Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 17, 2024, 02:41:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 58   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нов Януари, ново начало :)  (Прочетена 190848 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #315 -: януари 11, 2017, 16:40:32 »

Руми, точно това харесвам в мненията ти тук! Всеки има право да се изрази според вижданията си.
Аз на Камен Донев се каня от студентка да ида. Нямам мнение все още. Този път с връзки взехме билети преди официалната страница. Иначе е борба за популярни постановки.
Тони, моят мъж учи бакалавър тепърва. Даде си сметка, че трябва да се квалифицира, за да има шанс за нещо по-добро. Все пак тук не е с шансовете като в София. Много пъти сме го коментирали тази въпрос. Пък и като че ли има раздвижване на пазара на труда. Последно време като че ли се взима предвид образованието.
Свекс, сигурно в на Пенка Чолчева в книгата ще има идеи. Това е като нарицателно между мен, майка и татко. Там открих рецепта за доста екзотични риби за времето си, популярни днес. Книгата прилича на баница след такава експлозия! Майка много я ползваше при приготвянето на зимнина. Трябва да я намеря и разгледам с нови очи.
Върнах се от преглед и съм ухилена кат зелка. Да избутам още малко задачи и хайде, вкъщи. Хубаво ми е на душицата!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #316 -: януари 11, 2017, 18:18:23 »

Изчетох ви, че бях пропуснала тия дни. Запомних сняг, магистратури, плетки, зъболекари и доктора на Аличка smile

Аз понеже не съм в час, Али, до къде го докара? Защо така те нахилихс кат зелка, кажи добри новини и на нас smile и отделно в това грипозно време къде се буташ до офиса?
Зъболекарите са ми драма, трудно е да си намериш доверен човек, който не се юрва да прави 100 неща, защото така е решил, а не защото трябва. В последните години здравеопазването е бизнес и за съжаление се губи границата между какво трябва на пациента и от какво още можем да му вземем пари. Успех на всички търсещи!
Магистратури... bad ако можете да работите това, което искате, без тях, не си губете времето. Предпочитам да отделям вече време за курсове и сертификати, от магистратура в БГ университет полза почти няма.
Има плетки и плетки... не всеки е длъжен да ги харесва, добре че са ми хоби, че така любовта ми към аксесоарите не излиза солено на семейния бюджет. Имам си нов комплект шал и шапка и хич не ме плаши студът с тях, винаги ме е радвал и снегът. Както се пееше в една песен, светът става по-красив и бял smile
« Последна редакция: януари 11, 2017, 18:20:00 от Kiwi » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: януари 11, 2017, 18:39:37 »

Така е Киви. По мои наблюдения като смениш, зъболекаря е като да смениш фризьора - преднишния нищо не е разбирал и сега този трябва да му оправя поразиите.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: януари 11, 2017, 18:44:09 »

А и за плетките да кажа - аз не нося пуловери, защото ме правя дебела lol ама малкото си му обличам елечета и терлички. шапки и особено шаове, много ги тача smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #319 -: януари 11, 2017, 21:12:09 »

Али, при Чолчева няма диетично хранене без глутен и млечни. Палео диетите са разработени в по- късен етап. Родният има рецептурници от студентските години за всички области на общественото хранене - ученици, работещи, пенсионери, лежащо болни, рехабилитация и ресторанти, та може от менютата за диабетици и бъбречно болни да се комбинира нещо. Ама се иска човек да е много навътре и да има солидни познания, че да не остане без някой витамин.
Камен Донев ми харесва точно по начина, по който ми харесва и Бай Ганьо. Ако ми е кеф, замислям се, ако не - хиля се на простотии, без да задълбавам. Последно бяхме на театър през септември, на Сцена на кръстопът, на цели 3 постановки и вече ми е време да отида пак. Ходеше ми се и на "Веселата вдовица", на опера, ама беше точно преди заминаването на големия и не успях да се настроя.
Еми, ще му измислим нещо сиво и на твоя момък.  heart
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #320 -: януари 11, 2017, 21:49:30 »

Да се включа малко  smile

Имам питане към Ина и всеки, които може да ми е полезен heart Мисля да експериментирам с марката кремове за лице и да пробвам единствената не пробвана до момента - RoC. Питането ми е какво е мнението за нея, лично или публично (приятелки, списания и т.н.). Също не мога да определя коя линия е подходяща за моята кожа, че ще взимам флуид е ясно, ама те имат няколко линии - https://www.roc.com/our-professional-anti-ageing-skincare-products

Всеки, които е ползвал марката, може да сподели отзиви blush Благодаря ви  heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #321 -: януари 11, 2017, 22:17:43 »

Киви, бях на АГ за рутинния преглед. Видях бебчето. Махаше с ръка и си докосваше лицето. Броих пръстчета, гледах гръбнака колко е ясен... Докторът ми каза, че и изследванията са Ок, макар да бях разочарована от 125 хемоглобин. Сега ще се назобвам, за да са добре нещата занапред.
Магистратура бих записала само ако от това ми зависи мястото или пряко заплатата. Иначе предпочитам хубав специализиран курс/ квалификация. За съжаление висшето образование е повече теория, а не с реална практическа насоченост.
Много е интересна Мънинката - има си любимо плетено елече. Плетено е от прабаба ми за мен. Колко съм го носила, не е ясно. Но Дребната го обожава. Слага го сутрин, като стане и е още затоплена. Голям зор, ако не е изпрано и го няма в шкафа.
Свекърва, разбирам те за храненето. Не знаех кога е разработен този тип диета (в смисъл на начин на живот, а не глад).
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: януари 12, 2017, 00:28:07 »

Маги, дано скоро всичко при теб се нареди и да се оправи проблемът с щитовидната.

Свекърва, аз търсих кой може да ми изплете една коледна шапка за Алекс и първо за теб се сетих...ама прецених, че сигурно ще е нахално, пък и ти може и да не ми откажеш, дори и да ни ти се занимава. И за това се отказах да те притеснявам, ама ето... (хич не се натягам, само споделям).

От зъболекари изпитвам ужас. Много ме е страх. Ходя при комшийката, защото ме търпи, понеже всеки път рева като бебе. И ММ идва с мен за подкрепа. Направо тръпки ме побиват като се сетя.

За учене не искам и да чувам. Хич не ми се учи вече, макар че да не се заричам.

Плетива обичам.

Това запомних...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: януари 12, 2017, 08:14:15 »

Добро утро smile

Али, браво, че всичко е наред с прегледа и с мъничето сте добре  heart

Аз съм съгласна, че магистратурите са безперспективни, но в неговия случай, курсове няма да помогнат.. Не е програмиране или нещо от сорта  sad

Днес нещо не съм на кеф, ама и аз не знам защо, просто ми е криво  huhhuh.gif

Хубав ден на всички!  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: януари 12, 2017, 09:29:58 »

Привет и от мен, как сте? Аз гледам с едното око с другото спя.

Понеже за висше си говорихме, специално инженерните в строителството не могат да минат с курсове.И там има много шлака, но си има чисто специални предмети без който няма как.Това са 5 години учене и то на тежки материи.Нещо като медицината е, само че строителна медицина.Та и за това на мен една магистратура пътно ще ми отвлече много време и нерви.Аз например съм завършила Геодезия, тя като наука няма нищо общо с другите строителни и не съм учила великите механики, и поради тая причина ще ми бъде не стандартните 1,5г а поне 3.Което аз още не мога да сдъвча!

АЛи, браво за прегледа, много се радвам че всичко е наред.

Момичета благодаря за подкрепата.Настройвам се бавно и постепенно.Трябва да почна и меню да си правя.Апропо Свекърва, четох че много подходящи за този тип хранене били трушиите.Аз обичам и мисля да се възползвам на макс от зимния сезон.

Хубав и усмихнат ден!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #325 -: януари 12, 2017, 09:38:00 »

Добро утро!

Снощи слушам новините и за пореден път се убеждавам че тук си мрънкаме за всичко... В Букурещ заради снега е спрял градския транспорт, работи само метрото, в Белград работи частично градския транспорт, в София всички линии на градския транспорт са активни, всички пътни артерии почистени и пак се мрънкоти...

Тони зъбчето как е? Ходи ли на зъболекар? Вчера се приестих като каза че Илиян не бил ял мозъче хахаха аз колко съм ялааа smile много е вкусно  pardon

Alichka браво на бебчето! Чакам с нетърпение да разберем пола!. Тук има една колежка в офиса и не иска да знае пола, брей как ли не я разбужедавахме, вече е в 7-я месец и още не знаем, на раждането искала да разбере  shok

За ученето мен ми е мнението че е нужно, но не и да става професия! Едно висше образование си е здължително, но после да записваш магистратура след магистратура без да започваш работа е безсмислено. Магистратурата трябва да се запише поне след 5г стаж и то трябва в най-добрия случай да е финансирана от работодателя. При нас има такива случаи за финансиране, бившата ми шефка беше с филология но понеже е страхотен кадър фирмата и финансира обучение за MBA в чуждестранен университет.


Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: януари 12, 2017, 09:49:22 »

Спря да ме боли и не съм ходила  shok Ще се метна в събота, за да се настроя психически през деня, да не е след работа, че  angry Илиян го е страх 10 пъти повече от мен, никаква утеха не може да е, ама мисля да го помоля да дойде с мен  Girl_hide

И аз много обичам мозък! ТОй все ми казва, че кой, каквото няма, това харесва  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #327 -: януари 12, 2017, 09:56:27 »

Едно висше образование си е здължително, но после да записваш магистратура след магистратура без да започваш работа е безсмислено. Магистратурата трябва да се запише поне след 5г стаж и то трябва в най-добрия случай да е финансирана от работодателя.

 good Напълно подкрепям, когато става дума за по-всеобхватно образование, а не за такова, даващо професия - юрист, лекар, инженер и тн. Това е и причината да нямам магистратура - искам, ако карам такава, да е тясно специализирана и насочена, а не гърмеж в тъмното, че някой ден може и да ми потрябва!

Мерси много! Снощи беше голямо цирикане от бабите по телефона! girl_haha Звъняха по няколко пъти да питат кое и как било за бебето. Булче, то да ти кажа и аз съм малко "и така, и иначе". Бабите са тези, които винаги повече зор са давали да знаем пола. И аз не знам защо - по-нетърпеливи са може би, защото те самите не са имали шанс да ги гледат толкова подробно. Свекърва ми са я преглеждали на ехограф, заради ниска плацента. Обаче тогава никой нищо не й е казал за пол. Даже за ММ по тонове са предположили момиче, а когато се е родил свекърва ми е реагирала "О, пак ли!" funnytooth Я са видели, я не преди това на "телевизора" какво ще бъде. Пък и за какво да й казват - тя е била пореден пациент. Сега са малко по-тесни връзките лекар-пациент, което според мен е по-добре. И преди са подготвяли от по-рано неща, сега също. Така че цветово едва ли е чак такъв дерт какво дете ще ти се роди. Да не говорим, че стават и грешки. Анестезиологът ми беше готов да се хване на бас за една бира с мен, че Мария ще е момче. Моят лекар казва пол ама само ако е на 300% сигурен. Не му се вързах на анестезиолога - така де - бира не пиех към момента blum Айде, да не ви заривам с тая тема, че ми се пише. Ама ще е събота вероятно, че да е със снимков материал и в подходяща тема.

Тони, разби ме! funnytooth Аз не мога да си представя да го опитам даже. Направо ме втриса видът му, както и видът и миризмата на шкембе.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: януари 12, 2017, 09:59:48 »

Добро утро

Аз вече се върнах от зъболекар. Осъзнах, че вече трети месец ходя на зъболекар за зъб и половина. Ама то празници, я ние болни, я зъболекарката болни, че и тя с малко дете. До април ми се струва, че ще се влача, че имам още два. Но докато бях бременна с всичкото повръщане не си и помислях за зъболекар.

Аз посветих 10 години на университета, но в момента нямам никакво желание за научна работа. То в момента нямам желание за никаква работа, но това е временно.

Ама вие сериозно ли ходите с мъжете си на зъболекар? Аз и когато ми вадиха зъб си ходих сама с градския транспорт. А сега мм гледа бебето докато съм на зъболекар.  Ако ви е страх от болката, искайте си упойка. От както родих хич не търпя болка и с упойка.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #329 -: януари 12, 2017, 10:45:37 »

Привет!
Маги, ето това правя и аз.
https://nadiapetrova.bg/2014/08/wild-vegetables-fermentation/
Ако искаш да отворим тема с рецепти, които сме правили и ни харесват. Миналата година, когато чаках американския гостенин, доста изчетох по темата. В немските сайтове има страхотни работи, но са с продукти, дето струват майка си и баща си, пък и тук не се намират. Булче също ще помага с нейните книжки.
Миме, с удоволствие щях да му направя шапка на момъка.
Малко преди Коледа се изпотрепах да шия и да правя албуми. Дано някой от получилите подаръци се сети да ги попълни със снимки, щото и това си е работа.  Wink От НИ2 имам обещание да праща, аз да подбирам и да ги слагам с тагчета. Иначе снимки няма да видя blum Жалко, че този пусти Дядо Коледа не чете писма или не е наред с технологиите. Исках цветен принтер, той донесе СУШИЛНЯ. Wink
Хихи, въпросната сушилня беше старателно завита с няколко чувала, че да не мръзне на терасата. Според упътването трябва да е в помещение с Т от 15 до 20С, че може да и се развали иначе електрониката. Последният кат дрехи е бял, а върху нея има една голяма тиква. А съм сложила кофа на тиквата, а е станал снежен човек funnytooth Дълбоко се замислям дали да не я върна пак в хола. Така поне ще служи за нещо - котката може да реши да спи вътре, а отгоре да метна каренце българска бродерия и да курдисам телевизора crazy
Али, сега рядко бъркат пола, прегледите са много по- обстойни. 88-ма имаше задължителен видеозон към 4-тия месец, за 2-3 минути. После ми се наложи отново да гледат разни работи малко преди да родя и ми лепнаха в картона "Вероятен пол -женски!". Първия път имах надпис "Стара първескиня", просто срам и позор funnytooth Най- много ме е яд обаче, че при местенията ни съм изхвърлила "докимента". Хехе, естествено, че това е най- важната новина след положителния тест, как няма да питат всички! smile
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 58   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines