Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 00:32:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари топлота и обич  (Прочетена 162406 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: февруари 07, 2017, 08:11:56 »

Добро утро smile

От мен мястото на закуската - Толедо, Испания.. Нещо много ми се е доходило и все по-сериозно обмислям екскурзия Мадрид + Толедо.. От Испания най-много искам да видя Барселона и Севиля, но..  pardon.. Тази Севиля, колко е далече от всички удобни полети  cray

Друг да сложи закуската и да се любуваме на чудната гледка  heart heart


Хубав ден на всички smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: февруари 07, 2017, 08:32:54 »

Ай добро утро.
Лоли, как мина нощта?

Ние с моя мъж сме заедно от (тая година стават) 20 години.Смятайте колко време е това.Да голяма детска любов е нашето.Но винаги съм знаела, че мога да разчитам на него.Винаги е бил зад мен и винаги е поемал отговорност за действията си.Майка си слуша до толкова, че да и се ядоса и да се скарат.Жената ми звъни по-често на мен от колкото на него  pardon
Мъжът трябва да е мъж.Да знае кога да повиши глас и кога да не ни обръща внимание на брътвежите, но да е като скала до теб.Да знаеш, че ако ти е зле можеш да се облегнеш и той ще те подкрепи!
За това в този случай всичко е много рисково.Булче си познава хората.Ще ги види и като страничен наблюдател може да прецени ще ги бъде ли.

Тони
, ето ти закуска Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: февруари 07, 2017, 08:43:00 »

Добро утро!  smile

Ние сме заедно от 19 години.
Това са много лични неща,  рецепта няма,  всеки с късмета си....

Тони, Мадрид,  Толедо,  Севиля,  Барселона  good
Добавям Кордоба,  Гранада и Валенсия (първите две са в групата на Толедо,  екзотични и много богати на история,  Валенсия към Барселона,  град,  който е хубаво да се види ) smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: февруари 07, 2017, 08:47:43 »

Маги, и на мен свекито ми звъни по-често, отколкото звъни на сина си  funnytooth Той само мрънка и й отговаря едносрично и апатично, жената се изнервя и като има какво да се разказва, звъни на мен  pardon  

Понякога мрънкам, че родителите му са по-близки със сестра му и него редовно го пренебрегват, но то и от негова страна връзката не е по-силна  pardon

Мари, Валенсия-Барселона с автобус или влак, близо ли е ? В смисъл виждала съм ги на картата, но не съм търсила транспорт и ми е интересно, ако знаеш?

Днешното ми вдъхновение, освен Толедо

« Последна редакция: февруари 07, 2017, 08:49:31 от alexandrova_90 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: февруари 07, 2017, 08:50:26 »

Да рецепта няма!

Хахаха, аз чай не пия.Сега зимата голямо пиене на вино падна! Ох Испания и на мен ми е мечта.Барселона е моята цел, но няма да е тая година.Ние ако успеем до Англия да отидем ще е добре, че като гледам как вървят нещата всички почивки взеха да се изпаряват sad
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: февруари 07, 2017, 09:06:45 »

Да, Тони, близо са, и двата са крайбрежни градове. good
Валенсия е красив град, но естествено Барселона го превъзхожда. Но въпреки това има какво да се види good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: февруари 07, 2017, 09:09:58 »

Има доста евтини полети до Валенсия, които редовно отхвърлям като предложение, защото не ми допада града от разкази и снимки.. Но може да направим една комбинация и да посетим Барселона от там. Сега ми хрумва. Благодаря, ще проуча въпроса  good
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: февруари 07, 2017, 09:27:53 »

Да, не е лоша идея по принцип, но лично аз, бих намерила евтини билети за уикенд в Барселона(например уикенд), попадала съм на такива, но отдавна не съм се интересувала и не мога да кажа нищо конкретно, защото това е как да кажа, град, който е перфектен да отидеш със самолет и да нямаш никакви грижи по отношение на транспорт. Т.е това е мястото, където трябва да прекараш времето си и да останеш няколко дни, за да му се насладиш и усетиш атмосферата.
Много зависи какъв тип турист си разбира се и какво търсиш. Ако ходейки в Италия, те интересува архитектура, история, то нито Барселона, нито Валенсия са твоите места, по-скоро Мадрид, Толедо, Севиля, Кордоба и Гранада(колкото и изтъркана да изглежда като дестинация и въпреки неудобствата по предварителното закупуване на билети, поради ограниченост в дневният брой посетители, ако си човек, който цени историята на мястото, си струва).

При ограничено време, определено първо Валенсия би отпаднала от моят списък и бих я посетила по обратният ред, ако имам твърде много време в Барселона и да отскоча за един ден до Валенсия.

Аз съм ги посещава наведнъж всички, но и е скъп вариант, който отнема и време.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: февруари 07, 2017, 09:35:41 »

Барселона ми е мечта от младежките години, ама да ме питаш, защо не отидох нито веднъж.. Не мога да отговоря.. Дано не съм изтървала влака ми.. Хаххаха.. Сега ме привличат архитектурата, храната, виното и историята, които са на всеки ъгъл в Италия.. Затова от няколко години съм зациклила здраво над нея..
Да си призная, преди като видех снимки от Барселона и сърцето ми притреперваше.. Сега ми се повече ми се струва като не моето място.. Но не може да не я видим  blum
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: февруари 07, 2017, 09:39:28 »

И аз обичам архитектурата.Барселона има своя дух, архитектурата на Гауди е уникална, различна, шарена, нелогична, но точно това ме привлича.Тя е точно обратното на Италия и това ме кара да отида там.Ако ме питате какво помня от Италия това бяха сградите, музеите, историите.Нищо друго.Какво сме яли не помня, кой как се е държал с нас, не помня!Това го помни моя мъж smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #205 -: февруари 07, 2017, 09:46:05 »

Или да отидете до Малага и оттам с рейс до Севиля, Кордоба, Гранада, Гибралтар с отскок до Мароко. Това ни беше една от най- хубавите екскурзии. Даже препоръчвам да е от организираните, защото ти е гарантирано влизането по музеите. Иначе е ужасна тъпканица. За Барселона и Мадрид с отскоци до Валенсия и Мадрид /на два пъти, има какво да се види/ вече може сами, с ваша програма.
Много ми се ходи пак в Лондон, в Ирландия не съм била... Ама ми е трудна организацията вкъщи, пък и краката ме болят и си имам собствено темпо.
Хехе, ние пък тази година ще направим 40 години. И да ви кажа, вярна е приказката, че както се отнасят към майките си, така ще се отнасят и към жените си. Става ясно по към края на съвместното съжителство, когато децата пораснат и си останете пак двамата. Моят мъж е със здрава македонска връзка към семейството и всеки опит от моя страна да я поразклатя е удрял на камък. Тогава много ме беше яд, но сега
виждам, че е така и към моята майка. На мен ми писва понякога и и повишавам тон, но той е винаги внимателен и ми напомня, че тя е възрастен човек и и дължим уважение.  smile Е, майка му никога не е заставала на пътя ни и не е имало повод да си налага мнението за наистина важни неща, но определено е имала други желания за снаха, вместо мен blum. Даже ми показваше една комшийка, дето много го искала, едно Кате funnytooth
Нови отговори: За архитектурни интереси и живопис Андалусия е незаменима. Яденето и пиенето ги гледам и слушам по Травел ченал или 24 китчън.  Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: февруари 07, 2017, 09:46:20 »

Той си е сравнително нов, красив, уреден град. И действително е много привлекателно място за млади хора(в която група си хахаха).
Но всеки в определен етап от живота си търси нещо конкретно, има определен мироглед и да, просто следвай сърцето си. good

П.П За Севиля, вярно е, че е отдалечена много и от Мадрид и от Барселона..., вероятно затова е и относително скъпа дестинация, но.... катедралата, двореца.... има какво да се види good
Ако трябва да обобщим, бих ти препоръчала да отидеш Мадрид-Толедо и един уикенд в Барселона, Испания е много различна от Италия, като те е спечелила последната, не знам въобще как ще ти се стори  и дали няма да се разочароваш...



ЕДИТ: Идеята на Свекърва за комбинация с Мароко е много добра good Даже на мен ми се искаше да направим това, когато бяхме в Гранада, макар, да беше 7-ми ден от екскурзията, бяхме навъртели порядъчно много километри от Мадрид и леко беше започнало да ми писва това обикаляне.
Но някак като попаднеш на юг и те влече Африка. good


За отношението съпруг-съпруга, син-майка, за което говори Свекърва съм напълно съгласна, с изключение на това, че толкова късно се проявява. good
« Последна редакция: февруари 07, 2017, 09:50:49 от Marri » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #207 -: февруари 07, 2017, 09:52:25 »

Добро утро от кална, мръсна, дъждовна София ...

Навън е толкова мръсно че не се трае, тротоарите и междублоковите пространства са като минни полета, навяскъде има бомбички от домашни любимци. Нямам търпение да дойде пролетта, амън вече.

Лоли, че го бъде и твоето дете, споко, имат такива моменти smile  Ла Ла Ленд едвам го изгледах bad супер муден, без емоция, нищо ме остави, а толкова много очаквах от този филм. Гослинг и Стоун ми бяха любими в Crazy, Stupid, Love

Внимание - 5 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.


не мога да ви изчета , много работа има  blush
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #208 -: февруари 07, 2017, 10:35:02 »

Добро утро.

Явно ваканцията е време за филми, защото продължавам с Викинги. Стигнах до 13-та серия вчера. Наааааай-накрая Рагнар се изправи пред себе си и призна чувствата си, това го чаках от 2 сезон. Продължавам напред..... smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #209 -: февруари 07, 2017, 10:38:32 »

Хехе, Мари, интересно сега как на мен ще ми се стори Италия smile  
По повод пътуването изобщо, снощи гледах от поредицата за Оскарите "Моето приключение в дивото" Чела съм и книгата, защото НИ2 мина с приятели 1/3 от пътя, в най- южната част, от Мексико към север. Много се притеснявахме тогава за него, а той се ядосваше, че няма повече свободно време да извърви целия Тихоокеански преход.
Наде, ние заради тези Викинги цял ден "загубихме" в Швеция да им вървим по дирите из разни пущинаци Wink
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines