Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 02:27:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 58   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нов Януари, ново начало :)  (Прочетена 188322 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: януари 13, 2017, 22:51:09 »

Ники беше пристрастен към биберона, но за 3 дни супер безболезнено го отучих, чак сама се очудих.  Спеше с него и цяла нощ си го търсеше и слагаше в устата. Беше на година и 8 месеца, но вече говореше с изречения. Разболя се и имаше хрема. Обясних му че няма да може да диша и че трябва да му сложа капки. Разревах се че не иска и тогава му казах, че няма да му слагам, но ще трябва да спи без биберона и той се съгласи. Следващите 2 дни същото се повтори , той сам така предпочете. После ги скрих и той дори не се сещаше. Сега със Стефи положението е същото спи с биберона. Даже е по зле защото през нощта се буди и аз трябва да и го дам и реве докато не и се даде. Сега е на година и 7 ,8 месеца, само че за разлика от Ники не говори, знам
 Десетина думи и няма как да проведа разговор, камо ли да я убедя в нещо. Хем се бях зарекла, че няма да я приспивам с биберона и се предадох. Просто тя заспива по час и половина . Та и на мен ми предстои спиране, но не знам как и кога. Това с отрязването при някои действа. Може и с него да пробвам, но за сега не виждам как ще стане.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #406 -: януари 14, 2017, 00:40:22 »

С Михаил хвърлихме биберонът на кучето на съседите. Той сам го хвърли през оградата, защото решихме, че не е бебе ( Беше на 1 година и 1 месец). Първата нощ му беше трудна, но сам си казваше "Бау-бау", "Ам". С Йоан на година и пет месеца реших да и срежа върха и да му кажа, че е счупена. Беше голяма грешка. Това, че му е пред очите само го ядосваше повече. Рева 2 часа, ако имах какво да му дам със сигурност щях да се пречупя. Накрая заспа от преумора. Следващите дни беше по-добре и за около 3 дни също свикна. И при двамата предните зъби бяха започнали да отиват напред и това ме принуди да махнем биберона.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #407 -: януари 14, 2017, 10:56:13 »

На мен отправна точка за спокойствие ми е "майката" на куклата Мон Лили. малко преди три детето се разхождаше с биба и памперс. Приятелката ми много се притесняваше, но за дъщеря и това изобщо не беше проблем - когато, тогава. Усилията и бяха насочени да научи детето да брои до 10 и да познава написано името си, това били изискванията от детската градина в Париж. pardon
На големия му махнах принудително бибата към 2 годинки, макар че я ползваше само за заспиване и в последния момент я хвърляше със замах извън кошарата. Появиха му се черни точки на предните два зъба и просто се наложи да бъдат отстранени всички евентуални причини за разпространяването им. Стана от раз, казах, че я няма вече, без много обяснения и без драми. Каза "добе", обърна се и заспа.
На малкия я издърпвах от устата веднага щом заспи и я слагах в капачка под възглавницата. Имаше още 2-3 за резерва и ако той искаше, през нощта сам си ги намираше, съответно аз ставах за да я махам, но бях доволна, че не се занимавам с приспиване. Точно по това време /значи е бил около година и половина/ хвана голям студ и всички се събрахме да спим в хола, че само там имахме акумулираща печка и някак беше по- топло. Неговото легло беше от два събрани фотьойла, брат му пък спеше между нас, на разтегната холова гарнитура. Та първата вечер слушам че малкият се върти и казва съвсем ясно "Нама го, да е.а!" и се сещам, че сме забравили в суматохата бибите. По- същисана бях от втората част на изречението и си представих как следващото ще е "Дай го, да е.а!", та да се чудя как ще ставам в студа и как ще махаме думичката, дето съседът я казва при всяка своя дейност, изискваща някакво усилие. Ама се размина и това беше краят. Обаче словосъчетанието си остана и трябва много старателно да избягвам въпроса къде е нещо, което не се вижда на пръв поглед, все още, че и към тримата мъже. Ако се разсея и попитам, отговорът идва на толкова гласа, колкото мъже са в наличност.
На племенника даже и не му предложиха биба. Обаче вече е почти на 7 и палецът е в устата, зъбите му са изкривени и има шини. Нищо не помага и сега чакаме жена му да го отучва Wink
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #408 -: януари 14, 2017, 11:20:40 »

първата вечер слушам че малкият се върти и казва съвсем ясно "Нама го, да е.а!" и се сещам, че сме забравили в суматохата бибите. По- същисана бях от втората част на изречението и си представих как следващото ще е "Дай го, да е.а!", та да се чудя как ще ставам в студа и как ще махаме думичката, дето съседът я казва при всяка своя дейност, изискваща някакво усилие. Ама се размина и това беше краят. Обаче словосъчетанието си остана и трябва много старателно да избягвам въпроса къде е нещо, което не се вижда на пръв поглед, все още, че и към тримата мъже. Ако се разсея и попитам, отговорът идва на толкова гласа, колкото мъже са в наличност.


 funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth

Много рано и правилно е проговорил НИ2.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #409 -: януари 14, 2017, 13:36:01 »

Роди се първото бебе в приятелското ни семейство.  cray heart Едни от най-близките ми приятели вече са мама и тати. Ллелеелееее побърках се... много радост.  danceg danceg danceg  След малко потегляме за Сф да пием с гордия татко хаххахах

« Последна редакция: януари 14, 2017, 14:00:35 от nadelina88 » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: януари 14, 2017, 16:45:37 »

Да е живо и здраво!
Активен
Nikol_M
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #411 -: януари 15, 2017, 19:03:50 »

Привет на всички!

Казвам се Никол и тази година ми предстои онова голямо събитие, което е за младоженците е рестарт на любовта, а за родителите е повод за гордост -  сватба. Регистрирах се по препоръка на скъпата ми приятелка (на която станах и кума) - Тони или както е по-известна във форума - alexandrova_90.
Тя ми е говорила много и за вас и за форума като цяло, така че може да се каже, че индиректно познавам повечето от момичетата и от това, което съм слушала за вас - много ме кефите!
В тази първа тема за новата година с първия ми пост, пожелавам на всички прекрасни нови изживявания, а на себе си пожелавам много нови "форумни" приятелства!

Надявам се на вашата помощ и подкрепа в организацията на сватбата! Сигурна съм, че ще получа ценни съвети и ще ме вдъхновите да направя не просто събитие "с двама луди и 200 гладни", а нещо повече - нестандартен празник, който дълго ще се помни от младоженци и гости.

Ако имате въпроси относно моята скромна личност - давайте Wink


Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: януари 15, 2017, 19:08:02 »

 Welcome Любима  heart heart

Приветствам те  LOVING

Ще организираме най-прекрасната сватба, нямам никакви съмнение за това heart heart heart

От кога чакам, да се регистрираш  yahoo Yes danceg
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: януари 16, 2017, 03:38:57 »

Добре  дошла Никол smile Очаквахме те.Пожелавам ти много спокойствие и много вдъхновение,,,а с приятелка като Тони,няма как сватбата да не е незабравима и изключителна.Кога ще е събитието? Имате ли вече дата? Ох,да повлечеш крак,та да има един много силен сватбен сезон  heart
  Ние с бебка пак сме на вълна: обичам да си плача,независимо,че мама  след  три часа ще пътува за София
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: януари 16, 2017, 08:51:24 »

Добро утро!Как сте?Аз никак не съм добре и ако имаше как да си остана в къщи бих го направила.

Добре дошла на Никол!

Наде да е живо и здраво бебето и много да ги радва!

Хубав и успешен ден.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #415 -: януари 16, 2017, 08:59:33 »

Здравейте и от мен!
И аз не съм на вълна работа, макар да ме чака нелека седмица. Да минава Wink
Имахме много хубави почивни дни. На майтап се събрахме едната вечер с нашите и с братовчед ми. Стана голяма веселба. Много хубаво си изкарахме. Вчера пък ме беше хванал саклет. Може да ми е хубаво и уютно вкъщи, но имам нужда да излизам, да видя хора, да се поразгледам и аз. Майка остана следобед с малката, а ние излязохме с ММ. Такава хубава разходка направихме! Бая се изморихме - хързул, пързул... То се топеше снегът, обаче на места лед, на места преспи... Ходихме до Хеликон. Повъртяхме се сигурно половин час вътре. Купихме два пъзела на малката. Тя сега е на етап - редя ги със затворени очи. shok Оказа се, че сме купили дървени пъзели - дано оцелеят по-дълго във времето, макар сега малко да ръсят поклучета.
Омотавам си нещо пръстите, та голямо писане и публикуване правя!
Булче, да ти кажа - в този детски център всичко е на пакети. Основния пакет е за 8 деца, за 2 часа - 150 лв. Включва се хапване плюс гарнитура, напитка, торта - около 20 парчета. Вече се доплаща за храна на възрастните, украса, дъжд от балони, аниматор, ако искаш по-изчанчена торта, видео, фото и нам си какво още... Затова казвам, че ние платихме 300 лв, което си беше ОК. Не е малко, ама не е и невъзможно. Вече като минат тези 2 часа, се доплаща за още половин час. За повече деца се плаща на калпак и така расте сумата.
С биберона ние много бързо се разделихме към годинката. Предстоеше прохождане и пред очите ми беше падащо дете с биберон в уста - съответно разбита уста. Три дни изтраях мрънколясването, като не спирах количката. Навън, да се разсейва, да има занимавки и така. Да, ама за сън беше оставен - голяма грешка! Наистина Мария си спеше по цяла нощ. Ту го взимаше, ту го плюеше... Обаче ММ почна - тази вечер ли реши баш да махаш биберона... Мрън, мрън... Е, и двамата да ми мрънкат - мерси! Та мина още доста време преди да предприема отново опити. В яслата - проблеми нулеви, ама вкъщи събота и неделя си го търсеше. И при нас не помогна резнатият връх. Ядосваше се, че е там, ама очевидно й убива. Накрая стана по новия метод - много, ама много говорене. както и с гащите - 2 месеца активно говорене, че на първи юни вече ще е голяма (според песничката) и ще носи шарени гащи.
Никол, добре дошла give_rose Винаги се радвам на свежи попълнения тук. Пожелавам ти незабравима подготовка и много вълшебна сватба!

Айде, да се направя на работна!
« Последна редакция: януари 16, 2017, 09:11:34 от Alichka » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #416 -: януари 16, 2017, 09:30:54 »

Добро утро!

Първо добре дошла на Никол и ти пожелаваме една вълшебна година с подготовки!

Иначе ние сме живи! Оживяхме бибомахането, звяр официялно е без биба! Остава памперса на лято, ама мисля майка ми тая работа да свърши, че имат двор и да тича там и да се оправя smile Значи най-тегавото беше петък срещу събота. Заспа доста лесно, обачеееее в 01:45 се събуди и рев до 03:00 ама непрекъснато, добре че мм беше със силна воля и не ми даде да стана за биба, после пак се събуди в 06:00, по-малко мрънка и се успокои. На обяд в събота заспа лесно също. Най-интересно беше събота вечерта, ходихме на гости в кумовете, те имат и куче. Звяр бесня 4 часа с кучето, гониха се, храниха се, абе пълна лудница. Вечерта само го сложихме в легото и заспа и спа до сутринта ( май ни трябва куче хахах). Снощи се буди два пъти но    с малко гуш се успокоява. Така че не е толкова страшно, ама се иска воля която аз загубих, ама мм не...
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: януари 16, 2017, 09:49:53 »

Добро утро!

Мен всичко ме боли, но ще го преживея.

Вчера се разходихме. Уж за малко, уж без количка и накрая бяхме с количка и не за малко. Малчо даже дремна вътре, макар че след разболяването му ни беше страх да се мотаем толкова навън. Ходихме и на кафе, а на мен така ми се пие едно кафенцееее, макар че не пия....ама се въздържам.

Никол, добре дошла! Пожелавам ти спокойна подготовка и вълшебна сватба. Сигурни сме, че Тони много ще ти помага.  smile

Маги, какво ти е? Да не си болна?

Булче, браво за бибата. Много сте бързи. good

Пфф хич не ми се отдава писането днес.7289 пъти поправях...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: януари 16, 2017, 10:14:34 »

Здравейте!

Добре дошла, Никол, дано има готини булки тази година, да си обсъждате smile И ние задочно те познаваме и знаем, че си много организирана. Успех smile

Булче, айде честито. Дано си спи спокойно smile

Маги, и аз да питам дали си болна?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: януари 16, 2017, 10:40:55 »

Не, не съм болна ама едните хапове за щитовидната ми се отразяват много зле и ще говоря с докторката да ги спирам.Не мога да ги пия!Ходя надута като балон, боли ме корема.Те не са точно за щитовидната, а за подобряване качеството на яйцеклетките.

Аз иначе съм без глутен вече 2 дни.Не е толкова трудно, само да си го поставиш за цел.

Булче, браво за лесното махане на бибата.И моята воля е слаба в такива моменти. За памперса, на Моника го махнахме след като почна ясла.Там така беше свикнала да седи на гърне, че стана изключително бързо и лесно.

Миме, не се притеснявай да излизате.Напротив сега в това време има най-малко болести.Няма вируси всичко е измряло.Аз Моника много я извеждах при всякакви условия.Дори при минусови температури сме били на вън.Имай в предвид, че на 47 дни като беше бяхме в болница с бронхит пневмония и още тогава лекарите ни казаха, никакво седене в къщи, всеки ден на вън, разходки на въздух.И сме го спазвали.Проблема са затворени помещения с хора вътре.Аз на кафе не съм сядала от както съм я родила.На кафе с нея имам в предвид.Това с бебешката количка да пия кафе, само ако е в термо чаша направено сутринта в къщи.

Панде, как сте вие?

АЛи
, ти кога ще си оставаш в къщи?
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 58   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines