Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 17, 2024, 02:13:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 58   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нов Януари, ново начало :)  (Прочетена 190837 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: януари 13, 2017, 09:39:30 »

Мен петък 13-ти ме кефи много! Нали е петък, а другата седмица пътуваме  danceg Кеф  Yes

Бабчето ми може да е на гости довечера, трябва да измисля с какво да я нагостя, защото иска модерни манджи. Постоянно си ядяла боб, леща и като идва у нас или при нашите иска модерни манджи  funnytooth
Имаме лазаня от снощи   tease Аз не я ядох, мога да й предложа, но все пак и друго трябва да има.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #376 -: януари 13, 2017, 09:48:02 »

Здравейте в мразовитата сутрин!
Настроението ми е точно като за петък, макар и 13-ти. И татко твърди, че му върви на този ден.
Чаках една кака, уж бъдеща колежка. Отказа се! Каквото- такова! Накрая ще изляза в болничен без конкретен заместник. Най-много шефът да ме пореже с парите.... Не че е точният момент, но всичко мога да очаквам. Имам 3 дни още отпуск за 2016. Дали ще ми изгорят, ако не ги ползвам преди болничния и майчинството?! За тях по- би ме било яд!
Маги, страхотно за подготовката! Аз така с желание правих чиниите с почерпките за децата. Каква ще ви е темата/цветовете?
Хахаха, Тони, права си е жената! И ние с ММ обичаме да опитваме нови неща или традиционни такива на ново място. Както съм злояда, мечтая да отидем отново до Троян и да хапнем в един местен битов ресторант. Там бях точно като мишката Реми от Рататуй - фойерверки около главата ми хвърчаха. Имаше вкусови експлозии и наслада!!!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: януари 13, 2017, 10:06:32 »

Али, може и да заминат тия 3 дни по-добре си ги вземи ако можеш.

Темата е Червената шапчица.Вече я сънувам тая приказка.Тортата ще е червена и отгоре ще лепна на всяко парче по един стикер червената шапчица.Веселба!Само украсата в къщи още не съм я доизмислила, но за сега си мисля, за няколко понпона червени(Мерал ще ме убие), разни декорациики за мъфините и за тортата.Тортата не искам да е фонданена.Нямам време и нерви да се занимавам с фондан, а и накрая всичките дечурлига го ядат, а не мисля че бъка от витамини той.А и ми се очертават 1 голяма и 2 малки торти та мисля малко да се пощадя.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: януари 13, 2017, 11:20:48 »

Здравейте!

Днес служебното ми момиче става на 18!!!!!  Днес няма да се видим, но в неделя ще идем да и занесем подарък и да я видим. Ще гледам да не го мисля много днес, че ми става много емоционално. Особено като си помисля, че завършва и ще замине да учи някъде. Почерпете се за нейно здраве, дано сбъдне мечтите си!

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #379 -: януари 13, 2017, 12:02:41 »

Честито служебно момиче smile Нека да е щастлива и с късмет! Аз много се привързвам към хората, сигурно бих била много емиционална, Панди!
Маги, много добре звучи идеята за тортата.Иска ми се фа я видя в готов вид. Във вашата градина не се ли носи почерпка, в смисъл на джънк фууд smile Змей е августовско бебе и не сме празнували до сега, освен 2 годишнината в частната ясла. В Оксфорд редовно празнуват рождени дни и ми се завръща с армаган сокче ( което заминава в кофата), до колкото разбрах им носят и тортичка ( истински оцветители и глюкозофруктозен сироп).
И като съм на вълна рожден ден, Мари, очаквам включване и с вашата торта smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: януари 13, 2017, 12:07:57 »

Киви, в Плевен а мисля и навсякъде в страната са забранени внасянето на каквито и да е външни храни за консумация вътре.Това е в държавните градини.За това тук практикуват картонена торта и във всяко парче слагат по някаква дрънкулка, някаква вафла или бисквита.Това нещо нашите лели го слагат вътре в гардеробите на децата.Те не ги ядат, пият и т.н. там.Аз съм се предала да ти кажа, Моника пие сок, яде бонбони.Да в ограничени количества ама го прави.Май само Зрънчото не го яде, защото просто няма такова наблизко и не му знае вкуса.Но лятото народа се погрижи да я ограмоти по всички видове бонбони и шоколади.

Панде, да ти е живо и здраво служебното момиче!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #381 -: януари 13, 2017, 12:20:12 »

Да, има такива разпоредби на ХЕИ. Не се внася нищо неопаковано. С други думи замениха тортата, която има срок на годност да кажем седмица с вафли, бисквити, солети, кексчета със срок на годност поне 6 месеца crazy Аз лично не слагам твърде шоколадови неща, защото децата по презумция ги взимат след 16:30 часа. Всяко дете, виждайки шарената почерпка, специално оставена в шкафчето за него, е вероятно да бъде предизвикано да опустоши всичко или почти всичко. А вечер и шоколад са ми противоположни понятия за деца.
Досега два пъти сме празнували в яслата - един имен ден и един рожден ден (на патерици).
Много ми хареса идеята на една комшийка. (Не знам как) е занесла питка. Платили са и на външен аниматор. Жената ги е занимавала с балони, свирки, шапки някъде към 2 часа игри. Сигурно по-доволни от децата са останали самите учителки pardon

Панде, само мога да си представя колко се вълнуваш! Да е жива и здрава и много късмет й пожелавам! От колко годишна я познаваш?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #382 -: януари 13, 2017, 12:22:47 »

Ами сз не съм им фен на тези храни, но стига да не се ядат системно, е ОК. Иначе трябва да се превърна в мърморещо чудовище, нито ще ме чуят, нито за няколкото пъти в месеца си струва стреса. Тук уж е забранено, но май се допускат изключения, когато тортата е със сертификат и т.н. .... абе нали съм ви казвала, че закона у нас е тесна врАта у широко поле Wink
В крайна сметка не мога да го играя майка орлица следващите 20 години, забранения плод отделно е най-сладък. Бабите да дават зрънчо, вкъщи няма и готово.
А твоята диета, заради хормоните ли е? Аз там съвсем изпуснах края и все се каня да питам. Относно храненето има една мацка Инес нещо си... нейната теория е, че трябва да си слушаме тялото и да определим личните си нужди, тя не отрича никоя група храни. Например Руми предлага изключително режими с малко мазнини.. Мисля да се запозная в детайли с "творчеството" и скоро.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: януари 13, 2017, 12:43:50 »

Инес Субашка за нея ми говориш нали? Принципно и аз вярвам в това за тялото ама по тая логика зимата ще ям само пити и накрая ще се търкалям  shok Та за това високо протеинова, нисковъглехидратна диета без глутен и с ограничаване на млечните или така наречения Автоимунен протокол.И всичко е заради хормоните и антителата в щитовидната ми жлеза.която що не вземе да си почине и да ме остави на мира, а наместо това се е разиграла като на сватба. Но чета доста и като гледам има файда от тоя режим на хранене, та ще се опита.

Преди и тук се внасяха торти със сертификат,което за мен лично е по-плашещо от една торта направена в добри домашни условия, щото в тия торти освен захар, яйца на прах и брашно нищо друго няма.поне в тукашните.Но сега аз съм претенция по дефолт.И не знам дали съм ви разправяла как втрещихме познати вегитарианци на един рожден ден.Тортата сурова, веган и се оказа, че МОника не може да я яде, че се изприщваше от половината и съставки.Викам им до тука със здравословното хранене!
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #384 -: януари 13, 2017, 13:02:27 »

Разпоредби има, но пп ри нас си се носят торта със сертификат, сокчета и разни други неща, които се конс ии мират там.На изпроводяк им дават по една свирка или нещо такова.

Маги, пожелавам всичко да влезе в ритъм бързо.На мен също ми се иска да мина на някакъв безглутенов режим ама с всички в къщи незнам кога ще стане.И аз се нареждам за снимки на тортата.

За боклуците водих 4 години борба с единия дядо.Ефектът е че продължава да носи, но по малко неща и така.И на мен ми омръзна да съм вечно мрънкащата.

Панде, да е здрава и с много късмет девойката.


Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #385 -: януари 13, 2017, 13:21:15 »

При нас пък бабите напълно подкрепят недаването на какво да е. Свекърва ми е работила в хранителни стоки над ... 15 години може би. Тя самата е отвратена от поведението на масовката - Аз ще ти купя, ама ти няма да казваш на мама и тати. Майка пък изчете сума си медицинска литература на английски покрай бременност, раждане и отглеждане на дете. Мъжете по начало нямат толкова изразено мнение как да се гледа дете и защо да съботираме възпитанието на родителите. Затова казвам конкретно за бабите.
Дисциплината развалят една група от майки, които се изсипват лятно време на нашата площадка. По никое време се ядат пици, обядва се сладолед, зрънчо, чипс и прочие са за добре дошли... Иде ми да им отскубна главите, защото явно не им трябват! Те самите са мърли, защото си хвърлят цигари и бъркалки от кафе зад пейките, чоплят семки по земята... Стахотия са! И не, не искам вечно да бягам. Майка и татко са едни от хората, създали тази площадка. Старая се да промия съзнанието на малката кое е полезно, кое не. Отделно и личният пример според мен е много важен.
Леле, това дребното вътре в мен ще ми насини корема от блъскане! Нещо се е активизирало.

Допълвам: аз не съм най-добрият пример за хранене. Злояда съм, ям много шоколад, ама тайно. За сметка на това обаче всяка вечер имаме салата, плодове и млечни продукти. Старая се и да има що годе разнообразие.
« Последна редакция: януари 13, 2017, 13:25:28 от Alichka » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #386 -: януари 13, 2017, 13:25:21 »

Панди, да е живо и здраво служебното момиче, много късмет да има good Ясно ли е къде ще ходи вече да учи? Малко е тъжно, но ако е приета на хубаво място, гордостта и радостта, че и ти си част от нейното израстване е неописуема heart
На племенника вече трета година ще му поръчват Тон Бонбон /пловдивска фирма/ в детската градина. доста скъпо удоволствие за родителите, но те след 5-тата година не канят роднини и приятели, празникът е само там. Роднинското тяло така или иначе му подаряваме подаръците поетапно, няма какво да ни събират и да пощурява рожденикът Wink. Та миналата година клоунът занесъл в градината нещо като пинята, те го удряли с пръчки и после събирали и яли бонбони и опаковани десертчета на корем. Голяма радост, все пак е рожден ден, трябва с нещо да се запомни.
Мениант беше правила такава хартиена торта, доколкото си спомням. Много красиво изглеждаше.
Маги, Моника си я представям облечена с червена пелерина с качулка, с кошничка, пълна с курабийки heart Таткото като се притеснява от червени помпони, вземи и направи гора с дървета и цветя, да видим какво ще прави тогава smile
Али, отпуската няма да изгори, спокойно можеш да я ползваш след другия вид отпуск /болничен или майчинство/ или да ти я изплатят, ако прекратиш трудовите правоотношения там. Финансово ти е по- изгодно да я ползваш сега, вместо болничен.
Хаха, ще те рита я, виж какви ги говориш, акъл ще им промиваш funnytooth Значиии, понякога си викам поне един бонбон да изяде племенникът, ама нещо да хапне...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #387 -: януари 13, 2017, 13:33:30 »

Свекърва, ние точно там празнувахме последния рожден ден, но имаше и родители. Заедно с осемте деца, украси, ядене и пиене ни легна точно 300 лв. При нас обаче повечето деца са от най-близкото обкръжение - приятели, роднини, съседи. Затова и този хубав вариант за празнуване само в градината няма как да стане.
Тази сутрин бъдещата кака изнасяше лекция как ще командори бебето. Къде да ходи, какво да прави или не. То всичко беше много разумно, което каза, ама да видим на практика какво ще е.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: януари 13, 2017, 14:58:57 »

Маги, щом можеш да правиш картонена торта супер, че цените са убийствени. Над 30 лв.Аз първо мислих за Ники в торбичка като на именния ден, но после ми стана мъчно и  се разтърсих из Интернет и намерих за 20 лв. Картонена торта и поръчах от Варна, то с доставката същото излезе, но се бях заинатила , че 30 лв. Няма да дам. То като сложиш и готини неща вътре ти излиза по-скъпо от истинска торта. При нас не може и със сертификат, нито питка.  Идеята за аниматор от Тонбонбон е много добра и евтино излиза и аз се чудих, но тъй или иначе за на Ники рождения ден бяхме поканили 10 деца от градината, та реших, че няма смисъл. Иначе Тонбонбон е най-добрия център за мен. Вече 3 рождени дни празнуваме там, но доста скъпо. Тази година 700 лв, миналата 600лв, а първата 400. Но другите центрове са доста по зле.
Али, направо си взимай болничен и не се чуди, тъй или иначе не се кефиш особено на работата , кво го мислиш.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: януари 13, 2017, 15:03:06 »

http://www.webmiastoto.com/%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0/

 funnytooth funnytooth funnytooth

П.С. Казвам днес на мъжО - предлагам ти следното, другия петък пускат Трите Х-са на киното. Отиваме на кино и после ме караш на гарата (че имам работа за половин ден в Бургас, а не искам да се занимавам с нашите...)

Отговор - знаеш ли...май тоя за киното и театрите наистина ще трябва да си го намериш...щото много работа имам другата седмица... Сега съм в търсене на мъж - за театър и кино...и диамантени обеци ако може ХАХАХА
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 58   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines