Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 10:27:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 58   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нов Януари, ново начало :)  (Прочетена 187693 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #780 -: януари 28, 2017, 10:56:01 »

... толкова разсеяна и хаотична не съм била никога,мозъка ми е наполовина.Говоря много несвързано и накъсано,пиша странни съобщения,забравям елементарни думи и събития....

"Първична майчинска загриженост" му е научното име на тоя феномен и е супер важен за нормалното развитие на децата. Тежко му кой го няма !
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #781 -: януари 28, 2017, 12:50:33 »

"Първична майчинска загриженост" му е научното име на тоя феномен и е супер важен за нормалното развитие на децата. Тежко му кой го няма !
heart heart heart

Ей, нормална съм била значи! danceg
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #782 -: януари 28, 2017, 13:03:18 »

"Първична майчинска загриженост" му е научното име на тоя феномен и е супер важен за нормалното развитие на децата. Тежко му кой го няма !
Интересно как ти се яви на държавен изпит на бегом от родилния дом тогава Wink
Булче, след 4 месеца болнични ми беше трудно да си спомня елементарни неща във всички области на професионалната ми дейност, какво остава за година отсъствие.
На възрастта на вашите деца френските и американските майки вече са се върнали на работа.
Ние просто се захващаме с много неща, мислим, че всичко трябва да остане по стария начин - сготвено, чисто и подредено и най вече да си го направим ние, щото никой не може по- добре от нас и трябва да контролираме всичко, пък и всичко знаем най- добре.
Е, да, трябват пари за да си осигурим комфорт, ама нали уж сме планирали преди това crazy
Общите приказки /като половината от горе написаните от мен/, ги оставете. Ако наистина имате симптоми да ви се губят събития, думи, да сте отвеяни и да ревете, трябва да се погрижите за себе си и да си осигурите физическа помощ, докато е време. Мен към 4-5 месец такава депресийка ме тресна с първото дете, че хубаво, че взех мерки.  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #783 -: януари 28, 2017, 13:10:57 »


Ние просто се захващаме с много неща, мислим, че всичко трябва да остане по стария начин - сготвено, чисто и подредено и най вече да си го направим ние, щото никой не може по- добре от нас и трябва да контролираме всичко, пък и всичко знаем най- добре.


Голямата ми болест,  която бавно ме изяжда.
Оправдавам се,  че съм сама и няма кой друг,  но и да имаше,  пак такава щях да бъда sad
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #784 -: януари 28, 2017, 13:15:15 »

На възрастта на вашите деца френските и американските майки вече са се върнали на работа.

Точно за това говорим в момента на лекциите и не е нещо особено хубаво. Една година вкьщи с детето е много по-добре за него.

А аз се явих, да на дьржавен изпит. Адреналина и огромният залог отзад си свьршиха работата, това не значи, че не сьм била в това сьстояние вьв всичкото останало време. Човек с усилие може да се мобилизира за един момент, не значи, че си окончателно аут.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #785 -: януари 28, 2017, 13:57:49 »

Мари, хубаво че не страдам от това, мъж ми е перфекционист, уважавам ви , но не мога да живея под подобен стрес.

Мерси за светкането за диастазата, ще мина през гинеколога да видим кво що, скоро.

Свекс, за сълзите и депресията- беше тръгнала да ме хваща, присетих се кво сме учили в унито ( първото ми полезно използване на образованието ми) и директно навръчих разпределителни заповеди на семейството. diablo

Не съвсем по темата, но много ми хареса тази страничка- убийствено директна е :

Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #786 -: януари 28, 2017, 15:00:43 »

Еми, много е яко, аз съм си така от доста години, карам го на собствен ход girl_wink Дано и някои по-възрастни го проумеят. То е, като да даваш някой за пример. Особено в училище много се дразнех. Още повече, че за пример даваха мен. За дете да отиде при учител и да моли да не го прави, че е демотивиращо, както за него, така и за околните crazy По-възрастните баби много го правят, виж еди кое си момиченце как си пази куклите, как си пази дрехите и не е мръсно. Ей, издивявахме със сестра ми. Постоянно ни даваха за пример, двете съседски сестри, как се обичат, колко са кротки, а ние как само се джафкаме и бием за какво ли не. Съответно това ни надъхваще още повече и сме ставали невъзможни  diablo diablo diablo
Което ме връща към образователната система в България и как тя убива всяка любознателност и въображение в децата.  crazy crazy crazy Учи се, за да те изпитат и да ти пишат оценка. До там. Едни са добри в едно, други във второ, трети в съвсем различно. Много ми харесва подхода на учителката на Симеон, истински педагог. Аз имах подобна от първи до четвърти клас и добре, че беше тя...На сестра ми беше толкова педантична, че тя буквално в пети клас мразеше думата училище.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #787 -: януари 28, 2017, 15:19:36 »

Еми, дали резултатът отговаря на критерият перфекционизъм, не съм убедена, но определено тази философия носи много главоболие и в пряк и преносен смисъл.

Като малка винаги съм била сочена за пример, ужасно обременяващо!!! Няма пълноценно детство в такива условия. Човек не може една крачка да сгреши.

Което пък ме връща на по-горното и май е явно откъде идва всичко pardon
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #788 -: януари 28, 2017, 15:26:20 »

Мари,  good

До такава степен бях свикнала с перфектно и нищо по-малко, че в един момент се притеснявах да започна нещо, защото може да не е перфектно crazy Хубаво е да се преодоляват такива моменти, а с болния си перфекционизъм се разделих преди 5-6 години и си живея чудничко от тогава насам girl_wink

ЕДИТ: Да не се учудите защо в събота съм толкова активна, работя и се разсейвам от време на време lol lol lol
« Последна редакция: януари 28, 2017, 15:28:18 от marry_me » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #789 -: януари 28, 2017, 16:14:44 »

Сега ми припомняте че майка ми все сравняваше развитието на брат ми с моето. Дори като дете го намирах за неуместно. Израстна добър и успешен човек .
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #790 -: януари 28, 2017, 17:30:58 »

Еми, това със сравнението малко или много всички са ни сравнявали като деца, особено когато са две или повече в една къща. Това не мисля, че оставя трайни следи. Но това да си за пример е малко по-задължаващо. Към теб вече има очаквания, които трябва да оправдаваш  girl_wink
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #791 -: януари 28, 2017, 20:37:12 »

Много обичам,когато лудостта ми си има логична медицинска обосновка Wink Това ме прави една идея по-малко луда.Много мислих на тази тема снощи,докато детето мрънкаше ( май ни започват зъбите ) и от днес съм решила малката да прекарва по един час при баба си,а мама да има време за нейния си ритуал-маска за лице ,чайче и лап топа Wink  Та, сега е моето време.Много трудно взех това решение,досега не я оставях повече от веднъж седмично за час,някак си хем ме беше страх ( не ,че майка ще я изпусне или нещо от сорта),хем изпитвах ревност да заобича друг освен мен....Исках си я само за мен,,,Да си ме познава,да си се усмихва само на мен,да няма нужда от нищо друго ,освен от мен.До момента ,в който отидох до банята,а тя се скъса от рев с майка ми...Осъзнах се,че така и вредя  и на нея,не само на себе си.Това дете не може да е напълно зависимо от мен,,,И сега съм със смесени чувства.Пия си чая и се чудя защо не ме търси ????  Хахахахах... Дали е добре? И най-щурата  мисъл: Дали ще има по-малко нужда от мен вече“?????
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #792 -: януари 28, 2017, 21:02:15 »

Дали ще има по-малко нужда от мен вече“?????

Да. А в пубертета може и да спре да ти говори Wink А иначе браво, хубаво е, че можеш да разчиташ на някого и за детето е добре да свиква с други хора.
Аз като цяло харесвам постовете на Ина, не е зле да ти обяснят как е логично да ти хлопа дъската по точно този начин, а и много неща уча от нейния опит.

Инче, пиши ни често.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #793 -: януари 28, 2017, 21:33:17 »

Лоли, завиждам ти...
И аз си мислех никой не може по-добре да се справи,  но тогава бях млада и зелена и най-вече имах неизчерпаема енергия.
Сега и да искам няма на кого да ги оставя. Дори като бяхме в България беше така,  но то е нормално,  защото баби и внуци не се познават така добре.

П.П Свил ми се е стомахът,  Сами е 39 градуса,  за втори път днес и не знам какво да очаквам вече.
Дано не се наложи да ходим по нощите в спешният център
Вече съм на ръба,  нямам сили... , изморих се
« Последна редакция: януари 28, 2017, 21:36:45 от Marri » Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #794 -: януари 29, 2017, 08:13:10 »

Мари, дано да сте овладяли Т.

Бързо оздравяване  на Сами и много прегръдки за теб give_rose

Ще мине и това. heart heart heart.

Лоли,  и аз бях така, а както казва Мари сега и да искам няма на кой, така че смело .Ще свикнат баба и внучка , а ти ще се разнообразиш. heart
« Последна редакция: януари 29, 2017, 08:15:19 от marta_kalpazanka » Активен
Страници: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 58   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines