Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 16:48:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари топлота и обич  (Прочетена 153383 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #555 -: февруари 23, 2017, 10:25:30 »

Марта, Ива на 20.01 ли е?Защото аз съм тогава  blum

Децата са деца, изкарват от нас най-хубавите ни и лошо черти.Снощи ме заболя главата за лека нощ, заради драми, рев и инат до небето.Но днес с баща и сутринта на глътка кафе си казахме, че сме щастливи, че точно тя е при нас.Само че не знам какво да очаквам довечера  blum

Мисля да я изморя днес на прибиране.И едно питане, някой да е правил домашен маршмелоу?Искам да направя за събота, че ще имаме гости деца.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #556 -: февруари 23, 2017, 10:28:42 »

Добро утро!

Много ми е хубаво да се събудя и да видя през прозореца как хубаво напича.  Sunshine Нямам търпение да хващаме улиците на обед.
Вчера духаше много гадно, но направихме разходката.

Тези дни разглеждах темите от началото на 2015г, когато започнах по-активно да се включвам и гледам колко много хора са писали тогава, а вече никакви ги няма. И едни дълги постове  huhhuh.gif Мило ми стана да си припомня онези времена.  Girl_hide


На мен дори и да ми се гледа филм, няма кога, така че само мога да си помечтая.  nea

Все още не ме е осенила идеята за второ, точно пък сега. Още не мога да се нарадвам на това човече и хич не мога да си представя как ще обичам тооолкова много и другото. girl_impossible Май ми трябва време да се осъзная.
И моят рак вече започна да си проявява характера. Ей, много диво човече си имаме, хаха. Вече си представям как ще ни върти на малкия си пръст.  pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #557 -: февруари 23, 2017, 10:36:25 »

Здравейте smile

Бамбук е овен, но асцендентът му е Козирог и един астролог ми каза, че ще е много послушно дете Wink Не че съм го водила на астролог lol Бащата на едно априлче приятелче е астролог хихи

Аз днес чакам братовчедка ми и ще си имам детегледачка. Ама гледам във ФБ клипчета от дискотеки, та дано дойде все пак.

Мен сега ме устройва забавеният ритъм на месечната, че иначе няма да смогвам Wink

Тук запяха и птички вече, идва пролетта!

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #558 -: февруари 23, 2017, 10:47:53 »

Хехе, Марта, лъвчетата до пубертета са си котета. Своенравни и деспотични, но можеш да ги прилъжеш, ако изчакаш до подходящия момент. Докарай го до там, за пубертета ще  стискам палци да оцелеете семейно.  smile
Бубе, стягай дисертацията, Трапист- 1 те чака!

П.П. http://lechiteli.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D1%80%D0%B8/
Да видим за кои деца е вярно  smile
« Последна редакция: февруари 23, 2017, 10:57:54 от svekarva » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #559 -: февруари 23, 2017, 11:35:49 »

Марта, казваш да изчакам номер 3 преди да правя изводи.    Wink

Свекърва, за моите деца всичко е вярно (с изключение на гърнето при Сами,  има панически страх), и за мен като дете,  също.  smile
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #560 -: февруари 23, 2017, 13:04:03 »

Привет!

Голям ден за открития беше вчера! Свекърва ме е изпреварила, но за който не знае да кажа - открити са седем планети около звезда джудже (почти до нас, само на някакви си 39 светлинни години), на три от които е съвсем благоприятно (по изчисления) да има живот! Ако не вече готов такъв, то поне може да се поддържа, защото най-вероятно има течна вода.

https://www.theguardian.com/science/2017/feb/22/thrilling-discovery-of-seven-earth-sized-planets-discovered-orbiting-trappist-1-star

Вълнуващо е да си помислиш, че някъде там, в безкрайната Вселена (много по-близо!), може да има и друг живот. Да, няма да има как да го достигнем в близките години, но направихме една крачка за бъдещите поколения!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #561 -: февруари 23, 2017, 13:22:47 »

Е, то една от целите е и да разберем разни работи за Земята. Много е вълнуващо наистина. Още повече сега по Дискавъри върви поредица за хипотези дали има паралелни светове.
Аз рядко вдигам глава да гледам звездите, много ми е необятна Вселената и хилядите неизвестни ме притесняват crazy Сега ми стана интересно заради новите технологии за наблюдение.
Рататуй, да те разпитам тук, че да не пълня темата на Ники - ти познаваш ли новата етърва? Дано този път има късмет деверът good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #562 -: февруари 23, 2017, 13:51:48 »

Идвам с гръм и трясък, то ме е срам да разказвам- като сапунка е цялата история!
Не я познавам новата, само един ден я видях за 5мин от прозореца пред нас. Но това което чувам никак не звучи добре- има дете на 6, родила е го е на17-18, развежда се с някой който не е бащата на детето. Работеше със свека, но слухове гласят че са се изпокарали и за това е напуснала и сега не работи. Приятелите ни смятат, че тя натиска за сватба основно. Девера изведнъж взе да проявява претенции към апартамента, който е наследство от баща им, но баба им жевее там и явно и да я изгони е склонен.
Абе цялата история е много шантава. Никой не одобрява да се жени и реално не разбирам защо бързат, те се познават от няколко месеца. А и тя преди е работила при тях /мм и брат му са в една фирма/ и там се говорели не много хубави неща за момичето.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #563 -: февруари 23, 2017, 14:02:23 »

На мен ми е много интересно това за планетите, въобще за космическите открития. Аз и друго се замислям - как не сме проучили в по-големи детайли собствената планета. Все още има места, за които има догадки.
Бубе, а ти вярваш ли в безкрайната вселена? Мен и това ми е съмнително  Wink
Нека са харАктерни децата! Будни умове трябват. Е, маааалко човек се изтощава, ама няма сега да се разциврим като едни мили дами (майки).
А как ми се приспа!!! Разходих се по махленски. Събрах слънце и сега съм се изпружила на дивана на отворена врата на терасата. Слушам птичките и не вярвам как взе, че се стопли това пусто време. Аз много се чудя как да се обличам. На всичкото отгоре ми е малко сложен изборът на дрехи.
Рат, то не са много тия, дет се женят с мисълта да се разведат. Шантаво обаче звучи всичко накуп, което казваш! Защо пък свекърва ти те е обвинявала за предната сватба?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #564 -: февруари 23, 2017, 14:12:37 »

На мен,честно казяно ми се иска да пазим това което имаме /нашата планета/, а не да се чудим къде да отидем и да съсипем следващата планета.

Али, миналата сватба булката ме помоли за някой неща, общо взето тичах като луда и им погах с каквото кажат. Свека явно се дразнеше, че са ме помолили, а и че не я взехме да се вози с нас / защото аз тичах преди всички да нареждам чаши, купувам бонбони и т.н./. Но ми вдигна скандал на взимането на булката, защото тя беше измислила ред по който да влизат роднините и да ги закичи- аз бях пъдар и не дадох на свека да влезе първа. Тя ме замери с един букет и взе да.ме обижда, че не съм никаква да се разпореждам, как можела да ме слуша и че повече няма да се съобразява. Изложи ме пред хората, мм й каза да се стегне и да престане, ама после аз си го отнесох и ми се накара защо съм решила да им помогна. И с една риза имаше изпълнения, казах й че нямам ръце да я взема / носех букета и бутониери от живи цветя/ уж тя я взе и накрая дойде да ми се кара, че аз съм я забравила. Ама както и да е, надявах се като й мине да се извини, но явно й е под достойнството.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #565 -: февруари 23, 2017, 15:28:47 »

Е, разбира се, че трябва да пазим нашия невероятен феномен Земя, не само защото си е наша, а защото засега друг живот не сме срещали да вирее в космоса. Търсенето на нови планети е с цел опознаване, откриване на нови цивилизации (а дано) и може би някога разселване.

В момента е абсолютно доказано, че Вселената се разширява с ускорение (не е доказано обаче защо - причината се приписва на тъмната енергия и тъмното вещество, които съставляват 95% от Вселената, докато нашето познато вещество (от което сме изградени и ние) - барионното е само 5 % ). Т.е. тя е плоска, еднородна, изотропна (на големи мащаби) и ще се разширява безкрайно докато нейната плътност е по-малка от критичната. С помощта на открития през 1969 г. Микровълнов фон (остатъчно лъчение) са успели да докажат и теорията за Големия взрив - напредваме бавно, но славно.


Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #566 -: февруари 23, 2017, 15:43:09 »


Нека са харАктерни децата! Будни умове трябват. Е, маааалко човек се изтощава, ама няма сега да се разциврим като едни мили дами (майки).
А как ми се приспа!!! Разходих се по махленски. Събрах слънце и сега съм се изпружила на дивана на отворена врата на терасата.

Али, в тези условия и аз съм съгласна за будните умове, но в условия на писъци и активни занимания на два змея по цял ден, рационалното ми Аз е на друго мнение Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #567 -: февруари 23, 2017, 16:23:07 »

Али, в тези условия и аз съм съгласна за будните умове, но в условия на писъци и активни занимания на два змея по цял ден, рационалното ми Аз е на друго мнение Wink

В твоите условия и аз не бих разсъждавала така! Снощи си тръгнахме от детската площадка с нежелание и онзи рев, тип викане УууАаааа! Не искам вкъщиииии! Та единствено психичното ми разпускане през деня не ме накара да изкривява физиономия и да не приложа едно бързо насмотване Не виждаш ли колко съм изморена! Бях извънредно усмихната, спокойна и с много нежност обясних какво ще правим после.
Странно, но такава летаргия ме е хванала! При предните бременности не страдах от такава нужда от сън. Сега освен външно вътрешно също придобивам мечи черти.

Бубе, попитах, понеже на една теория винаги има противоположни. За мен звучеше безумно, когато ни обясняваха подобни неща в математиката - точна наука, не е ала бала. Още повече, че за космоса много от събитията се развиват извън рамките на няколко поредни човешки живота.
Рат, в много от случаите и на мен ми звучи Дай да намерим къде да си изнесем битовизмите! Тези научни открития успоредно ги представят с изхода от съдебните дела за цените на билетите за градски транспорт в София. Да се чудя човек в кой век живеем и с какви приоритети да бъдем!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #568 -: февруари 23, 2017, 16:59:06 »

Понеже тази система е по- млада, бихме могли да научим разни неща и за Слънчевата система и в частност за Земята, това имах предвид. Пък колкото и да си пазим Земята, тя също не е вечна, трябва да се гледа напред smile
Рат, гледай да си по- далеч от всичките тези заплетени истории. Помня, че доста труд хвърли по онази сватба, пък и с мерак го прави. Сега се извинявай с ангажименти покрай детето, те братята винаги ще си останат братя, свеката - тяхна майка и като нищо пак да станеш виновна. При всяко положение обаче и мъжът ти сега е доста объркан и само времето ще покаже дали е за добро цялата бързаница.
Али, каква ти точна наука Wink. Айнщайн обърна всичко от Коперниковите закони, кой знае колко още неща ще изскочат при използване на новите технологии сега... Много бързо крачим в последните 50- 60 години и ако запазим темпото, чак става страшно какво ще разкрием.
Филмът, за който ви разправям, за паралелните вселени беше много интересен. Няколко научни светила разясняваха теориите си и в определен момент всички те звучаха разумно, макар и без да могат да се докажат.
Хората какво правят, какви грандиозни неща ги вълнуват, пък ние - трудно ли се гледат деца, имат ли сополи, снахата каква била.... Wink
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #569 -: февруари 23, 2017, 17:42:38 »


Рат, гледай да си по- далеч от всичките тези заплетени истории. Помня, че доста труд хвърли по онази сватба, пък и с мерак го прави. Сега се извинявай с ангажименти покрай детето, те братята винаги ще си останат братя, свеката - тяхна майка и като нищо пак да станеш виновна. При всяко положение обаче и мъжът ти сега е доста объркан и само времето ще покаже дали е за добро цялата бързаница.


Точна както винаги  good.

За моите деца е абсолютно вярна статията  smile

Свекърва, това за пубертета лекичко ме стресна  shok, да не кажа ужаси ..

Али, в тези условия и аз съм съгласна за будните умове, но в условия на писъци и активни занимания на два змея по цял ден, рационалното ми Аз е на друго мнение Wink

Да, днес отидохме в една градинка до поликлиниката, искам да кажа, че направо я вдигнаха във въздуха.
Намериха още няколко деца, въвлякоха ги в игра за миньони и такова викане и тичане падна...

На майките с по едно дете, леко в повече им дойде... tease

Иначе да, Мари, чакай да дойде третото и тогава ще се разбере кой е по, по,най ...

Маги, на един ден сте с Ива  Wink


Хората какво правят, какви грандиозни неща ги вълнуват, пък ние - трудно ли се гледат деца, имат ли сополи, снахата каква била.... Wink

Да, кой каквото го мъчи в момента.

Много ми е интересно да чета за Вселената, но в момента наистина се чувствам все едно ми е празна главата  blush
Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines