Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 12:44:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 58   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нов Януари, ново начало :)  (Прочетена 184269 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 03, 2017, 10:43:09 »

Ай, добър ден за новата година!Да е много хубава, здрава, щастлива!

Аз си пожелавам повече вътрешен мир!

Ние си изкарахме много добре, бяхме с Фиби, една наша стара съфорумка.Много хубави познанства създава този форум!

Аз много ама много искам да пътуваме на някъде, но съм си поставила цел -  бебе, а това значи изследвания, пътувания, пари sad Но целта оправдава средствата, нали така казват!

Лоли, страхотна си, голяма усмивка ми покри лицето докато четях пожеланията!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #31 -: януари 03, 2017, 10:49:14 »

Ина, винаги ми е било интересно, как се дават консултации, без да намесваш личното си разбиране.  

Ами като стигнеш до това ниво вече сьвсем реално и интимно разбираш, че истина всьщност няма и реалността е личното виждане на всеки за нещата т.е е различна за всеки.

Финото е да правиш разлика между лично разбиране и процеси и механизми на развитие, които знаеш как функционират, защото са многократно показани и потвьрдени (т.е нещо сьвсем обективно). Работата с родителите е да им помагаш да бьдат вьзможно най-адекватни кьм нуждите на детето, които те понякога интерпретират по различен начин  от това, което стои зад тях.

Конкретен пример, за да сьм по-ясна:

При преждевременно родено бебе, когато майката го вземе на рьце и то се изпьне назад, тя често го разбира като отбльскване и го приема тежко. Физиологично обаче, заради преждевременното раждане, при него просто само тази част от нервната система е развита и то естествено реагира с единственото, с което може.
Нашата работа е да обясним ето такива неща на родителите, по начин по който да могат да ни разберат.

Естествено всички сме хора и всеки от нас греши. Просто на това ниво вече се замисляш постоянно и за всяко нещо: какво казах, защо го казах, как го казах, от мен ли идва и от моите проблематики и защитни механизми или е обективно. Ако разбереш, че е "изтекло" нещо от теб го "поправяш", а и се предполага да имаш ведньж в седмицата лична психологична работа с друг терапевт, в която точно това се прави и анализира.
Но пьк и се работи сьс собствената чувствителност. Трябва да слушаш какво усещаш - ако тези родители и това дете ти провокират такива чувства, то не е напразно. Трябва да разбереш защо. Личната чувствителност е един от инструментите.

А другото учене е 3 или 4 години, но вече не е като университетско. То е два пьти в годината за седмица, сьчетано с активна професионална дейност. Няма изпити и подобни, може би само по някоя курсова работа. И е с много практическа насоченост, защото теорията се предполага, че я имаш вече.

Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
« Последна редакция: януари 03, 2017, 11:11:32 от inaxastra » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #32 -: януари 03, 2017, 11:29:48 »

Здравейте! И за много години! Welcome Толкова е хубаво, че повечето сте минали да се разпишете.
Не знам просто какво да пожелая, след като вече сте наредили хубави неща. Дано! give_rose
Лоли, страхотно е, че си се вдъхновила и ще е лесно да чета и препрочитам написаното от теб. Така и лесно ще го намирам. Ще направим равносметка в края на годината Wink
Исках първо да ви изчета, а после едва да пиша. Много хубави ми стана да видя кой къде и как е празнувал. Ние на 31-ви се събрахме с кумците и с кучето им. Те дойдоха по обяд. Видяхме се за малко. Аз останах вкъщи, за да спи малката, а те се качиха с ММ до вилата при свекърите. Там кумицата и кучето са вилняли по двора. Имало е над 30 см сняг и са се търкаляли и хвърляли няколко часа. После започна голямото приготовление. Всички се включихме и беше много забавно. Посрещнахме с удоволствие новата година. heart Имаше пълна къща и много емоции! Хубаво ми е с кумците - говорим, смеем се, споделяме, спомняме си, мечтаем... heart На мен ми се падна бебе от баницата, на ММ работа, а на дребното учение (така де - в новата градина има какво да научи Wink ). Снощи изпразнувахме и на татко именния ден, та поне за малко се видях със семейни приятели. Дребното беше на двата полуса в поведението тези дни. Снощи обаче показа поведение на голямо дете - хем ти досажда, хем обаче те и разнежва. Добре се получи със сурвакането. Беше много щастлива! smile
Издразних се малко на чужди решения, но за сметка на това снощи ни компенсираха с предложение и утре ще водя дребното в свекърва ми, а не на градина. Така де - то уж случайно ама много пъти вече случайно се гледа едното внуче, а другото - не.
За тази година мога да си пожелая само здраве и вътрешен мир. Другото мога да го наглася, но имам нужда от спокойствие (разбирайте равновесие), за да се чувствам добре.
Болните - бързо да се оправят! Аз още вадя секрети от къде ли не, но по обяд влизам в релси.
Днес е много разхвърчано на работа, а аз съм на вълна почивка още. Пък и какъв студ беше тази сутрин... леденият волан беше малкото, което можеше да ме откаже да дойда на работа, ако имах право на избор funnytooth
Отивам да чета на Ина поста, че ми е адски интересно какво ще отговори на това предизвикателство. Така, така - споделяйте какво ви вълнува, а не само манджи и прани чорапи blum
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 03, 2017, 11:36:16 »

За да се сбъдне, трябва да го кажа следобед, така ли? Бързо, че имам малко време иначе smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #34 -: януари 03, 2017, 11:41:20 »

Аз пьк знам обратното - че ако го кажеш преди обед се сбьдва.  Wink

Хайде, отивам на изпит. До после  danceg
« Последна редакция: януари 03, 2017, 11:43:32 от inaxastra » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 03, 2017, 11:44:14 »

Хаха ми на де - от де да знам. Ти кажи, пък то ако е писано ще се случи...

Аз пък мисля, че влизам в преждевременна "криза на средната възраст". Всичко ми е на път да се оправи, а аз не знам това ли е точно което искам pardon Ама толкова много не знам дали това искам, че чак ми е плашещо...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #36 -: януари 03, 2017, 11:46:31 »

Глей са, ти го остави пьрво да се оправи.
Пьк ако видиш, че не го искаш, винаги може да смениш каквото е нужно (без да казвам, че е лесно и просто, но е вьзможно). А сьщо винаги е вьзможно и да тьрпиш, дори и да не е идеално, може просто без усилия да стоиш на средното. Важното е да е оправено  Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 03, 2017, 11:47:11 »

И аз така знам, че ако го кажеш преди обяд, се сбъдва. Затова лошите сънища се казват следобед  good

"Сънувах, че съм на някаква сватба. Нито познавах младоженците, нито можех да разбера защо аджеба съм там. Отидох да си приказвам с някакво момче, което не познавам, ама явно ми се е сторил, добра компания  pardon По едно време идва Скай и се прегръщаме и целуваме, все едно се познаваме отдавна  tease После някакви глупости за пълнеж  (не ги помня) и изведнъж ми казва "Бременна съм, на 26.09 ми е терминът ще си имаме бебе" (не съм сигурна дали не каза момче?) Аз се разревах от кеф, ама яко.. Тя не изглеждаше бременна, а реално съобщаваше новината, защото беше минало достатъчно време и вече не я гонеха суеверия. "
Събудих се в 5:30ч. и не заспах повече. Станах, за да гледам тв и си наричах, да се сбъдне!
Не искам да чета, какво означава съня, искам просто да се сбъдне! И го пожелавам от сърце!  heart

Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 03, 2017, 11:50:28 »

 give_rose heart Ми дано...то термина малко скорошен, та ще трябва да побързам тоя месец pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 03, 2017, 12:00:17 »

А дано, пожелавам ти го Скай smile

АЛи, добре сте си изкарали!

Аз сутринта тичах по детски градини, нали във всеки град е различно, тук отиваш на място с акта за раждане и подаваш едно заявление.

Днес ми е мързелив ден smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #40 -: януари 03, 2017, 12:31:03 »

Ина, успех на изпита!
На мен ми е интересно и друго - ти хубаво се бъхтиш да оправиш нечие поведение и да обясниш на родителя ясни за теб и неясни за него неща. Обаче ако попаднеш на дървена глава, която грам не вдява... Има хора, които всячески се стремят за избягат от промяната, дори от тази в себе си. Уж разбира, че нещо е хубаво, ама грам не полага усилия да се поправи. Как се процедира в този случай?
Ние с кумицата се разговорихме са бебета и й обясних колко съм разочарована от кумата ми, че направи пълна простотия с кърменето. Тя самата явно си търсеше повод да не кърми. Много повърхностно разсъждава някакси за майчинството като цяло. Поне това ми е първото впечатление. Тогава кумицата отвори едни очи и ме попита дали кумата не се е обърнала за съвет към мен. Ама толкова искрено го каза! Много е мило, че някой би проявил доверие в съвета ти, в мнението ти. То е ясно, че не можеш да промениш някого. Аз затова там хич не съм се и опитвала, ама направо яд да те хване. ММ беше този, който реагира някак по-остро, макар и отстрани. Давам го просто като пример.
Маги, тук с кандидатстването е лесно - по електронен път. Ама после тичането не ни се разминава, да знаеш Wink Дано ви се случат леко нещата и Моника да е ентусиазирана, както Мария.
Да, да, беше страхотно. Само вчера ММ бая зор видя с космите от килима funnytooth Да види той като все мрънка, че съм хвърляла аз косми. Питах даже кумицата дали си ги иска по Еконт - я за юрган, я за възглавница.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #41 -: януари 03, 2017, 13:08:38 »

Еха, Лоли, голям талант  Bravo

Приемам късмета, ама на второто раздаване, ако може lol Да имаме първо опит с по едно и тогава  blush Аз знам, че близнаците (еднояйчните) се предават по женска линия - от майка на дъщеря само. Баба ми от на майка страната е имала неуспешна бременност с близнаци. При сестра ми не се паднаха, да видим при мен... Макар че сме говорили с кумата по тази тема, и според нея е по-лесно близнаци, отколкото деца с малка разлика. Близнаците поне са на един и същи режим на спане, храна и т.н. А деца с малка разлика (ние със сетстра ми сме 1г.3м.17д.) си е меко казано приключение. На кумата са с година и половина и казва, че последните 4г. ги е изкарала в кома lol lol lol Има бели петна smile

На мен от новогодишните късмети ми се падна - желание. Аз взех 3 кутийки от тези, които Киви беше споделила. Много са хубави, но не са меркантилни, т.е. няма късмет пари в тях  funnytooth funnytooth funnytooth В офиса ми се падна любов  heart На ММ му се падна, че ще обиколи Света  yahoo Това за мен е споделен късмет  girl_wink

Късмет на изпита на Ина good

Аз навлизам в три месеца на мъки, наречени годишно приключване.  bad bad bad Не съм счетоводител, но подавам операциите, които счетоводителите трябва да направят по сметките, за да се получи резултатът, който ми е зададен в началото на годината. girl_impossible
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 03, 2017, 13:55:02 »

Ооо за Лисабон говорите. Мен леко ме разочарова този град. Явно съм имала по други очаквания. Доста занемарен, рушащ  се, реално виждаш как преди години там е имало живот , а сега е сиво и празно.  Има разбира се и хубави и романтични места , който ходи ще препоръчам уникален ресторант.
На мен това ми се прави, пътува ми се. Мъжът ми ходи поне 1 път седмично в чужбина и му е омръзнало, бил е почти навсякъде и му се стои в къщи. Основният проблем са децата, малки са още , а няма почти на кой да ги оставяме двамата. Едно време нямахме много пари и затова не пътувахме, сега вече можем да си го позволим, а няма как. Ще по изчакам няколко години.
Свеки , майката помага най-много, само на нея истински може да разчиташ, за съжаление моята почина преди 6 години, баща ми преди 16. Разчитам на свекърва ми , която помага, но друго си е. Използвам я като трябва да свърша нещо или да излезем вечер. Не мога да и кажа примерно ела да поспя малко.
Дано сънят на Тони се сбъдне. Стискам палци. Аз преди да родя Ники имах една неуспешна бременност и тогава в началото на неуспешната сънувам, че съм бременна с термин 19 декември .супер ясен пророчески сън.  Събудих се и си викам няма как да е така терминът ми е края на ноември , няма как да се роди бебето на 19 декември.  Тъй или иначе бременността не се разви. На следващата година обаче забременях и познайте термин 19 декември.  Явно сънят си е бил верен,но е бил за следващата година. Тъй че не се знае.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 03, 2017, 14:05:27 »

Бе...говорете ми на мен за годишно приключване...От 3 години правя само това на майка от страната на счетоводител...

Точно от толкоЗ години помагам на една камара счетоводители да си приключат годината "в тая счетоводна програма, дето за нищо не струва"...И като ми го кажат това...ми иде да си направя ритуално самоубийство...

Особено като главен счетоводител ме накара да му кажа защо банката не му излиза с 5 стотинки (примерно), като че това ми е работата. Ма ТОЛКОВА некадърни счетоводители има по тоя свят, че често ви казвам, придобих самочувствието, че съм била не перфектен ама много добър и съвестен счетоводител... Реве ми се просто...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 03, 2017, 14:15:53 »

Годишно приключване  DANCE funnytooth offer girl_haha funnytooth lol DANCE
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 58   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines