи по драгалевските баири си седим пред къщата  blum
Днес яко се вихрих в кухнята, наготвих 3 манджи и едни кексчета изпекох дори, доволна, съм скоро няма да се занимавам да готвя  pardon
Не разбирам тази нова мода да не се ходи на бал...мойта братовчедка миналата година в последния момент реши, че ще ходи и беше яко тичане по магазините в последния момент, на леля ми свят ѝ се изви  angry
Красавицата и звяра ми беше много любима детска книжка, леля ми ми я беше донесла от Италия с много красиви рисунки, оригиналните де, но беше издание на Дисни и беше много красиво  heart Ако някоя баба се прежали да дойде да гледа Мис, може да се метнем до някое кино, ако не - вкъщи smile
За мен джанки са жълтите/червени/оранжеви кръгли плодчета, сливите са си сини сливи съвсем различни по вид и вкус.
Много рано сте се засилили с прозорците, аз още ги отлагам...
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: март 25, 2017, 02:10:47 »

Специално търсих да видя паметника на Мильо Wink
Ако края на месеца намеря кой да гледа малката,може и на живо да го видя Wink
Минавам само да ви преслушам,не се спирам да скитам в това хубаво време.Малката се научи да спи само навън и постоянно вися по пейки и горички.
Брат ми ден преди бала реши,че ще ходи.Щях да го удуша,ма бързо намерихме костюм и дама,та не стигнахме до бой Wink и до ден днешен се радва,че е отишъл smile Мъжка му работа,,от инат да пропуснех един незабравим ден.Не го разбирам..но все по-модерно става.
Аз тази година имам целииииииииииии 15 години от завършването sad Кога минаха не знам..Сложила съм се на зверски глад,да не се излагам пред класа,че преди 5 години каква съм УбаВица ..пу пу,,а сега............ tease
Фери,ела и у нас да сготвиш,че покрай мен и ММ е на диета....умря от глад човека funnytooth
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #393 -: март 25, 2017, 05:19:29 »

И ние голямо скитосване му ударихме тази седмица... да живеят хората измислили слинговете!

Много увлекателно разказвате за Пловдив, има толкова много неща за гледане, все едно не е източно предградие на София ( искам да го прочетете това изречение с повечко чувство за хумор, Пловдивчанин ми го е казвал).

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: март 25, 2017, 08:30:04 »

Добро утро!

Честит празник! Пожелавам ви много здраве и дано всички, които желаят, скоро да получат най-благата вест!  heart

Ние с ММ имаме и годишнина от нещо си, но няма да ви обяснявам от какво, хаха.  girl_wink

Аз спах бързо, защото нямам търпение за поредния слънчев ден и разходкитеее. yahoo

Леле, Лоли, 15 години  Oh my ... Аз тази година правя 7г от завършването.

Моя брат не е казвал, че няма да ходи на бала си, но имаше период, в които казваше, че няма да кандидатства.

Хайде слънчев ден!

Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: март 25, 2017, 09:04:43 »

Добро утро..

Влизам да ви почерпя макар и виртуално, че днес имам рожден ден!

Не съм ви забравила, но работя и имам много ангажименти и нямам никакво време за компютър..

Хубав ден на всички.. kiss2 kiss2 kiss2


* WP_002325.jpg (17.71 KB, 448x336 - видяно 149 пъти.)
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: март 25, 2017, 10:44:31 »

ЧРД,  Джоси!
Бъди жива и здрава,  обичана и уважавана,  усмихната и жизнерадостна!  heart heart heart Хубав празник! 
Пък ние снощи бяхме на фигурно.  Видях Албена и Максим на живо, както и други вкл. и олимпийски шампиони.  Беше вълнуващо. Албена и Максим направиха прекрасно танго и още един блестящ танц. Кико стоя, даже пляска. Една моя мечта се сбъдна...
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: март 25, 2017, 10:56:06 »

Джоси, честит рожден ден! Желая ти много здраве, щастие, безброй поводи за усмивки и сбъдване на всички мечти!  give_rose

Фани, много хубаво преживяване. Една мечта по-малко.  Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: март 25, 2017, 11:04:25 »

Джоси, честит рожден ден  heart Бъди здрава, щастлива и нека само благи вести да получаваш през годината smile   give_rose

Да е жив и здрав и наследника на Булчето. Голямо и хубаво момче е вече, имам чувството, че вчера беше бебенце.. Бързо растат хорските дечица, а? smile  heart heart heart


Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #399 -: март 25, 2017, 13:42:00 »

Здравейте на този прекрасен празник!
Аз получих толкова красива новина heart Още всичко ми трепери отвътре! Ще се похваля скоро.
Фани, браво за сбъдването на едно голямо желание! Сега нека има място за нови мечти и стремежи.
Джоси, честит празник! Бъди много щастлива!
Тази година ще станат 12 от завършването ми. Аз по-рано бях абитуриентка. Ние за 10-годишнината сме имали уж събиране, но много малко хора са били. Причината - повечето са в София, а и малко куца е била организацията и не всички бяхме разбрали.
Балът е хубаво нещо. Завършваш етап от живота и навлизаш вече в по-дълбоките води. За съжаление има двете крайности- тоталният морален срив или неотбелязването на празника. При нас от 34 човека само една съученичка не дойде- не искаше. Друга дойде, но все едно не беше там. Не мога да разбера това цяла вечер да кибичиш на масата, а после не беше с нас на бар, а с нейни приятели. Имаме си традиция да се посреща изгрева горе на едното тепе. Така един вид завършва вечерта.
Киви, за мен всеки град си има уникален чар! В Пловдив чисто исторически много ми харесва Къща Хиндлиян. Интересни в нея са  pleasantry СПА центъра, отделно построената каса с асансьор и чешмичката за ароматно масло в гостната.
Иначе отида ли в друг град обичам да гледам архитектурата на сградите. В Бургас преди 2 години бях много доволна, когато ни настаниха на висок етаж в хотел България. Там беше тотално разочарование откъм условия, но поне гледката я помня с усмивка.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: март 27, 2017, 08:58:51 »

Ай, добър ден!Тая смяна на времето я мразя и хич не ми е кеф като стигнем до нея!Моника сутринта едва стана, снощи едва легна, днес ще е кисел тотален.Аз се събудих и се питах къде съм, въобще гадост!

Добре поне че почивните дни излизахме, виждахме се с приятели и беше забавно!

Как сте вие?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: март 27, 2017, 09:10:28 »

Добро утро и аз мразя смяната на времето.. Снощи до 1 не мога да заспя, днес в 6 не бях на себе си.. После и цялата ми сутрин тръгна на ............. Дано поне следобедът е по-обещаващ и положителен  angry angry
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #402 -: март 27, 2017, 09:24:40 »

Добро утро! Аз много рано се събудих, но има причина да не усетя смяната на времето. Много мразя това въртене.
 Та тайната... В събота бяхме на гости. Преди месеци се запознахме с една двойка. Свързващо звено ни беше синът на семейни приятели и съпругата му. Бяхме поканили наскоро всички в нас, но баш "звеното" не успяха да дойдат. Тогава имаше голям смях с тези наши сравнително нови познати. Оттогава често общуваме и в събота бяхме на гости в тях. Откарахме до 4:30 ново време. Получихме покана за сватбата им! Не знам дали ще успеем да отидем, защото ще е много малко след раждането ми. Много мило ми стана от самата покана! Изобщо не очаквах!
Неделята беше между другото като ден. ММ работи с баща си, а аз реанимирах. Лошо е като не мога да спя следобед. Но днес съм свежа.
Утре дребното ще е на градина и ще мога да се оплача в нашата тема. Спокойствието от миналата седмица ми излезе през носа! Скоро не искам да причиня това нито на детето си, нито на мен.
Имам идеи за подаръци за размяната и съм ентусиазирана!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: март 27, 2017, 11:01:03 »

Здравейте!

Повече обичам смяната със зимно време. Сега се радвам, че до късно ще е светло, но докато се настроя за ставане сутрин...

Събота и неделя ми минаха много бързо и не можах да свърша нещата, които си бях планирала. Развали се и времето у дома, даже днес ми казаха, че е паднало и малко сняг! Аз вече съм с пролетни дрехи, та да не си и помисля и в София да застудява!

В събота търкаляхме питки, такъв е обичаят в нашия край - на Благовец се месят содени сладки погачи и се търкалят за здраве по хълмове и баири. После сладко, сладко си ги хапнахме  blum Още беше прекрасно време и сред природата на село е толкова освежаващо, в София никога не мога да се почувствам така...

Али, колко хубаво за поканата, а и предполагам е била много приятна изненада заради краткото познанство. Дано пък все пак успеете да отидете  smile

Честит рожден ден на патерица на Джоси!
« Последна редакция: март 27, 2017, 11:15:18 от Bube » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: март 27, 2017, 15:57:18 »

Здравейте smile

Сутринта щях да пиша, ама нямах кирилица, а сега не помня какво исках да кажа smile

Честит рожден ден на патерици, на който е имал рожден ден.

Аз преди 12 години завърших училише, на десетата година се събрахме доста хора от класа. Много добре ни организира един съученик, при положение, че той вече няма и роднини във Враца. Дойдоха и хора от чужбина. Но имаше и такива, които си живеят във Враца и не пожелаха да се видим.

Я кажете, само аз ли изживявам толкова тежко чистене на зъбен камък?
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines