Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 18:22:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 58   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нов Януари, ново начало :)  (Прочетена 199648 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #585 -: януари 25, 2017, 13:07:08 »

Децата са много различни.Аз например предпочитам да не я местя често, да не трябва постоянно да се нагажда към нова среда и нови хора.Тя сега става на 3 и ако говоря с някоя директорка на градина ще я вземат в градината, но предпочитам да я пусна септември в група с нейни набори.Аз съм тръгнала на 6 на училище и полза за мен не виждам голяма, а за момчетата тръгнали на 6,5 беше огромна мъка.На децата им се играе те букви и ченгели ги карат да пишат.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #586 -: януари 25, 2017, 14:01:56 »

Добре де, аз съм недоспала и мозъкът ми не работи, ама не е ли съвсем същото??? crazy

Пак са с една година разлика и 3,5 годишните, могат да правят много повече неща от тези на 2,5 г.
Като това разбира се е малко условно де, че децата са различни.

не е същото, защото сега някои деца навършват 3 години в яслата и им става скучно а после в първа група са деца от 4 годишни, на различно ниво са в развието. Ние всички ходихме по този начин по набори и не е имало затруднения, или не са ми правили впечатление
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #587 -: януари 25, 2017, 15:15:31 »

Маги, аз също не обичам постоянното местене, колкото и да ми е отворено към света детето. Тя може да няма проблем с ходене при баби, ходене на гости и на почивки, ама за цял ден, всеки ден постоянни промени - не ги одобрявам. Затова я задържах и максимално на ясла, противно на първоначалните ми намерения по-рано да е на градина. Побъркаха ни от реформи!

Offtopic Малеее, утре, ако трябваше да съм на работа, щях да подивея. Шефът е заменил файл с такъв със същото име. Въпросът е, че е изнамерил някакъв ултра стар и е затрил това, което ми беше отнело половин ден, за да го направя. Не е сложно, ама е досадно. Много е зле да ти ровят в нещата, било то и служебните. angry Горкото момиче, дето е на обучение!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #588 -: януари 26, 2017, 08:40:04 »

Добро утро!Никакви ви няма в последно време, защо така?На мен днес не ми е ден.Спи ми се, нещо никак не ми е робатно, абе май тегава седмица ми се очерта.Днес мисля пак каква торта да направя в събота.Сестра ми ще идва, ще имаме гости.Правих Естерхази за роженния ми ден и стана много вкусна, но сега не ми се занимава с нея.Мислех пак за нещо с ядков блат ама не мога да измисля.

Хубав и усмихнат ден, аз мечтая за ей това
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #589 -: януари 26, 2017, 08:47:02 »

Добро утро и от мен smile По-заспала май няма на къде да бъда повече... Снощи за пореден ден си легнах след 1 часа. Не знам дали казах 2-ма приятели на Илиян от Силистра бяха при нас онази вечер и останаха с преспиване, едното момче беше на лекар. Вчера уж да си ходят, колата им се счупила и я оставили на майстор. Много ги обичам, ама ахо-ихи.. Двата дни в 1-2 си лягаме  boredom oversleep

Много тихо е и скучно, бързо Свекс да ни разведри, че само тя го умее  heart
Може би и Еми  blum Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #590 -: януари 26, 2017, 08:50:38 »

Добро утро! smile

Маги, може да направиш ореховата торта на Йоли, лесна и вкусна е good

Аз съм лоша компания затова не пиша.
Болна съм, изморена и ревлива sad

ЕДИТ: Да вметна, че аз съм против тръгването на детето на детска градина на 2,5 години. Има огромна разлика между дете на 2,5 г и на 3 г,бих го дала на 3,5 години и така и ще направя тук с групите за игра.
И по-скоро ме притеснява, че Сами трябва да тръгне на детска градина на 4,5 години, а не на 5(понеже е точно януари роден, а не юни, защото има разлика) и на училище на 6,5 години, а не на 7.
Имам го примерът пред очите си със Симеон, който е роден юли, и понеже учебната година тук започва втората седмица на август, тръгна на групите за игри точно на 3 години, на детска градина на 5 години, на училище ще бъде на 7 години и виждам огромната разлика с децата родени януари, същата година, които вървят с него.
« Последна редакция: януари 26, 2017, 09:03:07 от Marri » Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #591 -: януари 26, 2017, 09:03:41 »

Добро утро!

Много е тих форумът напоследък наистина  girl_impossible почти няма и нови булки по другите теми!

Киви беше питала май за Св. Валентин - какво си подаряваме - ами, почти през всичко сме минали. Като бяхме пресни гаджета сме си подарявали всякакви глезотийки (сърчица, сувенирчета, плюшени играчки). Последните 4 години ходим на ресторант, някой по-така  girl_wink Тази обаче ще празнуваме у дома, аз ще си вихря в кухнята, ще купя специално вино и ще си направим кино вечер - домашно и уютно  smile

Аз не мога много да дам мнение за детски градини, защото не съм ходила (2-3 седмици само, може би). Не съм ходила, защото имаше кой да се занимава с мен - родителите ми са учители, т.е. прибираха си се на обед, а пък и имах две баби и една леля вкъщи. На детска ме тормозеха госпожите, много се караха, насила ми тъпчеха храна и аз развих някакъв страх, който се отключваше всеки ден (почти до 8-и клас) с повръщане.
Спомням си как един следобед останах да спя там (обикновено ме взимаха) - не ни даваха да ходим до тоалетна и децата редовно си се подмокряха в леглата...

Това че не съм ходила и на предучилищна (която си беше детска градина и със следобеден сън, и не беше задължителна тогава) също не мисля, че ми се е отразило отрицателно - знаех да чета преди първи клас, много се занимаваха с мен у дома. Тръгнах с желание на училище, въпреки, че не съм имала навик. Не мисля, че съм и срещала проблем при общуването.

С брат ми процедираха по друг начин - той от 3 годишен си тръгна на градина (нямаше кой да го гледа вече вкъщи). Не мисля обаче, че сме толкова различни, поне засега - т.е. разликата при възпитанието в ранното детство не ни се е отразила толкова видимо.

Тези дни са ми меланхолични - час по час се сещам за миналата година, когато имах толкова планове за организация на сватбата. А сега всичко това мина и то премина като един миг! Трябва ми нов проект - надявам се да се ентусиазирам повече за дипломната работа и кандидатстване за докторант.

« Последна редакция: януари 26, 2017, 09:07:07 от Bube » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #592 -: януари 26, 2017, 09:13:57 »

Ореховата торта щях да предложа и аз, ама не съм сигурна как се понасят щитовидната и орехите good
На мен ми трябва малко време и ще ви еманципирам със снимки. Една моя роднина по закон беше много дейна по време на Марша на жените и е събрала разни плакати. Естествено, роднината по кръв също я съпровождаше и подкрепяше в частта за опазване на околната среда, за останалото не зная Wink.
Маги, жива болест е да се излегнеш на този прозорец smile Виж как се е кривнал пламъкът на свещта, кой знае как духа, направо страници обръща вятърът Wink
Отивам да подготвя материал и се връщам smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #593 -: януари 26, 2017, 09:16:50 »

Аз сега в Италия се влюбих в едно вино Брунело ди Мотанлчино.. Голям ценител съм на червен вина. Това е най-най-вкусното, което съм опитвала  heart За Св. Валентин се разбрахме с ММ, че искам бутилка от него.. Не спирам да си спомням прекрасния вкус.. Направо съм вманиачена, а цената му е 98лв. на това, което намирам в България.  heart Имам позната, която ползва отстъпка в МЕИК-98 и мисля да се възползвам  Girl_hide
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #594 -: януари 26, 2017, 09:18:09 »

Добро утро!

Дам форума  тих понеже както и Маги каза всичко се е изнесло по фейсбука, една колежка е в някаква група Булки 2017-та и било с много булки и през час се поствало нещо ново, та не е за очудване, комуникацията е там по-бърза, ама и става страшна дандания...

Мари за да тръгне тук детето на градина трябва да е без памперс и да се облича само. Вчера пак обсъждахме тази тема с други мама и се говори че ще има все едно преходна група към градина и ще бъде точно тази 2,5-3,5, защото стават големи за ясла малки за градина, та нямало да има ефект върху по-ранно тръгване за училище. Още е малко тъмна инидия, надявам се скоро да се разясни.

Магии тук смеее... защо ще се мъчиш с торти? Я им направи някоя по твоя режим smile

Bube хайде, на ред е проект бебе smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #595 -: януари 26, 2017, 09:19:13 »

Добро утро smile

Аз в детската градина като имаше нещо, което не харесвам, за ядене, се криех зад пердетето...за да не ям. Странно, дълго време си вярвах, че те не ме виждат и за това не ме карат насила да ям. Били са нормални учителки хахахахах
А в детските градини по спомени имаше толкова много храна постоянно - закуска, обяд с първо, второ, трето, следобедна закуска. Все нещо ще ядеш от тях и гладен няма да останеш.

За Св.Валентин сме поканени на подаряване на пръстен на момиче. Изненада за нея, ествествено. Никога не съм присъствала на подобна емоция.

Внимание - 3 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше. - браво, бе smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #596 -: януари 26, 2017, 09:23:52 »

Свекърва, викаш да не съжалявам, че не съм днес в това легло smile Бе аз и моето няма да откажа с кафе и книга в него.Завита в юргана smile

Тук заваля пак.Аз обичам зимата ама нещо взе да ми идва в повече  shok Като помня, че като раждах Моника преди 3 години беше топъл февруарски ден със слънце, а аз бях приготвила 3 ката дрехи и сега ми става смешно.

Да и аз се чудех за тая ореховата или Династия?!Чудя се, те са все с орехи, могат да се заменят с бадеми.По принцип мога да ги ям, само да не прекалявам, а и колко орех ще се падне на 1 парче торта?Има и една шоколадова, тя също е с орехи.А последно хвърлих око на кокосовата, ама моя мъж не обича кокос  huhhuh.gif а тя е с кокос вместо с брашно в блатовете.

Булче, аз не съм фен на тия сурови и веган торти.А Моника горката колко беше ужасена от една такава торта на един детски рожден ден, смях се с глас на физиономията и.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #597 -: януари 26, 2017, 09:27:39 »

Маги ти сега и млчени не можеше нали? Че аз правя една протеинова торта, без грам брашно, с извара и кисело мляко/сметана. Уникално вкусна
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #598 -: януари 26, 2017, 09:32:15 »

Мен тези групи във фейсбук ме влудяват.. Нищо не мога да чета, да намирам, супер са ми гадни, разхвърляни и неподредени  NO

И тук вали сняг, отново.. Писна ми и на мен вече.. Няма да се разтопи до април егати  nea
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #599 -: януари 26, 2017, 09:49:32 »

Снегът не ми пречи, но не и мъглите и минусовите температури... искам да е някак по-топло, в петък и в понеделник беше разкош, дори слънце имаше.

Кака някъде са я затрупали снеговете, май скоро не е писала.

Фейсбук групи, форуми... всичко в даден момент ми е идвало като натоварване. Понякога ми е трудно да се изключа от информационния поток. За това си правя целево онлайн детокс понякога.
Последния беше принудителен, Змей тактично ми разцъка телефона до степен неузнаваемост и аз два дни бях с един стар. Ами чудесно си изкарах, без месинджъри и всякакви други пищящи и изискващи внимание апликации.
Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 58   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines