Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:38:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 58   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нов Януари, ново начало :)  (Прочетена 183645 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: януари 19, 2017, 10:11:29 »

Добро утро! Coffe

Искам кафе с такава пяна, като на снимката... обожавам. Между другото тук кафето, което сервират е разкошно, ароматно, не толкова кофеиново и в толкова големи чаши. Ескпресо почти не се пие и аз отвикнах, но това е просто вълшебно, особено със задължителната сметана мммм

И аз искам уреда на Руми. Симеон има страхотни кожени ботуши, но не ги стяга особено при закопчаването, гази дълбок сняг и от две седмици се прибира всеки ден с мокри крака, защото снегът влиза отгоре.
Проблемът е, че трябва след като се прибере отново да излиза...

Решението е гумени ботуши обаче....гумените ботуши са си гумени ботуши....
Но и на тях и им идва реда пролет и есен. Даже детските ги продават си нивомер в задната част, голяма забава за децата..., но то пък няма качествени локви,където да мерят нивото girl_haha
Като си спомня тези от моето детство...., до си удавиш направо lol

Леле, Руми, как я удържаш Стефи толкова време вътре. Сами три дни не е излизал, защото първите два имаше много силен вятър на -8 градуса, а вчера Симеон беше с температура и нямаше как, и вече едва го удържам, иска си излизанията....
« Последна редакция: януари 19, 2017, 10:19:48 от Marri » Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #481 -: януари 19, 2017, 10:19:55 »

[quote author=Marri link=topic=37599.msg714817#msg714817 date=1484813489

Симеон има страхотни кожени ботуши, но не ги стяга особено при закопчаването, гази дълбок сняг и от две седмици се прибира всеки ден с мокри крака, защото снегът влиза отгоре.
Проблемът е, че трябва след като се прибере отново да излиза...

Решението е гумени ботуши обаче....гумените ботуши са си гумени ботуши....

[/quote]

Това все едно аз съм го писала.
Същото, излизахме и с гумени ботуши, пак ги напълни.
Повече на нея кожени ботуши не купувам.Само плат и лепенки.

И не а мен ми се пие кафе, но си изпих дажбата за деня, лошото е че май и парченцата шоколад , които хапвам от време на време ще ги спирам, че май му се отразява на дребосъка. angry

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: януари 19, 2017, 10:26:50 »

Марта колко кафе пиеш на ден?
Когато се роди Сами, в болницата ни сервираха една каничка около 300 мл мляко и една каничка,около 250 мл кафе. Понеже спях по 1 час сумарно на нощ, като дойдеше закуската в 7:30(когато бебето най-сетне спеше кротко), любимата ми част от деня, го изпивах без да се замисля и кафето и млякото. Видях, че на бебето не му се отразява, а за мен беше като 30 минути невероятна наслада, плюс, че ме тонизираше много добре. Но както казах, кафето тук е с ниско съдържание на кофеин.

А гумените ботуши, които купуваме, задължително са в горната част с плат,с ластик. Платът не пропуска вода, така че са безсмъртни направо, газят смело.

По принцип тук децата ги оборудват от-до, гумирани гащеризони, якета(които се затварят от всякъде), гумени ботуши и ги пускат от есента до лятото, ако искат да се търкалят в локвите(последното съвсем сериозно). И децата са доволни и родителите.
« Последна редакция: януари 19, 2017, 10:29:56 от Marri » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #483 -: януари 19, 2017, 10:42:11 »

марта благодаря  heart

а защо не им купувате апрески? Звяр и на снимката е с апрески, отгоре има връзка която се стяга и не влиза  сняг от никъде smile ето такива се неговите, страхотно качество е тази марка, супер леки са и без проблеми си върви в снега

Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #484 -: януари 19, 2017, 10:46:50 »

Сега пия сутрин едно кафе с мляко олоко 40-50 мл.  еспресо.Толкова пих и когато бях бременна, иначе по две кафета си наложих, защото много обичам кафе и преди прекалявах.

Тук също пускат в Лидл подобни гащеризони за дъжд и май и подобни ботуши съм виждала.

При нея проблемът е че е доста слаба, всичко и виси, грейката, която има ластик долу при нея не върши работа.

Апреските не съм лупувала, защото ми изглеждат тежки, а тя е като бръмбър.Взимала съм на Ecco  и съм доволна, но не е имало толкова сняг.
Иначе и аз ги оставям в локвите и без грейки, играят , скачат, пръскат и така.

Хвана ме яд, че аз съм с нея навън и тя си мълчи , че ботушите са и отворени и краката са мокри.Можеше да каже да и помогна.А  ние си стоим по 2-3 часа навън.
Накрая ревеше докато се приберем, така беше замръзнала.А утре става на 6 .Мислех че за такива неща, ще може  да и се гласува доверие, че ще каже  или нещо друго.Ама не е дошло времето. sad
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: януари 19, 2017, 10:53:23 »

Охо, Марта, мислим ги само за много големи. Симеон е същият. Даже може да си излезе пак с мокрите чорапи(ама да ги изцедиш) и мокрите ботуши и няма никак да му направи впечатление.

Булче, тези ботуши са за върла зима. При нас обикновено е около 0, максимум -5. Та с такива ботуши краката му са пак мокри, но от изпотяване. Сега има Geox, от естествена кожа, със специални подметки за проветряване и е ок. Не пропускат вода, само да не ги пълни със сняг се иска. Купила съм му и зимен гащеризон, олекотен, който да се слага над ботушите, той е стегнат в долната част и е от две части, долна и горна, така че снегът да няма допир с вътрешната част. Обаче кой да се занимава да слага гащеризона над ботушите ..... та такива истории
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #486 -: януари 19, 2017, 11:25:36 »

Марта моето е на 2 г и си ходи супер лесно с тях, тези са с вълна от вътре и на 0 градуса не са му били мокри краката, марката е полска Demar, взех му и гумени ботуши от тях.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #487 -: януари 19, 2017, 11:29:56 »

Привет.От сутринта задачи и не мога да стигна до тук.Гледам обсъждате детски обувки и гащеризони.Моника има зимни апрески от Лидл, много са удобни и не се пързалят сега в снега.Гащеризона и е пак от Лидл но за дъжд, с един клин от долу става и за сега.Не сме скиори, че да вземам специален за зимата.Хем е суха, хем и е топло, хем не я спирам в коя локва/пряспа да се бухне.Дори сега като е болна всеки ден сме на вън.Само сглупих и не и взех хубави ръкавици и сега е с плетени, който се мокрят и тя пищи, че са и замръзнали краката.

Ох имам да правя вече два броя картонени торти.Направо лошо ми става.За Моника и племенника.Сега като заспи дребното ще чертая схеми и ще броя парчета и колко картон ще замине.Ми то остав и тематични трябва да са.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #488 -: януари 19, 2017, 13:41:55 »

Булче,  heart
Панде, Руми е казала. Нашите са били в Мура и Славуна. Много е хубаво! Гергана е 4 звезди и съответно има някои плюсове отгоре. Ние на 2 пъти в Дот Ком сме били. Той е на високо, но ходим с рейса до плажа. Рейсът е безплатен. На ММ много му харесва да е в гората, той я предпочита пред морето по начало, та компромис правя в това отношение. Последно бяха сменили шеф готвача и беше класи нагоре по отношение на храненето.
 Кофти са Орхидеи и Магнолии, че има стълби към плажа и центъра.
Там ходим в определени хотели, защото майка взима преференциални цени покрай работата. Едната година бяхме на 30 лв на човек! Отделно не се предлагат всички хотели на българи. Боряна например е само за чужди (май немски) туроператори.
Руми, много е интересно. А за този уред не трябва парно, така ли? Виждала съм страхотни изпълнения на бани в тези цветове. Грешката на повечето хора е, че се мъчат да правят барова обстановка вкъщи, та тогава става просташко.
Свекърва, да, огромен е! То в това семейство свекърва ми е най-малкото, та понякога се обръща към своите НИ с: Наведи се, да ти плесна един зад врата. НИ3 при тях е баш котаракът. Тъкмо да го научат да яде леща и след цял ден маукане, вуйчото на ММ му е сипал гранули. Развалил дисциплината!
Маги, направо ти завиждам за заниманието!
Аз го реших. В сряда отивам за болничен. Правих една ОП, дето трябват 10 дни за нея. Шефът се мота... Аз за 2 дни и половина я направих. Скапах се! На всичкото отгоре шефът е неблагодарен, че не съм му подпечатала и подписала вместо него нещата. Как ли пък не! Да се оправя вече.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #489 -: януари 19, 2017, 14:40:35 »

За броя пъти, който се обличат поради факта, че змейове и хали растат като гъби, лидълските дрешки са със чудесно съотношение цена/качество. Ние тази зима сме го оборудвали изцяло от там с апрески, скиорско яке и панталон, за да съм сигурна, че му е топло. Нашият Змей е зиморничав.
Албена последно бях преди да имаме идеи за Змей, смениха ми платена резервация за конкретен хотел и с триста зора ме пратиха в друг. Аз исках да съм на плажа, а хората си правеха сметка да ме бутнат някъде из вътрешността без корекция в сумата дори.  От тогава съм ги бойкотирала... за мое съжаление де, защото Албена ми е любимия плаж.
Булче, много ви е сладък модела. Аз на нашия момък съм му направила шал яка, че това с овъртането много го мъчи него.
« Последна редакция: януари 19, 2017, 14:43:30 от Kiwi » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: януари 19, 2017, 14:59:35 »

Булче, благунчо е чудесен!  heart

Доволна съм много от дрешките на Лидл. И днес изпратих майка ми на пазар там. Напълнила е една торба с дрешки за без пари. Качеството също е супер.  good
Винаги, когато пускат бебешки неща, взимаме. Само, че е невъзможно аз да ходя, защото Алекс спи до късно, а за да се доредиш до нещо, трябва да си там с отварянето на магазина. И днес е било лудница.

По принцип кафе не пия, само 3в1. Много ми се пие сега, въздържам се, ама като чета вие, че даже и кафета пиете. Не знам дали ще му повлияе на Малчо. И без товач е достатъчно бесен, да не се превъзбуди още повече.

И ние мислим за Албена тази година. Колега на ММ много я хвали, не разбрах кой хотел само.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #491 -: януари 19, 2017, 15:20:53 »

Киви преди свекърва да му направи това шалче му слагахме на баща му една яка  pardon, ама друго си е с това шалче много е по готин smile

За дрехите от Лидл е малко на късмет, понякога има добри попадения, ок са като качество, доста избледняват обаче, на мен и дънките и на малкия дрешките ми избледняха. За апрески заложих на Демар че ми харесаха много техните smile иначе както виждате якето е Лидл...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: януари 19, 2017, 15:22:25 »

И аз харесвам Албена, като курорт и плаж, обаче аз имам проблем с храната. Това което се предлага като ол инклузив.....не ми е по вкуса.

За Лидл и H&М съм на различно мнение за детските дрехи, но много зависи от това като цяло какво се предлага на пазара. Например си давам сметка, че гащеризони, гумирани якета от друго място могат да се купят само скъпи марки, защото не се ползват традиционно, така както е тук например.
Също и като гледах какво се предлага на средно ниво по детските щандове в България..., да, сигурно и аз щях да предпочета Лидл...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #493 -: януари 19, 2017, 15:48:00 »

Мари, права си! Тук среден клас такива дрехи почти няма.
От Лидл оборудвам дрехи за в градина - клинове (поне са им дълги!), бодита (не се изкривяваха за разлика от българските и бяха уголемени), блузи (дълги са и не е вечно с гол кръст зимата)... Якета се замислих и май съм купувала едно на разпродажба от Карфур и това кожухче, което нашите й подариха за Коледа от естествена кожа. Всичко друго като яке, палто ни е подарявано, давано или е запазено от мен. Сега ползваме един космонавт от мен от 2 части. Иначе бих се замислила дали да дам нам си какви пари за такава дреха, дето другата зима я става, я не, я има нужда от нея, я не. Имало е доста топли зими, тази е изключение, че вали толкова сняг и трябва да се помисли какво и как да бъде облечено, за да е сухо детето.
Аз днес ще ходя точно до Лидл, за да видя дрехите за дебели. Специално дамското им е зле по мое впечатление. Ѝмам 2-3 летни потника и една пола, от които съм доволна. Другото ми стои като шир потреба.
О, как искам и аз да мисля за морееее! Тези дни тук се сменят по няколко сезона - сутрин вали сняг, следобед е киша, вечер замръзва всичко. Съвсем се побърках! Искам да е топло и да нахлузвам по един кат дрехи, а не да съм като Боримечката, жена му и първия му братчед взети заедно.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #494 -: януари 19, 2017, 15:54:38 »

Али, убиваш ме с твоите дрехи за дебели. Дай да те видим каква Боримечка си, че не ми се вярва.  Girl_hide
Затова не обичам зимата. Искам да е лято...

Аз нямам наблюдение над другите дрехи, само бебешки.
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 58   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines