Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 17:25:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари топлота и обич  (Прочетена 162578 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #465 -: февруари 15, 2017, 11:44:33 »

Не, тя няма да се справи с универсално. Проблемът при нея е, че не си слага очилата, когато натиска бутоните, а те са дребни. Този номер ми го погажда за 4- ти път. За съжаление вървим към скалата на развитие в обратна посока pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: февруари 15, 2017, 11:57:28 »



Навън изглежда супер якото време. Дано успеем да се разходим.  Sunshine

Ние снощи си разменихме подаръците, макар че ММ до последно ми се извиняваше, че не ми е купил нищо, освен роза. После отиде да рита и вечеряхме, когато се върна, след като Алекс заспа. Още не сме си опитали от тортата, ама бонбоните ги ометохме.  pardon


Наде, палчета.  good Ще се справиш чудесно.  smile


Али, и аз си мисля, че Каренина ще ми допадне, поне съдейки от това, което коментирате. Така или иначе, ако я подхвана, ще има да я чета доста дълго (не, че знам колко стр е), защото нямам много време за четене. Сега съм се захванала с една друга. Ще видя до къде ще я докарам.

Свекърва, моята баба има мобилен телефон от не знам колко години. Ей, железен излезе. Е, още не може да борави с него. Когато трябва да набере някой, кара друг да го прави, защото не знаела как.  crazy Пенсионерка е, ама работи. Не е някое ку ку.  pleasantry
С дистанционното същата работа. Ако случайно натисне нещо, което не трябва, търси помощ от приятел.   pardon

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: февруари 15, 2017, 12:38:12 »

Свекс, аз обожавам Донев и не гледам Приятели. good

универсално дистанционно ли ще й търсиш?

+1 много харесах Камен Донев, особено в Лекция 1, Приятели - никога  blum smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: февруари 16, 2017, 08:28:44 »

Добро утро.Днес е четвъртък, работната седмица почти свърши.На мен ми предстои правене на рожден ден с роднини и ще е веселба.мисля тая вечер да направя тортата, че утре вечер пък съм на служебно събитие.Абе най-малкия месец е най-пълен с празници при нас.Днес вече съм кукуряк, наспала се и добре изглеждаща(уж).

Хубав и усмихнат ден, отивам да работя!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #469 -: февруари 16, 2017, 10:17:54 »

Добро утро!
Снощи изкарахме страхотно! Постановката много ми хареса, а ММ е попил повечето от лафовете в монолозите. Беше впечатлен и от пеенето и танците. Като се замисля, май е първият моноспектакъл, на който ходя, и който не е драматичен. Аз много харесвам Мариус и шантаво-странните монолози, които той прави. Въобще.... повече от щастлива съм, че бях добре и успяхме да отидем на театър. Киното в салон отдавна не ми е приоритет, обаче театърът е магия. Не бях ходила в Драматичния театър след ремонта, та това също ми беше интересно. Малко ни е сложно като организация, но ММ вече е запален по това изкуство. Той не е влачен на сила като ученик, та е като бял лист - отворен е за нови неща.
Разходихме се по центъра. Обожавам си града! Много е различно впечатлението по центъра през деня в суматохата и потока от хора и вечер- със спокойствието и особения дух, който се носи. Чувствам се презаредена!
Сега чакам отчет как е минала вечерта на нашите с Дребосъчка. ММ пък е на два изпита и него го мисля.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: февруари 16, 2017, 10:26:46 »

Добро утро!

Довечера ще имаме гости и освен всичко друго, трябва и да приготвя нещо. Да видим дали Малчо ще ми даде тази възможност. Снощи вкарахме къщата в ред.
Времето се очертава да е хубаво и днес. smile

Али, стискам палци за мъжа ти. Да се представи на ниво.  good

Слънчев ден на всички! smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #471 -: февруари 16, 2017, 10:43:59 »

Али, а при това вчера беше 2-рата част, която всички отбелязват като по- слаба Wink
Вече може да се купуват билети он- лайн и в нашия театър. Както всичката ни работа он- лайн обаче и това е правено- недоправено. Получаваш код и файл с местата, които си взел, но задължително трябва да отидеш и да получиш хартиен билет от касата.  crazy Пак чаках на една дъъълга опашка, защото  имаше момък с 40 билета и са се натрупали хора преди мен. Няма отделно място, на опашката са сбутани всички, пазаруващи за постановки до края на сезона. Никой не се мотае за 2-3 билета. Понеже касата работи със съвпадащи часове, разни представители купуват/получават все големи бройки. Да кажеш, че е нужна касова бележка - не, защото плащането е безкасово /в моя случай/, ама ей така, да създават възможност за сива търговия вероятно.
Днес съм вързана с доставка и не мога да мръдна, нито да си направя план. Хем времето е хубаво, хем и леля ми е тук, хем и работа имам.
Снощи гледах "Отблизо", пак от поредицата Оскари. Страхотни артисти, страхотна игра. good
Забравих, късмет на изпитите. Защо са два в един ден или са писмен и устен по един предмет?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #472 -: февруари 16, 2017, 11:14:49 »

По различни предмети са изпитите. Ами "организация" на преподавателите.  pardon Гледат да си освобождават дни без особени ангажименти явно.
Да, и аз чух, че това била по-слаба постановка. За мен няма как да е слаба при положение, че над 2 часа има поток от думи, действия, песни, танци, а няма и актьор, който да партнира в сцените, за да подава реплика.
Снощи още се замислих колко общовалидна и постановката за Балканите. Спокойно може да се преведе и играе на чужди сцени, ако вече не е направено.
Хич не съм фен на този тип без/касово пазаруване. Този път ММ взе билетите в първия ден и то беше чрез познат на познатия - директно от работещ в театъра човек. При "Сако от велур" имаше билети на хубави места и в работен ден без чакане ги купих. Тогава не беше обаче в театъра. Не знам - късмет може би.
Днес ще направя разходка до Лидл преди градината. После имам намерение да оставя Мънинката да потича и подскача на воля в това хубаво време.
Майка е много доволна от снощи. Последните пъти Дребната се събуждаше много, много рано в тях. А то било, защото й е било студено. Снощи с голямо одеяло и минимален шанс да спи отвита, е спала като таткото на новороденото  Wink
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: февруари 16, 2017, 14:59:26 »

Здравейте в този слънчев ден!

Аз не съм била досега на моноспектакъл, майка ми ходи на Камен Донев и разбира се е с много добри отзиви. Ще поразгледам и ще отидем и ние. Аз много обичам театъра, но последните няколко постановки, които гледах бяха много... абе, странни не е точната дума, бяха си пълна скръб, а уж в Народния (Дивите патици, Синята птица).

Али, късмет на твоя човек с изпитите, аз колко мразя, когато са в поредни дни, а пък в един... Когато бях бакалавър в ТУ, два пъти се случи да имаме 3 изпита в един и същи час  crazy защото единия примерно е бил поправка на друг предмет, при същия преподавател. Добре, че не е трябвало да се явявам така, имаше колеги пишат половин час - предават, започват следващ изпит и така  nea

Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: февруари 16, 2017, 18:38:59 »

И аз много трудно улучвам хубава постановка, все едни безсмислици ...

Върховна комедия в Сатиричния е Скакалци - целия състав на Комиците и Столичаните играе и като се появят 10 човека на сцената буквално не знаеш към кой да гледаш по-напред, всички са много смешни. Друга весела е Почивен ден по Камен Донев в Народния и Г-н Балкански в Младежкия.

Казвайте сега вие! Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #475 -: февруари 16, 2017, 21:34:06 »

"Когато котката я няма" в Сълза и Смях... много семейна, аз го гледах с половинката и ни беше много забавно.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #476 -: февруари 17, 2017, 00:07:02 »

Ех, че хубави теми сте коментирали, толкова неща искам да споделя, че не знам от къде да започна...

Да си попитам само аз ли харесвам Малкъм и На гости на третата планета blush

Щях да пиша за книгите, филмите и пиесите взаимствани едни от други, но се притеснявам да не ви отегча pardon Занимавала съм се четири години с театър на голяма сцена (предимно на сцената на Драматичен театър Пловдив) и смея да твърдя, че е страшно трудно да се адаптира книга във филм или пиеса. При последните се разчита на невербална комуникация, жестове, пози, мимика, за да се изразят десетки страници художествено описателен текст. Внушението и това, което искат да кажат хората на сцена, са задачи допълнително усложнени от шанса да се опорочат от прекалено театралничене. Затова много театрални актьори не стават за филмови и обратно. А да пишеш пиеса, филмов сценарии по книга е мъка голяма, казвам го от личен опит, писала съм blush Дори трупата ни е била на една сцена с Мариус, този ВЕЛИКАН за мен е цяла Вселена, даже няколко вселени  heart

Хайде да видим колко сте наблюдателни и ще познаете ли едно мери ми blush



ЕДИТ: Много е трудно да опишеш чувството да се усещаш у дома в друга държава. Аз съм го изпитвала в няколко града. Най-силно в Женева, усещах, че по грешка съм се родила другаде. Беше моето място, улиците, хората, въздуха, гледката, начинът, по който те карат да се чувстваш. А Веве и Монтрьо са едни прекрасни перли, също Берн, Лозана. Цюрих не ме впечатли особено. Но Женева и Веве  heart
Тони, ще ви излезе по-изгодно, ако сте 4 човека и тръгнете с кола  от България. Обиколкота си заслужава  girl_wink Ще спестите от автобусни или влакови билети, но пък платеното паркиране също си е сума. Мога да ти дам идеи, ако го обмисляш сериозно.
Швейцария ми е една от най-любимите дестинации  heart Това е много личностно изживяване, пътуване, на което тръгваш със себе си за компания. Няма я тази забързаност на останалата част в Европа, не броим Италианския Юг. Всичко те кара да спреш и да се огледаш в себе си, искаш да бъдеш част от тяхното общество, да играеш по правилата им...Такова усещане имах и в Антверпен, уникалено като атмосфера градче за мен. А в Амстердам не можаха да ме изкарат от музея на Винсент ван Гог heart Имах чувството, че лично съм слага всяка четчица по платната, беше толкова познато.
Моля ви намерете ми работа, която ще ми позволи да обикалям цял Свят lol Приемам идеи, че напоследък се изчерпвам, творецът в мен е оставил място на практика в мен sad
« Последна редакция: февруари 17, 2017, 00:39:24 от marry_me » Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: февруари 17, 2017, 03:25:41 »

Мери ми ,аз залагам на момичето в лявата част,с жълтото потниче и розова поличка Wink
Свекърва,Джулито каквото и да изиграе ми става любимо,много обичам да я гледам,ГОЛЯМА,просто голяма ..Аз съм на вълна филми,преди Оскарите да си сверя часовника...След като пет пъти заспивах на "Ла ла ленд",реших да сменя филма.Пуснах "Лъв" ...и не заспах,хареса ми,няма да ми стане от любимите,но не е лош ,най-хубавото е ,че е по действителен случай,а не ми хареса прекаленото разводняване и драматизиране на героя.Можеше да не наблягат толкова на душевните му терзание в една част на филма,,но какво разбирам аз Wink И доста кадри ми напомняха "Бедняка милионер",може би заради мястото на действието.Гледах и награждаването на нашето момче взело Оскар.Тази смотла, дето му даде наградата, ми идваше да я убия,с такова пренебрежение,даже не го докосна,,,,А той очакваше поне да го поздрави,,,  beating beating beating Префърцунена холивудска смешница.
  За Малкълм,,,,голям фен съм му,,,особено на малкия с клепналите уши Wink обожавам го.
А Приятели,мога да ви суфлирам всички реплики,от всички сезони,,,,болен фен съм и на тях  heart
А пък Джоуи колко е остарял,,,леле леле,даваха го по новините днес..
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #478 -: февруари 17, 2017, 08:19:32 »

Аз пък съм за момичето с бухналите ръкави в оранжево, заради драматичната поза и стойката. Лицата не мога да ги видя добре и няма смисъл да търся познати черти при наличие на сценичен грим. smile
От софийските постановки останах очарована от "Рейс" по Станислав Стратиев. Вероятно заради това, че ми е спомен от младите години самата пиеса и заради "откриването" на Мартина Вачкова на театралната сцена.
Има билети за "Сватбите" пак на Камен Донев, но през юни, в Античния театър. Май ще го пропуснем, там някак сме свикнали да гледаме опери и не ми се връзва със съвременно бръщолевене. pardon
Днес моят племенник става на седем. Да ми е жив и здрав, да прояде  Wink и дано тази пуста Меги му обърне внимание smile


* 16729084_1393996810650411_2499135525706551143_n.jpg (66.82 KB, 336x336 - видяно 1816 пъти.)
« Последна редакция: февруари 17, 2017, 08:33:23 от svekarva » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: февруари 17, 2017, 08:45:11 »

Добро утро.Свекърва честит рожден ден на племенника.Дано е много здрав и щастлив и му се случва всичко много лесно!

Аз на театър не съм ходила от както забременях.Много ми е трудна организацията много задачи поемам в последно време и  не знам кога ще успея.В тая връзка днес съм делегат на общото събрание на камарата, а април месец съм в София пак като делегат там на събранието на цялата колегия.Ще се гръмна, но това е живота.

Хубав и усмихнат ден ви пожелавам!
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines