Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 10, 2024, 08:28:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 58   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нов Януари, ново начало :)  (Прочетена 188518 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #330 -: януари 12, 2017, 10:53:45 »

Али, поне бабите се окопитили след първоначалните реплики. Нека се радват, честито за хубавите новини!
Свекърва, сега има отново промоции в Емаг, гледах един приятен принтер леко намален, ако ти се инвестита ще ти дам детайли.
Булче, точно и аз това гледах в Букурещ и изобщо в Европа снега ги побърква, никой не реве. Зима е. Имам един холандец колега, той е винаги много впечатлен като му разказвам за снега тук. 20см много хо впечатляват smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: януари 12, 2017, 11:21:36 »

Не знам защо се сравняваме със Скандинавските страни и с Исландия дори за зима, чистене и т.н.Въобще ми иде да шибна по един шамар на всеки всезнайко.

Свекърва, благодаря за линка ще го разгледам.Тема за рецепти ще е много полезна, аз тепърва навлизам в това хранене и ще ми е голяма отправна точка.

Али, това е супер важно ти пък.Всеки пита какво ще е бебето и как ще се казва.На мен на първа ФМ в 12-та седмица ми казаха момиче и на никой не му се вярваше, че са познали.Май само аз вярвах на лекарката, тя е страхотен специалист.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #332 -: януари 12, 2017, 11:32:07 »

Привет,

Хубави приказки си говорите. Прочетох каквото смогнах (2те последни страници, но не задьлбочено). Видях, че marry_me ме пита за Roc. Използвала сьм ги 2002 год. Това ми беше пьрвата "скьпа" марка, когато дойдох вьв Франция. Много ми е трудно да дам мнение, защото от тогава линиите са се променили и защото тогава сьм си била млада и свежа без крем, та реално нямам идея колко са ефикасни спрямо това, за което ги взимаш. Споменьт ми за впечатление е - добра текстура, ненатрапчива миризма (ако вьобще имаше такава), добре попива и не лепка. Навремето (сега си спомних), щях да убива една ськвартирантка, когато я излових сутринта да се маже с моя крем  diablo

Магистратурата ми тук - най-доброто и трудно нещо, което сьм правила в живота си. Промени ме из основи. Научих ужасно много и ужасно интересни неща, обучи ме, даде ми крила. Без нея щях да остана чистачка, детегледачка или в най-добрия случай продавачка, до края на живота си. Сега имам надежди (ако не друго) за работа, която да ми е по сьрце и в която ще вложа цялото си сьщество (и го правя вече).

Снегьт ми липсва ужасно. Децата ми (почти) не знаят какво е това.

Обожавам да плета (без да сьм кой знае какьв специалист) и да бродирам. Но нямам време.

Кивс, имам една чанта прежди, които не мисля да използвам. Искаш ли ги? Мога да ги снимам и да ти пратя снимката - има тьнки и дебели. От някои имам малко чилета, но за шапка/шал ще станат.

Все още не сьм качила на компютьра снимката на подарьците, които получихме от Бг. Сьжалявам за което, но непременни ще го направя, дори и сьс закьснение. Пак имах инфарктни ситуации тези дни, вече не мога. Толкова сьм изтощена, че 11 часа сьн не ми стигат да се вьзстановя. Обаче скоро ще дойде хубавото време.

А имаме билети да ходим на Дьблин за една седмица през февруари. Дано и това стане.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: януари 12, 2017, 11:37:11 »

Не мога да се съглася за магистратурата - т.е. предполагам, че в някои области може да се мине и без нея, но при мен например случаят е съвсем различен. Аз завърших бакалавър Компютърни системи и технологии, а за магистратура избрах да изпълня мечтата си да се занимавам с физика и астрономия. Да това ми докара още две години и половина учене в напълно нова област. Но се преборих, остава ми защита за дипломна работа. Според мен бакалавъра си го караш още докато не си сигурен дали изборът ти е правилен, не си ориентиран, а магистратурата е осъзнатото решение, направено след като вече знаеш какво те очаква.


Разбира се, нямаше да е възможно да си позволя толкова егоистично да удължа следването си, ако милото не работеше, понеже в момента нямам собствен доход и щеше да е сложно. Но ние сме си говорили, че това е временно, не се знае след време колко пари ще изкарвам, а като в момента не сме затруднени, да последвам мечтите си.

Искам да се занимавам с наука, затова пред мен не стоеше колебанието за магистратура. Сега обмислям докторантурата. Пресмятам дали няма да ми се наложи да си отложа семейството (имам предвид деца) заради нея. Но пък от друга страна така ми се иска да работя именно в тази област! Ако приключа дотук, то означава да си се върна на бакалавъра, да се занимавам с програмиране, както милото (но той обожава работата си), защото няма да мога с физика без докторантура (изключвам учителството). Страх ме е после да не съжалявам, каквото и решение да взема...

П.П. Да не си помислите, че съм много крайна за ученето - милото завърши заедно с мен бакалавъра и след това записа по-специализирана магистратура по същата специалност. Но не му хареса, нещата на офиса му вършеха много повече работа и научаваше повече, та се отказа от следването (засега). Аз го подкрепих, защото в неговия случай магистратурата щеше да е просто един документ, в който е вложена някаква сума, но не е подплатена с нещо полезно като знания.
« Последна редакция: януари 12, 2017, 11:44:36 от Bube » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: януари 12, 2017, 11:41:36 »

Али, моят хемоглобин беше нонстоп 100, какво ли не ми даваха, накрая дигнаха ръце  и ми предписаха комбинация от две неща.какво ли не ядох, ама ефект нула почти. накрая ме плашиха че ще оздравея бавно, ама дрън дрън.

Свекс,  таз сушилня кат фризера на нашите. първо беше шкаф на балкона им, после беше шкаф за инструменти в коридора ми. blum

ходи ми се и на мен в Дъблин, но за момента перспективата ми най-далечно е Лалето на Витоша за топла тиквена супа или кино в Рингмола biggrin biggrin biggrin.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #335 -: януари 12, 2017, 11:50:54 »

Ох, добрах се и аз да пиша...Уж сме си само вкъщи с бебка тези дни с минусите навън, пък все има какво да свърша, все нещо захващам, а тя се успива (на ръце  angry) по 10-15 минути, за да спи около 30  pardon Да ми е живо и здраво бабчето, че се върти покрай мен да ми помага с каквото може  heart
Магистратура аз записах веднага след бакалавъра с ясното съзнание с какво ми се занимава - журналистика. Винаги много ми е харесвало, чета много актуалните теми (предимно политика, нали съм политолог) и се интересувам какво се случва по света и у нас. От време на време пиша текстове и ги превеждам, но ей така за мое удовлетврение и човъркане на мозъка, още не съм се престрашила да ги пратя някъде, ако случайно ги харесат да ги публикуват. Още не бях завършила и от БТВ ми предложиха стаж (ходих на интервю, тест, събеседване, абе много дълъг подбор беше), беше 6 месеца неплатен и принципно можех да измъча, но като ги питах после какви са изгледите да започна работа, дали има места в редакцията, казаха че предпочитат да си наемат нови стажанти (естествено, нали няма да им плащат) и е малко вероятно да остана на работа. Нещата съвпаднаха така, че вече имах оферта за работа - сегашната ми, която също много исках и условията бяха идеални за тогавашното ми АЗ и сигурността надделя пред желанията ми  pardon Още не съм се отказала напълно де, живот и здраве напролет, ако мога да си уреждам баба да гледа бебето, може да се опитам пак докато съм майчинство. ИЗвинявам се за дългия пост, ама размисли и страсти  pardon
Обичам плетива, ама аз един шев не мога да направя като хората, камо ли да седна да плета...
ММ също не е учил магистратура, иска нещо съвсем различно от това, с което сега се занимава (не искам да споделям, че не обичам предварително), но аз съм малко скептична специално за тази сфера и съм на кантар дали да го подкрепя...Но ако му кажа Писанче, давай, съм сигурна, че ще се втурне през глава...бе и тази година ще ни е интересна  pardon
Али, много се радвам за теб и бебчо  heart И аз нямам търпение за пола  give_rose
И аз трябва да отида на зъболекар, но още не съм решила къде...ще изчакам поне да стане малко по-топло, че така хептем нямам мотивация  angry
Извинявам се, наспамих ви  blush
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #336 -: януари 12, 2017, 11:51:07 »

... ходи ми се и на мен в Дъблин, но за момента перспективата ми най-далечно е Лалето на Витоша за топла тиквена супа или кино в Рингмола biggrin biggrin biggrin.

На мен пьк ми се ходи на Лалето на Витоша (вьпреки че не знам какво е, но много добре ми звучи), както и на кино в мола...

Вьзползвай се, ако имаш тази вьзможност  good
(а ако си послушна, ще ви поканим семейно в Дьблин)

Честно, доходило ми се е в Бг. Не сьм била от 2014... Марта вече не си спомня нищо, освен че има малини и череши (които вече няма заради оня изрод леля ми, но друга тема  diablo ) И си мисли, че баща ми е умрял, а брат ми ми е "дедо"  girl_impossible Вьобще... сега си давам сметка, че ще трябва да поработя с нея вьрху тия работи, някой ден, като имам време.
ПП. ХАхахха, казах виц.

ППП. Ох, трябва да се стегна и да почна да чета. Вече 50мин сьм в библиотеката и ... нищо. Още сьм на форума.  girl_impossible  GROAN

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: януари 12, 2017, 11:57:47 »

Брат ми ми е "дедо"  funnytooth girl_haha
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: януари 12, 2017, 12:07:53 »

Бубе, помисли си добре! И аз с голям мерак я почнах докторантурата, ама сега мисля, че малко си загубих времето, че и нервите и здравето. Изчаквах с бебе, докато не ме отчислиха с право на защита, защото бременна докторантка е кошмарът на научните ръководители.  Не знам при вас как е, но при нас защитилите са високо квалифицирани безработни или работещите лятото на граждански  договори. Работа в университета или института само с връзки, защото на контурсите се падат нещо от дисертацията на този, който има най-много връзки. Най-добър вариант е да заминеш по постдокторантски програми в чужбина, но това вече много сежразминава с идеята ми за семейство.
Знам, че в много среди е така, но археологията е голяма мизерия.


Лалето е писта на Витоша, Ринг мола повече ме вече Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: януари 12, 2017, 12:14:55 »

Добре, че му е киното на тоя Ринг мол, иначе не бих стъпила там  NO
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #340 -: януари 12, 2017, 12:16:49 »

Писта не ща но супата ме влече неустоимо  biggrin

Фабио сьщо сьжалява, че е правил докторат. Тук не е толкова вьпрос на врьзки, но има много малко (работни) места в университета, договорите по изследванията са само временни. Преподавателската работа е зле платена в сравнение с индустрията и вьобще...

Аз в момента в стажа сьщо имам една част изследователски труд и има толкова много административни и практични пречки, че на човек да му се отще - просто са ти вьрзани рьцете с метално вьже (или сьс свински опашки да го кажа?) и не можеш да мрьднеш на милиметьр. Пьк се оплакваме, че няма френски инструменти. Няма и да има, като не можеш да ги разработиш ! От последното сигурно нищо не разбрахте, но както и да е. Освободих се малко от яда  girl_haha
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: януари 12, 2017, 12:21:28 »

Привет и от нас  smile Днес мисля да се пробвам да излезем малко, че не ме свърта вече вкъщи, а и навън май температурите са положителни.

Фери, нищо не си изпуснала със стажа в БТВ. Аз го изкарах и нищо. На мен много ми се работеше в телевизия, в общи линии това беше и причината да си изкарам бакалавърската степен до край. И аз завърших Политология. Стажът ме отказа завинаги от тази цел. Нито един от стажантите, с които бяхме заедно не получи предложение от телевизията. Предпочетоха нова безплатна работна ръка  pardon Като цяло и отношение нямаше, единственото ни задължение беше да правим "Малък коментар". Да се добереш от някой от водещите журналисти да отидеш с него на снимки или да работиш по нещо с него, беше почти невъзможно. Всеки си имаше задачи и не му трябваше някой да ми се пречка. Основно ни даваха да правим преводи, да описваме записи, евентуално да присъстваме на монтаж.

Магистратурата ми беше едно осъзнато решение, което и до днес ми е от полза. От полза ми е и, че е с икономическа насоченост, до ми проясни мисленето в тази насока  pardon
Мисля, че с ученето в университет приключих, освен ако не е крайно наложително  pardon Затова пък курсове гледам да карам, даже и сега съм се записала на един в събота и неделя.

Али, много се радвам, че с бебчо всичко е наред. Пола все ще го кажат, важното е, да е здраво малкото човече  heart

Бубе, хубаво е, че има и хора като теб и Панди, на които им се занимава с научна дейност  Bravo

Внимание - 3 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше. Пускам после ще дочета отново smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: януари 12, 2017, 12:27:25 »

Ина, елате до Бг лятото.Хем малко разходка, хем ще се разнообразите.Надявам се преместването в Дъблин да ви донесе повече ползи от колкото сте очаквали.

В нашия университет, нямаше желаещи за докторанти и асистенти.Парите които ще вземаш като обикновен работник в някоя фирма са в пъти повече от заплатата там, отделно и нервите със студентите.

За телевизиите мога да ви пиша роман.Няма по продажна сган от тях.За да влезе нещо в новините им искат пари, дори дарителска инициатива или нещо добро.То и за това рядко говорят за нас, ние пари за такива неща нямаме.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #343 -: януари 12, 2017, 12:41:09 »

Има много пречки Маги. В началото на юли ще е голямото местене. Не е лесно да се пренесеш от една дьржава в друга с две деца и цял дом. Да кажем, че в началото на август сме получили и наредили всички мебели и пр. Дори и да дойдем в Бг, там нямаме спокойно наше място, кьдето да отседнем, а да остядаш по близки (не лиспват такива) или по хотели, просто не е сьщото, като да си "у дома". В кьщата на дядо ми е оня енергиен вампир, за който говорех преди. Баща ми живее и той подслонен... Смеейни истории... не ми се влиза в детайли. Огорчено и грозно ми е и без да се замислям специално за тях.

За това специално много им имам зьб и на двамата ми родители. То да, някой ден ще се оправи, но докато дойде тоя ден, децата ми ще са големи и Бьлгария за тях ще е само име, което бегло са чували, с което нищо реално не ги свьрзва и което сьответно (и сьвсем разбираемо) не е никакьв интерес за тях.

Не ми се говори.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #344 -: януари 12, 2017, 12:48:53 »

Привет и от нас  smile Днес мисля да се пробвам да излезем малко, че не ме свърта вече вкъщи, а и навън май температурите са положителни.

И аз се бях засилила за разходка по обяд, само -12 е smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 58   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines