Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 12:19:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 58   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нов Януари, ново начало :)  (Прочетена 184991 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #810 -: януари 30, 2017, 14:06:21 »

Аз вчера и днес съм царска дъщеря sad. Стъргах корен от джинджифил и явно не ми понася на кожата на ръцете. Мога да натискам клавиатурата само с кутрета, останалите пръсти са подути, червени и ме сърбят. Така ми става от сока на домати и портокал и от тестери на парфюми. Ако разбера коя е общата им съставка, ще си спестя много неприятности.
Вчера бяхме мОлци. Родният се снабди с три броя пуловери и два чифта панталони от намаленията. Понеже плащахме с моята карта, смятам, че има подаръци за Лазаровден, за РД, за Коледа и за събития догодина Wink
Тони какво прави, къде ходи не зная, ама все хора от форума среща и разпознава Wink. Трябва да си имаме кодово място, от където да обясняваме, че се познаваме - най върви общ гинеколог да сме имали blum
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #811 -: януари 30, 2017, 14:10:54 »

Привет!
Благодаря на всички!
Стяга ме се,  какво друго остава.
Ходихме на лекар,  пак изглежда, че всичко е наред,  от температурата да не плашим и така. И пак е с 39+

За децата по принцип да кажа,  че до 3-тата година имат нужда от майка си,  общуват с външният свят чрез нея. Това се отнася и за бащите. Затова някои татковци се чувстват излишни и не намират пълноценен контакт с детето,  дори се дразнят, че търси само мама или се успокоява само с нея.

Не правя генерални обобщения,  всеки сам си решава....

Фери, да не те плаша,  но това е вирус и аз, докато не преинсталирах не се оправи.
Не се активират тези спамове,  ако вдигнеш много защитата при работа в нета,  но тогава и много други неща не работят коректно.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #812 -: януари 30, 2017, 14:22:39 »

Оооооф така си и мислех, но да питам...вчера го дадох на брат ми да си учи, нз къде е влизал  diablo А аз много внимавам какви сайтове посещавам, то не че е голямо разнообразие де - форум, рецепти, фейсбук и разни бебешки  pardon
За дънките пропуснах - имам няколко чифта от ХМ, всичките са ми много удобни, включително и от най-евтините им от 17,99  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #813 -: януари 30, 2017, 14:33:00 »

http://www.maikomila.bg/%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B8-%D0%B5-%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD/
 crazy Всяко съвпадение със зачекнатата тема е случайно, но пък самата тема...  crazy
Да допълня с "голяма скорост" - под физическа помощ разбирам всичко, не само оставяне на детето при баби - готвене, чистене, пране, гладене, пазаруване. Освободеното време може да се ползва за сън или за трениране на мозъка с решаване на кръстословици, четене на чужд език или каквото и да е с цел съзнателно пренасочване на мислите.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #814 -: януари 30, 2017, 14:46:00 »


до един момент покрива всичко което минах аз, само че след раждането се преродих, успокоих, летнах. И да, детето има нужда от мама до 3 год, но нека нека да не се хващаме за думата "само от мама до 3 год", защото може да се окаже коварна. Нищо няма да му стане на детето ако за преспи една нощ при баба (ако не кърмите) или се върнете на работа и се грижат за него с много любов, както е в нашия случай. Някои заучени фразички се повтарят като мантра и младите майки се чувстват виновно и за няколко часа да си оставят детето... но това си е мое мнение. Аз моето дете го обсипвам с любов и внимание ежедневно, даже и когато е непослушен. Снощи докато го чакахме да заспи в 23:00 и за пореден път се беше изправил и не искаше да ляга, почна да казва с милото гласче :мамааа, татиии, и мм каза:Ох как да му се сърдиш като е толкова сладък smile и не , не се сърдя когато снощи ме фрасна няколко път в лицето докато спи и беше качил краката си върху главата на мм, просто се погледнахме и се посмяхме.За това повтаряме :Погрижете се за себе си  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #815 -: януари 30, 2017, 14:56:09 »

Исках да кажа, че "писателките" по някакво съвпадение /ли?/ отново са на наша вълна. Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #816 -: януари 30, 2017, 14:57:35 »

то от тая вълна не са излизали smile там общо взето ако тръгнеш да четеш преди да забременееш можеш да се откажеш да имаш деца.  angry
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #817 -: януари 30, 2017, 15:00:41 »

Домакиня за пример 10x sarcastic Сготвих двете неща, само дето си удължих одисеята. Кой да чете внимателно рецептите. Накрая ги префасонирах малко.
С дънките съм капризна. Първо повечето ми стоят къси, да не говоря за онази безумна мода с дължина над кокалчето. Второ обичам плитки дънки. Въобще високата талия ми е ужасна и се радвам, че я няма масово (отново) по магазините. Поради тази причина може би ненавиждам и панталони. Имам точно два. И двата не са супер строго официални. Мразя панталон с ръб отпред и ако трябва да нося някой ден костюм, май ще е само с поли pardon Не възприемам и жени в вратовръзки и онези всички неща, които измиват външните полови черти. Хехе, ако е за влизане - и сега ще вляза в много от дрехите си. Ама как ще изляза lol lol lol
Да, нуждата от мама е голяма good Обаче виждам деца на 4, които са абсолютно неприспособими към външен свят, защото са били само до мама. През първата година от майчинството ми, свекърва ми работеше на смени. На три дни почиваше един. Така през почивния си ден отделяше по 2-3 часа, в които ми помагаше. Дали е извеждала малката навън или вкъщи е съдействала с нещо, аз имах време - да се изкъпя на спокойствие Bravo , да се боядисам, лакирам, подстрижа, отида в магазин, за да меря дрехи и да не се притеснявам как ще вляза с количката в пробната, да сготвя, да лежа или просто нищо да не правя съществено.
Свекърва, като гледам датата на публикуване и датата, на която е зачекната темата при нас - ами много случайно се доближават lol
Хахаха, кодовото - при един гинеколог сме може да откаже хората да разпитват повече.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #818 -: януари 30, 2017, 15:04:59 »

Исках да кажа, че "писателките" по някакво съвпадение /ли?/ отново са на наша вълна. Wink

Е,  не. Големи съвпадения...

За децата няма да влизам в полемики. Всяка крайност е вредна.
Не бива майката да се чувства виновна,  че е отделила време за себе си,  защото чувствайки се добре е и по-добра майка,  но не бива да забравя и че е майка и има време за всичко, когато детето е малко,  има много по-големи нужди от майка си,  с времето това се променя и жената постепенно си връща самостоятелният животът. Всяко нещо с мярка и с времето си.
Баба ми казваше : квачка зелена трева не яде.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #819 -: януари 30, 2017, 15:12:05 »

Булче е права.То в Майко мила, само се оплакват от това майчинство.Да първите няколко статии са забавни, след това става зле.Наистина всяка жена минава през някакъв ужасен етап след раждането.Де по-рано, де по-късно, но това е нещо което трябва да се преживее.
За децата и гледането, аз нищо не мога да кажа.Всичко е индивидуално.Имам примера на сестра ми, сама в София.Сама си гледа децата и двамата нямат проблем да остават при баба и дядо.Но има и други деца.Всичко зависи и от темперамент на детето, от това какво и как му е говорено и т.н.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #820 -: януари 30, 2017, 15:39:56 »

Свекърва, като гледам датата на публикуване и датата, на която е зачекната темата при нас - ами много случайно се доближават lol
Хахаха, кодовото - при един гинеколог сме може да откаже хората да разпитват повече.
Да, един ден е достатъчен да намериш подходяща статия smile.
Али, по спомен от коментари към един от епизодите на "Такъв е животът" мнооого отдавна, май с теб наистина имаме пресечни точки с ползването на д-р Пелев по професионално предназначение smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #821 -: януари 30, 2017, 15:43:15 »

Аз точно поради тази причина вече не чета въпросния сайт. Първо беше забавно, но вече прекаляват. Изкарват майчинството като нещо ужасно.

За другото - живея с надеждата, че с времето нещата ще се променят малко. Много зависи и от възрастта на детето. Малко дете има главно нужда от майка си. Особено, пък и ако се кърми. Това не означава, че не трябва да се вижда/оставя при бабата за 1-2 часа. .
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #822 -: януари 30, 2017, 15:56:44 »

Много сте писали. Мен нещо ми е студено и ми се спи. И ме мързи. Бях на фризьор сутринта с Ники. И двамата се подстригвахме, а аз и боядисвах. Знаех си че е много време за него да стои и се поизнервих , вместо както обичайно да си почина и да релаксирам.
  Иначе уикенда в Русе много добре ми се отрази. Нещо се напихме вечерта и се разлигавихме и се смяхме  и по едно време се сепнах чак. Не можех да се сетя от кога не съм се смяЛа така, сигурно година поне. И ми стана тъпо, какъв живот водя. В цялостен план съм щастлива, но ей тия дребните неща...  
Иначе и аз съм контрол фрийк, но делегирам правомощия. Оставям си децата , излизаме поне веднъж седмично, и двете деца ходят у леля ми и , която живее в къща близнак до нас. Свекърва ми само Ники взима на гости по няколко часа, не можела Стефи. Не го разбирам, но карай. Двамата отказва да ги гледа. И все някакви сложни комбинации правим. Как другите баби се справят не знам.
За познатите от форума, виждала съм и съм разпознавала поне  6.7 момичета, но не съм се обаждала
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #823 -: януари 30, 2017, 16:35:32 »

Свекърва, при Пелев не съм ходила. Той е емблема good Познавам го индиректно. Благодарение на него наши приятели имат бебе, а наши съседи са със спасено дете (без никакви увреждания), родено в 6-я месец. Сега като се замисля той май е бил проследяващ лекар на майка за бременността й с мен...
Да, майките мили започват да ми стават недраги и досадни с безкрайно мрънкане какви жертви видиш ли са. Всеки се сблъсква с някакви трудности, въпросът е как ги приема.
В нашата тема бях споменавала - едните ми баба и дядо живееха сравнително близо до нас, баба все още там си живее. Другите живееха на другия край на страната. Въпреки това не съм чувствала едните по-близки от другите. Кръвта вода не става, обаче възпитанието (говоренето) е много важно. Роднински взаимоотношения най-различни, обаче е важно каква основа ще се положи.
И да не си помислите колко всичко е розово. Преди няколко дни нашите закараха дребната при баба, за да й се порадва и защото е твърде заледено баба да идва към нас. Дребната се прибира и познайте! Този път е нямало сладкории, защото майка беше предупредила, че е имала разстройство, било то и еднократно. Баба й дала някакво старо портмоне и й го напълнила с левчета и стотинки. Дребната много щастлива! Е, да, ама аз бях лошата, защото се опитвах да взема "играчката". Детето е твърде малко, за да приеме парите, както трябва. Нито е хигиенично, нито е безопасно, нито възпитателно да се дават пари на малко дете. Хубаво, че я замотах, та на другия ден скрих парите. Днес без да се карам и разправям обясних на баба повече това да не се повтаря. Е, едва ли ме е разбрала, обаче го прие това ми ти мое решение. pardon Оплаках се!
Всичко това не означава, че няма баба ми да вижда малката, или че ще говоря против баба ми пред детето. Това са неща между големи и няма нужда детето да улавя нюанси от настроенията ни.
Първоначалната ми мисъл беше следната. Лоли се оплака как брат й не показват детето на камерата на Скайп, как баба и дядо не си виждат внучето, че едва ли не във времето не се знае какви отношения ще имат. В един момент тя самата попада в сходна ситуация, но от другата страна. Едва ли родителите на Лоли са такива, които не са заслужили да си виждат внучетата по никакъв повод. Още повече, че доколкото разбирам - живеят близо до Лоли и поне на нея могат да й помагат и да имат пряка връзка с детето й.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #824 -: януари 30, 2017, 16:54:10 »

Руми, разбирам те много добре.
Но ако децата са причина за този начин на живот,  то знай,  че всичко е временно,  те се променят и порастват.
Най-изолиращата част от майчинството скоро ще бъде зад гърба ти.


Брей този Федерер е страшен! smile
« Последна редакция: януари 30, 2017, 17:38:11 от Marri » Активен
Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 58   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines