Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 22:19:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 58   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нов Януари, ново начало :)  (Прочетена 199682 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #570 -: януари 24, 2017, 21:01:53 »

Познавам родители, които открито защитават обучението вкъщи. Е, децата им още не са тръгнали на училище, ама те си протестират и искат официалното му признаване. Те пък са трети вариант, та хора разни по белия свят.
Абсолютно съгласна съм, че родителите формират отношението към учение на децата си. 
Покрай коледните мероприятия видях какъв проблем е да отглеждаш деца в отдалечени населени места. Като падне сняг или валят силни дъждове и училищните рейсове не вървят. Ясли и в големи села няма, а детските градини често събират деца от разни места и е дори по- трудно от градовете да бъдат записани. Нашата работа, в сравнение с техните е "намерили, та премерили"
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #571 -: януари 24, 2017, 21:20:08 »

 goodpost
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #572 -: януари 25, 2017, 08:29:37 »

Добро утро.

Аз познавам всякакви родители.Покрай майчинството се запознах с много и различни майки.Познавам такива дето пуснаха децата си на ясла на година и половина, за да се социализират!И такива който са против училището и искат да правят домашно обучение.Нас ни викаха дори в един кооператив, но аз прецених, че е прекалено ангажиращо за мен, а и познавайки учителката там не вярвам, да им е толкова полезен.И да в малките населени места това което имаме за даденост, за тях е екстра.

На мен днес много ми се спи.Ще избутам и тоя ден де!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #573 -: януари 25, 2017, 09:42:05 »

Добро утро от мрачна и сива София  angry

Снега вече е черен и жълт, от другата седмица дават плюсови температури, ще се разтопи снега и ще си проличат дупките и боклуците  shok

Относно предучилищната, аз съм ходила само на такава, но вече знаех да чета на кирилица и латиница и да смятам, много обичах да ходя и събота даже исках  crazy. Това беше защото съм второ дете, докато нашите обясняваха на брат ми аз седях и попивах, така и английски научих от неговите учебници. Умна си бях много на времето  Girl_hide

Всички се притеснихме покрай тая ясла, свека не е спала снощи и вдигнала кръвно... така е като е един на майка и на баба, всички му берем гайлето  blush

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #574 -: януари 25, 2017, 09:51:08 »

Добро утро smile

Кафето, което е поднесла Маги е много приятно.. Искам да си го пия вкъщиии  Coffe

Аз съм ходила на детска градина от съвсем малка, на ясла не съм. Взели са ме директно в детската, защото баба ми беше възпитател (много обичам да казвам, баба ми беше леличка в детската градина, за да се смеят хората, ама жената си беше възпитателка). Всички ме гледаха като тяхно дете.. Обожавам си периода в детската и си го помня до ден днешен с умиление.
Била съм и на предучилищна в началото ми училище.. Спомням си, че често след предучилищната отивах към детската градина, за да си видя госпожите, понеже бяха в сгради една срещу друга.. Нашите ме търсеха, защото си беше бягство  Girl_hide Нищо, че съм ходила 100 години на детска градина, пак ми беше стрес като отидох в предучилищната и исках да си се върна в детската, защото ми липсваха госпожите  girl_haha

Аз съм за децата да ходят и на ясла, и на детска градина. Ситуацията с домашното обучение пък, никога няма да я разбера, поне не и в България  nea
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #575 -: януари 25, 2017, 09:56:08 »

Добро утро!

Част от моите мозъчни клетки са ходили тайно до Неапол... Вчера ви писах, писах и никой не ми отговаря. Сутринта си гледам браузъра така си седи на единия таб с непубликуван пост.
За Свети Валентин какво си подарявате?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #576 -: януари 25, 2017, 10:04:37 »

Ние за Св. Валентин сме си подарявали всякакви неща.. Никога няма да забравя, колко грозни неща си подарихме за първия Св. Валентин като двойка, някакви плюшени грозни сърца играчки и тн..  girl_impossible Радвам се, че уточнихме още тогава, че и двамата ненавиждаме подобен род изненади и всичко приключи на време  funnytooth

Подарявали сме си различни неща, обикновено се разбираме, който какво иска и си го разменяме. Сладникави изненади не си правим. Тази година дори не сме говорили за нещо.. Най-вероятно ще излезем някъде, ясно е, че няма да пътуваме.  huhhuh.gif

Бих се зарадвала да ми подари красива порцеланова чаша, но миналата година ми подари 2 комплект Ланкастер и едва ли ще повтори.

Много харесвам тези, прави ги една българка, има всякакви разновидности. Влюбена съм в почти всички  blush
« Последна редакция: януари 25, 2017, 10:06:54 от alexandrova_90 » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #577 -: януари 25, 2017, 10:12:48 »

Готини са тези, аз също съм фен на всякакви изчанчени чаши. Бавно и сигурно изместват комплектите от шкафа smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #578 -: януари 25, 2017, 10:49:26 »

Ха, добър ден! Coffe
Аз съм вече вкъщи след обикаляне по поликлиники и лекари. Тук се мъчи да пробие слънчице, обаче това не отменя факта, че снегът е сив, грозен и о*акан от кварталните кучета.
За ясли и градини мога много да изпиша. Аз лично съм против яслата - дете под 3 няма остра нужда от контакти на неговата възраст, не и в този вид. Има нужда от майка си, която да му подсказва какво са социални контакти - Дай лопатката на ...., а ти вземи неговата кофичка и тн. Вече след 3-те години децата си търсят деца. Имат общи игри, измислят си сами занимания. Гледам и каква фантазия се върти из малката руса главица. За съжаление нямаше как да издържим на една заплата. На 2 г. и 2 месеца поехме към яслата.
Другата съществена разлика е, че в яслите са сестри, а в градината - педагози. Едните са учени да обгрижват децата чисто физиологично. Другите им дават една основа на обща култура, поведение и тн.
Няма обаче как едно интровертно дете да стане екстроверт good Това е физиология, която е закодирана. Въпреки всичко съм За градината и задължителната предучилищна още по-. Циганчетата не са единствен проблем. Надето го е казала - има една камара деца, които водят родителите си за носовете. Що да не оставим детето да беснее до полунощ, а сутрин да спи до 10. Пък като тръгне на училище как ще става в 6:30 - никой не знае! Що за спи следобед, като майка му решава, че това е часът за обиколки в МОЛ-а! Имам близки приятели, които грам режим не са създали на детето. Превърнали са го и в откровен егоист. Много умно дете, но с нулеви социални умения. Най-добрият ми приятел беше ходил на детска градина точно един ден (много му беше харесало). Нямаше кой да му обръща внимание с това да му чете книга, да му обясни нещо. Така и си избута училище - по тънката лайсна, без създаден навик сам да се стимулира, да научи нещо, да търси информация по теми, които да го вълнуват.
Тони, ти ме беше запалила по тези чаши, та бях гледала една по една всички снимки в детайли. Много ми харесват и малките чинийки с назъбени страници. heart Може да се поглезя по някакъв повод с тях.
И ние лиготии не си подаряваме. Предпочитам нещо лично, ама и да върши работа. В интерес на истината 8-ми март ми е по- на сърце от Св. Валентин. Тази година сама се иронизирах с - На ти 8-ми март! На ти еманципация! Сега иди и си отрий колата, че да стигнеш навреме до работа. pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #579 -: януари 25, 2017, 11:01:51 »

Аличка вече имат по 1 педагог в яслите, другото е че има нов закон и вече децата родени до юни ще могат на 2,5 г да тръгват на градина, та се надявам че септември звяр да тръгне на градина. И ние доста устискахме без ясла, не ми се вижда готов за това все още, ама нямам избор, детето ми е приоритет но и приоритет ми е да има храна на масата и покрив на главата
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #580 -: януари 25, 2017, 11:21:28 »

Аличка вече имат по 1 педагог в яслите

Да, имат! При нас на 4 групи имаха един... nea Поне за толкова знаех. Проблемът не е и в самите възрастни. Проблем е, че събират деца от 10-месечна възраст до 3 години и кусур. При нас имаше адаптация в началото - нормално. На пролет имаше нов прием - нови ревящи деца. Пак шок! (Малката изпитва ужас, ако някой реве. Залепя се за мен и се свива от страх) За моя изненада смесената група беше приета супер радушно. Може би, за щото беше лятото, когато ги извеждаха постоянно навън, където тя се чувства добре. На есен - нов прием - нови по-малки деца, пак ревящи. После втори нов прием... Вече тук ми идеше да се гръмна!
Сега могат с два месеца по-рано да тръгнат на градина, ако не се лъжа. Трябва разрешение от общината, но да кажем, че това не е проблем.
Пак имаме избор ако не в тази ясла/градина - в другата. По отдалечени градове и села е страшно! Още по-страшно е, като се замислим, как тези майки някой ден ще вземат пенсии без кой знае какъв стаж. Да са им живи и здрави мъжете!
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #581 -: януари 25, 2017, 11:35:26 »

Аз също съм против яслите, ако могат да се избегнат.При нас в яслата децата започват да ги извеждат чак към април, май.Защото преди това много плачат и трудно ги организират да излязат, а и те свързват излизането със взимането от родителите.

Освен това в градината имат занимания, ангажирани са, ходят на театър и е по интересно.Естествено, това не означава, че на всички ще им хареса.Мартин и сега не иска да ходи.Там седи и мълчи , страх го е да не му се карат.Направо замръзва , като види едната госпожа, а после като го взема и за 5 минути с него ми се иска да го върна обратно.Докато избият емоциите е страшно и всеки път е така. angry

Мен са ме водили на ясла, но като са ме оставяли, аз съм сядала на един стол и и не съм мърдала от там.Не съм пила вода, не съм ходила до тоалетна , не ям нищо. Чакам майка ми да ме вземе.Накрая лелките са казали на майка ми, че няма смисъл, ще се разболея така и оттам при баба ми. cray
Е там как ревах, не исках въобще да стоя , но майка ми е трябвало да работи, защото иначе остава без работа, а после работа няма....

После градината я харесвах, но бягах три пъти оттам blush blush blushЕ така просто да покажа , че мога да се измъкна по всяко време.Убедих и едно момче да тръгне с мен единия път, то заваля дъжд и той на другия ден беше болен  nea.Детска му работа.

Тони, разказа ти е чуден , пренесох се там.И ние искаме да ходим .ММ е ходил в Южна Италия, много я обича, но най вероятно ще сме само с Явор.

Искаме да е с кола, а тя не понася дълги пътувания и ставаме луди покрай нея. :angry:Мартин няма проблем слагаш го в колата и може и да не излезе от там , освен за хранене разбира се. :girl_wink:Но няма как да вземем единият и затова , ако тръгнем ще е с най-малкия.Пък големите при баба и дядо, че не се знае още колко ще може да им се радваме.
Иначе аз съм на мнение, че е хубаво да се пътува с децата, за да свикват и едните и другите, но този път май ще е така.Надявам се да имаме възможност много пъти да пътуваме заедно  smile

За градините забравих, според мен на 2,5  е лошо да се пускат децата, защото се получава много голяма възрастова разлика и то в период , който се усеща много.Те и сега госпожите трудно успяват да обърнат внимание на децата както трябва, а така едните ще могат едни неща, на други ще им е трудно, а трети съвсем може да не са дорасли до това , което ще правят.
 

П.С. чашите са супер.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #582 -: януари 25, 2017, 12:05:45 »

Цитат
За градините забравих, според мен на 2,5  е лошо да се пускат децата, защото се получава много голяма възрастова разлика и то в период , който се усеща много.Те и сега госпожите трудно успяват да обърнат внимание на децата както трябва, а така едните ще могат едни неща, на други ще им е трудно, а трети съвсем може да не са дорасли до това , което ще правят.

напротив , точно така няма да се получи голяма възрастова граница, групите ще са от 2,5 до 3,5, сегашните разлики са много големи, имаш 3 и 4 годишни в една група и става проблем, или в яслите имаш 1 годишни с 3 годишни заедно. Това разделение ми е много познато, аз съм учила до 12 ти клас така, на 5,5 г на предуичлищна, на 6,5г първи клас.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #583 -: януари 25, 2017, 12:19:49 »

То тези семейства разчитат на някакво собствено производство, затова и са останали на село. За пенсии сигурно изобщо не мислят, животът им е ден за ден.  pardon Сега, като съм вързана вкъщи и не искам да мисля за собствените си дертове, често си задавам въпроса, с какво право им се месим crazy. Заради децата с потенциал го правим, естествено. Но ако ги измъкнем и тях от това място, за да им дадем шанс, какво ще се случи? Движението трябва да е в обратна посока, възможностите от тук някак да тръгнат натам. Млади хора никога няма да се върнат или да отидат на м.йната си. Истината е в "младите" пенсионери. До 70г. все още ставаме на акъл, та има едни 5 години, които може да дадем на някого,  вместо да ги пропиляваме по снахи и дъщери, които имат нужда от нас само като слугини pardon Бе ще го измисля аз по- обхватно, ама трудно ще се реализира blum
Али, като казваш за сутрешното събуждане, та ме подсети за нещо страшно интересно. Хехе, много преди измислянето на будилниците, индианците мерели времето за сън с изпити чаши вода. Знаели какво количество вода трябва да изпият по залез, че да станат и се съберат за лов преди изгрев. Абсолютно безотказен будилник, няма как да го затиснеш с ръка или да не го чуеш Wink. Е, става само за здрави и млади, щото другите "простатата ни алармира"  funnytooth
За събирането по възраст в градините явно още не сме го "преглътнали". Имам предвид трите страни- майки, учители и деца, това ни е странно и неудобно. Обаче е залегнало в основата на Монтесори обучението, че деца се учат най- добре от деца, както и че деца се учат най- добре като "преподават" на деца. Ако се пречупим, това ще е и крачка към интегриране на деца в неравностойно положение в училище, както и към различната успеваемост на децата в един клас. Ако започне сега, вероятно едва децата ви ще са готови да го приемат за децата си.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #584 -: януари 25, 2017, 12:37:31 »

напротив , точно така няма да се получи голяма възрастова граница, групите ще са от 2,5 до 3,5, сегашните разлики са много големи, имаш 3 и 4 годишни в една група и става проблем, или в яслите имаш 1 годишни с 3 годишни заедно. Това разделение ми е много познато, аз съм учила до 12 ти клас така, на 5,5 г на предуичлищна, на 6,5г първи клас.

Добре де, аз съм недоспала и мозъкът ми не работи, ама не е ли съвсем същото??? crazy

Пак са с една година разлика и 3,5 годишните, могат да правят много повече неща от тези на 2,5 г.
Като това разбира се е малко условно де, че децата са различни.
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 58   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines